Gramofon do 300 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
greywolf
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2012, 22:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gramofon do 300 zł

#2386

Post autor: greywolf »

Dzień dobry Panowie, czytam Was już od jakiegoś czasu i jako takie pojęcie mam jeśli chodzi o Technicsa i jego modele. Chciałabym kupić gramofon do 300zl, zdecydowana byłam na Technicsy właśnie, na allegro są aktualnie dwie aukcje warte uwagi (licytacje, kończą się za 3-4 dni), ale obawiam się, że nie będą łatwe do wylicytowania -> SL-D3 oraz SL-D30. Z racji tego, że ma to być pierwszy sprzęt jestem w stanie znieść również coś pokroju DB20, choć wolałabym direct drive i wkładki typu 1/2. Ale przy napływie zdrowego rozsądku wpadło mi do głowy, że może nie warto ograniczać się tylko do jednej marki (podobają mi się wizualnie, tylko tyle :D ) i tu moja prośba, bo nie orientuje się w innych firmach, a trochę tego jest: czy jest obecnie coś wartego uwagi na allegro? A, warunek konieczny- musi być czarny i skromny (może być niemal ascetyczny, jak Dual;)
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Gramofon do 300 zł

#2387

Post autor: Latro »

Tu uderzaj, gramofon długo wisi to i rabat jakiś będzie ;)
viewtopic.php?f=59&p=177184#p177184
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
greywolf
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2012, 22:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gramofon do 300 zł

#2388

Post autor: greywolf »

Chyba niecierpliwa jestem istota, więc piszę co by dobrym ludziom zaoszczędzić roboty na darmo :D Uderzyłam na niemieckiego ebaya, bo mnie wkurzają już te ceny za najniższe modele u nas i kupiłam w sumie trochę tak z przypadku to:
http://www.ebay.de/itm/Technics-Platten ... true&rt=nc
+
Dobry wybór? Bo cena chyba całkiem całkiem :)) Wczoraj na allegro od pana handlarza ktoś kupił za 450+kw, na licytacji niedawno poszedł za 469+kw.
Prauster
Posty: 18
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:10

Re: Gramofon do 300 zł

#2389

Post autor: Prauster »

Witam.
To mój pierwszy post na tym forum a w zasadzie drugi. Przymierzam się do zakupu gramofonu tak do 3 stówek. Czytałem forum i mam już taki mętlik, że w zasadzie nie wiem co wybrać :D Znalazłem takie coś na allezło. Zdaje się, że to Transonic P-60. Wisi już trochę na tym portalu. Warte to swojej ceny? Jak jest z dostępnością wkładek do niego? http://allegro.pl/gramofon-p60-direct-d ... ml#thumb/3

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2017, 23:24 przez Prauster, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 300 zł

#2390

Post autor: Wojtek »

Prauster:
Generalnie tak, jest wart swojej ceny.
Co do wkładek to pasuje większość popularnych z mocowaniem 1/2''.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
greywolf
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2012, 22:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gramofon do 300 zł

#2391

Post autor: greywolf »

Nikt się nie wypowie na temat mojego B3 (tego konkretnego egzemplarza oczywiście)? :( Chciałabym się upewnić czy na pewno mam zapłacić. Oczywiście wysyłka będzie na terenie Niemiec do znajomych, mam numer telefonu Pana, wiec dziś jeszcze z nim pogadam.
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Gramofon do 300 zł

#2392

Post autor: pawlos »

Sprawdz (zapytaj),czy nie jest pęknięta zębatka na osi pod talerzem :)
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 300 zł

#2393

Post autor: Wojtek »

greywolf:
Paskowy Technics nie jest generalnie polecanym gramofonem na forum.
Oferta dziwna, bo wg opisu do gramofonu ma być dołączona fabrycznie montowana wkładka (EPC-270C), a na zdjęciach widać wkładkę Elac na nieoryginalnym koszyku.
Ja bym nie brał, choć rezygnacja z wylicytowanego towaru... to taka sobie praktyka.

Swoją drogą, czegoś tu nie rozumiem. Piszesz że ten gramofon to ma być "pierwszy sprzęt".
Z historii forum wynika, że 5 lat temu kupiłaś sobie już gramofon (z tej samej serii, tyle że lepszy, SL-D3), a parę miesięcy później sprzedawałaś go, również na forum, tłumacząc że winyle to zbyt drogie hobby.
Teraz wróciłaś by kupić gorszy "pierwszy" (a w rzeczywistości drugi) sprzęt?
:morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
TomekT9
Posty: 47
Rejestracja: 20 lip 2017, 16:03
Gramofon: Dual 604

Re: Gramofon do 300 zł

#2394

Post autor: TomekT9 »

Witam
Czy osoby zapoznane z tematem mogą się wypowiedzieć na temat gramofonów Dual modele 1254 lub 1226 - czy warto którymś się zainteresować?
http://allegro.pl/gramofon-dual-1226-hi ... ml#thumb/6
http://allegro.pl/gramofon-dual-1254-hi ... ml#thumb/6
(Uprzedzając pytania resztę sprzętu mam w kolorze czarnym, ale będzie stał na drewnianej komodzie - więc będzie OK)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 300 zł

#2395

Post autor: Wojtek »

Obydwa są "odnawiane" i mają nieoryginalne budy.
Licytacja pewnie przebije budżet (już się gubię czy to 300 czy 600 czy jednak 800 zł w Twoim przypadku).
Generalnie nie warto.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
TomekT9
Posty: 47
Rejestracja: 20 lip 2017, 16:03
Gramofon: Dual 604

Re: Gramofon do 300 zł

#2396

Post autor: TomekT9 »

Dziękują za opinię
500 i raczej nie 500+ tylko 500-
:D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 300 zł

#2397

Post autor: Wojtek »

To czemu piszesz tutaj? Trzymaj się jednego tematu, zgodnego z budżetem, zamiast skakać raz do 600 raz do 300 czy innych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
greywolf
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2012, 22:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gramofon do 300 zł

#2398

Post autor: greywolf »

Wojtek pisze:greywolf:
Paskowy Technics nie jest generalnie polecanym gramofonem na forum.
Oferta dziwna, bo wg opisu do gramofonu ma być dołączona fabrycznie montowana wkładka (EPC-270C), a na zdjęciach widać wkładkę Elac na nieoryginalnym koszyku.
Ja bym nie brał, choć rezygnacja z wylicytowanego towaru... to taka sobie praktyka.

