Gramofon do 200 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#2011

Post autor: Wojtek »

Ten PL-100 też ma windę/cut, jest dźwigienka przy podstawie ramienia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bastech
Posty: 143
Rejestracja: 13 lis 2020, 10:34
Gramofon: Technics SL-D3
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Gramofon do 200 zł

#2012

Post autor: Bastech »

Wojtek pisze:
09 gru 2020, 12:53
Ten PL-100 też ma windę/cut, jest dźwigienka przy podstawie ramienia.
Tak, mi chodziło o dodatkowy przycisk, który umożliwia automatyczny powrót ramienia w stan spoczynku podczas odtwarzania (prawy dolny róg):

Obrazek
Technics SL-D3 | Onkyo A-8650 | Nikko NA-990 | RPi 4 + PiFi DAC+ | Quadral Tribun 120
Wzmacniacz słuchawkowy DIY hybryda ECC88 + MOSFET-y| Kilka magnetofonów CC i R2R
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#2013

Post autor: Wojtek »

Czyli tutaj "cut" wyzwala auto-powrót? Ciekawe.
Tak czy siak - to chyba jedyna różnica między tymi modelami :) Aż śmieszne że im się chciało na tym oszczędzać :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kardor
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwie 2021, 16:58
Gramofon: jest
Lokalizacja: jest
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#2014

Post autor: Kardor »

Witam, generalnie to potrzebowałbym jakiegoś niedrogiego sprzęta w granicach 200-250.
Ogólnie wypadałoby mu nie mieć przedwzmacniacza i mieć wkładkę takowego wymagającą, bo we wzmacniaczu miejsce na gramofon jest pod szyldem phono, a cała reszta jest zajęta.
Zauważyłem, że Universum F2431 był tu już polecany w roku 2012 i to chyba ten sam który właśnie teraz wyczaiłem na Allegro.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/unive ... belt-drive
Mam nadzieję, że to nie drugi Gerwazy.
Teraz tak, co do komfortu użytkowania warto by było żeby był półautomatyczny, a także żeby miał napęd którego to wkładka nie łapie jak w Crosleyach, bo będę go używał również do zgrywania płyt na komputer.
Oczywiście pitchem też nie pogardzę, to nie tak, że jeśli trochę droższy model ma pitcha to z niego zrezygnuję :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#2015

Post autor: Wojtek »

Ujdzie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kardor
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwie 2021, 16:58
Gramofon: jest
Lokalizacja: jest
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#2016

Post autor: Kardor »

A to nie drugi Gerwazy? Bo opinie ma póki co pierwsza klasa :D
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon do 200 zł

#2017

Post autor: MaciejT »

Raczej nie, jest napisane że lokalizacja to Łódź a nie Szczecin.
martyman
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:29

Re: Gramofon do 200 zł

#2018

Post autor: martyman »

Cześć.
Jestem tu nowy. Sytuacja jest taka, że proszę o poradę. Posiadam w domu sprzęt mający potężną wartość kolekcjonerską i zabytkową, ale jest to sprzęt, który absolutnie nie nadaje się do intensywnego odsłuchu. Jest to sprzęt uruchamiany kilka razy w roku na godzinę, może dwie i słucham na nim płyt, które również 70 lat temu były na nim słuchane.
Aktualnie wszedłem w posiadanie kilkuset płyt winylowych z lat 80 w stanie od VG+, poprzez NM aż do potężnej ilości płyt w stanie M. Stan Mint z racji, że są to płyty albo NNWP (nigdy nie wyjmowane z pudełka lub wyjęte raz, może dwa ale nigdy nie odsłuchiwane). Większość płyt nigdy nie leżała w gramofonie lub co najwyżej raz.
Tę część płyt, która była raz, dwa, może trzy razy odsłuchana chcę sprezentować przyjaciołom lub zostawić dla siebie. Muszę je jednak wcześniej jeden raz odsłuchać, by mieć pewność, że są w idealnym stanie. Jest to czynność niezbędna, nie może być żadnej wtopy - Mint to Mint, koniec i kropka.
Potrzebuję gramofonu. Problem polega na tym, że aktualnie z powodu potężnej ilości wydatków mogę przeznaczyć maksymalnie 200 zł, a najchętniej 150 zł na sprzęt. Jeśli chodzi o przedwzmacniacz czy wzmacniacz, nie wymaga to absolutnie żadnego komentarza - to jest.
Sęk w tym, że nie chcę ani odrobinę zmniejszyć jakości płyt. Od kilku tygodni przeglądam olx i allegro i niestety do 200 zł rzeczywiście można znaleźć tylko szmelc. Moje płyty na samą myśl o tym szmelcu pękają.
Sprzętu potrzebuję "na gwałt". Nie musi dać mi pięknego dźwięku, to nie ma żadnego znaczenia, liczy się tylko jedno - ma nie wpłynąć na jakość płyt.
Za kilka miesięcy i tak kupię coś porządnego - nie zmienia to faktu, że gramofonu do odsłuchu tych płyt bez wpływu na ich jakość potrzebuję tu i teraz, na miesiąc, może dwa. Potem może się rozpaść.
Co kupić?
Czytając wasze wypowiedzi od kilku tygodni dochodzę do wniosku, że wszystko poniżej 500 zł zryje moje płyty 2 metry w głąb ziemii nawet bez ich dotykania.
Ciężko będzie wkleić jakieś sensowne linki, bo grzebię na tym forum już jakiś czas i wychodzi na to, że w tym budżecie nie ma najmniejszej szansy.
Może jednak ktoś jest w stanie wskazać mi tani model, który nie musi w ogóle brzmieć, ma tylko nie zniszczyć płyt i pozwolić na ich odsłuchanie.
Na olx wpadło mi w oko: https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-jv ... derIndex=2
Jedyny problem to podobno nierówne obroty.
Uprzedzając tysiące odpowiedzi w stylu "będziesz musiał oddać do serwisu", albo "sam sobie nie poradzisz" napiszę, że jestem inżynierem elektronikiem i dysponuję absolutnie wszystkim co możliwe, by być w stanie poradzić sobie z tą usterką (o ile uda mi się zdiagnozować problem). Domyślam się, że problemem są albo utlenione styki na regulatorze obrotów, ewentualnie jakiś element w module kontroli obrotów, lub któryś element wymaga przesmarowania.
Moje pytania brzmią:
- czy ten gramofon spełni moje oczekiwania - z tego, co znalazłem w sieci jest to całkiem przyzwoity sprzęt
- może ktoś zna typowe usterki tego modelu wpływające na problem z obrotami, by ułatwić ewentualną decyzję i rozwiązanie problemu
- jeśli nie ten, to czy istnieje jakikolwiek model mający wartość do 200 zł, który ma za zadanie skutecznie odsłuchać płyty bez pogorszenia ich jakości?
Dzięx :)
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gramofon do 200 zł

