Gramofon dla początkującej

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
annpat
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2021, 23:43

Gramofon dla początkującej

#1

Post autor: annpat »

Szukam gramofonu do ok. 1800 zł (może być również używany). Muzyki gatunkowo słucham różnej (prócz heavy metalu i czysto akustycznej) i nie jestem audiofilem z wyczulonym słuchem, aczkolwiek cenię sobie głębię. Nie miałam jeszcze porządnego gramofonu tylko coś do odtwarzania wszystkiego (więc z reguły do niczego). Nie mam wielkiej listy wymagań, ale wolałabym coś półautomatycznego.
Po przejrzeniu różnych recenzji i opinii wybrałam 3, które wydały się mi odpowiednie: Reloop turn 3, sony ps-hx500 i audio technica LPW50PB. Może ktoś z Was jest mi w stanie doradzić co do wyboru, abym nie utopiła pieniędzy w czymś co nie jest tego warte.
Chcę skompletować cały zestaw: gramofon, wzmacniacz i kolumny (zastanawiam się nad wzmacniaczem marantz pm5005).
Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon dla początkującej

#2

Post autor: darkman »

Do 1800 z grubsza, czyli tu:
viewtopic.php?f=46&t=9356&p=364359#p364359
lub tu:
ten sam dział "gramofon do 1500"
viewtopic.php?f=46&t=3201

Jeśli mogę coś doradzić, to nie obejdzie się bez czytania.
Wiem, wiem.. nuda. nawet chciałbym Tobie napisać, że sam przez to przechodziłem ale nie przechodziłem, bowiem gdy kupowałem swój pierwszy gramofon dla początkującego to nie było ani gramofonów w sklepach za bardzo ani internetu :)

Po prostu postara się trochę przyjąć wiedzy. Zacznij od takiego działu "Gramofony polecane" - tam modele godne uwagi.

Teraz to co już wybrałaś. Mam złą wiadomość. Oba sugerowane model są złe i niepolecane. Tego reloopa nie kupuje się używanego, uchowaj Panie, bo ludzie je sprzedają zniechęceni marną jakością wykonania itd..
Czyli nic z tego.
Budżet, który zamierzasz przeznaczyć jest na całkiem fajny gramofon, więc tu mamy +.
Półautomat to jakiś trop, też dobry. Czyli już coś wiesz. Działaj. :)

p.s. jeszcze jedno. Nowe w tym budżecie odradzamy. Temat na forum: " dlaczego nie kupować nowych tanich gramofonów"
kulek123
Posty: 465
Rejestracja: 06 gru 2018, 14:58
Gramofon: SABA PSP 248
Lokalizacja: Wilków

Re: Gramofon dla początkującej

#3

Post autor: kulek123 »

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi :)

Cześć
Jeżeli nie zaglądałaś jeszcze na naszą giełdę to:
Stoi tam fajny Hitachi PS48 w twoim budżecie.
Jest fajny Amplituner Braun a i kolumny też by się znalazły fajne. Zawsze polecam zacząć od forumowej giełdy, fajne żeczy można kupić i z pewnych rąk.
Pozdrawiam
SABA PSP 248 / PHILIPS 22RH720 / AKAI CD-37 / ADK 3540
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon dla początkującej

#4

Post autor: darkman »

Jasne. Warto zaglądać na giełdę. To fakt.

Hitachi PS48 z giełdy:
Tu niestety początkującej należy się kilka informacji więcej.
- brak zdjęć w ogłoszeniu, a kolega sprzedający skądinąd wiem lubi dobre i ostre fotografie, czemu ich nie zamieszcza?
- zdjęcia są w linku od Łukasza31, kiedy go sprzedawał, tu rekomendacja bdb, bo to bdb ręka, ale Łukasz już ten gramofon sprzedał.
Czemu tak szybko idzie znowu pod młotek? Nie wiadomo. Ja pytany, czemu sprzedajesz, odpowiadam: bo już nie chcę go mieć. Jak jest tu? Nie wiem, ale wiem że kolega sprzedający to szczególarz i perfekcjonista jeśli idzie o jakość i detale. Tu pewnie warto się zastanowić nad tą interesującą ofertą, bo 1700 + 500 (ex oferowana) wkładka, to nadal bardzo dużo pieniędzy, nawet w obliczu hiperinflacji, nowego ładu i szalejącego wirusa.

