Luxman PD444 + Dynavector PD555

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
PELOT
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:44

Luxman PD444 + Dynavector PD555

#1

Post autor: PELOT »

Co myślicie o tym gramofonie,czy jest wart takich pieniędzy .Realnie ile można za niego dać max LUXMAN PD 444 + DYNAVECTOR PD555 High-End Rarytas - Allegro .Pozdrawiam
PELOT
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:44

Luxman PD444 + Dynavector PD555

#2

Post autor: PELOT »

Panowie co jest z wami nikt nic nie wie na ten temat :shock: :shock:
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Luxman PD444 + Dynavector PD555

#3

Post autor: vinylpiotrek »

PELOT pisze:czy jest wart takich pieniędzy
Jakich?
W jakim jest stanie? Piszesz o aukcji allegro. ale nie podajesz ani linku ani numeru aukcji, a tytuł, chyba też nieprecyzyjnie bo wyszukiwarka nie znajduje.
Zamiast zakładać oddzielny wątek, zapytaj w odpowiednim wątku zakupowym?
Obrazek
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Luxman PD444 + Dynavector PD555

#4

Post autor: ahaja »

Zakładałem kiedyś koledze ramię SME na PD-441. To wersja tego gramofonu na 1 ramię. PD-444 to wersja na 2 ramiona.

Dźwięk - jeden z najlepszych jakie słyszałem z analogu. Byle jakiej wkładki nie ma co tam zakładać. Mocna konkurencja do dzisiejszych 'high-endów'.

Rzadko pojawiają się w sprzedaży.
Cena tego PD-444 jest jednak wg mnie nieco nieparlamentarna .... pewnie z racji tego ramienia. Notabene to nie PD tylko DV-505. Przy tej klasie napędu ramię 12" to tzw. 'MUS'. ;-)
W tej kwocie można upolować taki gramofon i założyć do niego 2 ramiona Jelco 12". Albo jedno i świetną wkładkę.
PELOT
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:44

Luxman PD444 + Dynavector PD555

#5

Post autor: PELOT »

Dzięki ahaja na ciebie zawsze można liczyć w kwestii zdroworozsądkowych odpowiedzi. ;) Gość nieco przesadza z ceną ,pominąwszy tą kwestię ile można by za niego dać 6,7 klocków. Ciągle szukam jakiegoś konkretnego gramofonu a że mam słabość do staroci to szukam używki ze złotego okresu analogu, z wyższej półki .Zastanawiam się nad kupnem Zonteka ,ciekawa maszyna , lecz nie przeszła jeszcze próby czasu, nie wiadomo jak się będzie sprawował w dłuższej eksploatacji.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Luxman PD444 + Dynavector PD555

#6

Post autor: ahaja »

Sprzęt jest naprawdę świetny - Luxman.
Jednak jak pisałem są rzadkie. W razie uwalenia elektroniki mogą byc kłopoty, choć dziś można dużo zrobić. To wg mnie jedyny minus tych wypaśnych konstrukcji sprzed lat.
Możesz spróbować ułożyć się ze sprzedawcą i zaproponować kupno bez ramienia.

Ano - o Zonteku pomyślałem ale nie chciałem kombinować we wcześniejym poście.
Jest droższy. Jednak podejście do zagadnienia, rozwiązania tech są unikalne. Może jest kilku takich producentów na świecie. Plusem jest również to, że to rodzima konstrukcja - uderzasz bezpośrednio do producenta, bez pośredników. To się liczy.
Osobiście wizulanie również jest podobny do prawdziwych gramofonów a nie silosów na 'pyry' ... ;-). Taka stara szkoła.
PELOT
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:44

Luxman PD444 + Dynavector PD555

#7

Post autor: PELOT »

Ahaja jak myślisz czy jest to sprawdzona konstrukcja ,zwłaszcza ramię .Nie wiem kto jest konstruktorem czy Paweł Zontek ,czy może Paweł Miniabyr ,czy też zupełnie ktoś inny, na AUDIO SHOW był prezentowany z ramieniem Miniabyra .Pytałem Yul-a z innego forum, on ma małe zastrzeżenia co do konstrukcji, z kolei Miniabyr jes posiadaczem pierwszego modelu i jest zachwycony . Twierdzi że tylko 14" ramię gra ,mam zamiar się do nich wybrać wstępnie już się umówiłem .Pozdrawiam
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Luxman PD444 + Dynavector PD555

#8

Post autor: ahaja »

Konstruktor to Paweł Zontek - peezet. Miniabyr to posiadacz Zonteka. Masza1968 chyba też go ma, ale mogę się mylić.

Kolega Yul ma wiedzę w dziedzinie PJ a i tak nie do końca ;-).
Jakość:
rozmawiamy tutaj o nowoczesnych traktorach a nie o pługu ciągniętym przez Czereśniaka Tomka ... ;-)

Dokładnie - kopnij się jeśli jest taka możliwość i będziesz wiedział.

14" - nie tylko takie ramię gra. Mogą z nim konkurować uznane 12" ale to zapewne większa kwota w zakupie.
PELOT
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:44

Re: Luxman PD444 + Dynavector PD555

#9

Post autor: PELOT »

DZIĘKI :drool: Zawsze to człowiek mądrzejszy i bogatszy w nowe doświadczeni wychodzi z tego forum .Zobaczę co wyjdzie jeszcze z tym Luxmanem ,na razie gość jest w niemczech może w piątek się z nim rozmówię .O wyniku rozmowy poinformuję ,jeśli będzie o czym.
ODPOWIEDZ