thorens td320 czy technics sl-1700

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

thorens td320 czy technics sl-1700

#1

Post autor: katar »

W zasadzie jestem bardziej przekonany do thorensa ale ciagle poszukuje opinii czy to dobry wybor. Docelowo wzmacniacz ruszy z jakims pre lampowym i wkladka 2m ortofon bronze. Czy uwazacie ze jest jakis godny model gramofonu ktory dorowna thorensowi 320 i czy warto sie nim interesowac czy thorens to dobry wybor i lepiej dalej nie kombinowac? Jakies opinie nt sl1700 lub mk2 ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41625
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

thorens td320 czy technics sl-1700

#2

Post autor: Wojtek »

katar pisze:Docelowo wzmacniacz ruszy z jakims pre lampowym i wkladka 2m ortofon bronze.
Dlaczego?
katar pisze:Czy uwazacie ze jest jakis godny model gramofonu ktory dorowna thorensowi 320
Cała masa. To nie jest "nadgramofon", ale z pewnością bardzo udany sprzęt.
katar pisze:czy thorens to dobry wybor
Pewnie tak, ale czy to Twój pierwszy gramofon?
Mam jakieś takie przeczucia, że to początki, a jeśli tak to nie wiem czy rzucanie się na Thorensa jest dobrym pomysłem.
katar pisze:i lepiej dalej nie kombinowac?
To już od Ciebie zależy czy chce Ci się kombinować czy nie. Koniec drogi rozwojowej to raczej nie jest :)
katar pisze:Jakies opinie nt sl1700 lub mk2 ?
Co konkretnie chcesz wiedzieć? To też jest bardzo udany sprzęt. MK2 lepszy od MK1 ze względu na lepsze ramię i kwarcową stabilizację.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: thorens td320 czy technics sl-1700

#3

Post autor: katar »

Wojtek pisze:
katar pisze:Docelowo wzmacniacz ruszy z jakims pre lampowym i wkladka 2m ortofon bronze.
Dlaczego?
Bo to dobra, polecana wkładka do rodzaju muzyki jakiego słucham. Model lampowy bo lampa to w moim odczuciu "MAGIA" tamtych lat. Poza tym mam stare radio lampowe i brzmienie z niego jest przepiękne tak więc CHCĘ coś lampowego. Jeśli przedwzmacniacz się nie sprawdzi oczywiście wymienię go na tranzystorowy. Polecisz coś innego ?
Wojtek pisze:
katar pisze:Czy uwazacie ze jest jakis godny model gramofonu ktory dorowna thorensowi 320
Cała masa. To nie jest "nadgramofon", ale z pewnością bardzo udany sprzęt.
Tak więc poproszę o informacje, co najbardziej liczy się w gramofonie. Mi zależy na osiągnięciu jak najlepszego dzwięku.
Wojtek pisze:
katar pisze:czy thorens to dobry wybor
Pewnie tak, ale czy to Twój pierwszy gramofon?
Mam jakieś takie przeczucia, że to początki, a jeśli tak to nie wiem czy rzucanie się na Thorensa jest dobrym pomysłem.
Tak. Będzie to mój pierwszy gramofon. Szukam sprzętu który zadowoli mnie "od początku" nie interesuje mnie za bardzo zbieranie sprzętu wymiana wkładek regulacje itepe. Chciałem kupić nowy gramofon rega rp3 lub PJ 1 EX ale na forum AS odradzili mi zakup tego sprzętu polecając włąsnie thorensa jako sprzęt "najlepszy" w niedużych pieniądzach.
Wojtek pisze:
katar pisze:i lepiej dalej nie kombinowac?
To już od Ciebie zależy czy chce Ci się kombinować czy nie. Koniec drogi rozwojowej to raczej nie jest :)
Tak więc, proszę, powiedz mi co jest "końcem" tej drogi :) wtedy pójdę na skróty :)
Wojtek pisze:
katar pisze:Jakies opinie nt sl1700 lub mk2 ?
Co konkretnie chcesz wiedzieć? To też jest bardzo udany sprzęt. MK2 lepszy od MK1 ze względu na lepsze ramię i kwarcową stabilizację.
Chcę wiedzieć, czy z całej rzeszy technicsów jest to NAJLEPSZY wybór. Modeli jest wiele ale są te NAJCIEKAWSZE które bedą niezawodne i będą oferowały kawał porządnego ciężkiego sprzętu dokładnie chciałbym wiedzieć czy z osiągalnych technicsów (oprócz oczywiście 12XX ) bedzie to najlepszy wybór czy lepiej poszukać innego modelu.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: thorens td320 czy technics sl-1700

#4

Post autor: ahaja »

Lepsze od TD3XX czy Technicsów SL1XXX będzie pewnie Technics SP15 ... jeno to nie ta półka cenowa.
Możesz polować na Sony PSX60 ... dobre, solidne maszyny, ale nie są tanie. A jak są, to powinna się zapalić ostrzegawcza czerwona lampka.

