Nowy gramofon do 1500zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#31

Post autor: Reymont »

No dobra masz rację. Z wyglądu Stanton prezentuje się niemal tak dobrze jak Technics, z ktorego został bezczelnie zerżnięty :) Reszta jaka jest kaźdy wie. :D
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#32

Post autor: motown »

Reymont pisze:Reszta jaka jest kaźdy wie. :D
Ja nie wiem, powiedz proszę! Nie widziałeś tego gramofonu na oczy i wszystko o nim wiesz, normalnie Czarodziej!
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#33

Post autor: Reymont »

Skoro sam nie wiesz co kupiłeś to chyba nie mamy o czym rozmawiać :)
Nie umniejszając temu prawie Technicsowi trzeba mu oddać, że jako przycisk do papieru to mógłby być OK.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon do 1500zł

#34

Post autor: Wojtek »

motown pisze:Najtańsze (dlatego najlepiej sprzedające się?) nie znaczy od razu "cieszące się powodzeniem" ;]
Przepraszam, ale o czym ty teraz piszesz? Podejrzewam, że znów błądzisz albo nie wiesz o czym piszesz.
Ogarnij temat zanim znowu zaczniesz się mądrzyć, serio, co by nie błaznować dalej.

Dual 455 i 435 to topowe i jedne z najdroższych nadal produkowanych niemieckich Duali.

Conrad dopiero od bardzo niedawna oferuje w sprzedaży 455 za 1500 złotych i 435 za 1300 złotych. Wg mnie jest to na dzień dzisiejszy super oferta, bardzo konkurencja do popularnych podstawowych modeli Regi i Pro-Jecta.

Nadal można znaleźć w polskiej sieci ślady cen u konkurencji, gdzie to ten sam 455 jako nowy gramofon kosztuje/kosztował 3-4 tysiące złotych.
Conrad praktycznie rozbił swoją ofertą rynek, i to nie tylko w Polsce.
motown pisze:Ale to nawet jeszcze gorzej, bo koszty produkcji są drogie. Na czymś muszą oszczędzać w budżetowych modelach, w Chinach byłaby to robocizna, a tutaj? Może materiały i jakość wykonania?
Czekaj... to jak to teraz jest? Zachodnie gramofony są potencjalnie z zasady gorsze, bo ich koszt produkcji jest wyższy/są mniej opłacalne względem konstrukcji chińskich?
Coraz ciekawsze tezy tutaj padają, muszę przyznać :)
motown pisze:Może przez to jest "cieniutko"?
Problem w tym, że nie jest i starałem się dociec jakie masz podstawy by tak twierdzić.
Teraz już sobie daruję.
motown pisze:Wad gramofonów paskowych i automatyki w tanich gramofonach chyba nie trzeba przytaczać?
Pytałem Ciebie 2 razy i to całkiem poważnie, trzeci raz już mi się nie chce.
motown pisze:Wojtek, ja się cieszyłem z Artura, wiem ile radochy daje nawet gówniany gramofon.
Problem polega na tym (przynajmniej tak uważam), że ty mentalnie zbyt wiele dobrego sprzętu sprowadzasz do poziomu tego Artura.
motown pisze:Ale nie wmówisz nikomu, że za 1500 zł można kupić dobry, nowy gramofon. NOWY (patrz tytuł wątku), nie używany.
Zakutemu łbowi z pewnością tego nie wmówię, bo ma zakuty łeb i po prostu "wie lepiej".
Ale tacy ludzie z zasady nie proszą o tego typu radę.

Poza tym, kto jak kto motown, ale ja wiem gdzie jestem i o czym piszę.
Patrząc chociażby na te "prawdy" które już spłodziłeś o gramofonach Duala, nie mogę tego samego powiedzieć o Tobie.
motown pisze:Dobre paskowce, automaty kosztują worek pieniędzy, tak po prostu jest.
Wśród nowych gramofonów automaty i półautomaty to akurat mniejszość :)
Świetne kosztują worek pieniędzy. Dobre, godne polecenia, podstawowe, nie.
Oczywiście w odrealnionym świecie motowna ta sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej.
Trzeba tylko pamiętać czy też po prostu mieć świadomość, że to świat motowna, z całym szacunkiem.

Powtarzam to Tobie nie pierwszy raz motown. Z tego samego powodu jak tylko coś "wisi w powietrzu" to uprzedzam by nie poruszać tych tematów z Tobą, bo zawsze kończy się to tak samo. Tym razem nie udało się w porę zareagować.

Osobiście zauważam pewien wymiar głupoty, a przynajmniej niekonsekwencji (może i nawet hipokryzji?) w sytuacji, gdzie z jednej strony piszesz, że nie straszysz ludzi chcących kupić nowy, dobry gramofon za słuszną kwotę, a z drugiej strony bredzisz, że nie da się tego zrobić.

