Gramofon do 300 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
garcon89
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2015, 17:58

Gramofon do 300 zł

#1516

Post autor: garcon89 »

kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon do 300 zł

#1517

Post autor: kielek »

Jest ok.
Awatar użytkownika
OLD-S-COOL
Posty: 28
Rejestracja: 02 maja 2014, 00:28
Lokalizacja: Żory

Re: Gramofon do 300 zł

#1518

Post autor: OLD-S-COOL »

Witam wszystkich
Co sądzicie o poniższym gramofonie? Czy ktoś może miał styczność takim modelem?
http://allegro.pl/philips-084-piekny-kl ... 04254.html
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 300 zł

#1519

Post autor: Wojtek »

Pewnie nie jest zły, ale cały obraz psuje specyficzny headshell, nieumożliwiający (przynajmniej bez modyfikacji) wyregulowania pozycji wkładki, co tym samym ogranicza możliwość wymiany tejże na jakąś inną niż fabryczna.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
OLD-S-COOL
Posty: 28
Rejestracja: 02 maja 2014, 00:28
Lokalizacja: Żory

Re: Gramofon do 300 zł

#1520

Post autor: OLD-S-COOL »

Widzisz, ja to przeoczyłem, a to dość istotna kwestia, dzięki. Szkoda bo fajnie się prezentuje.
Wilhelmina
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, 20:58

Re: Gramofon do 300 zł

#1521

Post autor: Wilhelmina »

Witam,
zamierzam sprezentować przyjaciółce gramofon, problem w tym, że jestem zielona.
Przeczytałam parę wątków, spróbowałam zapoznać się z teorią, przeglądam wrzucane linki z allegro, ale zależy mi
aby gramofon był nowy, a jeśli nie nowy, to nie wymagający naprawy/dokupowania części. Nie będzie możliwości
podłączenia do niego żadnych głośników (kolejny problem). Cóż, musi być trwały.
Duży problem stanowi też kwestia wizualna, odpada absolutna "nowoczesność", w dużej mierze chodzi o klimat towarzyszący odsłuchiwaniu
muzyki z gramofonu. Ja wiem, że cudów nie będzie, ale nie jesteśmy audiofilami i radość sprawi naprawdę przeciętna półka. :)
Dysponuję kwotą ok. 300zł (chyba, że absolutnie nic w tej cenie nie dostanę, to mogę dojść do 400zł).
Bardzo proszę o pomoc, bo ginę w nawale informacji i wiedzy do przyswojenia. :oops:
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 21:33 przez Wilhelmina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Gramofon do 300 zł

#1522

Post autor: Dante »

Wilhelmina,
Jedyny sprzęt, który przychodzi mi do głowy przy tych ograniczeniach, to coś takiego:
http://allegro.pl/gramofon-dual-dtj-301 ... 10326.html
Można go podłączyć do komputera i używać słuchawek. Pod głośnikami komputerowymi też będzie pracował. Daleko mu do dobrego gramofonu, ale płyt nie zniszczy. Co do trwałości - ciężko powiedzieć, ale cudów bym nie oczekiwał.
To opcja z odrobiną sensu jeśli koniecznie chcesz kupić przyjaciółce gramofon.

Kryterium wyglądu pominąłem bo pojęcie dosyć szerokie a jeśli masz na myśli drewnopodobne wynalazki z wbudowanymi głośnikami z "epoki" - to nie warto. To bubel za rubel frezujący płyty.
Wilhelmina
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, 20:58

Re: Gramofon do 300 zł

#1523

Post autor: Wilhelmina »

Wygląd nie jest aż taki istotny oczywiście, byle miał jednak coś z tych starych gramofonów. :)
Jak już poprawiłam post, myślę że używany gramofon też będzie okej jeśli naprawdę będzie warto.
Jest to marzenie mojej koleżanki, na które sama sobie nie będzie mogła po prostu pozwolić.
Najwyżej zrzucę się ze wszystkimi znajomymi żeby kupić coś w miarę przyzwoitego. :D

Ten do którego wysłałeś link wygląda zupełnie ok, zawsze mogę jej dokupić za jakiś czas głośniki,
zrobimy z tego taki prezent na raty.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 300 zł

#1524

Post autor: Wojtek »

Musisz być świadoma, że tradycyjny gramofon sam w sobie nie zagra, nie ma wbudowanego głośnika itd., więc musicie przynajmniej mieć do czego podłączyć sprzęt (choćby wspomniane głośniki komputerowe).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Wilhelmina
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, 20:58

Re: Gramofon do 300 zł

#1525

Post autor: Wilhelmina »

Ok to wiem na szczęście. "Jakieś" głośniki się znajdą, ale wiadomo że nie o "byle jakie" chodzi.
Cóż, warunki są jakie są. :/ A jeśli już coś dokupować to w jakim przedziale cenowym? Do 150zł da radę?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 300 zł

