Gramofon do 800 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 800 zł

#796

Post autor: Wojtek »

emiel73 pisze:
15 paź 2017, 00:53
Do tego gramofonu oczywiście jakiś wzmacniacz pewno bedzie potrzebny?
Generalnie trzeba gramofon do czegoś podłączyć, tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
emiel73
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2017, 21:48

Re: Gramofon do 800 zł

#797

Post autor: emiel73 »

Heh. Prepraszam za skrót myślowy. Chodzi mi o to, że mam Harmana AVR 355 no i on nie ma PHONO więc potrzebny mi bedzie wzmacniacz gramofonowy :) Może Pan coś polecić tak żebym w sumie tak ośmiu stów nie przekroczył? 400 za Fishera i zostaje 400 na wzmacniacz.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 800 zł

#798

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:
15 paź 2017, 00:47
Jeśli jest sprawny i działa to bardziej to drugie. Nie wiem co Obywatel ma na myśli.
Patrząc na to jak wygląda z zewnątrz, czyszczenie całej mechaniki, usunięcie starych smarów i smarowanie wydają się być nieuchronne. Reszta to estetyka, która oczywiście nie jest obowiązkowa, ale ja bym takiego zaszczurzonego sprzętu na półce nie postawił.
emiel73 pisze:
15 paź 2017, 01:08
więc potrzebny mi bedzie wzmacniacz gramofonowy
Raczej przedwzmacniacz.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Gramofon do 800 zł

#799

Post autor: kriss »

Obywatel pisze:
24 wrz 2017, 23:07
Kolejny fajny sprzęt. Może uda się go komuś wylicytować za rozsądną cenę:
www.allegro.pl/fisher-mt-6320-audio-tec ... 46263.html
Do jakiej kwoty warto o niego walczyć?

Edit:aukcja zakończona.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Gramofon do 800 zł

#800

Post autor: Obywatel »

kriss pisze:
15 paź 2017, 08:01
Edit:aukcja zakończona.
No i ktoś bardzo dobrze kupił :!:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
emiel73
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2017, 21:48

Re: Gramofon do 800 zł

#801

Post autor: emiel73 »

No i Kupiłem tego FISHER'a MT-6330. Czekam na paczkę i rozglądam się za jakimś fajnym pre-ampem :D
Adi64
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2017, 14:10

Re: Gramofon do 800 zł

#802

Post autor: Adi64 »

Dzień dobry,
Jestem tu nowy, ale przejrzałem wiele postów, na tym forum. Przewijało się tu (w kilku tematach) wiele informacji dotyczących gramofonu DUAL CS435-1 i jako pierwsze urządzenie, chciałbym je kupić. Chcę urządzenie nowe. Mam zatem pytanie, czy cena 899,00 PLN za nowy DUAL wraz z nową wkładką 2M Red to dobra cena? Pytanie kieruję szczególnie do Wojtka (admin) jako osoby, która jak czytałem, jest obeznana z tymi urządzeniami. Jeżeli przypadnie mi do gustu, słuchanie winyli, będę zastanawiał się nad zmianą, na coś droższego (w zamyśle także używane z wyższej półki). Ten gramofon to ma być "tester" i liczę się z odsprzedażą -30%, no chyba, że cena podana przeze mnie powyżej, jest na tyle atrakcyjna, że strata będzie jednak mniejsza.
Dodam jeszcze, że widzę różne wagi urządzenia (inne podane, używek w aukcjach i inna w opisie klepu gdzie chciałbym kupić):
5,6 Kg w aukcjach używane

a tak w sklepie:

Model: CS435-1
Kod producenta: CS435-1
Waga produktu: 3.78 kg

Nie wiem z czego to może wynikać (błąd opisu w sklepie), może świadczy to o różnych fabrykach (azja-niemcy)? Raczej odrzucam jeden z przedwzmacniaczem drugi bez, ponieważ w opisach aukcji nic o przedwzm. nie jest napisane.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 800 zł

#803

Post autor: Wojtek »

Powiem tak - słabe badanie rynku zrobiłeś.
Ten Dual nowy kosztuje przeszło 2x tyle i fabrycznie nie był chyba nigdy sprzedawany razem z 2M Red.

