Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
AdamEs
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:18

Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

#1

Post autor: AdamEs »

Witam.
Zamierzam kupić gramofon i chciałem poznać opinie bardziej doświadczonych na temat tego gramofonu:
http://allegro.pl/gramofon-stage-line-d ... 69216.html

Co o nim sądzicie? Opłaca się go kupić za taką cenę?
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Kupno Gramofonu

#2

Post autor: motown »

To jest chiński gramofon dla DJ-a. Jest całkiem porządnie wykonany, ale żadna rewelacja to nie jest. Nowe modele kosztowały ok. 1000 zł, za używany w dobrym stanie można dać powiedzmy 500 zł. Dołączona wkładka ma podobno eliptyczny szlif igły, więc może całkiem ładnie zagrać (jeśli jest w dobrym stanie). Jednak takie długie systemy używane są zwykle przez DJ-ów do samplingu i archiwizacji (nie jest to typowa wkładka audiofilska). Można zaryzykować te 600-650 zł, ale w tym przedziale jest już w czym wybierać jeśli chodzi o gramofony vintage i audiofilskie wkładki. Też nie będzie rewelacji za te pieniądze, ale może warto przejrzeć inne oferty. Czasem trafia się jakaś okazja ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Bartekosa
Posty: 31
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:53

Kupno Gramofonu

#3

Post autor: Bartekosa »

Sam napisałeś, że nowy można kupić za 1000 zł, a sprzedający mówi o 2.500... Więc nie skomentuję tego. I powiem tylko tyle, że jeśli chcesz się bawić w dj'kę, to poczekaj i odłóż na technicsa 1200/1210. Reszta, to strata czasu. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41642
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

#4

Post autor: Wojtek »

Bartekosa pisze:Sam napisałeś, że nowy można kupić za 1000 zł, a sprzedający mówi o 2.500... Więc nie skomentuję tego.
A ty to kto? Adwokat diabła czy kumpel sprzedawcy? :)
Bartekosa pisze:I powiem tylko tyle, że jeśli chcesz się bawić w dj'kę, to poczekaj i odłóż na technicsa 1200/1210. Reszta, to strata czasu. :)
Ciężko się z tym zgodzić.

Wracając do dylematu autora wątku to sam gramofon jako "prawie nowy" może być, ale to też zależy co ty chcesz z nim robić.
Jak interesuje Cię DJka to nie ma sprawy, ale jeśli tylko odsłuch to wśród używek można dostać coś lepszego w tych pieniądzach.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Bartekosa
Posty: 31
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:53

Re: Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

#5

Post autor: Bartekosa »

Chyba się Wojtku nie zrozumieliśmy. Pisząc, że sprzedający informuje, że gramofon kosztuje 2.500, a w rzeczywistości -1000, miałem raczej na myśli, że jest nieuczciwy... A jeśli chodzi o gramofon dj'ski, to powiedz mi proszę, jaki gramofon jest klasykiem klasyków od 30-stu lat wśród dejotów właśnie? :)
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

#6

Post autor: motown »

Bartekosa - już to przerabialiśmy kiedyś ;] Technics SL-1200 to faktycznie legendarny sprzęt w świecie DJ-ów, ale nie był robiony z myślą o DJ-ach i są teraz lepsze / tańsze gramofony do odtwarzania płyt. A jeśli chodzi tylko o DJ-kę to klony 1200 również dają radę. Gramofony Vestax, Numark czy Stanton tworzone były specjalnie do zastosowań didżejskich i to prawdopodobnie będzie lepszy wybór dla DJ-a. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że Technics nie jest już produkowany i jest cholernie drogi. Nowy SL-1200 był wart jakieś ~2000 zł, a teraz używane modele potrafią kosztować więcej. Nowe modele coraz rzadziej się spotyka i ich cena jest doprawdy absurdalna (np. 10000 zł albo i więcej...).
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Bartekosa
Posty: 31
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:53

Re: Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

#7

Post autor: Bartekosa »

Technicsa w bardzo dobrym stanie można kupić za 1500 zł. A jeśli chodzi o inne marki gramofonów dla dejotów, to zestawianie technicsa ze stantonem czy reloopem, jest wg mnie nieporozumieniem. Chyba, że legendy dj'ngu (o ile jeszcze grają z winyli) się myli... :)
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

#8

Post autor: motown »

Te legendy już nie żyją, nie grają i nie nagrywają... teraz gra się z komputera / CD ;]

Technics SL-1200 wiele razy przegrał ze Stantonem ST.150 w recenzjach / porównaniach DJ-skich, są na youtube filmy gdzie profesjonalni DJ-e używają Stantonów albo Vestaxów. Tylko fanatyczni zwolennicy marki Technics nie przyjmują żadnych argumentów i nie wierzą w istnienie innych, lepszych gramofonów. Ale to jest temat na osobną dyskusję... ;)
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41642
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

#9

Post autor: Wojtek »

Bartekosa pisze:Chyba się Wojtku nie zrozumieliśmy. Pisząc, że sprzedający informuje, że gramofon kosztuje 2.500, a w rzeczywistości -1000, miałem raczej na myśli, że jest nieuczciwy...
A to racja, nieporozumienie z mojej strony. Myślałem, że jest na odwrót :D
Bartekosa pisze:A jeśli chodzi o gramofon dj'ski, to powiedz mi proszę, jaki gramofon jest klasykiem klasyków od 30-stu lat wśród dejotów właśnie? :)
Dobrze, ale czy wobec tego każdy musi jeździć legendarnym "Mercedesem" turntablismu, bo wszystko inne nie ma sensu?
Raczej nie. I to dotyczy zarówno początkujących dejotów jak i tych "pro" ;)
motown na tyle dobrze podsumował temat obecnych realiów rynku gramofonów dla DJ, że już nie mam nic do dodania tutaj :)
motown pisze:Ale to jest temat na osobną dyskusję... ;)
Ano ;)

A AdamEs coś milczy :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Bartekosa
Posty: 31
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:53

Re: Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

#10

Post autor: Bartekosa »

Ok, zgoda. Jestem stara szkoła :) ;)
AdamEs
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:18

Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

#11

Post autor: AdamEs »

Dzięki za opinie ;) Chyba postaram się uzbierać jeszcze trochę kasy i zainwestować w coś lepszego :D Chodź w zasadzie głównym przeznaczeniem gramofonu będzie sampling. Moglibyście doradzić coś dobrego? :)
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Kupno Gramofonu Stage Line DJP-400

#12

Post autor: motown »

AdamEs pisze:głównym przeznaczeniem gramofonu będzie sampling. Moglibyście doradzić coś dobrego? :)
Zależy od budżetu. Każdy współczesny gramofon DJ-ski się nada. Bardziej istotną kwestią będzie chyba wkładka.
Ja bym celował w jakiś model Stantona z napędem paskowym, np. T.55 USB i system Stanton Discmaster / Trackmaster. Czytałem pozytywne opinie na temat tego sprzętu no i jest dosyć tani (a używane modele można dostać właściwie za bezcen). Jak masz więcej pieniędzy do wydania - wyższy model Stantona (np. T.92 USB) i system Stanton Groovemaster.

Najlepszym wyjściem byłby jakiś topowy gramofon z napędem bezpośrednim, ale rzadko trafia się taki sprzęt w dobrym stanie i za małe pieniądze. Ale oczywiście warto polować, czasem coś się uda trafić ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
ODPOWIEDZ