Żeby kupić dobry, używany DD trzeba trochę poprzebierać. Popularne djskie mogą byś skatowane - coś ala super extra wiertarka z firmy budowlanej ... ;-)
Jaka cena taka jakość.

Dlatego Thorens będzie pewniejszy, prostszy i tańszy w eksploatacji. Tak to należy rozumieć. Odsprzedać go łatwo - wtedy można się przesiąść na lepszy model (seria 5XX).

Pre lampowe nie jest remedium na dobry dźwięk z płyty analogowej. Jest tego teraz mnóstwo ... bo taka moda nastała. Jak to z modą - mnóstwo g....nianych konstrukcji ... ale za to z lampą (cokolwiek ona tam robi) w środku.

Tak czy owak nie unikniesz regulacji/ustawienia wkładki, bo inaczej kiepsko to zagra - szczególnie jest wkładka (jak Bronze) ma dość ostry szlif. Przy takim podejściu nie ma sensu inwestować w ten tor.

Ps.
Lepszy od popularnych SL będzie też Kenwood KD990.
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: thorens td320 czy technics sl-1700

#5

Post autor: katar »

Czy kenwood i sony maja regulowane vtg? Bede mogl zasrosowac ortofona bronze i prawidlowo go ustawic?
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: thorens td320 czy technics sl-1700

#6

Post autor: ahaja »

Nie mają. Nie istnieje coś takiego jak vtg.
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

thorens td320 czy technics sl-1700

#7

Post autor: katar »

Jako specjalista wiesz o co mi chodzilo :-) vta
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: thorens td320 czy technics sl-1700

#8

Post autor: katar »

Pojedynek zawężam do czterech typów. Kupię ten który będzie w najlepszym stanie i w dobrych pieniądzach :

Thorens 320
Kenwood 990
sony "60"tka
technics m1

Czy ktoś z was mogłby mi pomóc w odnalezieniu/uzyskaniu informacji czy w/w gramofony mają regulowane VTA ? jest to istotna sprawa, gdyż jak wcześniej wspomniałem, chcę zamontować wkładkę OF BRONZE czyli wkładkę do której ten parametr jest OBOWIĄZKOWY :(

Za info serdecznie dzięki

Ps. co sądzicie o ostatnim typie M1 ? jest w zasięgu mojej ręki w całkiem niezłym stanie.
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

thorens td320 czy technics sl-1700

#9

Post autor: katar »

http://pl.technics.owner-manuals.com/SL ... HNICS.html

Takie informacje udało mi się znaleźć reszta płatna :(
Awatar użytkownika
hansu
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:56
Lokalizacja: Kraków

thorens td320 czy technics sl-1700

#10

Post autor: hansu »

katar pisze:Ps. co sądzicie o ostatnim typie M1 ? jest w zasięgu mojej ręki w całkiem niezłym stanie.
A to nie jest przypadkiem ramię przeznaczone do wkładek T4P?
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

thorens td320 czy technics sl-1700

#11

Post autor: Sindsoron »

hansu pisze:A to nie jest przypadkiem ramię przeznaczone do wkładek T4P?
Zgadza się, to jest ramię pod T4P
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: thorens td320 czy technics sl-1700

#12

Post autor: katar »

Kurcze, dziękuję za pomoc. Coś czuję, że to nie będzie takie łatwe jak sądziłem ;/ jeszcze długa droga przede mną. Chyba jednak zacznę od czegoś "prostszego" aby się ze wszystkim obeznać a w tzw międzyczasie będę szukał czegoś lepszego :)

Wydawało mi się, że jeśli kosz wkładki ma od góry dwie śrubki to znaczy, że jest na wkładkę typu 1/2 ;( a z tego co piszecie tak nie jest ( ten SL-M1 ma dwie śrubki od góry )
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

thorens td320 czy technics sl-1700

#13

Post autor: Sindsoron »

ten z serwisówki ma mocowanie T4P :3 z tego co pamiętam to SL-M1 ma dwa ramiona, proste i S, i był w wersjach T4P i 1/2", S na pewno jest na 1/2", a proste na T4P, ale może były też wersje z prostym ramieniem na 1/2"
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

thorens td320 czy technics sl-1700

#14

Post autor: katar »

Super przydatne info, szkoda ze nie ma punktu "pomógł" dokladnie ten z aukcji ma ramię S i 1/2 ;)
Awatar użytkownika
hansu
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:56
Lokalizacja: Kraków

thorens td320 czy technics sl-1700

#15

Post autor: hansu »

To sorki za zamieszanie, rzuciłem okiem na TVK i tam była wersja T4P i żadnej wzmianki o innym. Mea cupla, biję się w pierś :)
ODPOWIEDZ