Gramofon - czy to w ogóle dla mnie?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Rudinho
Posty: 607
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gramofon - czy to w ogóle dla mnie?

#181

Post autor: Rudinho »

TEAC TN-3B jest w kolorze białym. Jest przynajmniej antyskating i ustawienie nacisku. Mój znajomy miał i nie wyrzucił przez okno :lol: więc może w tą stronę?
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon - czy to w ogóle dla mnie?

#182

Post autor: Wojtek »

Nie no, litości, już lepsza podstawowa Rega czy PJ niż chiński Thorens czy Teac, nawet jeśli maja regulację VTF :)
Kontrola jakości na innym poziomie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Gramofon - czy to w ogóle dla mnie?

#183

Post autor: Lukasz31 »

Można zrobić np Duala w białej plincie.
Hitachi Ps48 miałem biały połysk.
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Gramofon - czy to w ogóle dla mnie?

#184

Post autor: domibobi »

Wojtek pisze:
11 lis 2022, 21:01
Nie no, litości, już lepsza podstawowa Rega czy PJ niż chiński Thorens czy Teac, nawet jeśli maja regulację VTF :)
Kontrola jakości na innym poziomie.
Myślałem, że inaczej. Dobrze wiedzieć. A najlepiej nie kupować. Zapewne znalazło by się dużo gramofonów, którym można by przygotować biała lakierowaną plinte. Ale jest trochę zachodu znaleźć gotowy czy zlecić przeserwisowany technicznie i wizualnie gramofon. W dodatku w cenie Regi. Ciekawe za ile uda się ją sprzedać, prędzej czy później.
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Rudinho
Posty: 607
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gramofon - czy to w ogóle dla mnie?

#185

Post autor: Rudinho »

Wojtek pisze:
11 lis 2022, 21:01
Nie no, litości, już lepsza podstawowa Rega czy PJ niż chiński Thorens czy Teac, nawet jeśli maja regulację VTF :)
Kontrola jakości na innym poziomie.
No ale dla kolegi najbardziej liczy się kolor ;) Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się, że coś może być gorsze od RP1...
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
Squonk_94
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2022, 12:33

Re: Gramofon - czy to w ogóle dla mnie?

#186

Post autor: Squonk_94 »

Rudinho pisze:
11 lis 2022, 20:15
Ma ktoś ochotę wydać pieniądze na nowy sprzęt i odsprzedać za chwilę za pół ceny to proszę bardzo.
Nie noszę się z zamiarem odsprzedaży. Narazie zakup udany.
domibobi pisze:
11 lis 2022, 20:41
Thorens TD 201, zapewne niemający już nic z tradycji wielkiej marki.
Fajnie że podpowiadasz i że w ogóle wywiązuje się jakakolwiek dyskusja nt. gramofonów nowych. Tylko dla mnie tak z 3 tygodnie za późno.
Rudinho pisze:
11 lis 2022, 20:58
Jest przynajmniej antyskating i ustawienie nacisku.
Z tego co rozumiem to w Redze też jest antyskating.
Rudinho pisze:
11 lis 2022, 21:42
No ale dla kolegi najbardziej liczy się kolor
Nie jest to prawdą, nigdzie tak nie pisałem. Po prostu te używane gramofony które przeglądałem miały nieakceptowalny wygląd. Finalnie i tak gramofon zakupiłem czarny :)
Amplituner - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe
DAC - Referencyjne kable - Kolumny głośnikowe aktywne
Telefon - Referencyjny kabel - Słuchawki
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1616
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon - czy to w ogóle dla mnie?

#187

Post autor: Szelak »

domibobi pisze:
11 lis 2022, 20:41
Fajnie wytarować i ustawić sobie ramię, a nie dokręcić krążek we wskazane miejsce.
W Pro-ject debut carbon da radę to zrobić, i jest to nawet bardzo precyzyjne. Ustawiłem nacisk wg instrukcji, a potem jak sprawdziłem na wadze to zgadzał się co do joty.
Tam w ogóle jest antyskaking, hiper super ramię z włókna węglowego, redukujące rezonanse i takie tam; masa bełkotu marketingowego, i wkładka ortofona 2M Red z eliptyczną igłą, i co? I poległo to wszystko z kiepskim, komunistycznym, robionym na odwal się, z byle jakich części, jakie się znalazły, Adamem z 1986 roku z chamską sferyczną igłą przetwornika MF (a panował wtedy w Polsce duży kryzys gospodarczy - brakowało wszystkiego).
Tyle w temacie nowych gramofonów.
Jeśli miałbym kupić nowy gramofon, to tylko z produkcji chałupniczej/garażowej znanych chałupników z branży, a z tych seryjnych to ewentualnie techniksa sl serii 100, a to i tak po dużych zastanowieniach.
Zastanawia mnie też pewien nowy gramofon Audio Technica do złudzenia przypominający kultowy, legendarny Technics SL 1200. I ta jego cena ok 1200 zł. Co to za gramofon jest? Bo powiem, że jakoś zaufania nie mam.

PS. Teraz są miejsca, gdzie można robić serwisy starych gramofonów, jak ktoś potrzebuje, gdzie robi się takie renowacje, że aż głowa boli, łącznie ze zmianą koloru, nawet z lakierem fortepianowym. Po renowacji taki gramofon jest jak nowy, i będzie służył bezawaryjnie przez długie, długie lata. Prędzej właściciel zejdzie. No oczywiście to wszystko kosztuje, ale mamy sprawdzony, ze złotej ery winylu klasyczny sprzęt.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2022, 15:40 przez Szelak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
hansolo
Posty: 288
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:08
Gramofon: Metz tx 4963
Lokalizacja: B-B

Re: Gramofon - czy to w ogóle dla mnie?

#188

Post autor: hansolo »

No ale kto twierdzi, że w PJ jest super hiper ramię?
Kto twierdzi, że wkładka 2m red jest jakaś super?
Oprócz samej firmy to chyba nikt. Lub pojedyncze przypadki.
Ktoś tu kiedyś stwierdził, że 2m red zabija radość sluchania. Więc nic nowego nie odkryłeś. A tam chyba sferyk siedzi fabrycznie.
Metz tx4963, pre Tisbury Audio Domino, Rotel ra-1062
Denon dcd-1290, Pioneer pd s601, dac Musical Fidelity V90, Google chromecast audio, Marantz sd4050, Magnat All Ribbon 5a
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1616
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon - czy to w ogóle dla mnie?

#189

Post autor: Szelak »

hansolo pisze:
12 lis 2022, 09:58
A tam chyba sferyk siedzi fabrycznie.
Żaden sferyk.
2M Red - eliptyk
ODPOWIEDZ