Nowy gramofon do 1500zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patrykpoplawski
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2013, 19:23

Nowy gramofon do 1500zł

#1

Post autor: patrykpoplawski »

Witam,
Poszukuje gramofonu dla dla taty, który miał w młodości styczność z tego typu sprzętem. Miałby on być podłączony pod ten sprzęt:
wzmacniacz: Marantz PM 5004
kolumny: Paradigm Monitor 7 s7
Mój max cenowy to 1500 zł. Najlepiej jeżeli gramofon byłby nowy, ale nie upieram się. Najważniejsza jest jakość i niezawodność sprzętu.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
Patryk Popławski
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowy gramofon do 1500zł

#2

Post autor: Winters »

DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Nowy gramofon do 1500zł

#3

Post autor: kielek »

Ten Thorens troszku drogi,ale w naprawdę ładnym stanie :whistle:
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Nowy gramofon do 1500zł

#4

Post autor: eenneell »

A jaki Tata miał gramofon, albo o jakim kiedyś marzył :?:
Może to będzie jakiś trop ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Nowy gramofon do 1500zł

#5

Post autor: kielek »

Jak kupi tego Thorensa to tata pewnie będzie happy :)
Awatar użytkownika
patrykpoplawski
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2013, 19:23

Nowy gramofon do 1500zł

#6

Post autor: patrykpoplawski »

Rozmawiałem z tatą, w grę wchodzi jednak jedynie nowy gramofon - kwestia gwarancji napraw itd... Możecie coś więcej powiedzieć na temat tej Regi RP1? A co sądzicie o tym http://allegro.pl/gramofon-dual-cs-435- ... 10176.html i w ogóle na temat marki Dual i ich nowych produktów? Wiem, że tata miał technicsa, ale z tego co mi wiadomo już nie są produkowane?
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Nowy gramofon do 1500zł

#7

Post autor: motown »

Za takie pieniądze nie kupisz dobrego, nowego gramofonu.
patrykpoplawski pisze:A co sądzicie o tym http://allegro.pl/gramofon-dual-cs-435- ... 10176.html
Cieniutko. Lekki, paskowy i do tego automatyczny. No i za drogi, nie wart tych pieniędzy. Lepiej zrobisz jak kupisz którąś używkę proponowaną przez Wintersa.

Jak tata miał kiedyś Technicsa (ciekawe jakiego?) to może rozejrzyj się za klonami SL-1200 - rewelacji nie będzie, ale są zrobione dość solidnie i będziesz miał rok gwarancji.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
patrykpoplawski
Posty: 4
Rejestracja: 28 sie 2013, 19:23

Nowy gramofon do 1500zł

#8

Post autor: patrykpoplawski »

Nie da się dostać nic przyzwoitego, z nowych gramofonów do 1500 zl? ewentualnie 1700?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Nowy gramofon do 1500zł

#9

Post autor: Winters »

Kup Rege
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#10

Post autor: motown »

patrykpoplawski pisze:Nie da się dostać nic przyzwoitego, z nowych gramofonów do 1500 zl? ewentualnie 1700?
No właśnie taka to lipa jest na rynku, że nowe, porządne gramofony kosztują dużo. Dlatego rynek gramofonów używanych ma się dobrze, a nawet rozwija się prężnie.

W sumie od tej Regi lepszy byłby ten Thorens czy Braun, te stare czołgi są raczej niezawodne, ale od bidy i ta Rega może być. Z dobrą wkładką na pewno zagra spoko. A jak budżet masz ~1700 zł, to na dobrą wkładkę zostanie kilka stówek.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41611
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon do 1500zł

#11

Post autor: Wojtek »

motown pisze:Za takie pieniądze nie kupisz dobrego, nowego gramofonu.
Nie strasz człowieka. Rega daje radę jako podstawowy model. Pro-Ject od biedy też.
motown pisze:Cieniutko. Lekki, paskowy i do tego automatyczny.
Z całym szacunkiem motown, ale zupełnie nie wiem co ma "cieniutko" do "paskowy" i "automatyczny"?
motown pisze:No i za drogi, nie wart tych pieniędzy.
A to prawda. Dual 435 nie jest jeszcze taki stary, a używane egzemplarze da się dostać za 25-20% ceny nówki.

