Gramofon dla "poczatkujacego"?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Snooo
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2013, 12:46

Gramofon dla "poczatkujacego"?

#1

Post autor: Snooo »

Witam bardzo serdecznie,
To moj pierwszy post na tym forum nawet nie wiem czy jest on w dobrym dziale, ten jednak pasowal mi najbardziej.
Interesuje sie plytami winylowymi juz od dawno, pomimo ze zadnej samemu nie posiadam. Cos w tym jest takiego co wywoluje radosc i sam dzwiek jest lepszy (wedlug mnie) bo sluchalem muzyki z odtwarzaczy winylowych. Kocham muzyke i daje mi ona ogromna radosc. Jestem 100 procent pewny ze kiedys i tak sprawie sobie taki gramofon i zaczne nabywac winyle. Nie daje rade juz dalej sie przed tym chronic. Nie chce jednak zrobic czegos glupiego i kupic gramofonu ktory jest nie odpowiedni dla mnie. Chodzi mi o w miare dobry gramofon, nie bede podawal progu cenowego bo moge troche zainwestowac. Bede na nim przedewszystkim sluchal Jazzu, funku, hip hopu, moze troche rock, ale mniej.
Teraz moje pytanie, co byscie polecili, jaki gramofon dla "poczatkujacego" czyli dla osoby nabywajacej swoje pierwsze cacko :)
znalazlem kilka ciekawych gramofonow ale co wy sadzicie o tych modelach?
(jeszcze jedno male pytanie, czy potrzebne sa jakies glosniki do gramofonu, czy da sie odtwarzac bez?)

Modele gramofonow nad ktorymi sie zastanawialem:
Audio-Technica AT-LP120-USB Professional Turntable

TDK USB Belt Drive Turntable

Pro-Ject Essential Black

Rega RP1

Co o nich myslicie?
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
michmaz
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Gramofon dla "poczatkujacego"?

#2

Post autor: michmaz »

Proponuję zaznajomić się z działem ZAKUPY - GRAMOFON DO.... i tu kwota jaką chcesz zainwestować :)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon dla "poczatkujacego"?

#3

Post autor: Winters »

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=1342

tak, potrzebujesz całego zestawu
lepiej zainteresuj się sprzętem używanym, ale nie tak huzia na józia tylko spokojnie spokojnie - warto poczekać, aż trafi się coś rzeczywiście ciekawego i wartego uwagi

masz już jakiś sprzęt grający?
DIOMEDES KATO
Snooo
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2013, 12:46

Re: Gramofon dla "poczatkujacego"?

#4

Post autor: Snooo »

Mam glosniki logitech Z4 do kompa ale to chyba sie nie przyda, a pozatym mam kino domowe z systemem 7.1 nie wiem czy to sie do czegos przyda.
Ktos mi powie co do takiego gramofonu trzeba jeszcze dokupic zeby to smigalo ? poza samym gramofonem?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon dla "poczatkujacego"?

#5

Post autor: Winters »

DIOMEDES KATO
ODPOWIEDZ