Gramofon dla laika

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Adela
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2023, 08:44

Re: Gramofon dla laika

#16

Post autor: Adela »

dale pisze:
22 lut 2023, 17:14
Adela pisze:
22 lut 2023, 12:41
Budżet na wkładkę i przedwzmacniacz to ok 6tys (jak by było mnie to też super).
A nie myślałaś o preampie typu nuda mini? Ok 2 tysięcy używany, pełna pula regulacji dla różnych wkładek, plus możliwość żonglerki opampami - słowem duża elastyczność. Chodzi o to że można czasem wyrwać fajne wkładki w dobrej cenie, a miło by było słuchać np. jazzu na detalicznej i dynamicznej oraz realistycznej wkłądce (np. jakiś ortofon MC) i Depech Mode na cieplejszej, z mocniejszym dołem? Jakiejś MM? Albo własnie do jazzu zapodać ortofona blue/bronze a do do reszty tą Audiotechnikę? Nuda ma dwie niezależne sekcje MM i MC, możesz sobie ustawić pod dwie wkładki, a zmiana headshella i przepięcie kabli w pre, to juz chwila (akurat żeby się kawa zaparzyła w ekspresie lub wino natleniło :) )
Cenna uwaga. Poczytam o nim. Trochę boję się używanych żeby nie zaliczyć wtopy dlatego też raczej myślę o nowym gramofonie ( choć początkowo chciałam wydać około 5 tys. 🙄 to czytając i analizując stwierdzam, że raczej muszę ten budżet potroić🥺 Nie chcę żałować zakupu.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Gramofon dla laika

#17

Post autor: pawelgrab »

Adela pisze:
22 lut 2023, 18:25
muszę ten budżet potroić
to prawda leczenie zagraniczne to droga sprawa, ale nie martw się na zapas, twoja choroba jest nieuleczalna - także tępota zostanie :lol:

:text-banplz: :text-deletetopic: :greetings-wavegreen: :violence-stickwhack:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
ODPOWIEDZ