Gramofon do 200 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
wojtekostojski
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2010, 16:54
Lokalizacja: Kostrzyn Wlkp.

Gramofon do 200 zł

#31

Post autor: wojtekostojski »

Ostatnio tylko dorobiłem do swojego GS464 podkładki, bo fabryczne gumowe były już zmęczone życiem, a gramofon nie stał na nich stabilnie. Wziąłem więc nóżki od zmarłego niedawno VCRa marki SONY, wymieniłem i śmiga jak ta lala :)

Dodatkowo wymieniłem igiełkę na Numarka Groove Toola [tak, znowu ;)] bo MF-101 się skończyła. Trudno - pociesza mnie to, że jest tylko tymczasowym rozwiązaniem :) Myślę teraz o jakiejś nierujnującej budżetu szlifierce montowanej w systemie 1/2'' AT-91 czy 95 będzie lepsza do tego polskiego wynalazku? :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#32

Post autor: Wojtek »

AT-95 jest lepsza od AT-91 z tego co kojarzę. Nadaje się nawet na Unitrę ;)

Byłem świadkiem reakcji sceptycznego unitro-klubowicza, który także pytał o radę co do "jaką wkładkę do 150 złotych". Poleciłem AT-95. Ten za to rzucił na mnie jakieś opinie z audio-stereo, że wkładka ma "mało basu" :D Odparłem tylko by lepiej sam się przekonał. Później już usłyszałem tylko "Przepraszam, zwracam honor, jest zaj***". Tym samym fan MFów przejrzał na oczy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekostojski
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2010, 16:54
Lokalizacja: Kostrzyn Wlkp.

Gramofon do 200 zł

#33

Post autor: wojtekostojski »

Nie uważam siebie za fana MFów. Po prostu były to wkładki dołączane fabrycznie do sprzętu w latach 80/90 i chciałem poznać ich brzmienie. Tyle.
Przejadła mi się "płaszczyzna" Torelowskich wydziwów ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#34

Post autor: Wojtek »

Sindsoron:
I jak tam twój zakup? Gdzie fotki? :D

Nordmende była taką dość rzadką marką jednak. A tak naprawdę, o czym nie wspomniałem wcześniej, Nordmende było niemieckim "frontem" dla jakiejś japojskiej firmy audio, aczkolwiek nie mam dowodów której, ale patrząc na sam gramofon na myśl nasuwa się CEC czy też koncern Matsushita (Technics, JVC).

Tak czy siak, RP-1200 Linear był "top of the line" w roku '79 ;)

Na marginesie, znalazłem twój gramofon na eBay ;) Cena mniej więcej taka sama, tyle że w euro :D
http://cgi.ebay.nl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0261642059
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#35

Post autor: Sindsoron »

sorry za opóźnienie ale mam problemy z normalnym dostępem do neta (musze korzystać na komórce)

zdjęcia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jakość nie wysoka bo zdjęcia robione telefonem ;P
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#36

Post autor: Wojtek »

Jak na aparat komórkowy to całkiem niezłe zdjęcia, a sam gramofon faktycznie jest dobrze zachowany :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#37

Post autor: Sindsoron »

jak go jeszcze troche wypicuje to bedzie ladniejszy niz jak byl nowy ;) ale jest naprawde w dobry stanie, zero kurzu w srodku, wszystkie sruby jak nowe, klapa praktycznie bez rys, zawiasy chodza idealnie...
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
czekczas
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2010, 09:38

Gramofon do 200 zł

#38

Post autor: czekczas »

Witam.
Mam zamiar kupić sobie gramofon do słuchania - muza różna. Proszę o poradę, czy ten gramofon jest dobry w przedziale cenowym jak w temacie wątku? Jak jest z jego eksploatacją (wkładka pasek etc.)
http://allegro.pl/znakomity-gramofon-no ... 85043.html
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#39

Post autor: Sindsoron »

Ja sam mam gramofon nordmende, co prawda inny model, ale wg mnie ma on wszystko co potrzebne.
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
czekczas
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2010, 09:38

Gramofon do 200 zł

#40

Post autor: czekczas »

Dzięki za odp.
Czy do tego gramofonu potrzebny jest przedwzmacniacz? Czy ma jakieś specjalne wymagania co do igły/wkładki? Wybaczcie głupie pytania, ale jestem zielony/aukcja kończy sie lada chwila/jestem w pracy i ne mam czasu szukać/mało jest informacji w sieci na temat tej firmy.
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#41