Tematu Stantona nie ma co poruszać (przynajmniej ja nie zamierzam), bo rzeczywistość z nim związana nie zmieniła się, a więc nie ma co się powtarzać. Reymont, krolix... nie warto, przecież wiecie.

Jeśli motown chce tą dyskusję "wskrzesić" to może to zrobić, ale w jakimś wątku o Stantonie najlepiej.
Tak samo jeśli chodzi o kwestię "ile kosztuje nowy, dobry gramofon", choć tego typu wątki już chyba u nas były.


Wracając do tematu... Rega RP1 albo Dual 455/435, śmiało polecam ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Nowy gramofon do 1500zł

#35

Post autor: krolix »

Jestem zaskoczony tak przyjazną ceną Duala 455!
Awatar użytkownika
patrykpoplawski
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2013, 19:23

Nowy gramofon do 1500zł

#36

Post autor: patrykpoplawski »

Dziękuje bardzo za tak ożywioną konwersacje w temacie. Na koniec chciałbym krótko zwięźle i na temat. Co z tych trzech najlepiej wybrać?

http://allegro.pl/gramofon-dual-cs-455- ... 09475.html

http://allegro.pl/gramofon-dual-cs-435- ... 10176.html

http://allegro.pl/gramofon-rega-rp1-coo ... 09241.html

A może żaden z nich do niczego się nie nadaje?
redorange666
Posty: 16
Rejestracja: 29 sie 2013, 16:52

Nowy gramofon do 1500zł

#37

Post autor: redorange666 »

Będę perfidny i wkleję link do własnego sklepiku.
http://hifi-shop.pl/audio-technica-at-l ... ratis.html
Zapewne to badziew nie warty wydania złotówki. :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon do 1500zł

#38

Post autor: Wojtek »

krolix pisze:Jestem zaskoczony tak przyjazną ceną Duala 455!
Ja też! Szukamy haków? :)

@patrykpoplawski:
Z tych trzech wymienionych, Dual 455 najbardziej się wyróżnia jeśli patrzymy przez pryzmat współczynnika cena/jakość.
redorange666 pisze:Zapewne to badziew nie warty wydania złotówki. :D
Nie jest tak źle, ale z drugiej strony nie różni się on zbytnio od Reloop RP-2000, który jest dostępny za połowę ceny AT.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#39

Post autor: ahaja »

AT (999zł) czy wspomniany Reloop (jescze tańszy) jednak będą ciekawsze od Duali z dzisiejszej produkcji. Więcej ustawień dla ramienia i solidność budowy. Możliwe, ze można ponegocować cenę rezygnując z dawanej badziewnej wkładki na rzecz np AT440 czy Ortofona 2M Bronze.

1500zł za gramiak ważący 5kg z groszem? Cały CS435 waży trochę więcej niz talerz w TD320 ... ;-).
Lekka przesada mówiąc delikatnie.
Jak miałem szacunek dla tej marki za modele 721/731 czy 741 tak tutaj ... czar pryska.

A jakiej muzyki Tata słucha? Klimat podobny do tego co masz w awatarze?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon do 1500zł

#40

Post autor: Wojtek »

ahaja pisze:Więcej ustawień dla ramienia
Oprócz nacisku i antiskatingu... coś jeszcze tam jest? :) Bo jeśli nie to... nic więcej.
Osobną kwestią jest też sprawa masy efektywnej/kompatybilności z wkładkami, ale to akurat rzecz naturalna.

Nie zapomnij przy okazji o dość kiepskim napędzie AT i Reloopa, chyba że to już przestaje być ważne.
Nie ma to jak nowy direct drive kołyszący się bardziej niż paskowiec ;)
ahaja pisze:1500zł za gramiak ważący 5kg z groszem? Cały CS435 waży trochę więcej niz talerz w TD320 ... ;-).
Lekka przesada mówiąc delikatnie.
Sam chyba doskonale wiesz, że można dzisiaj wydać o wiele więcej za wyższe modele gramofonów innych zacnych marek... a też będzie to ważyło w okolicach 5kg ;)
Takie realia, a nie przesada.

