Gramofon Technicsa do 1000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#16

Post autor: Sindsoron »

Ogólnie z podanych przez Ciebie gramofonów najlepiej wypadają D2/D3 (pół-automat/automat). W podanym budżecie możesz się rozejrzeć za technicsami z serii SL-Qx, to takie SL-Dx tylko z kwarcową stabilizacją obrotów.

SL-Q2: http://allegro.pl/technics-sl-q2-gramof ... 52626.html gramofon ze standardową technicsową wkładką, dobrą na początek ;)

Jednak na Twoim miejscu zacisnąłbym pasa i postarał się zapolować na SL-16x0/17x0 (najlepiej mkII), albo postarał się kupić tego SL-Q33: http://allegro.pl/technics-sl-q33-gramo ... 91443.html to jest aktualnie najlepszy z technicsów dostępny na allegro, system wykrywania rozmiaru płyty jak w SL-16x0, bardzo dobre ramię, kwarcowa stabilizacja obrotów, przyzwoita wkładka technicsa, której raczej w najbliższej przyszłości nie będziesz musiał wymieniać ;) Wg mnie to aktualnie najlepszy wybór, a cena też nie jest jakaś strasznie wysoka jak za ten model
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
ladziok
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2012, 00:05

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#17

Post autor: ladziok »

Dobra. Kupiłem tego SL-Q2. Półautomat mi wystarczy, a wkładkę wyminie w niedługim czasie na AT 95 E, bo czytałem, że to dobra wkładka. Jeszcze muszę kupić do tego przedwzmacniacz gramofonowy. Moglibyście jakiś polecić. Nie za drogi, ale żeby dobrze grał?
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#18

Post autor: Sindsoron »

Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
ladziok
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2012, 00:05

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#19

Post autor: ladziok »

Jakie kable potrzeba do podłączenia gramofonu do przedwzmacniacza, a jakie z przedwzmacniacza do wzmacniacza?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#20

Post autor: Wojtek »

ladziok pisze:Jakie kable potrzeba do podłączenia gramofonu do przedwzmacniacza
Te co wystają z gramofonu :)
ladziok pisze:a jakie z przedwzmacniacza do wzmacniacza?
Zależy od urządzeń, ale zazwyczaj 2xRCA-2xRCA (czyli cinch-cinch).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ladziok
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2012, 00:05

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#21

Post autor: ladziok »

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Zamówiłem już przedwzmacniacz i kabel cinch-cinch. Jak przyjdzie gramofon i reszta kompletu, i złoże go w całość to podzielę się z Wami moimi pierwszymi wrażeniami z słuchania czarnych płyt. :D
ladziok
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2012, 00:05

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#22

Post autor: ladziok »

Dostałem dzisiaj gramofon, podłączyłem wszystko, ale bardzo cicho gra. Na maksymalnie podgłoszonym wzmacniaczu jest ledwo słyszalny. Co może być powodem?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gramofon Technicsa do 1000 zł

#23

Post autor: kielek »

ladziok pisze:Dostałem dzisiaj gramofon, podłączyłem wszystko, ale bardzo cicho gra. Na maksymalnie podgłoszonym wzmacniaczu jest ledwo słyszalny. Co może być powodem?
Choćby przedwzmacniacz. Sprawdź połączenia na linii- gramofon>przedwzmacniacz>wzmacniacz
ladziok
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2012, 00:05

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#24

Post autor: ladziok »

Sprawdzałem już kilka razy. Nawet podłączyłem gramofon wprost do wzmacniacza, to nic nie było słychać. Poza tym to ramie cały czas ucieka do zewnątrz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#25

Post autor: Wojtek »

ladziok pisze:Sprawdzałem już kilka razy.
To opisz nam jak łączysz gramofon z przedwzmacniaczem i przedwzmacniacz z wzmacniaczem. Co do czego przyłączasz, itd.
Tak dokładnie.
ladziok pisze:Poza tym to ramie cały czas ucieka do zewnątrz.
A czy gramofon trzyma poziom? Ramienia pewnie jeszcze nawet nie ustawiałeś :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#26

Post autor: kielek »

Z tym ramieniem może być kwestia antyskatingu (odpowiednie ustawienie).Z tym cichym odtwarzaniem najlepiej po kolei eliminować co jest powodem,a więc może podpiąć pod inny wzmacniacz,przetestować przedwzmacniacz na innym gramofonie.Jeśli się okaże,że te elementy są ok,to wina leży w gramofonie i wtedy albo reklamować u sprzedawcy,albo samemu pogrzebać(są tu osoby co doskonale ogarniają temat i pomogą,ja niestety nie jestem jeszcze na tym poziomie).
ladziok
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2012, 00:05

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#27

Post autor: ladziok »

Problem rozwiązany. Jeden głośnik się odłączył, a drugi nie miał dobrze podłączonych kabelków. To że uciekał to sam rozwiązałem. Okazało się, że na wskaźniku było napisane 2g docisku, ale korzystając z poradnika Wojtka zacząłem ustawiać igłę. Okazało się, że zamiast 2g docisku było niecałe 0.5g. To i igła skakała i antyskating był za wysoko ustawiony, ale korzystając z poradnika ustawiłem na ok. 1,75g nacisku. I teraz ani ramie nie ucieka, ani igła nie przeskakuje. Posłuchałem już kilku płyt i coraz bardziej mi się to podoba :D .
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Gramofon Technicsa do 1000 zł

#28

Post autor: kielek »

No najlepiej zacząć przed słuchaniem muzyki od wszelkich ustawień,by później się niepotrzebnie nie stresować :) W sumie to i tak większość Polaków rzadko kiedy zaczyna uruchamianie nowych sprzętów bez instrukcji albo czyta ją na końcu (sam do tej większości należę) :lol:
ODPOWIEDZ