- gramofon jest obecnie za 1700 bez wkładki, nic w tym złego ale koleżankę początkującą czekałby od razu zakup wkładki, no i kolejne poszukiwania - wykonalne, spoko i pomożemy, ale droga się wydłuża :)
- oferowana na początku wkładka Nagaoka MP110 za 500 pln używana, to też OK, bo zaoferować mozna wszystko na miarę swojej wyobraźni, warto jednak pamiętać, że i kupujący może dysponować tym zmysłem. Tylko, że akurat dzisiaj ta wkładka nowa on stock kosztuje w przeliczeniu dokładnie 582 pln (dzisiejsza oferta u Duńczyka - akurat sprawdzałem).

Moja opinia:
Poszukałbym czegoś innego.
Ten się sprzeda komuś mniej początkującemu zapewne, choć wisi już dość długo, nic w tym zdrożnego bo ofert jest teraz b.dużo to ludzie szukają, oglądają, konsultują, wybierają co dla nich najlepsze, no jak to przy zakupach. :)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7667
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Gramofon dla początkującej

#5

Post autor: amrowek »

W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon dla początkującej

#6

Post autor: darkman »

Z forumowej giełdy to interesująca oferta, a i cena atrakcyjna po obniżce:
viewtopic.php?f=59&t=17850&p=366272#p366272
Pewnie warto się zainteresować bliżej. Bonusowo - bardzo ładny. :) Kawał sprzętu.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Gramofon dla początkującej

#7

Post autor: Merrick »

annpat pisze:
04 sty 2022, 16:07
Może ktoś z Was jest mi w stanie doradzić co do wyboru, abym nie utopiła pieniędzy w czymś co nie jest tego warte.
Z nami nie utopisz kasy. Ogólna zasada to "nie kupujemy nowych gramofonów" oczywiście są odstępstwa. Do tego co napisał darkman dodam Poniżej wątek "Polecane gramofony"
viewtopic.php?t=9997
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1380
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Gramofon dla początkującej

#8

Post autor: stos79 »

darkman pisze:
05 sty 2022, 10:10
Pewnie warto się zainteresować bliżej. Bonusowo - bardzo ładny. :) Kawał sprzętu.
Tyle,że na start wkładka do wymiany.Na AT 91 to to nie zagra.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon dla początkującej

#9

Post autor: darkman »

Pewnie. To już kolejna lekcja do odrobienia. W tym wypadku powtórzę - warto (się zaintersować).
Wkładki, no cóż ja potrzebuję mieć konkretną i otwartą informację (jak u Ciebie), sam bym coś wybrał, ale jakoś znowu postanowiłem się przeprosić z MC'tkami i coś tam planuję, hihi, najlepiej obrzydliwie drogiego. :o
Nie widzę problemu by coś koleżance dopasować pod budżet i zapotrzebowanie.Tu czy ówdzie. Natomiast sam gramofon, wygląda godnie.
Są i inne, kwestia gustu.. ja bym wybierał po kolorze (czerwony :D )
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1380
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Gramofon dla początkującej

#10

Post autor: stos79 »

darkman pisze:
05 sty 2022, 11:54
ja bym wybierał po kolorze (czerwony :D )
Darek,co Ci ten czerwony tak siadł :think:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon dla początkującej

#11

Post autor: darkman »

stos79 pisze:
05 sty 2022, 14:40
darkman pisze:
05 sty 2022, 11:54
ja bym wybierał po kolorze (czerwony :D )
Darek,co Ci ten czerwony tak siadł :think:

Um.. to zwykły kompleks koloru :D , a może budżetu ze współczynnikiem sensowności. Heh po prostu wkładki szukam mc'towej, a wszystkie czerwone/bordo są trochę za wysoko w serii lub całkiem za nisko i mało dobrze (Quintet Red dla przykadu). Niebieskie słbawe, a czarne trochę drogawe. Żółte są w sam raz, a zielone to już w ogóle odlot, no kurde .. adiojebizm mnie znowu dopada i co począć? Stosu' ratuj! 8-)
annpat
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2021, 23:43

Re: Gramofon dla początkującej

#12

Post autor: annpat »

darkman pisze:
04 sty 2022, 16:42

Jeśli mogę coś doradzić, to nie obejdzie się bez czytania.
Wiem, wiem.. nuda. nawet chciałbym Tobie napisać, że sam przez to przechodziłem ale nie przechodziłem, bowiem gdy kupowałem swój pierwszy gramofon dla początkującego to nie było ani gramofonów w sklepach za bardzo ani internetu :)

