Mały gramofon

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
bzikiers
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2013, 14:52

Mały gramofon

#1

Post autor: bzikiers »

Witam

Tak jak w temacie szukam małego gramofonu najlepiej wymiary poniżej (około) 35cm jeżeli chodzi o szerokość i głębokość wysokość najlepiej poniżej 15cm... na alledrogo jest bardzo dużo gramofoników, często rozmiary nie są podane, a nie chce każdego sprzedawcy pytać o wymiary... moja wiedza jest raczej marna, bo jak na razie miałem tylko dwa gramofony a przypuszczam, że na forum jest wiele specjalistów, maniaków, którzy mieli, albo mają gramofon odpowiadający moim specyfikacją :)

znalazłem taki http://allegro.pl/swietny-klasyczny-gra ... 54042.html

i teraz pytanie czy wysokość jest podana wraz z pokrywą?? i czy warto taki model sobie zapodać (chodź wolałbym cienkszy).. będzie podłańczany do sharpa sc 1250 tylko tam jest wejście na din'a a tu są chinche czy przerobie to bez żadnego problemu bez starty na jakości??

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Mały gramofon

#2

Post autor: Winters »

Z takim Dualem to bądź gotowy na dłubanie. Jak nie boisz się babrać w smarze i benzynie to może być.
Jak ten Sharp nie ma wejścia phono to musisz kupić przedwzmacniacz.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Mały gramofon

#3

Post autor: Tyrystor »

Jeśli zależy Ci na jak najmniejszych wymiarach gramofonu, to pewnym pomysłem może być rozejrzenie się za jakimś dobrym tangencjalnych technicsem, np SL-7 albo SL-10. Wsadzić do takiego porządną wkładkę T4P i gra muzyka. :)
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
bzikiers
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2013, 14:52

Re: Mały gramofon

#4

Post autor: bzikiers »

Tyrystor pisze:Jeśli zależy Ci na jak najmniejszych wymiarach gramofonu, to pewnym pomysłem może być rozejrzenie się za jakimś dobrym tangencjalnych technicsem, np SL-7 albo SL-10. Wsadzić do takiego porządną wkładkę T4P i gra muzyka. :)
nad tym właśnie też myślałem jeden SL-7 jest na aukcji od 100 - ale cena minimalna... może koło 200 da się go wyrwać, a co do SL-10 to na alledrogo jeden jest :p, ale ponad 3tysie cza wycalować :) a co powiesz na SL-J1??? idzie o wile taniej wyrwać niż te modele o których wspominałeś...

A co do wejścia PHONO to sharpik go ma ale jest ono na din, a wiekszość małych gramofonów ma już cinche...., ale przypuszczam, że jakąś przejściówkę da się kupić tylko pytanie czy nie pogorszy ona dziwięku??
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Mały gramofon

#5

Post autor: Tyrystor »

Ujmę to tak: SL-J1 bym Ci nie polecił. Po prostu nie budzi mojego zaufania - coś lekki jest. Za SL-7 nawet 350 zł bym dał - oczywiście gdyby mi zależało na jak najmniejszym, a porządnym gramofonie. :)

Przejściówki DIN-RCA da się kupić, bez obaw. Dobra przejściówka nie powinna mieć wpływu na dźwięk - jednakże osobiście nigdy nie miałem z takimi przejściówkami, więc nie mogę Ci powiedzieć z autopsji.
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Mały gramofon

#6

Post autor: vinylpiotrek »

Zawsze lepiej wymienić wtyczkę, albo cały kabel ( łatwiej, bo wtyki DIN są dość trudne w lutowaniu).
Obrazek
bzikiers
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2013, 14:52

Re: Mały gramofon

#7

Post autor: bzikiers »

dziękuje wszystkim ślicznie za rady :) już chyba wiem co mam kupić i z czym to połączyć.... wybór pada więc na SL-7 :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Mały gramofon

#8

Post autor: Winters »

DIOMEDES KATO
ODPOWIEDZ