Zestaw na początek, do ok 1000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#31

Post autor: ahaja »

STRATHCLYDE STD 305M jest tu poza konkurencją. Była ostatnio ładna 320 Thorensa ... ale już nie ma .
Dobrze byłoby go - jak każdego innego - przed zakupem posłuchać, potestować.
Awatar użytkownika
Ziemboll
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2012, 00:56

Re: Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#32

Post autor: Ziemboll »

Źle sformułowałem pytanie. Jaki Ty bądź ktokolwiek inny na moim miejscu by wybrał? I jakie są minusy pełnej automatyki? Bo tylko na temat tego modelu wypowiedziałeś sie w samych superlatywach (chyba że się mylę).Który mi się podoba? Nie wiem co chciałes przez to powiedzieć ale jeśli chodzi o wygląd to ma on dla mnie znikome znaczenie.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#33

Post autor: Winters »

W tym co pisze Wojtek jest trochę racji, ale moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak zbyt dobry gramofon na początek. Generalnie ja się z tym nie zgadzam, bo jeśli poczytasz, popytasz to ustawisz to na tyle dobrze, że będzie zupełnie świetnie. Gramofon to nie samochód, to nie jest jak kupowanie Lamborghini godzinę po zdaniu egzaminu na prawo jazdy.

Ja jeszcze raz polecam Strathclyde, bo to świetny, oryginalny gramofon w dobrej cenie. To byłyby dobrze wydane pieniądze, bo wychodzę z założenia, że jak wydajesz 1000 PLN to nie po to, żeby po dwóch latach wymieniać sprzęt.

Gramofony, które polecił Wojtek to dobry sprzęt, ale po pierwsze: Strathclyde w tej konfiguracji jest lepszy, a np. kupowanie Duala 1229 w takiej cenie to głupstwo i moim zdaniem skok na jeszcze głębszą wodę. Dlaczego? Dual ma mechanizm, który będzie wymagał konserwacji, aby zapewnić dobrą pracę tego urządzenia. Nie mam co do tego wątpliwości.

Bierz Strathclyde, poczytaj o ustawianiu gramofonu i przygotuj się na zakup wkładki. Z drugiej strony, może znajdzie się jakiś forumowicz w Twojej okolicy i pomoże Ci ustawić ten sprzęt, a także ocenić stan igły.
Wojtek pisze:(buda podobna do Twojego Sharpa, co nie Winters?)]
Nie do końca, to wygląda na marmur, chociaż możliwe że to tylko wygląda i nie jest to kamień. W mojej Optonice plinta jest z syntentycznego granitu. Kenwood jest też znacznie mniejszy.
DIOMEDES KATO
t-orion
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2012, 09:46

Re: Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#34

Post autor: t-orion »

Witam
Licytuję STRATHCLYDE STD 305M - Winters mnie przekonał. Uwzględniam również możliwość wymiany wkładki na początku na MM.
Na początku chciałem kupić gramofon do 500 zł.
Zadałem parę pytań w temacie gramofony do 500 zł, ale oglądając propozycje oraz kierując się i jakością i wyglądem, postanowiłem kupić coś lepszego, co mogłoby mi posłużyć na dłuższy czas. I żebym nie żałował za parę miesięcy, że od razu nie kupiłem coś lepszego.
Oczywiście dostałem burę od Wojtka za wyłażenie poza granicę tematu gramofony do 500 zł. Miał rację. Przepraszam. ;)
I tak znalazłem ten temat i link do aukcji STRATHCLYDE STD 305M.
Zobaczymy czy uda mi się go kupić do tysiąca, bo widzę, że założyciel tematu też ma na niego chrapkę :D.

Ten Pioneer byłby do zbycia za 600 zł z dostawą. U mnie drugi w kolejce.
Awatar użytkownika
Ziemboll
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2012, 00:56

Re: Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#35

Post autor: Ziemboll »

Wojtek pisze:
doszłyby dodatkowe koszta za dedykowany preamp do MC (a te do najtańszych też nie należą).
Co rozumiesz przez stwierdzenie " do najtańszych nie należą"?? O jakich kwotach mówimy? Oczywiście wydanie kolejnego tysiąca nie wchodzi w grę ale ew. 300-500 zł byłbym w stanie przełknąć. Mnie też po częsci Winters przekonał. Jak już coś kupywać to na dłuższy okres czasu, nie lubię stopniowego ulepszania. Przeżyłem to na przykładzie gitary i żałuje, że od razu nie nabyłem docelowego modelu.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#36

Post autor: Winters »

