Gramofon do 3 tys

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Gramofon do 3 tys

#1

Post autor: Pilot »

Kurcze, jak ta zabawa wciąga. Czas powoli na zmianę gramofonu i zakupu już jakiegoś modelu na lata (mam taką nadzieję) Grał bedzie oczywiście pod wkładką AT440 MLa, chyba żeby zakupiony model posiadał inną, dobrą wkładkę. Jakie modele są warte zainteresowania do tej kwoty?
Na marginesie dodam że czytam na AS o AD Forens'ie. Problemem może być tylko to że na ten gramofon trochę się czeka a kasa jak to kasa, łatwo i szybko wypływa.
Porada mile widziana, słów krytyki nie znoszę :x :x :x :mrgreen: :mrgreen: 8-) :lol:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Gramofon do 3 tys

#2

Post autor: JacK »

Rega RP6, miałem kilka dni w domu i pewnie kiedyś go kupię.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41611
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3 tys

#3

Post autor: Wojtek »

Skoro chcesz coś lepszego od Luxmana to może byś tak pierw zajął się tym swoim Thorensem? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Gramofon do 3 tys

#4

Post autor: Pilot »

Luxman i Thorens to mój problem. Nie to jest w tytule tematu. ;)
A może ich już nie mam?
A może chcę trzeci?
Ale odpowiem Ci. Oba gramiaki są do sprzedania. Ten wątek ma mi naświetlić czym warto się zainteresować i poszukać okazji. Czy są złe? O Thorensie nie bedę pisał bo to firma sama w sobie jak i jego model. A Luxman? Wolę słuchać płyt na Luxmanie niż na Thorensie. A Thorens jest chwalony przez wiele osób.

Polecane sprzęty mogą być w mniejszej kwocie. Może Technicsa 1210 mk2/mk5
Jest w 3city do wzięcia:
http://allegro.pl/micro-seiki-mr-711-hi ... 78042.html
Nikt nie licytuje. Na Ad Forensa musiałbym czekać do 6 tygodni i jechać osobiscie po odbiór do Włocławka.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon do 3 tys

#5

Post autor: Winters »

Pilot pisze:Może Technicsa 1210 mk2/mk5
Niegłupi pomysł.

A Thorensik TD 160 albo TD 125?

Jest jeden z Polski -> http://www.ebay.de/itm/THORENS-TD-160-/ ... 3f26181664
DIOMEDES KATO
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon do 3 tys

#6

Post autor: zbyszek1982 »

Jakbym miał do wydania 3 tys. zł lekką ręką to bym wsiadł w samolot i poleciał do UK po płyty, bo ja jednak słucham płyt a nie gramofonów. Jakbym słuchał gramofonów, to bym pewnie kupił AdFontesa.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Gramofon do 3 tys

#7

Post autor: Pilot »

Płyty tez trzeba na czymś słuchać. Chyba że sama igła Ci wystarcza. Thorens160 odpada. Tym bardziej że TD 318 jest ulepszona wersją td 160 więc jaki byłby sens zamiany? I jeszcze osadzony na sprężynach.
Oczywiście Ad Fontes, nie wiem skąd mi się wzieło Ad Forens, chyba za dużo o thorensach czytałem. :)
Poczytałem trochę o Rega RP6. Używek na razie brak, nówki chodzą po 3750.

Tu znalazłem trochę technicsów po przeglądzie z gwarancją, tylko ceny już wyższe od allegrowych. I czy wierzyć w opisy sprzedającego że nie używane w dyskotekach itp miejscach?

http://savethedeck.net/pl/component/sea ... phrase=all

Oczywiście wszystkie sprzedane. Czyli może nie jest taki zły link do poszukiwań Technicsa.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon do 3 tys

#8

Post autor: Winters »

Z tymi Technicsami to nie ma się co martwić, bo one jednak są pancerne. Po drugie - części są dostępne wagonami.
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Gramofon do 3 tys

#9

Post autor: Pilot »

Wiem o tym. Czytałem. Jak pisałem wyżej, chcę gramofon już ostateczny, na lata. Ale może nie ma sensu wydawać 3 k na gramofon tylko polować na lepszego technicsa?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon do 3 tys

#10

Post autor: Winters »

Jak to ma być taki poważny zakup to ja bym poczekał z rok albo dwa, poczytał i dokładnie zorientował się czego chcę i polował.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41611
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3 tys

#11

Post autor: Wojtek »

Pilot pisze:Jak pisałem wyżej, chcę gramofon już ostateczny.
To tak nie działa, jeśli chcemy być poważni, więc może lepiej zmień nastawienie :)
Pilot pisze:Ale może nie ma sensu wydawać 3 k na gramofon tylko polować na lepszego technicsa?
Jak dla mnie to w ogóle nie ma sensu zmieniać gramofon prawie co miesiąc, ale to tylko ja.

Może zapoluj na bardziej udomowione Technicsy tj. 1300,1400 czy 1600,1700 mk2.
Jednak czy byłby to sensowny upgrade od TD-318 skoro z tego samego względu nie chcesz patrzeć na TD-160... kwestia bardzo dyskusyjna :)
Winters pisze:Jak to ma być taki poważny zakup to ja bym poczekał z rok albo dwa, poczytał i dokładnie zorientował się czego chcę i polował.
Ojjj tak... ale coś mi to nie pasuje do Pilota, więc chyba odpada ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Gramofon do 3 tys

#12

Post autor: Pilot »

Pilot w gorącej wodzie jest kąpany. Oj bardzo gorącej. Ale każdy model, który podajecie sprawdzam pod względem wyglądu, opisu technicznego jak i opini w necie. Musi mi się podobac to raz, Wojtek musi ze mnie w końcu zejść to dwa ;) i ma dobrze grać to trzy.

Myslę że trzy miesiące to dużo żeby liznąć czegoś na temat gramofonów, poznać ich budowę,mocne jak i słabe strony. Jeżeli ten watek Wam przeszkadza to faktycznie, mogę zdać się na własna intuicję i samemu coś wybrać. Tylko jaki jest sen istnienia forum.
Jutro popatrzę na proponowane przez Wojtka Technicsy. 1200 wizualnie mi się podobają i mają dobre opinie. Czy poza Technicsami nie ma innych modeli wartych zainteresowania? Duala coś, Kenwooda?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon do 3 tys

#13

Post autor: Winters »

Pilot pisze:Czy poza Technicsami nie ma innych modeli wartych zainteresowania?
Jest pincet osiemset, ale warto żeby to Tobie się coś spodobało.

Ja np. jestem zauroczony Braunem PCS 5/PCS 51/PCS 52
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Gramofon do 3 tys

#14

Post autor: Pilot »

Rozumiem odpowiedź. Temat do zamknięcia, Nie ma sensu dalsze wymienianie modeli. Mi też się cos spodoba.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41611
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 3 tys

#15

Post autor: Wojtek »

Może zainteresuj się Dualami? Np. 455 czy stare 701 i 721?
Są nadal dostępne w dość rozsądnych cenach.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