Zresztą, tak Ci powiem patryk, jeśli chodzi o gramofony to argument "gwarancja" czy "dostępność części" jest akurat niezbyt sensowny. Przy dobrych modelach po prostu nie ma na to potrzeby, a przynajmniej nie w przeciągu roku czy dwóch (ale raczej sporo dłużej).
To nie pralka czy telewizor.
patrykpoplawski pisze:Nie da się dostać nic przyzwoitego, z nowych gramofonów do 1500 zl? ewentualnie 1700?
Da się, ale nie bierz sobie zbyt mocno do serca tego co pisze motown w tym temacie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Nowy gramofon do 1500zł

#12

Post autor: motown »

Wojtek pisze:Nie strasz człowieka. Rega daje radę jako podstawowy model. Pro-Ject od biedy też.
Nikogo nie straszę, Pro-Ject Debut czy Rega RP1 nie mają dobrych opinii i nie cieszą się wielkim powodzeniem, ale oczywiście "od bidy mogą być".

Wojtek pisze:Z całym szacunkiem motown, ale zupełnie nie wiem co ma "cieniutko" do "paskowy" i "automatyczny"?
W tym konkretnym przypadku wszystko się zgadza. Nowy automat paskowy "made in china" za tysiaka = cieniutko. Czaisz? ;]

Wojtek pisze:nie bierz sobie zbyt mocno do serca tego co pisze motown w tym temacie.
Zgadzam się. A potem wszystkie ewentualne zażalenia i reklamacje kieruj do Wojtka.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Nowy gramofon do 1500zł

#13

Post autor: kielek »

Boże! i pomyśleć,że jeszcze nie tak dawno miałem podobne spojrzenie jak tata tego kolegi na nowe gramofony i związane z nimi gwarancje itp. :)
Przecież taki zadbany Thorens czy jakikolwiek inny solidny gramofon z tej epoki przetrzyma te "tandetnie" chińczyki o kolejne dekady,nie mówiąc o jakości wykonania,brzmieniu,cenie etc.,poza tym jak ktoś wspomniał gramofon to nie jest jakaś skomplikowana konstrukcja,by zapewniać sobie serwis,gwarancje,które i tak jak coś "wypadnie" często umywają rączki od wielu problemów.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41611
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon do 1500zł

#14

Post autor: Wojtek »

motown pisze:Pro-Ject Debut czy Rega RP1 nie mają dobrych opinii
Jasne, nawet ja nie mam jakiegoś super zdania na ich temat, co bywalcy pewnie wiedzą, ale jeśli ma być nowe przy takim budżecie jest to OK wybór. Coś za coś. Nie mogę odradzać, bo kompletny szajs to to przecież nie jest :)
motown pisze:i nie cieszą się wielkim powodzeniem
Najpopularniejsze modele obydwu marek nie cieszą się wielkim powodzeniem. Tak motown, to ma sens :D
motown pisze:W tym konkretnym przypadku wszystko się zgadza. Nowy automat paskowy "made in china" za tysiaka = cieniutko. Czaisz? ;]
Czaję tylko tyle, że wypowiadasz się mimo ewidentnego braku ogarnięcia tematu.
Dual 435 produkowany jest w Niemczech, a nie w Chinach.

Ale niezależnie od tego gdzie zaszła produkcja, nie wiem co jest "cienkiego" w napędzie paskowym i w funkcjach automatycznych. Chętnie się przekonam co za teorie spiskowe znów wysnujesz :)
motown pisze:A potem wszystkie ewentualne zażalenia i reklamacje kieruj do Wojtka.
Jak najbardziej :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Nowy gramofon do 1500zł

#15

Post autor: eenneell »

Ja bym poszedł w szukanie zadbanej używki do... powiedzmy 500zł, a resztę przeznaczył na winyle, czy jakieś "klocki" kolumny... ;)
ODPOWIEDZ