Zestaw na słuchawki - 2-2,5k

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
luq
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2013, 22:06

Zestaw na słuchawki - 2-2,5k

#1

Post autor: luq »

Witam.
Na wstępie wielkie sorry, bo widzę, że takich tematów jest multum, ale raczej niewiele z nich poruszało temat łączenia gramofonu ze słuchawkami.
Do meritum: dostałem zlecenie skompletowania zestawu urodzinowego dla brata. W grę wchodzi słuchanie na słuchawkach, toteż potrzebuję kompletnego zestawu ( z uwzględnieniem wszystkich najmniejszych szczegółów, jak np. kable ), z wyłączeniem słuchawek. Zwracam się do was o pomoc, jako że jestem w tej dziedzinie kompletnym laikiem. Jeśli dobrze rozumuję, to będę potrzebował gramofonu, przedwzmacniacza i wzmacniacza słuchawkowego. W związku z tym prosiłbym o jakieś konkretne sugestie, ew. jakieś tropy żeby łatwiej było szukać. W grę wchodzi sprzęt nowy ( taka polityka zleceniodawcy ) i raczej szerzej dostępny.
Jeśli natomiast chodzi o wyniki moich dotychczasowych poszukiwań ( żeby nie było, że taki ze mnie leser ), to bardzo zaciekawiła mnie marka Pro-Ject. W pewnym piśmie przykuł moją uwagę gramofon tej firmy ( Debut Carbon ), głównie ze względu na rzekome nagrody. Dodatkowo całkiem łatwo można u nich dostać każdy komponent wymienionego zestawu, a i kwota mieściła by się w przedziale. Nie jest to, jak mniemam, dobry trop, ale gdzieś przecież trzeba zacząć.
Liczę na waszą pomoc!
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Zestaw na słuchawki - 2-2,5k

#2

Post autor: Waluch »

z jakimi słuchawkami całość ma współpracować ?
luq
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2013, 22:06

Re: Zestaw na słuchawki - 2-2,5k

#3

Post autor: luq »

Na ten moment Shure SRH440.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41617
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw na słuchawki - 2-2,5k

#4

Post autor: Wojtek »

luq pisze:ale raczej niewiele z nich poruszało temat łączenia gramofonu ze słuchawkami.
Pewnie dlatego, że zwyczajowo gramofon nie ma wyjścia słuchawkowego.
A jeśli chodzi o szerszy zakres to nie jest to problem, bo praktycznie każdy wzmacniacz czy amplituner takowe posiada, nie wspominając już o dedykowanych wzmacniaczach słuchawkowych.
Przy tego typu poradach zakupowych ja nie rozróżniam czy ktoś chce słuchać muzyki na kolumnach czy na słuchawkach.

Rega RP1 + Art DJ Pre II + reszta na kable (to akurat groszowy koszt) i wzmacniacz słuchawkowy.
O wzmacniacz słuchawkowy lepiej zapytaj w innym dziale zakupowym.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
luq
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2013, 22:06

Zestaw na słuchawki - 2-2,5k

#5

Post autor: luq »

Super, dzięki!
Byłbym jeszcze bardzo wdzięczny gdybyście mi powiedzieli, czego dokładnie będę jeszcze potrzebował. Chodzi mi tutaj głównie o konkretne kable, ażeby uniknąć małej wpadki i kompletowania zestawu już po czasie.
A, jeszcze jedno, można powiedzieć fundamentalne pytanie ( powinienem je zadać na wstępie ). Czy za te pieniądze kupno analogowego sprzętu ma sens? Chodzi głównie o to, czy taka kwota wystarczy aby dowiedzieć się jak brzmią winyle, żeby mieć jakiś wgląd w charakterystykę brzmienia i różnice między winylami a np. CD czy formatem cyfrowym. Pytam, ponieważ daję sobie sprawę, że za te pieniądze nie dostanę sprzętu najwyższych lotów. Ten zestaw ma pełnić rolę zestawu testowego - jeśli brat się naprawdę wkręci, to będzie już w swoim zakresie rozwijał nowe hobby :)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zestaw na słuchawki - 2-2,5k

#6

Post autor: Winters »

luq pisze:Czy za te pieniądze kupno analogowego sprzętu ma sens?
Tak.

Potrzebujesz dwóch par kabli sygnałowych zakończonych wtykiem RCA.
Jak umiesz lutować to kup sobie dobry przewód, solidne wtyki i sam zrób. Najbardziej opłacalna opcja.
DIOMEDES KATO
luq
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2013, 22:06

Zestaw na słuchawki - 2-2,5k

#7

Post autor: luq »

Okej, ostatecznie stanęło na Redze RP1, Art DJ Pre II i wzmacniaczu holdegron.
Dzięki wszystkim za pomoc. Bez niej nie ogarnąłbym tematu :>
ODPOWIEDZ