Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1746
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#16

Post autor: jaca1970 »

Mawis pisze:
22 lis 2023, 11:52
jakos nie zajarzylem
a wcale ni ma za co - nie myli się ten co nie robi..

a my tu pomagamy koledze ... w 30 minut nazbierał trochę uwag i pewnie coś z tego wykorzysta

serdeczności...

( i nie zdziwię się jak sprzedawca będzie z.... górnego pomorza :morda: )
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
skrzypo
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2023, 09:05

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#17

Post autor: skrzypo »

Wojtek pisze:
22 lis 2023, 10:00
Mata filcowa zamiast gumowej? To działa in minus.
Oryginalny headshell JVC.
Wkładka to Ortofon VMS/F15/FF15 z jakąś nieoryginalną igłą.
Maty raczej sa dwie
skrzypo
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2023, 09:05

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#18

Post autor: skrzypo »

Wojtek pisze:
22 lis 2023, 10:00
Mata filcowa zamiast gumowej? To działa in minus.
Oryginalny headshell JVC.
Wkładka to Ortofon VMS/F15/FF15 z jakąś nieoryginalną igłą.
Mam tez opcje zeby kupic bez wkladki wtedy cena bedzue nizsza ale sam nie wiem co lepiej wybrac
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#19

Post autor: pablos »

Sporo koledzy już napisali co sprawdzić. Ja dodam od siebie że warto sprawdzać stan nóżek, a dokładnie to gum w środku. Lubią pękać w tym wieku i w sumie żadnej amortyzacji już nie ma . U siebie musiałem wymienić
...
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1746
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#20

Post autor: jaca1970 »

skrzypo pisze:
22 lis 2023, 12:40
cena bedzue nizsza
wszystko można policzyć i wycenić .... kupić nową wkładkę, igłe, koszyk ... nie problem

ale, jak to jest oryginalny koszyk i wkładka ( czy wkładka to nie wiem, JVC Z1 chyba powinna być, ale do sprawdzenia ) to stanowi komplet - zestaw startowy - ja bym zostawił ...

co oryginał to oryginał, swoja wartość ma ...
Ostatnio zmieniony 22 lis 2023, 13:42 przez jaca1970, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#21

Post autor: Wojtek »

skrzypo pisze:
22 lis 2023, 12:35
Maty raczej sa dwie
Ja tego nie wiem, po zdjęciu nie chcę zgadywać, pytaj sprzedawcy.
Nawet jeśli są dwie - nie wiemy czy ta poniżej jest ori, bo nie widać.
skrzypo pisze:
22 lis 2023, 12:40
Mam tez opcje zeby kupic bez wkladki wtedy cena bedzue nizsza ale sam nie wiem co lepiej wybrac
Nie cebuluj w Norwegii :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
skrzypo
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2023, 09:05

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#22

Post autor: skrzypo »

Wojtek pisze:
22 lis 2023, 13:40
skrzypo pisze:
22 lis 2023, 12:35
Maty raczej sa dwie
Ja tego nie wiem, po zdjęciu nie chcę zgadywać, pytaj sprzedawcy.
Nawet jeśli są dwie - nie wiemy czy ta poniżej jest ori, bo nie widać.
skrzypo pisze:
22 lis 2023, 12:40
Mam tez opcje zeby kupic bez wkladki wtedy cena bedzue nizsza ale sam nie wiem co lepiej wybrac
Nie cebuluj w Norwegii :)

Cebula w cenie :D ale nie w tym rzecz, jak napisalem to narazie raczkuje a czytajac forum to mozna czasem :roll: myslec ze juz cos wiem i nagle bummm, wsxystko staje na glowie :lol:
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#23

Post autor: tollo »

Miałem QL5, robiłem QL7 i QL-A7 więc pozwolę sobie napsiać kilka rzeczy, które były już tu zauważone oraz jeszcze nie wymienione:

- pokrywa wykonana z materiału, który jak jest pożółkły to już nie usunie się tego koloru, niestety, można polerować, barwa została (przynajmniej u mnie)
- nóżki, to, że będą sparciałe jest prawie pewne, nie widziałem egzemplarza ze sprawnymi, w środku nóżki jest gumowy wkład z zatopioną na środku śrubą, trochę z kształtu taki bałwanek, jak jest sprawny to amortyzuje, im większy stopień degradacji tym bardziej się zapada i robi twarde, robiłem nawet wątek o przerabianiu tej nóżki
- gumowy łącznik przeciwwagi, element trzymający belkę przeciwwagi, jeżeli stopień degradacji (bo zawsze jakiś jest) jest niewielki to wystarczy obrócić te gumę o 90 albo 180 stopni, później zostaje tyko dobieranie nowej
- luz na łożyskowaniu odpowiadającym za ruch ramienia góra-dół, wyczuwalny głównie skrośnie, nic z nim nie zrobisz, jest to zużycie, regulacje, kasacja na nic się zdaje
- co prawda ja na te usterki nie trafiłem ale dwóch kolegów którzy zakupili model QL5 miało problem z działaniem najpierw obrotów, później stroboskopu, niestety szczegółów usterki nie pamietam
- szybko opadająca winda, norma, trzyma wymienić olej na 300 000cst.
- oo zdjęciu talerza zobaczysz hamulec w postaci wystającego kawałka płaskownika pokrytego filcem, jeżeli filcu nie na to zobacz stan talerza od środka…

