Gramofon do 700-800 nowy

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Gramofon do 700-800 nowy

#16

Post autor: vinylpiotrek »

AirCo36 pisze:Poza tym nie rozumiem co stoi na przeszkodzie, aby wymienić w nim wkładkę (przy kilku kombinacjach),
Zero sensu, jeśli wiesz lepiej i chcesz na siłę coś doczepiać, to żadnej pomocy nie potrzebujesz.
Żeby zrobić dziadówę nie trzeba się znać.
Obrazek
AirCo36
Posty: 25
Rejestracja: 14 cze 2013, 18:28

Gramofon do 700-800 nowy

#17

Post autor: AirCo36 »

Ale ja bym chciał, żeby ta "dziadówka" działała i grała, to i dlatego potrzebuję spec-pomocy :violin:
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Gramofon do 700-800 nowy

#18

Post autor: ahaja »

Wydając 800-1000zł na nowy gramofon nie ma kompletnie sensu upgradować go. To nie są konstrukcje na to podatne.

Wydając taką kwotę na sensowną konstrukcję używaną jest jak najbardziej sens.

Ty powinieneś zrobić tak:
1. zgrać sobie do pliku jakąś muzykę ze swego gramofonu
2. zrobić sobie upgrade tego gramofonu
3. nagrać potem ten sam kawałek do pliku i porównać oba.
Wtedy zrozumiesz dlaczego Twoja robota i wydana kasa nie miały kompletnie sensu.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon do 700-800 nowy

#19

Post autor: Reymont »

AirCo36 pisze:Przy tym sprzęcie ruchałem...
Trzymasz fason, nie ma co.
Koledzy dobrze radzą - najlepiej będzie jak go zmienisz, wtedy trafi się jeszcze lepsza lala ;)
Ja proponuję Technicsa 1410mk2 czasem trafi się kompletny w dobrym stanie w okolicach 800zł
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Gramofon do 700-800 nowy

#20

Post autor: motown »

Nie ma czegoś takiego jak "nowy gramofon za 800 złotych". Gramofony nowe to się zaczynają od 3000 zł w górę. Wiem co mówię, zrobiłem spory research w tej materii ;]

Jeśli chodzi o Reloopy, to nic poza RP-6000 nie jest właściwie warte uwagi.

Zatem wyjścia są dwa - zbierać kasę na prawdziwy nowy gramofon, albo sprzęt używany.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon do 700-800 nowy

#21

Post autor: Reymont »

motown pisze:Gramofony nowe to się zaczynają od 3000 zł w górę. Wiem co mówię, zrobiłem spory research w tej materii ;]
O, fajnie! Podzieliłbyś się wynikami? Może już to gdzieś zrobiłeś na forum, jeśli tak to podaj proszę link do tematu.
Który z didżejskich byłby najlepszy do odsłuchu? Vestax, Stanton, Numark?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 700-800 nowy

#22

Post autor: Wojtek »

Reymont pisze:O, fajnie! Podzieliłbyś się wynikami? Może już to gdzieś zrobiłeś na forum, jeśli tak to podaj proszę link do tematu.
Który z didżejskich byłby najlepszy do odsłuchu? Vestax, Stanton, Numark?
Boże, tylko nie wchodź w ten temat z motownem. Poczytaj jego starsze posty to zrozumiesz i mi podziękujesz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 321
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

Re: Gramofon do 700-800 nowy

#23

Post autor: krisdebowski »

ja na stronie pixmania swego czasu kupiłem za 800 zł z przesyłka nowego pro jecta carbon

gra bardzo ładnie, jestem zadowolony
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Gramofon do 700-800 nowy

#24

Post autor: motown »

Reymont pisze:O, fajnie! Podzieliłbyś się wynikami? Może już to gdzieś zrobiłeś na forum, jeśli tak to podaj proszę link do tematu.
No jakoś odpowiedniej publikacji ten mój research się nie doczekał... ale przecież oferty sklepowe nie są żadną tajemnicą - zobacz jakie nowe gramofony poniżej 3 klocków masz w sklepach... Jak już kiedyś mówiłem, przejrzałem mnóstwo ofert różnych sklepów stacjonarnych i internetowych (głównie takich gdzie możliwa jest wysyłka sprzętu) i poniżej kwoty 3000 zł nie było naprawdę dobrych, wygodnych w obsłudze gramofonów. Były i owszem gramofony tańsze, ale parametrami ustępowały nawet gramofonom DJskim. Skoro gramofon hi-fi renomowanej firmy jest lżejszy i ma większe kołysanie od gównianego chińskiego gramofonu DJskiego, to coś tu chyba jest nie tak.
Reymont pisze:Który z didżejskich byłby najlepszy do odsłuchu? Vestax, Stanton, Numark?
Nie wiem, ja mogę ci polecić Stantona ST.150 - z tych gramofonów dla DJów jest najcięższy i najsolidniej wykonany. Ma regulację wysokości ramienia, wygodny antyskating i równo pracuje. Założysz fajną wkładkę i jest super...
Wojtek pisze:Boże, tylko nie wchodź w ten temat z motownem. Poczytaj jego starsze posty to zrozumiesz i mi podziękujesz :)
Hmm? Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
ODPOWIEDZ