Swoją drogą, czegoś tu nie rozumiem. Piszesz że ten gramofon to ma być "pierwszy sprzęt".
Z historii forum wynika, że 5 lat temu kupiłaś sobie już gramofon (z tej samej serii, tyle że lepszy, SL-D3), a parę miesięcy później sprzedawałaś go, również na forum, tłumacząc że winyle to zbyt drogie hobby.
Teraz wróciłaś by kupić gorszy "pierwszy" (a w rzeczywistości drugi) sprzęt?
:morda:
Widzę pełna inwigilacja :D Nie ma co się doszukiwać dziury w całym, bo 5 lat temu byłam 5 lat młodsza i faktycznie nie miałam tylu funduszy, żeby na dobre zacząć przygodę z gramofonem. Moja wieża nie miała wejścia phono i on leżał i leżał aż w końcu go sprzedałam bez uruchomienia choćby jeden raz (sic!). Teraz wracam w pełni zdeterminowana żeby muzyki z gramofonu słuchać, dzisiaj udało mi się zakupić na giełdzie kolumny i wzmacniacz Akai za śmieszną cenę, a dźwięk- o Panie, będzie dobrze :)

Ja z kolei nie rozumiem trochę dlaczego piszesz, że paskowce Technicsa nie są polecane tu na forum. Wklepałem sobie model w wyszukiwarkę i sam nawet wiele razy go polecałeś (i inni!) kiedy ktoś wysyłał propozycje z portali aukcyjnych, a w jednym nawet poście napisałeś (wybacz jeżeli to nie byłeś Ty), że B3 to tak właściwie paskowy odpowiednik D3/Q3 i gdzie indziej w temacie o napędach, czy w odpowiedzi na pytania, że pasek nie jest żadną wadą, jedynie się zużywa- i tyle. Zdaje sobie sprawę, że miałam wcześniej nieco lepszy model, ale to było 5 lat temu i teraz już nie ma nad czym płakać.

Do kupna tego modelu zachęcił mnie przede wszystkim stan, nie wyglą żeby był szurany od jednej osoby do drugiej, więc liczyłam, że był po prostu szanowany, bo tak wyglada, a pasek chyba nie jest takim wielkim złem? Uznałam, że nie zauważę różnicy jako laik, a jak przyjdzie czas wymiany to go po prostu kupie i wymienię :D. Kobita powiedziała przed telefon, że używała go od czasu do czasu w swojej salce fitness, nie potrafię powiedzieć jaka jest jej znajomość sprzętu, bo nie ja z nią rozmawiałam, a koleżanka władająca niemieckim.
Z wkładką mnie nieco zmartwiłeś, czy ona mocno obniża wartość gramofonu? Koniecznie do wymiany? Nie wiem dlaczego napisane jest w aukcji, że to oryginał skoro tak nie jest, może ona po prostu tego nie wiedziała... Też nie uważam żeby nie zapłacenie za aukcje było eleganckie i wolę tego uniknąć.

Edit: powiedziała, że dołączona jest jeszcze jedna igła, czy nowa nie wiem, ale mam nadzieje, ze tak.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 300 zł

#2399

Post autor: Wojtek »

greywolf pisze: Ja z kolei nie rozumiem trochę dlaczego piszesz, że paskowce Technicsa nie są polecane tu na forum.
Bo nie są. Może nie na zasadzie "unikaj jak ognia", ale jak jest wybór to lepiej to przemyśleć.

Ale teraz to już trochę po ptakach :)
greywolf pisze: Wklepałem sobie model w wyszukiwarkę i sam nawet wiele razy go polecałeś (i inni!) kiedy ktoś wysyłał propozycje z portali aukcyjnych
Ile lat temu to było? :)
greywolf pisze: a w jednym nawet poście napisałeś (wybacz jeżeli to nie byłeś Ty), że B3 to tak właściwie paskowy odpowiednik D3/Q3
Bo to prawda.
greywolf pisze: i gdzie indziej w temacie o napędach, czy w odpowiedzi na pytania, że pasek nie jest żadną wadą, jedynie się zużywa- i tyle.
Zgadza się.

Niestety, firma Technics nie przykładała większej wagi do napędów paskowych i to widać. Bywa z nimi więcej kłopotów niż u konkurencji.
Dlatego jak już brać Technicsa to lepiej z napędem bezpośrednim, z czego zresztą firma zasłynęła.

Tak czy siak, myślę że będzie dobrze ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Prauster
Posty: 18
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:10

Re: Gramofon do 300 zł

#2400

Post autor: Prauster »

Wojtek pisze:Prauster:
Generalnie tak, jest wart swojej ceny.
Co do wkładek to pasuje większość popularnych z mocowaniem 1/2''.
Wojtek dziękuję za odpowiedź :-) A co powiesz o JVC L-A120? Jak wypada w porównaniu do tego Transonica P-60?

Mógłby ktoś ewentualnie zaproponować jakieś gramofony warte uwagi, które są obecnie na aukcjach? Zależy mi tylko na tym, żeby to był full automat, z jakąś normalną wkładką. Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