Gramofon do 600 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41503
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 600 zł

#691

Post autor: Wojtek »

No ale cenowo to już jednak inna półka raczej, więc trochę nie rozumiem :)
Chyba że chodziło Ci tylko o pokazanie o jaki model chodzi, a nie konkretną ofertę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Astarotte
Posty: 25
Rejestracja: 07 paź 2016, 20:39

Re: Gramofon do 600 zł

#692

Post autor: Astarotte »

Wziąłem za 850 :) pokrywa super, nowa igła, rok gwarancji serwisowej :)
Faktycznie inna półka. Ale ze źródła Grundiga do tego doszedłem:)
Więc chyba dobry zakup. Ale jak zaczynałem w dziale gramofon do 300 to dzięki wsparciu użytkowników tego forum wylądowałem na tym co napisałem powyżej. Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc. Sprawdzę sprzęt, a po jakimś czasie trzeba będzie zainwestować we wkładkę, ale póki co niech gra muzyka. Moja Unitra może poleżakować w spokoju:)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 600 zł

#693

Post autor: Obywatel »

850 zł to już cena do zaakceptowania, ale żadna okazja z tak słabą igłą.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Astarotte
Posty: 25
Rejestracja: 07 paź 2016, 20:39

Re: Gramofon do 600 zł

#694

Post autor: Astarotte »

Nie nie...ten link to tylko pokaz modelu był. Ja kupiłem z ręki do ręki taki właśnie model. Mój ma Technics 270c. Tak czy siak, kiedyś trzeba będzie wyłożyć kilka stówek na coś innego, ale wtedy zaatakuję w wątku z wkładkami:), bo po pierwszych próbach grania (poszedł na pierwszy bój Twin Peaks) gramofon zostaje. Jeszcze raz dzięki.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 600 zł

#695

Post autor: Obywatel »

Astarotte pisze: Mój ma Technics 270c.
Czyli to samo, co tamten z aukcji. Wkładka jest średnich lotów. Jeśli założyć igłę-zamiennik renomowanego producenta, to jakoś to zagra, ale ta z Wamatu (Stylus Co. Japan) to tania chińszczyzna.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
vizril
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2017, 21:40

Re: Gramofon do 600 zł

#696

Post autor: vizril »

Cześć Jestem nowy wiec nie wiem czy pisze w dobrym miejscu.

Kompletnie nie znam sie na sprzecie gramofonowym , a chce kupić na prezent coś do 650 zł znalazłem takie dwie opcje i nie wiem która lepsza:

DENON DP-200 - Nowy za 619zł

czy

Reloop RP4000 M3D - używany za 500zł
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 600 zł

#697

Post autor: Obywatel »

vizril, ani jeden, ani drugi nie jest godny polecenia. Reloop jest marny, a Denon to w ogóle jakiś dżołk.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Friendee_36
Posty: 101
Rejestracja: 08 kwie 2017, 11:09

Re: Gramofon do 600 zł

#699

Post autor: Friendee_36 »

Witam
Pojawiło się coś takiego dzisisaj w allegro

http://allegro.pl/technics-sl-dd20-dire ... ml#thumb/7
http://allegro.pl/sansui-sr-222-audiofi ... 99032.html
http://allegro.pl/technics-sl-d310-dire ... 05998.html

Czy coś z tych gramofonów jest godnego polecenia ??
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 600 zł

#700

Post autor: Obywatel »

Ja pierdziele, rozwalają mnie ci handlarze - "unikatowy", "kultowy", "audiofilski" Obrazek a wszystko to budżetowe grajki. Obydwa Technicsy są godne uwagi w kategorii do 400 zł. Sansui wart góra 5 stówek.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
noodle
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2017, 12:34

Re: Gramofon do 600 zł

#701

Post autor: noodle »

Witam wszystkich!

Jeden z moich ulubionych zespołów wydaje niedługo nową płytę, więc zamówiłam wersję na winylu. Pod koniec gimnazjum pokochałam zespół The Beatles i wtedy także zaczęłam szukać po pchlich targach i znajomych czarnych krążków. Nigdy nie byłam zbyt bogatą osobą więc kolekcjonowanie szło (i nadal idzie) nieco wolno, jednak kolekcja mimo że mała, to cieszy. Ojciec podarował mi swój stary adapter,Unitra Artur WG-903.