Z tego względu, ta oferta jest tak dobra, że aż podejrzana, bo za takie kwoty to normalnie potrafią schodzić używane egzemplarze.
Zaciekawiło mnie który to sklep robi takie promocje i znalazłem :)

https://gramofonika.pl/dualCS435-1-2M-Red
https://gramofonika.pl/p/112/145/automa ... ofony.html

Jeśli to faktycznie jest nowy sprzęt bez wad z dwuletnią gwarancją - złoty strzał, nic tylko brać.
Tyle że wydaje się to być zbyt dobre by było prawdziwe.

Sprzęt waży 3.7 kg wg specyfikacji.
Adi64 pisze:
16 paź 2017, 13:16
może świadczy to o różnych fabrykach (azja-niemcy)
Model ten jest produkowany tylko w Niemczech.
Adi64 pisze:
16 paź 2017, 13:16
Raczej odrzucam jeden z przedwzmacniaczem drugi bez, ponieważ w opisach aukcji nic o przedwzm. nie jest napisane.
Ten model gramofonu nie miał wbudowanego przedwzmacniacza.
Istnieje jednak bliźniak w postaci Thorens TD-170 który jest dostępny w sprzedaży jako wersja z preampem i bez.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Adi64
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2017, 14:10

Re: Gramofon do 800 zł

#804

Post autor: Adi64 »

Witam,
Rozeznanie rynku robiłem przez kilka dni, przeczesując ceny historyczne jak i teraźniejsze (nowych i używanych), mój post powstał z obawy, że to jakiś przekręt (tak niska cena). Druga sprawa, to nie masz racji ten model jest produkowany z wbudowanym przedwzmacniaczem i ma oznaczenie EV (Mit eingebautem Phonovorverstärker sodass der Plattenspieler direkt an Verstärker ohne Phono Eingang angeschlossen werden kann.). Jak widać, nie można wierzyć w ciemno nawet "specjalistom" (oczywiście bez urazy:)) i trzeba samemu kopać ile wlezie (rada dla młodzieży:)). Duale produkowane w chinach, mają oznaczenia DT z przodu, natomiast niemieckie CS.
Konkluzja: byłem w tym sklepie i przemiły człowiek ma jeszcze 4 takie urządzenia (EV), które zakupił ok rok/pół roku temu z promocji u producenta, a chcąc się ich pozbyć (zamrożona gotówka na inne zakupy) wystawia, domyślam się po cenie zakupu z lekkim zarobkiem. Otworzył przy mnie karton z urządzeniem oraz rozpakował nową wkładkę 2M red i zainstalował (również przy mnie). Jak widać trafiło mi się jak ślepej...
Ogólnie gramofon gra u mnie od 2 dni i jestem zadowolony. Oczywiście gwarancja jest 24 mce. Wg. moich obliczeń gramofon ok 50% ceny, wkładka 50% ceny, tzw. złoty strzał jak wspomniał Wojtek:).
Piszę, bo być może ktoś będzie chciał skorzystać z tej informacji, a ja takimi lubię się dzielić:).
Ja ten sklep polecam, na allegro widzę także same pozytywy wystawiają i w mojej ocenie należą się. Uprzedzając, oczywiście reklamuję faceta, bo z naszej rozmowy wywnioskowałem że warto, żadnych profitów z tego nie uzyskuję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 800 zł

#805

Post autor: Wojtek »

Adi64 pisze:
19 paź 2017, 09:11
Druga sprawa, to nie masz racji ten model jest produkowany z wbudowanym przedwzmacniaczem i ma oznaczenie EV (Mit eingebautem Phonovorverstärker sodass der Plattenspieler direkt an Verstärker ohne Phono Eingang angeschlossen werden kann.).
Spoko. Wspominany przeze mnie Thorens TD-170 w wersji z przedwzmacniaczem ma to samo oznaczenie.
Nie jestem zdziwiony że Dual robi to samo w swoich egzemplarzach, aczkolwiek w dawnych wersjach autentycznie nie było takiej opcji.