To by było na tyle co pamietam…

Co do headshella, jest oryginalny ale nie od tego modelu JVC. ;)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2023, 19:30 przez tollo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#24

Post autor: Wojtek »

"Więcej grzechów nie pamiętam" :morda:
Dzięki tollo!
tollo pisze:
22 lis 2023, 18:39
Co do headshella, jest oryginalny ale nie od tego modelu JVC. ;)
To prawda, ale zawsze coś :) Ciekawe czy mata ori jest :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
skrzypo
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2023, 09:05

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#25

Post autor: skrzypo »

tollo pisze:
22 lis 2023, 18:39
Miałem QL5, robiłem QL7 i QL-A7 więc pozwolę sobie napsiać kilka rzeczy, które były już tu zauważone oraz jeszcze nie wymienione:

- pokrywa wykonana z materiału, który jak jest pożółkły to już nie usunie się tego koloru, niestety, można polerować, barwa została (przynajmniej u mnie)
- nóżki, to, że będą sparciałe jest prawie pewne, nie widziałem egzemplarza ze sprawnymi, w środku nóżki jest gumowy wkład z zatopioną na środku śrubą, trochę z kształtu taki bałwanek, jak jest sprawny to amortyzuje, im większy stopień degradacji tym bardziej się zapada i robi twarde, robiłem nawet wątek o przerabianiu tej nóżki
- gumowy łącznik przeciwwagi, element trzymający belkę przeciwwagi, jeżeli stopień degradacji (bo zawsze jakiś jest) jest niewielki to wystarczy obrócić te gumę o 90 albo 180 stopni, później zostaje tyko dobieranie nowej
- luz na łożyskowaniu odpowiadającym za ruch ramienia góra-dół, wyczuwalny głównie skrośnie, nic z nim nie zrobisz, jest to zużycie, regulacje, kasacja na nic się zdaje
- co prawda ja na te usterki nie trafiłem ale dwóch kolegów którzy zakupili model QL5 miało problem z działaniem najpierw obrotów, później stroboskopu, niestety szczegółów usterki nie pamietam
- szybko opadająca winda, norma, trzyma wymienić olej na 300 000cst.
- oo zdjęciu talerza zobaczysz hamulec w postaci wystającego kawałka płaskownika pokrytego filcem, jeżeli filcu nie na to zobacz stan talerza od środka…

To by było na tyle co pamietam…

Co do headshella, jest oryginalny ale nie od tego modelu JVC. ;)
Dzieki serdeczne, duża pomoc. Zresztą od wszystkich otrzymałem spora pomoc. Wiara w czlowieka nie umarla :)
skrzypo
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2023, 09:05

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#26

Post autor: skrzypo »

Sprzet zakupiony, na oko amatora wszystko sprawne, jak sie okazalo jest to "sklep" jesli tak to mozna okreslic z poprzedniej epoki.....mnostwo sprzetu i plyt z lat swietnosci. Chyba ze 400 metrow kwadratowych albo lepiej. Gosc co mnie oprowdzal powiedzial ze teraz najlepszymi jego klientami sa Polacy :) kupuja duzo ....

Teraz zastanwaim sie czy wzmaczniacz NAD C316BEE to na poczatku dobry wybor ?

https://www.finn.no/329415637
skrzypo
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2023, 09:05

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#27

Post autor: skrzypo »

Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#28

Post autor: darkman »

skrzypo pisze:
26 lis 2023, 13:43
czy wzmaczniacz NAD C316BEE to na poczatku dobry wybor ?
Nie. Jeśli NAD to seria Bee jest OK, ale od modelu 326Bee w górę. Nadaje się pod mody i fajnie gra, ma dobry bas i opcję feed odłączającą korekcję na source oraz może pracować jako końcówka mocy jak rownież o ile dobrze pamietam jako preamp / są zworki z tyłu.
skrzypo
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2023, 09:05

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#29

Post autor: skrzypo »

darkman pisze:
26 lis 2023, 14:07
skrzypo pisze:
26 lis 2023, 13:43
czy wzmaczniacz NAD C316BEE to na poczatku dobry wybor ?
Nie. Jeśli NAD to seria Bee jest OK, ale od modelu 326Bee w górę. Nadaje się pod mody i fajnie gra, ma dobry bas i opcję feed odłączającą korekcję na source oraz może pracować jako końcówka mocy jak rownież o ile dobrze pamietam jako preamp / są zworki z tyłu.
Moglbys polecic jakis cenowo podobny wzmacniacz najlepi3j z wbudowanym przedwzmaczniaczem ?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon JVC QL-A7 - na co zwrocic szczegolna uwage

#30

Post autor: darkman »

skrzypo pisze:
26 lis 2023, 15:13
Moglbys polecic jakis cenowo podobny wzmacniacz najlepiej z wbudowanym przedwzmaczniaczem ?
Yamaha AX 500. (400 zeta na forum był i chyba jest, coś jeszcze urwiesz zapewne), chłodny ale fajny i ma przyzwoitą sekcję podwójną phono.

Luxmany serii L-210, 400, to już drożej, ale sekcje phono rzędu CA540 tylko MM.
Brzmienie ciepłe w stronę lampy, dobry przekaz i przyzwoity szczegół, bas średni w porywach.
Chyba Bartek bms01 się nosi z zamiarem sprzedania, ale nie pamiętam jakiego modelu, chyba L-400.
ODPOWIEDZ