Budżet, który zamierzasz przeznaczyć jest na całkiem fajny gramofon, więc tu mamy +.
Półautomat to jakiś trop, też dobry. Czyli już coś wiesz. Działaj. :)

p.s. jeszcze jedno. Nowe w tym budżecie odradzamy. Temat na forum: " dlaczego nie kupować nowych tanich gramofonów"
dzięki za linki, na pewno przejrzę! kurde próbowałam już przechodzić przez różne poradniki i sama porównywałam jakieś dane techniczne, jednak z każdym kolejnym miałam coraz większy mętlik w głowie i chyba po prostu mój mózg nie przetwarzał aż tak technicznych informacji ;/ dzięki za rady, spróbuje to ogarnąć :D
annpat
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2021, 23:43

Re: Gramofon dla początkującej

#13

Post autor: annpat »

darkman pisze:
04 sty 2022, 21:10
Jasne. Warto zaglądać na giełdę. To fakt.

Hitachi PS48 z giełdy:
Tu niestety początkującej należy się kilka informacji więcej.
- brak zdjęć w ogłoszeniu, a kolega sprzedający skądinąd wiem lubi dobre i ostre fotografie, czemu ich nie zamieszcza?
- zdjęcia są w linku od Łukasza31, kiedy go sprzedawał, tu rekomendacja bdb, bo to bdb ręka, ale Łukasz już ten gramofon sprzedał.
Czemu tak szybko idzie znowu pod młotek? Nie wiadomo. Ja pytany, czemu sprzedajesz, odpowiadam: bo już nie chcę go mieć. Jak jest tu? Nie wiem, ale wiem że kolega sprzedający to szczególarz i perfekcjonista jeśli idzie o jakość i detale. Tu pewnie warto się zastanowić nad tą interesującą ofertą, bo 1700 + 500 (ex oferowana) wkładka, to nadal bardzo dużo pieniędzy, nawet w obliczu hiperinflacji, nowego ładu i szalejącego wirusa.

- gramofon jest obecnie za 1700 bez wkładki, nic w tym złego ale koleżankę początkującą czekałby od razu zakup wkładki, no i kolejne poszukiwania - wykonalne, spoko i pomożemy, ale droga się wydłuża :)
- oferowana na początku wkładka Nagaoka MP110 za 500 pln używana, to też OK, bo zaoferować mozna wszystko na miarę swojej wyobraźni, warto jednak pamiętać, że i kupujący może dysponować tym zmysłem. Tylko, że akurat dzisiaj ta wkładka nowa on stock kosztuje w przeliczeniu dokładnie 582 pln (dzisiejsza oferta u Duńczyka - akurat sprawdzałem).

Moja opinia:
Poszukałbym czegoś innego.
Ten się sprzeda komuś mniej początkującemu zapewne, choć wisi już dość długo, nic w tym zdrożnego bo ofert jest teraz b.dużo to ludzie szukają, oglądają, konsultują, wybierają co dla nich najlepsze, no jak to przy zakupach. :)
co do wkładki to mam zakupioną audio technica vm95en, bo jeszcze myślałam, że uda się wymienić w moim gracie... tak czy siak nadal czeka i mam nadzieję, że to nie był najgorszy wybór :?
annpat
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2021, 23:43

Re: Gramofon dla początkującej

#14

Post autor: annpat »

darkman pisze:
05 sty 2022, 10:10
Z forumowej giełdy to interesująca oferta, a i cena atrakcyjna po obniżce:
viewtopic.php?f=59&t=17850&p=366272#p366272
Pewnie warto się zainteresować bliżej. Bonusowo - bardzo ładny. :) Kawał sprzętu.
wiem, wiem marudzę, ale zależy mi też na czymś estetycznym - czarny lub wyglądający jak drewniany (nie wiem jak to lepiej określić) i chyba te całkowicie automatyczne wykreślam z powodu wątpliwej estetyki guzików :shifty:
annpat
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2021, 23:43

Re: Gramofon dla początkującej

#15

Post autor: annpat »

Merrick pisze:
05 sty 2022, 10:17
annpat pisze:
04 sty 2022, 16:07
Może ktoś z Was jest mi w stanie doradzić co do wyboru, abym nie utopiła pieniędzy w czymś co nie jest tego warte.
Z nami nie utopisz kasy. Ogólna zasada to "nie kupujemy nowych gramofonów" oczywiście są odstępstwa. Do tego co napisał darkman dodam Poniżej wątek "Polecane gramofony"
viewtopic.php?t=9997
Dziękuję!!! :)
ODPOWIEDZ