Skoro musiał osobno rozpakowywać 2M Red to mamy potwierdzenie, że to nie jest fabryczna kombinacja.
Adi64 pisze:
19 paź 2017, 09:11
Ja ten sklep polecam, na allegro widzę także same pozytywy wystawiają i w mojej ocenie należą się. Uprzedzając, oczywiście reklamuję faceta, bo z naszej rozmowy wywnioskowałem że warto, żadnych profitów z tego nie uzyskuję.
Muszę ponownie do niego podbić w sprawie niektórych igieł które oferuje. Na dwa maile nie odpisał, może telefonicznie albo osobiście coś więcej powie :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Adi64
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2017, 14:10

Re: Gramofon do 800 zł

#806

Post autor: Adi64 »

Wojtek pisze:
19 paź 2017, 09:22
Adi64 pisze:
19 paź 2017, 09:11
Druga sprawa, to nie masz racji ten model jest produkowany z wbudowanym przedwzmacniaczem i ma oznaczenie EV (Mit eingebautem Phonovorverstärker sodass der Plattenspieler direkt an Verstärker ohne Phono Eingang angeschlossen werden kann.).
Spoko. Wspominany przeze mnie Thorens TD-170 w wersji z przedwzmacniaczem ma to samo oznaczenie.
Nie jestem zdziwiony że Dual robi to samo w swoich egzemplarzach, aczkolwiek w dawnych wersjach autentycznie nie było takiej opcji.

Skoro musiał osobno rozpakowywać 2M Red to mamy potwierdzenie, że to nie jest fabryczna kombinacja.
Adi64 pisze:
19 paź 2017, 09:11
Ja ten sklep polecam, na allegro widzę także same pozytywy wystawiają i w mojej ocenie należą się. Uprzedzając, oczywiście reklamuję faceta, bo z naszej rozmowy wywnioskowałem że warto, żadnych profitów z tego nie uzyskuję.
Muszę ponownie do niego podbić w sprawie niektórych igieł które oferuje. Na dwa maile nie odpisał, może telefonicznie albo osobiście coś więcej powie :morda:
Cześć,
Udało się dogadać z facetem?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 800 zł

#807

Post autor: Wojtek »

Nie kontaktowałem się z nim w między czasie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
retros
Posty: 109
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:50

Re: Gramofon do 800 zł

#808

Post autor: retros »

Adi64 pisze:
19 paź 2017, 09:11
Witam,

Ogólnie gramofon gra u mnie od 2 dni i jestem zadowolony. Oczywiście gwarancja jest 24 mce. Wg. moich obliczeń gramofon ok 50% ceny, wkładka 50% ceny, tzw. złoty strzał jak wspomniał Wojtek:).
Piszę, bo być może ktoś będzie chciał skorzystać z tej informacji, a ja takimi lubię się dzielić:).
Ja ten sklep polecam, na allegro widzę także same pozytywy wystawiają i w mojej ocenie należą się. Uprzedzając, oczywiście reklamuję faceta, bo z naszej rozmowy wywnioskowałem że warto, żadnych profitów z tego nie uzyskuję.
Pozdrawiam.

Niektórym się poszczęści, ten model jak widać potrafi się tanio sprzedać ;)

https://archiwum.allegro.pl/oferta/gram ... 47318.html

Za taką cenę autentycznie poszedł tylko bez zasilacza który kosztuje parę gr.
Awatar użytkownika
retros
Posty: 109
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:50

Re: Gramofon do 800 zł

#809

Post autor: retros »

Ale też cena nowego jest mocno przesadzona, 1500zł za gramofon 3,8kg, o matuchno.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 800 zł

#810

Post autor: Wojtek »

retros, jest różnica między starą używką, a nówką na gwarancji.
Co do ceny - znajdź mi lepszy nowy gramofon w tej cenie (przy okazji niech też będzie cięższy) :morda:
Najlepiej niechińskiej produkcji ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