Gramofon do 1500 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Gramofon do 1500 zł

#676

Post autor: esdarek »

Mój post jest chyba niewidzialny.
To co pisał Wojtek też jest przeźroczyste.
Pomny naszych rad wybrałeś Teaca-no to może mnie się jakieś posty nie wyświetlają bo nie wiedzę, aby Ci to ktoś proponował.
Idąc Twoim tokiem rozumowania człowiek mieszkający na wsi ze sprzętów może mieć tylko widły i ewentualnie łopatę "bo w jego mieście" tylko to potrafią naprawić.
Nie można komuś pomagać na siłę. Kup Teaca, będziesz miał fajną wkładkę AT-95 i odłączany przedwzmacniacz. Przecież nie chodziło Ci o poradę tylko o poklepanie po ramieniu, prawda?
Myślę, że teraz jesteś zadowolony. ;)
Do admina: może zasadne było by zrobienie działu pt: "PRZYZNAJCIE MI RACJĘ". Jakaś część ludzi tak na prawdę tylko tego potrzebuje , a my tracimy czas i nerwy :lol: .
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 1500 zł

#677

Post autor: Obywatel »

westi pisze:Sądzę iż jakoś dźwięku jaka do niej dotrze nie ma żadnego znaczenia gdyż i tak to ona zniweczy trud wszelaki jaki włoży ew wzmacniacz zewnętrzy w tworzenie akustyki.
Otóż widzisz, wcale niekoniecznie :) Mam w domu mini-wieżę PANASONIC SA-AK27 i ona potrafi zagrać zaskakująco ładnie. Rzecz w tym, aby najsłabszym ogniwem było to, co planujemy zmienić, a nie to w co aktualnie inwestujemy. Kupno plastikowego gramofonu z ujowym przedwzmacniaczem "bo przecież mam tylko miniwieżę" to droga donikąd. Kup dobry gramofon (przyszłościowo) i przedwzmacniacz ze średniej półki, podłącz do wieżyczki, a zobaczysz że to co popłynie z głośników pozytywnie Cię zaskoczy :) W momencie kiedy zamienisz miniwieżę na porządny wzmacniacz z kolumnami, przedwzmacniacz sprzedasz bez problemu - no chyba że dalej go będziesz potrzebować bo nabędziesz wzmacniacz bez wejścia PHONO.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 1500 zł

#678

Post autor: Wojtek »

westi pisze:Chcecie mi powiedzieć że części do gramofonów z ubiegłego stulecia sa powszechnie dostępne i generalnie naprawę takiego sprzętu można zlecić mechanikom ze sklepu nie dla idiotów? Skoro w moim mieście nie ma NIKOGO kto profesjonalnie zajmuje się naprawą gramofonów to mogę taki sprzęt oddać równie dobrze do pana kazia który kiedyś naprawiał telewizory i to nie będzie problem? :) Pytam serio bo taka sytuacja wydaje mi się tak nie realna że aż niemożliwa, ale ponieważ jestem pełen pokory to mniemam iż mogę się mylić. :)
To brzmi tak jakby gramofon był jakąś kosmiczną technologią :)

Powiem wprost: naprawdę profesjonalnych naprawców gramofonów w Polsce możesz policzyć na palcach swoich rąk, także to że w Twojej bezpośredniej okolicy akurat nie ma warsztatu który przerabia 100 gramofonów miesięcznie jakoś nie powinno dziwić ;)

Co nie znaczy że "pan Kazio" z okolicznego serwisu RTV już zapomniał jak wygląda Bernard czy inny Daniel i nie poradzi sobie z innym sprzętem, działającym na tej samej zasadzie.
Kwestia serwisanta.
westi pisze:Zatem pomny Waszych rad poszedłem do kilku sklepów i obejrzałem to i owo.
Z całym szacunkiem, ale jako laik to "se możesz" patrzeć...

Jak masz kupować oczami to my już nie jesteśmy Tobie potrzebni :)
westi pisze:Ma tez zainstalowaną Audio Technicę AT95E - wkładkę która jest jak zauważyłem jest też montowana w sprzęcie Thorensa kosztującym 2 razy więcej.
To naprawdę o niczym nie świadczy :) Ta wkładka kosztuje 100 złotych i jest "drugą od dołu" ze stajni AT. Dobra na start, ale też żadna rewelacja.
Ten "sprzęt Thorensa" to, jak już pisaliśmy, Dual z innym znaczkiem. Występuje zjawisko dopłacania do marki :)
Choć czasem jeszcze zdarzają się oferty gdzie Thorens z fabryki Duala jest nieco tańszy niż ten sam sprzęt ze znaczkiem Dual :morda: Takie dziwactwo handlowe.

Ten Teac też jest dostępny w świecie pod paroma nazwami. Ostatnio Akai ogłosiło taką "nowość" :morda:
westi pisze:Pytanie czy tą wkładkę można wymienić później na coś innego?
Tak, ale inwestowanie w szajs to bardzo średni pomysł.
esdarek pisze:Do admina: może zasadne było by zrobienie działu pt: "PRZYZNAJCIE MI RACJĘ". Jakaś część ludzi tak na prawdę tylko tego potrzebuje , a my tracimy czas i nerwy :lol: .
Oj tak, syndrom "poklepania po pleckach" jest straszny.