"Chińczyk lepszy, bo tańszy i cięższy" - podoba mi się to :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Nowy gramofon do 1500zł

#41

Post autor: krolix »

W AT jest regulacja wysokości ramienia, natomiast w Reloopie jej nie ma. Wow and flutter dla "solidnie zbudowanych" AT i Reloopa ma wartość gorszą niż Dual więc nie wiem gdzie ta solidność, kiedy jak zauważył Wojtek, gramofon z napędem bezpośrednim bardziej kołysze niż paskowiec. Reloop nie ma pokrywy (kolejny koszt) i nawet nie podaje wartości sygnał/szum... Przyznam, że autentycznie zszokował mnie pomysł instalowania w Reloopie czy AT Ortofona Bronze za 1000 zł...
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#42

Post autor: motown »

Miałem nie odpowiadać, ale akurat nie mam nic ciekawszego do roboty... ;]
Wojtek pisze:Zakutemu łbowi z pewnością tego nie wmówię, bo ma zakuty łeb i po prostu "wie lepiej".
Wojtek pisze:Trzeba tylko pamiętać czy też po prostu mieć świadomość, że to świat motowna
Twoja arogancja i bezczelność mnie zdumiewa. Hamuj się trochę chłopcze, staraj się zrozumieć co się do ciebie pisze i odpowiadaj w sposób kulturalny.
I wytłumacz mi jeszcze, cóż to jest "łbowi"? Czy przypadkiem nie piszę się "łbu", panie mądrzejszy od telewizora?

Kurdę, jak to jest, że kiedyś nie było żadnych dobrych (nowych) gramofonów za 2000 zł, nie dało się nic porządnego za 2000 zł kupić (lepiej kupić coś używanego), a tu się okazuje, że jednak są nowe, dobre gramofony! Nic podobno się na rynku nowych gramofonów nie dzieje, sytuacja jest beznadziejna, a tu się poleca nowe gramofony i się jeszcze twierdzi, że są OK! Wtedy te gramofony były złe, a teraz są OK? Były i są gówniane, jeszcze bardziej od mojego Stantona. To nie jest zarzut, po prostu to są tanie, budżetowe gramofony. Czyżby coś ci się pozmieniało Wojtek pod kopułką i twierdzisz teraz, że nowe gramofony za 1500 zł nie są gówniane? Czyżby mój Stanton awansował w twojej hierarchii?

Wojtek pisze:Nie jest tak źle, ale z drugiej strony nie różni się on zbytnio od Reloop RP-2000, który jest dostępny za połowę ceny AT.
Audio-Technica AT-LP120 ma lepszy silnik, pokrywę, trzy prędkości, odtwarzanie do tyłu, regulację wysokości ramienia, wbudowany przedwzmacniacz i wyjście USB. Jest solidniej zrobiona od Reloopa RP-2000 i jest nieznacznie cięższa. Wydaje mi się, że to jednak są jakieś różnice...
Wojtek pisze:Nie zapomnij przy okazji o dość kiepskim napędzie AT i Reloopa, chyba że to już przestaje być ważne.
"dość kiepski" - bardzo precyzyjne określenie. Możesz coś więcej napisać o tych napędach? Ile czasu używałeś gramofony z takim napędem? Wiadomo, że to nie jest żadna rewelacja, części są przeciętne, chińskiej produkcji - bo to są tanie, przeciętne gramofony, parametrami zbliżone do gramofonów paskowych z tej półki cenowej.
Wojtek pisze:Nie ma to jak nowy direct drive kołyszący się bardziej niż paskowiec ;)
Ciężko to stwierdzić bez odsłuchu czy jakiegoś testu / porównania. Nie wiem jak oni to mierzą (wg jakiej normy), ale 0,2% (AT) vs. 0,12% (CS-435) to nie jest ogromna różnica. I szczerze wątpię, że te parametry są zgodne z prawdą - prawdopodobnie w rzeczywistości są gorsze.
Wojtek pisze:"Chińczyk lepszy, bo tańszy i cięższy" - podoba mi się to
I ten chińczyk i niemiec jest gówniany. To są podobnie gówniane gramofony. A waga i cena to akurat spory plus. No chyba, że dla kogoś waga i cena gramofonu nie gra żadnej roli...


Każdy z tych gramofonów nadaje się do odtwarzania płyt. Jak się założy fajną wkładkę, to pewnie ładnie to zagra.
Ale bądźmy uczciwi - to nie są dobre gramofony i nie da się za 1500 zł kupić dobrego, nowego gramofonu. Przyzwoity, jakoś grający kupi się - ale nie "dobry". Kropka ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#43

Post autor: krolix »

motown pisze: Kurdę, jak to jest, że kiedyś nie było żadnych dobrych (nowych) gramofonów za 2000 zł, nie dało się nic porządnego za 2000 zł kupić (lepiej kupić coś używanego), a tu się okazuje, że jednak są nowe, dobre gramofony!
Najwyraźniej przeoczyłeś fakt, że kiedyś Dual 455 kosztował 2800-3800 zł. Teraz w ofercie Conrada (bo inni dalej sprzedają go wg w/w starych cen) kosztuje 1549 zł. ;)
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Nowy gramofon do 1500zł

#44

Post autor: motown »

Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Nowy gramofon do 1500zł

#45

Post autor: Reymont »

No właśnie trochę nie wygląda. Temat jest świeży. Szukamy haków :)
ODPOWIEDZ