Obrazek

Nie był to może szczyt techniki jednak mój budżet na nic innego nie pozwalał - nastolatki mają przecież także inne wydatki, a że mam trochę hobby to trzeba było dzielić tak, by na każde przeznaczyć choć trochę.

Wracając jednak do tematu. Obecnie pracuję, więc teoretycznie mogę pozwolić sobie na więcej. Teoretycznie również płyt winylowych nie słucham codziennie, a raczej jak mam ochotę czy nastrój lub chcę posłuchać z znajomym/i. Jednak wiem, że mój obecny sprzęt nie jest idealny, jest bardzo daleko od tego. Słyszałam wiele opini, że po jakimś czasie niszczy płyty. Mimo, że te które posiadam teraz są używane i powiedzmy łatwo dostępne (więc nie byłoby mi aż tak szkoda), to za nową sporo zapłaciłam i nie chciałabym sprzętu, który nie odtworzy jej wystarczająco dobrze a jeszcze ja zniszczy.

Jak w tytule - szczerze przyznaję, że jestem laikiem. Nie miałam pieniędzy, by w ogóle myśleć o temacie i patrzeć z smutkiem na sprzęt na jaki mnie nie stać. Teraz dużo czytam, ale każdy proponowany gramofon jaki znajdę dostaje kilka pozytywnych opinii i wiele negatywnych. Nie będę więc udawać, że się znam i proszę o pomoc w tej sprawie.

Optymalnie nie chciałabym płacić więcej niż 500-600 zł za nowy lub używany (z takiego źródła, że nie będę musiała nad nim sama pracować, bo przecież nie mam o tym pojęcia). Im taniej, tym lepiej, bo nie zarabiam kokosów, a będę musiała dokupić także jakieś głośniki.

Prosiłabym, żeby nie pisać do mnie super profesjonalnym językiem i podejść do tej sprawy tak, jaką ona jest. Nie mam jak i nie chcę odłożyć XXXX zł na "super sprzęt dla prawdziwego audiofila". Kocham muzykę i kocham winyle i chcę być nieco bliżej tego tematu i nadal mieć pieniądze na życie. Jak skończę studia i dostanę porządną pracę to kupię ten super sprzęt, ale na teraz chcę mieć coś wystarczająco dobrego, by mieć przyjemność z muzyki jak i takiego, za którego nie będę musiała sprzedać nerki.

Dziękuję z góry za wyrozumiałość i pomoc. :ugeek:

PS Znalazłam tę aukcję (czytałam artykuł o sprzedającym) i zastanawiam się, czy może to być coś, czego właśnie szukam.
http://allegro.pl/saba-psp110-dual-cs43 ... 92476.html
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2017, 23:00 przez noodle, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kulfon
Posty: 42
Rejestracja: 18 maja 2016, 16:41
Kontakt:

Re: Gramofon do 600 zł

#702

Post autor: kulfon »

O esdarek można poczytać na forum, chyba nie widziałem nigdzie negatywnej opinii o sprzęcie od niego, sam kupiłem u niego swój pierwszy gramofon i jestem zadowolony. Gramofon z linku jest ok, pamiętaj że oprócz głośników ze wzmacniaczem będziesz potrzebował przedwzmacniacza gramofonowego (ten gramofon z linku nie posiada wbudowanego, ale esdarek może Ci go dodatkowo wmontować) chyba że masz wzmacniacz z wejściem na gramofon wtedy nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon do 600 zł

#703

Post autor: Reymont »

Ta Saba to lichy gramofon, cena wysoka i do tego nie jest kompletny (brak pokrywy). Rynkowa cena po przeglądzie to max 250 zł.
Awatar użytkownika
noodle
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2017, 12:34

Re: Gramofon do 600 zł

#704

Post autor: noodle »

To jakie inne polecacie, pasujące do tego co napisałam w moim poście?
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Gramofon do 600 zł

#705

Post autor: trafalgar »

Licytuj tę z allegro saba psp 350,do 6 stów raczej nie dojdzie.
ODPOWIEDZ