#2019

Post autor: Michal35 »

Jeżeli jesteś w stanie przeprowadzić serwis tego JVC to możesz go wziąć.Co do jego usterki to trudno powiedzieć ale chyba jestes na dobrym tropie. Ja zacząłbym od wyczyszczenia i przesmarowania potencjometru i przełącznika obrotów. Myślę że za taką kwotę nie znajdziesz nic lepszego ale pewnie jeszcze będziesz musiał wymienić igłę a to koszt około 50 zł.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6687
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Gramofon do 200 zł

#2020

Post autor: konrads0 »

Jeśli poradzisz sobie z usterką samodzielnie, to będzie to dobry zakup w tej cenie. Nie, nie zniszczy płyt, przy prawidłowym ustawieniu.
:think: a może sprzedaj kilka płyt i dołóż 200 zł dotych 200 zł, które już masz, co prawda zostanie Tobie mniej płyt na prezenty, ale ...
Ostatnio zmieniony 11 sie 2021, 17:58 przez konrads0, łącznie zmieniany 1 raz.
martyman
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2021, 11:29

Re: Gramofon do 200 zł

#2021

Post autor: martyman »

Dzięki za podpowiedzi. JVC ma łatwo dostępne instrukcje i w internecie jest manual dotyczący wszystkich regulacji w tym modelu. Liczę się z tym, że usterki mogę nie naprawić, bo np. winowajcą okaże się uszkodzony silnik (nie można tego wykluczyć). Ale chyba wolę podjąć to ryzyko niż kupić coś, co zniszczy płyty.
Przemyślę to jeszcze, skontaktuję się ze sprzedającym i jeśli poza wspomnianą usterką wszystko jest ok, to jestem skłonny kupić ten gramofon.
Krystian Zasada
Posty: 11
Rejestracja: 03 gru 2020, 23:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Gramofon do 200 zł

#2022

Post autor: Krystian Zasada »

Cześć,
Szukam gramofonu do 200 zł. Polecicie coś wartego uwagi?
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do 200 zł

#2023

Post autor: Quarter »

Za 200 zł musisz szukać w swojej okolicy bo transport kurierem to ryzyko, a blablacarem to jednak 40-50 zł, więc 1/4 budżetu.

Co to za moda, że nikt z nowych użytkowników już nawet miasta nie podaje w swoim profilu? Ja rozumiem RODO, konieczność noszenia folii na głowie itp, ale bez przesady ;) ;) ;)
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Krystian Zasada
Posty: 11
Rejestracja: 03 gru 2020, 23:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Gramofon do 200 zł

#2024

Post autor: Krystian Zasada »

Ok ale jakaś konkretna marka? Na coś uważać? Czy mogę prosić o kilka wskazówek?

PS. Zaktualizowałem miasto :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 200 zł

#2025

Post autor: Wojtek »

Krystian Zasada pisze:
15 gru 2021, 11:53
Ok ale jakaś konkretna marka? Na coś uważać? Czy mogę prosić o kilka wskazówek?
Zainwestuj proszę choć 15 minut czasu w ten temat. Wszystko tutaj jest.

Zakupy w tym budżecie (zwykle teraz więcej się zostawia w markecie na zakupach spożywczych) będą mega trudne, szczególnie w okresie zimowym.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