Post autor: Sindsoron »

będziesz potrzebował wzmaniacz z wejściem phono, a jak takiego w wzmaku nie ma to potrzebny będzie jakiś przedwzmacniacz (do kupienia na allegro za ~70zł). Wkładki są na standardowe mocowanie 1/2" więc z wkładką problemu nie będzie. Ja sam mam RP1200 i jedynym minusem jaki do tej pory znalazłem jest sposób w jaki jest rozwiązana ta półautomatyka, czyli mechaniczny. Na osi głównej jest zębatka która po wciśnięciu guzika lub dojściu ramienia do końca płyty załącza mechanizm powrotu ramienia, machaniz ten chodzi troche gwałtownie i nie łądnie ;p
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 200 zł

#42

Post autor: Obywatel »

adamerso pisze:unitra rlz, bo jak poszukać po dziadkach/znajomych/strychach/szopach/stosach siana/plażach/śmietniskach to można znaleźć sprzęcik w jedynej słusznej cenie tj. za darmo :) Najczęsciej już po małej konserwacji możemy się cieszyć winylkami w jakości lepszej niż manta z tesco, więc imo jest git ;)

szczególnie opłacalne w kategorii cena/jakość mogą być niesprawne sprzęty z allegro - najczęściej niewiele trzeba, aby je ożywić :)
Przyrównywanie sprzętów HiFi Unitry do dzisiejszego marketowego chłamu to zniewaga. Takie gramofony jak G-601A, Daniel czy Adam a nawet Fryderyk, po odpowiednim skalibrowaniu i wyposażeniu w dobrą wkładkę grają nie gorzej niż markowe gramofony zachodnie powiedzmy do 500 zł. Oczywiście mówimy o sprzętach używanych.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#43

Post autor: Sindsoron »

Obywatel pisze:
adamerso pisze:unitra rlz, bo jak poszukać po dziadkach/znajomych/strychach/szopach/stosach siana/plażach/śmietniskach to można znaleźć sprzęcik w jedynej słusznej cenie tj. za darmo :) Najczęsciej już po małej konserwacji możemy się cieszyć winylkami w jakości lepszej niż manta z tesco, więc imo jest git ;)

szczególnie opłacalne w kategorii cena/jakość mogą być niesprawne sprzęty z allegro - najczęściej niewiele trzeba, aby je ożywić :)
Przyrównywanie sprzętów HiFi Unitry do dzisiejszego marketowego chłamu to zniewaga. Takie gramofony jak G-601A, Daniel czy Adam a nawet Fryderyk, po odpowiednim skalibrowaniu i wyposażeniu w dobrą wkładkę grają nie gorzej niż markowe gramofony zachodnie powiedzmy do 500 zł. Oczywiście mówimy o sprzętach używanych.
oj polemizowałbym... ja za mojego nordmende dałem niecałe 300zł i jestem dość pewny że gra lepiej niż najlepsze polskie gramofony
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon do 200 zł

#44

Post autor: Obywatel »

Całkiem możliwe - nie chodzi tu jednak o to, żeby spierać się o kwoty. Miałem na myśli, że wymienione przeze mnie gramofony to pełnoprawne Hi-Fi stojące na równi z wieloma zachodnimi konstrukcjami z tamtych lat.

No i tym tamta Polska różniła się od dzisiejszej: że potrafiła zrobić gramofon (i wiele innych rzeczy), który działał i sprzedawał się na Zachodzie. Dzisiejsza Polska tego niestety :cry: nie potrafi :roll:

EDIT: A propos Twojego Nordmende (zerknąłem właśnie na zdjęcia kilka postów wyżej), to rzeczywiście kawał gramofonu. Pogratulować zakupu - aż trudno uwierzyć, że zmieściłeś się w 300 zł.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gramofon do 200 zł

#45

Post autor: Sindsoron »

no fakt faktem, są lepsze niż te tandety z marketów które teraz sprzedają... teraz też dają rade polacy ;p jest kilku polaków robiących porządny sprzęt audio dla audiofili z całego świata... diora się zreaktywowała i powoli się rozkręca...

...dałem za niego razem z przesyłką kurierem (za pobraniem) 270zł ;) gość który go sprzedawał najprawdopodobniej nic o nim nie wiedział, dodatkowo jest to półautomat z niedziałającą automatyką, którą staram się na własną rękę naprawić
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
ODPOWIEDZ