Wybór gramka - Dual czy Grundig?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#1

Post autor: Robcio69 »

Witam,choć jestem na forum nowy to w temacie siedzę już jakiś czas.Miałem sprzęty różne,od bambino po (obecnie )Duala.I tu moje pytanie:mam do dyspozycji Duala 1254( w zapasie drugi)z igłą DN 242 i mam Grundiga PS 4000 z fabryczna igłą Philipsa 400 acz bez pokrywy.Nie bardzo mogę się zdecydować który.Proszę o jakąś pomoc w wyborze,bo o ile na temat Duala coś niecoś wiem i znalazłem w sieci to Grundig to zagadka.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#2

Post autor: Wojtek »

Nie do końca rozumiem... Ty masz te gramofony i nie wiesz którego sobie zostawić czy zastanawiasz się, który z nich kupić?
Jeśli to drugie to wypadałoby podać co najmniej też cenę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#3

Post autor: Robcio69 »

Tak,faktycznie,moja wina sorry.Mam w domu i są moje:Dwa Duale 1254-oba sprawne,naprawiłem automatykę,jeden całkowicie kompletny,z nawą igłą jak pisałem,drugi brak zabezpieczenia uchwytu ramienia i kabel sygnałowy do wymiany.Jest jeszcze wspomniany Grundig,bez pokrywy,z kablem sygnałowym do wymiany(bzyczy niemiłosiernie),bo nie ma ekranu.Ma też co dziwne ciut za gruby bolec,i spora ilość płyt nie wchodzi...A i skrzypi wajcha od podnoszenia igły.Na razie nie mam pojęcia gdzie ją posmarować by przestała.Stoi sobie też dumnie Fonica G-8010 z przerobionym zasilaniem i stabilizacją,z wkładką Audiotechniki.Ostatni to Technics SL-B210 też bez pokrywy,ten w ogóle mi nie przypadł do gustu.Oto w czym muszę wybrać i zostawić jeden,bo po prostu nie mam miejsca.Reszta znajdzie raczej nowych właścicieli...Teraz proszę o opinie.Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#4

Post autor: Robert007Lenert »

Dual, ten kompletny.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#5

Post autor: Wojtek »

Tak jak napisał Robert.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#6

Post autor: Robcio69 »

Aha no ok.Będę musiał się przestawić na troszkę inne brzmienie.Ta wkładka z igłą w Dualu gra nieco niżej niż audiotechnica AT-95 z Diory.Jakby lekko ucinała górę...a może mi się zdaje.Panowie,a może krótkie uzasadnienie?Przy okazji:choć naprawiłem automatykę to zdarza się Dualu że zaczyna kręcić w drugą stronę.Muszę wtedy ściągać talerz i go "przestawiać"co może być tego przyczyną?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#7

Post autor: eenneell »

Robcio69 pisze:Aha no ok.Będę musiał się przestawić na troszkę inne brzmienie.Ta wkładka z igłą w Dualu gra nieco niżej niż audiotechnica AT-95 z Diory.Jakby lekko ucinała górę...a może mi się zdaje.
"Zostaw Duala" nie oznacza =nie zmieniaj/ szukaj wkładki ;)
Robcio69 pisze:Panowie,a może krótkie uzasadnienie?Przy okazji:choć naprawiłem automatykę to zdarza się Dualu że zaczyna kręcić w drugą stronę.Muszę wtedy ściągać talerz i go "przestawiać"co może być tego przyczyną?
Kręci się "do tyłu" :shock: :?: :shock:
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#8

Post autor: Robcio69 »

Tak jak napisałem-wrzuca "wsteczny"...Nie mam pojęcia jak to jest możliwe,ale następnym razem nagram filmik. :) .Co do szukania wkładki,możesz mi jakąś zaproponować,czy raczej mam zmienić forum?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#9

Post autor: eenneell »

Robcio69 pisze:.Co do szukania wkładki,możesz mi jakąś zaproponować,czy raczej mam zmienić forum?
Zmień wątek na "bardziej wkładkowy" ;)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#10

Post autor: eenneell »

Albo po prostu zainstaluj:
Robcio69 pisze:Ta wkładka z igłą w Dualu gra nieco niżej niż audiotechnica AT-95 z Diory
Awatar użytkownika
Robcio69
Posty: 29
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#11

Post autor: Robcio69 »

Aaaa,czyli przejściówkę trzeba by założyć...ok .dzięki popytam jeszcze na wkładkowym,a jak nie to trzeba będzie zainwestować...
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Wybór gramka - Dual czy Grundig?

#12

Post autor: dalmatyn »

Pewnie ten Dual jest opętany :twisted:

A co do Grundiga, to w obu, które przewinęły się przez moje ręce, fabrycznie złączone były masa sygnałowa z "brudną". Rozdzielenie mas metodą Ahaja lub po prostu puszczenie oddzielnego kabelka do "brudnej" masy rozwiązuje problem.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