#1526

Post autor: Wojtek »

Wilhelmina pisze:"Jakieś" głośniki się znajdą, ale wiadomo że nie o "byle jakie" chodzi.
Jak się nie ma wyboru to nawet byle muszą starczyć ;)
Wilhelmina pisze:A jeśli już coś dokupować to w jakim przedziale cenowym? Do 150zł da radę?
Do starego tradycyjnego gramofonu będzie trzeba dokupić przedwzmacniacz, więc to Ci zje te 100-150 zł. Dual zaproponowany przez Dantego ma takowy wbudowany, więc ten dodatkowy koszt odchodzi.
Ważne by ewentualne głośniczki były aktywne (tak jak komputerowe), czyli posiadały własny wzmacniacz.
Przedwzmacniacz gramofonowy nie napędzi tradycyjnych kolumn pasywnych. Wtedy do kupy będzie jeszcze potrzebny wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia, a to mocno podbije koszty.

Jeśli po przeczytaniu powyższego czujesz się zagubiona to przeczytaj to, powinno pomóc w wyjaśnieniu sprawy: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=43&t=3421
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Wilhelmina
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, 20:58

Gramofon do 300 zł

#1527

Post autor: Wilhelmina »

Okej, w takim przypadku muszę zainwestować w jakiś z przedwzmacniaczem, przyjmijmy, że kupię tamten dual, skoro to jedyny rozsądny. Komputer to ona na szczęście ma, o ilę się orientuję głośniki też tam jakieś są. :D Ale w takim razie dokupię głośniki, tylko w co inwestować? Pomożecie? I dzięki Wam wielkie za cierpliwość!
PS. Link przeczytany, dziękuję Wojtek!
tyciuni
Posty: 30
Rejestracja: 17 sty 2014, 21:56

Gramofon do 300 zł

#1528

Post autor: tyciuni »

@Wilhelmina @Wojtek @Dante
wydaje mi się, że poza rozwiązaniem zaproponowanym przez Dante (bo tak będzie najłatwiej i najtaniej), jedynym wyjściem (najmniejszym złem? o koszty idzie) byłoby działanie na raty:
- szukanie teraz jakiegoś przyzwoitego gramofonu, który by wyglądał na taki "z duszą" (bo to chodzi chyba) - kłopot, że dobrze wyglądająca używka najczęściej wymaga jeszcze interwencji i jeżeli w gronie zrzucających się nie ma jakiejś złotej rączki, to są koszty (prawie na pewno wkładka albo chociaż igła oraz czyszczenie; zakładam, że innych defektów nie ma),
- do niego (jak zauważył Wojtek) trzeba przedwzmacniacz - najtańszy zdatny to chyba Vivanco; można kupić taniej używkę (sam się będę swojego pozbywał, bo kupiłem inny, ale jeszcze do mnie nie dojechał),
- to już będzie grało przez głośniki komputerowe - jak, to sprawa i dźwiękówki, i głośników,
- (kolejny etap) jeżeli w komputerze jest tylko integra, to kupno przyzwoitej używanej karty dźwiękowej nie jest takim problemem - dźwiękówki rzadziej się psują i nawet za 50 złociszy można coś sensownego znaleźć,
- (jeszcze następny) wymiana kolumn do peceta - zestawy 2.0 Modecom czy Edifier, nawet te z niższej półki, są zupełnie przyzwoite, tzn. bardziej grają niż burczą,
etapami można dojść do niezłych wyników,
poza tym można szukać nie tylko na allegro - jest kilka podobnych forów do tego (też dla "maniaków") o pokrewnym charakterze, np. na forum.mp3store parę razy widziałem, jak użytkownicy pozbywali się kolumienek (maniacy mają to do siebie, że często sprzęt zmieniają) i one były właściwie jak nówki
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Gramofon do 300 zł

#1529

Post autor: Dante »

Wilhelmina, niestety nie pomogę w sprawie głośników, bo słabo znam ten temat. Słyszałem jakieś tam Microlab'y, ale to poza budżetem przez Ciebie wspomnianym.
Wilhelmina
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2015, 20:58

Re: Gramofon do 300 zł

#1530

Post autor: Wilhelmina »

Okej, kupno na raty będzie w porządku, im dłużej się czeka tym podobno większa radość. A za jakiś czas będziemy mogli uzbierać więcej środków. Problem jest właśnie w tym że za bardzo się tutaj w moim gronie akurat na gramofonach nikt nie zna, dlatego głównie myslelismy o nowym, a jeśli używany to w bardzo dobrym stanie. Da radę taki znaleźć?
ODPOWIEDZ