Po co preamp? Lepsze wzmacniacze stereo od lat 70. mają zazwyczaj wbudowany przedwzmacniacz do wkładek MC.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#37

Post autor: kielek »

To jest tak, masz dobry gramofon,dobrą wkładkę i wiadomo,że jeśli kupisz tani preamp do tego,czyli taki za ok.300zł to będzie najsłabszym ogniwem w twoim zestawie winylowym i ów preamp będzie nieco ograniczał możliwości brzmieniowe wkładki z gramofonem.
Albo zrobić tak jak radzi Winters,który mnie uprzedził podczas pisania moich wypocin :)
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 17:36 przez kielek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ziemboll
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2012, 00:56

Re: Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#38

Post autor: Ziemboll »

Winters pisze:przygotuj się na zakup wkładki
Masz na myśli MC czy tak jak wcześniej sugerowaliście MM i po jakimś czasie włożyc MC?

Skoro w większości jest wbudowane to po prostu przy zakupie wzmacniacza będę się starał znaleźć takowy.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#39

Post autor: Winters »

MM i słuchaj muzyki, słuchaj. Dobre MM w połączeniu z dobrym sprzętem i tak pewnie zwali Cię jakością dźwięku z nóg. W MC możesz wejść później, ja na przykład na razie nie czuję takiej potrzeby.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Ziemboll
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2012, 00:56

Re: Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#40

Post autor: Ziemboll »

Winters pisze:MM i słuchaj muzyki, słuchaj.


Można powiedzieć, że ja słucham, słucham i słucham także problemu nie będzie :). MM może byc takie jakie Kielek zasugerował?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#41

Post autor: kielek »

Ja Ci zasugerowałem taką wkładkę odnośnie kwoty jaką podałeś,czyli 300 zł.Wiadomo,że przy zwiększonym budżecie można dużo lepiej. To w sumie taka rzec można powiedzieć podstawowa wkładka z dobrze brzmiących,można dorzucić ewentualnie Grado Black,które kosztują ok.220 zł(tylko nie wiadomo czy by nie brumiła).Powyżej 300zł jest już większy wybór we wkładkach.
Można też zacząć od absolutnego minimum,czyli AT 95 za ok.100zł
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 17:56 przez kielek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#42

Post autor: Winters »

Jeżeli zakładamy, że przeznaczasz 300 PLN na wkładkę, to tak. Inne też są, pooglądaj np. na allegro.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Ziemboll
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2012, 00:56

Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#43

Post autor: Ziemboll »

Widze, że tak czy siak wyjdę poza początkowo zakładany budżet bo jeden kolega też się na ten gramofon uwziął. Powiedzmy że do tych 500 zł ( za co ja będę żył? :lol: ) Kierować się zasadą droższe=lepsze ( bo niestey często tak jest) ?

http://allegro.pl/wkladka-gramofonowa-s ... 30348.html

http://allegro.pl/sumiko-black-pearl-sk ... 10218.html

http://allegro.pl/audiofilska-wkladka-s ... 70477.html - grunt to dobry opis :) ale jako, że się nie orientuje to też wrzucam.

http://allegro.pl/grado-prestige-red-wk ... 76870.html

http://allegro.pl/goldring-mm-2100-22-6 ... 83301.html


Zbyt dużego wyboru w tym przedziale cenowym nie ma. Które z tych firm są, że tak powiem pewne? Chyba, że za tą kwotę bubla się kupić nie da.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#44

Post autor: Winters »

Z wkładkami jest generalnie tak, że w podobnych cenach masz produkty bardzo zbliżonej jakości ale o innym brzmieniu. Bubli w takiej cenie na rynku raczej nie ma. Osobiście, jedyną wkładką z tej listy, jaką słyszalem jest Shure M97 i lubię jej brzmienie - jest miękkie i zarazem dynamiczne - ma uderzenie, choć dla niektórych to jej brzmienie jest za ciemne i rozmemłane w wysokich rejestrach. Wybór powinien też zależeć od tego, czego słuchasz i jaki będziesz miał sprzęt.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Ziemboll
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2012, 00:56

Zestaw na początek, do ok 1000 zł

#45

Post autor: Ziemboll »

Rock/ Metal. Co do sprzętu to mam niby załatwiane po znajomości, przez gościa który niby się na tym zna. Amplituner Yamaha rx v 473, kolumn sobie nie zapisałem. Jak sprawdzić czy jest w nim wbudowany ten preamp? w opisie żadnej wzmianki na ten temat nie znalazłem.

Wiem, iż jest to 5.1, czasami mogą być podpinane głośniki tak właśnie rozstawione. Czy używając tego jako stricte stereo strace na jakości?
ODPOWIEDZ