Porządny gramofon ;)

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Porządny gramofon ;)

#1

Post autor: krolix »

Dojrzałem do zmiany gramofonu... i to niekoniecznie na nowy. ;) Choć nowy oczywiście dawałby mi poczucie bezpieczeństwa, bo na grzebaniu się w sprzęcie to ja się absolutnie nie znam. :)
Obecnie mam Denona DP-300f (grającego ze wzmacniaczem Denon PMA 1510 AE) i chciałbym mieć coś lepszego. Nie chciałbym aby to był pełny manual (przekładanie paska) i zależy mi na kolorze czarnym. Koszt... pi razy drzwi +/- 3 000. Generalnie coś, co posłuży mi na dłuższy już czas.

Przyznam, że czaiłem się na Technicsa SL-1210 MK2 z racji jego pancerności i generalnie dobrych opinii. Teraz poczytałem o Thorensach i znalazłem np. coś takiego: http://www.ebay.de/itm/Thorens-TD-320-M ... 4165e05977
Co o tym myślicie? Jakieś sugestie? Będę wdzięczny za pomoc. :)
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Porządny gramofon ;)

#2

Post autor: ahaja »

Kierunek słuszny.
Ten egzemplarz ma trochę wysoką cenę. W podobnej można kupić td320/318 z ramieniem SME3009.
Wtedy warto pomyśleć o dobrej wkładce ... i preampie. Bo z integrą to nie ma za bardzo sensu - to co miałby pokazać nowy/lepszy napęd zabierze mierne pre.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Porządny gramofon ;)

#3

Post autor: krolix »

Dziękuję za poradę. To, co podoba mi się w tej ofercie, to że sprzęt raczej sprzedawany jest przez osobę znającą się na gramofonach i został przejrzany, nasmarowany, wygląda dobrze itp. Za to jestem nawet skłonny zapłacić nieco więcej... chyba, że to ramię jest naprawdę jak na tę cenę kiepskie (bp wkładka z pewnością jest do wymiany na lepszą)? Z drugiej strony czytałem, że jest całkiem ok... Te SME chyba nie były montowane w TD 320 fabrycznie?
Mam jeszcze pytanie o łatwość (lub nie) wymiany wkładki w tym gramofonie - będę miał z tym specjalny problem czy też raczej nie?
A może na rynku są dostępne jakieś nowe, naprawdę dobre gramofony i w tej cenie kupiłbym coś lepszego lub porównywalnego? (to chyba pytanie retoryczne, bo po tym co czytam na forach wynika, że raczej nie ;) )
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Porządny gramofon ;)

#4

Post autor: JacK »

Ja na jakiegoś thorensa z serii 300 poluje już od lutego z mizernym skutkiem. Albo tak jak w przypadku tej aukcji jaką podajesz cena jest przesadzona albo po dokładnych pytaniach z mojej strony ze stanu podawanego w aukcji jako super robi się zaledwie zadowalający. Niestety okazji w tym temacie nie ma za wiele, a jak już są to chyba trzeba by siedzieć przed komputerem non stop i monitorować aukcje aby się załapać. Jednak nie tracę nadziei i nie mam na szczęście ciśnienia bo grać mam na czym.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Porządny gramofon ;)

#5

Post autor: ahaja »

Dlatego uważam, ze lepiej sprowadzić to z Niemiec. Chociaż kilku moich kolegów kupiło 300tki na alle... w tym roku.

TD321 to wersja TD320 sprzedawana bez ramienia. Kupujący decydował jakie sobie dokupi i zamontuje.

Oryginalne ramiona nie są złe. TP90 jest bardzo dobre, ma wrażliwe kiełki w łożyskach ... za mocno/nieumiejętnie dokręcone się łamią/krzywią.
TP16 - było kilka wersji. Jakbym miał wybierać to takie, które ma kilkanaście g masy efektywnej - łatwiej dobrac wkładkę i to zaówno MM jak i MC.

SME 3009 - II i III to lekkie lub bardzo lekkie ramiona zgrywające się śwetnie z wkładkami MM. Do MC niskopoziomowych polecam z serii I.

Dużo zacnych informacji o Thorensach: http://www.theanalogdept.com/thorens_dept_.htm
ODPOWIEDZ