Nowy gramofon do 1500zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41611
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon do 1500zł

#16

Post autor: Wojtek »

Jak ktoś chce nowy to niech ma nowy. Z używką jednak jest wyższe ryzyko trafienia na jakiś feler, a nie każdy chce przez to przechodzić (szczególnie, jeśli ma to być prezent). Ryzyk-fizyk.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#17

Post autor: motown »

Wojtek pisze:Najpopularniejsze modele obydwu marek nie cieszą się wielkim powodzeniem. Tak motown, to ma sens :D
Najtańsze (dlatego najlepiej sprzedające się?) nie znaczy od razu "cieszące się powodzeniem" ;]
Wojtek pisze:Dual 435 produkowany jest w Niemczech, a nie w Chinach.
Wojtek pisze:Ale niezależnie od tego gdzie zaszła produkcja, nie wiem co jest "cienkiego" w napędzie paskowym i w funkcjach automatycznych.
Fakt, mój błąd, nie doczytałem. Ale to nawet jeszcze gorzej, bo koszty produkcji są drogie. Na czymś muszą oszczędzać w budżetowych modelach, w Chinach byłaby to robocizna, a tutaj? Może materiały i jakość wykonania? Może przez to jest "cieniutko"? Wad gramofonów paskowych i automatyki w tanich gramofonach chyba nie trzeba przytaczać?

Wojtek, ja się cieszyłem z Artura, wiem ile radochy daje nawet gówniany gramofon.
Ale nie wmówisz nikomu, że za 1500 zł można kupić dobry, nowy gramofon. NOWY (patrz tytuł wątku), nie używany. Dobre paskowce, automaty kosztują worek pieniędzy, tak po prostu jest.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#18

Post autor: Reymont »

motown pisze: Ale nie wmówisz nikomu, że za 1500 zł można kupić dobry, nowy gramofon.
Czyli potwierdzasz, że Twój Stanton to nie jest dobry gramofon?
:D
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#19

Post autor: motown »

Reymont pisze:Czyli potwierdzasz, że Twój Stanton to nie jest dobry gramofon?
:D
Stanton był trochę droższy. Nie jest to mistrzostwo świata, ale i zły nie jest. Zrobiony jest porządnie, gra. Tego Duala czy Regę to zjada bez popitki.
Jak autor uzbiera ~1800 zł, to uważam, że i ST.150 to nie taki głupi pomysł...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#20

Post autor: Reymont »

Oj chyba się zagalopowałeś z tym zjadaniem, ale OK podoba mi się, że tak bronisz tego... no... tego czegoś :mrgreen:
Koniec off-topu z mojej strony. Ciao
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#21

Post autor: motown »

Reymont pisze:Oj chyba się zagalopowałeś z tym zjadaniem, ale OK podoba mi się, że tak bronisz tego... no... tego czegoś :mrgreen:
Koniec off-topu z mojej strony. Ciao
Ile czasu miałeś, używałeś, słuchałeś ST.150? Wierz mi, zje i twojego super Technicsa. Nie wierzysz - zapraszam na odsłuch.
Btw, to nie ja zacząłem ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#22

Post autor: krolix »

motown pisze: Ile czasu miałeś, używałeś, słuchałeś ST.150? Wierz mi, zje i twojego super Technicsa. Nie wierzysz - zapraszam na odsłuch.
Klon 12x0 zje oryginalnego 12x0? Ciekawe. :D

Wspomniane Rega i Pro Ject w założonym budżecie chyba nie mają konkurencji, choć trzeba pamiętać o ich ograniczeniach. No ale za to odpada ryzyko nadziania się na felerny sprzęt z rynku wtórnego, które to ryzyko nie jest takie małe.
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#23

Post autor: motown »

krolix pisze:Klon 12x0 zje oryginalnego 12x0? Ciekawe. :D
Zależy na jakim polu, ale ja akurat mówiłem do Reymonta, o Technicsie Reymonta ;]
Pewnie nie może odpisać bo ubabrany jest w smarze po łokcie. Daj znać jak go uruchomisz ;]

Ale poważnie, mój stanton odsłuchowo naprawdę spoko jest. Parametry ma zbliżone do 1200, a w te bajki typu "muzykalna mata" czy "bardziej muzykalna obudowa" nie wierzę. Na pewno seria SL-1200 jest lepiej zrobiona, ma lepszej jakości elementy (silnik, ramię, etc.), co na pewno wpływa na całokształt, ale nie aż w takim stopniu. Dla mnie najważniejsza jest wkładka.

Myślę, że nie odróżniłbyś SL-1200 od ST.150 w takim samym systemie, z taką samą wkładką.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#24

Post autor: Reymont »

motown pisze: Myślę, że nie odróżniłbyś SL-1200 od ST.150 w takim samym systemie, z taką samą wkładką.
kupiłbyś porządny gramofon to zobaczyłbyś różnicę :D
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#25

Post autor: motown »

Reymont pisze:kupiłbyś porządny gramofon to zobaczyłbyś różnicę :D
Zobaczył, na pewno. Ale czy usłyszałbym różnice? Któż by właściwie usłyszał? W ślepym teście odróżnisz dwa bardzo podobne gramofony z tą samą wkładką, podłączone do tego samego wzmacniacza i kolumn? Gratuluję, musisz być audiofilem ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Nowy gramofon do 1500zł

#26

Post autor: Reymont »

Technics i Stanton to nie są podobne gramofony. Tym bardziej "bardzo podobne" :)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2013, 22:41 przez Reymont, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Nowy gramofon do 1500zł

#27

Post autor: vinylpiotrek »

Pro_jectów tanich, broń boże!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#28

Post autor: motown »

Reymont pisze:Technics i Stanton to nie są podobne gramofony. Tym bardziej "bardzo podobne" :)
O, rly?

ObrazekObrazek

Czekaj, ten twój Technics ma chyba te znane ultra-muzykalne złote kable, to one muszą tak pozytywnie wpływać na sygnał z wkładki... tak, to pewnie to...
A w moim stantonie to lipa, jakaś miedź albo i co gorszego. I ramię mam tak skonstruowane, że mi obcina pasmo do 50Hz i od 10kHz...
Wysokości ramienia, nacisku czy antyskatingu też oczywiście nie mogę ustawić... nie to co ty, w swoim Technicsie...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowy gramofon do 1500zł

#29

Post autor: Winters »

i znowu to samo
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#30

Post autor: motown »

Winters pisze:i znowu to samo
Założę się, że Wojtek to wywali, ale to nie ja zacząłem. Poza tym, dawno tego nie wałkowaliśmy. Stanton vs. reszta świata, wszyscy kochamy te wątki...

No i sam rozumiesz, musiałem odpierać te zaciekłe ataki na mnie i mój gramofon ;]

:dance:
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
ODPOWIEDZ