Ja jednak mam jeszcze nadzieję że nie wszystko stracone :)
Lekturka: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=6409
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
tVik
Posty: 19
Rejestracja: 27 sty 2016, 13:52

Gramofon do 1500 zł

#679

Post autor: tVik »

Witam, szczęśliwy posiadacz Dual'a 701 z tej strony. Mój ojciec pragnie zakupić sobie gramofon do 1500zł zachęcony moim zakupem. Zależy mu na tym aby miał wbudowany przedwzmacniacz i był w kolorze czarnym (pod meble) , naturalnie będąc przy tym jak najlepszy. Znalazł więc coś takiego:

Pioneer PL 30 K
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... er-pl-30-k

Co możecie o nim powiedzieć, czy możecie przedstawić jakąś używaną alternatywę, lub lepszy nowy model w tej cenie.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Gramofon do 1500 zł

#680

Post autor: MISSE »

Jeśli bardzo nie lubisz swojego Tatę to zachęć go do zakupu :pray:

A poważnie twój gramofon de tego nowego chińczyka to jak kilku letnie luksusowe auto do nowego miejskiego chińczyka :shifty:
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 1500 zł

#681

Post autor: Obywatel »

tVik, skoro się ojcu spodobał Twój gramofon, to szukajcie również wśród Duali - multum tego było w czarnym kolorze - niektóre nawet ładne ;)

Cokolwiek byście nie wybrali będzie lepsze niż ten Pioneer.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 1500 zł

#682

Post autor: Bacek »

I wyperswaduj mu wewnętrzny przedwzmacniacz a wybór znacząco wzrośnie.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
contrast
Posty: 23
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:02

Re: Gramofon do 1500 zł

#683

Post autor: contrast »

Hej,
a co sądzicie o tej ofercie?

http://allegro.pl/revox-b-791-jedyny-ta ... 40467.html

Choruję na takiego revoxa (i na inne elementy do zestawu, np. CD i magnetofon kasetowy). Pytanie czy taki gramofon "umie" dobrze zagrać i w jakiej cenie opłaca się go jakby co łyknąć?

Pozdrawiam,
Contrast
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 1500 zł

#684

Post autor: Wojtek »

Ten gramofon to taki specyficzny rarytas (jak wszystkie Revoxy w sumie), więc jak pójdzie za mniej niż 1500 to będzie dobrze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
contrast
Posty: 23
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:02

Re: Gramofon do 1500 zł

#685

Post autor: contrast »

A wart jest takich poeniędzy z punktu widzenia jakości/dźwięku czy ma raczej wartość bardziej kolekcjonerską niż użytkową?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 1500 zł

#686

Post autor: Wojtek »

"Ramię" jest w tym wypadku mocno kosmiczne, a czy dodaje coś do jakości dźwięku? "To zależy" ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
yuuvo
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2016, 15:42

Re: Gramofon do 1500 zł

#687

Post autor: yuuvo »

Witam,

i z góry przepraszam, jeśli to złe miejsce na taki post..

w każdym razie, chciałbym prosić o pomoc w wyborze gramofonu.

stan: tylko nowy
cena: 1200 - 1700
podłączony będzie do: Pioneer VSX-930 lub Onkyo TX-NR646 (amplitunery)

jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt, więc nie chcę nic zmieniać w nim po kupieniu, bawić się w ulepszenia/zmiany.

Amplituner Pioneera (VSX-930) nie ma phono, więc wtedy gramofon musi być z przedwzmacniaczem, Onkyo ma, więc jak rozumiem, może być bez.

w tym zakresie cenowym znajdzie się coś godnego polecenia? oczywiście wiem, że nie będzie to najlepszej jakości sprzęt i pewnie używane będą lepsze, niemniej chciałbym coś odpowiedniego, co przyzwoicie/porządnie gra za taką cenę.

będę z góry wdzięczny za rady!

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 1500 zł

#688

Post autor: Wojtek »

Dual CS-415
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
contrast
Posty: 23
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:02

Re: Gramofon do 1500 zł

#689

Post autor: contrast »

Wojtek pisze:Ten gramofon to taki specyficzny rarytas (jak wszystkie Revoxy w sumie), więc jak pójdzie za mniej niż 1500 to będzie dobrze.
Poszedł za osiem paczek ;( Niestety przegapiłem licytację.
oops2k
Posty: 74
Rejestracja: 25 lut 2016, 09:41

Gramofon do 1500 zł

#690

Post autor: oops2k »

http://www.ebay.de/itm/Revox-B-795-Lina ... Swr7ZW4uY-
Do wymiany igla

http://www.ebay.de/itm/REVOX-B790-PLATT ... SwZ8ZW4yui
Wszystko OK (wg. sprzedajacego)

Natomiast jak sie aukcje skoncza to tego nie wie nikt.
ODPOWIEDZ