Fisher MT-6221 czy ...

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Roro67
Posty: 76
Rejestracja: 29 paź 2021, 17:39

Fisher MT-6221 czy ...

#1

Post autor: Roro67 »

Witam serdecznie
To moja pierwsza wypowiedż (w tym wirtualnym świecie to sie nazywa post czy jakuś tak) , więc zacznijmy od początku.Przygodę z vinylami skończyłem gdzieś na początku lat 90 jak zaczął się boom na CD , wszystkie płyty zapakowałem i zaniosłem do piwnicy. Ilekroć ostatnimi czasy zaglądałem do piwnicy to coraz bardziej nachodziła mnie ochota na powrót do starych czasów , gramofon sprzedałem dawno temu (Unitra Fonica ???) , płyty wróciły na swoje miejsce ale potrzebny mi teraz gramofon , słucham głownie muzyki rockowej mieszkam w bloku i potrzebuje takiego cuda żeby grając cicho było słychać i basy i wysokie.Posiadam amplituner Fisher RS-3050 i Equalizer EQ-3000 które to razem współpracują bdb z kolumnami Magnat. Przeglądając Ebaya wpadły mi na ruszt dwa takie;
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 6-172-2499
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 6-172-3172
Mając wieże Fishera chętnie widziałbym u mnie gramofon z jego stajni ale czy spełni moje oczekiwania odtwarzając mi dużo basu i wysokich tonów?
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 842
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Fisher MT-6221 czy ...

#2

Post autor: BRob »

Gramofon musi być sprawny, posiadać jak najlepszą stabilizację obrotów i możliwość regulacji/ustawień wkładki i ramienia.

Skup się na tym.

Basów i wysokich tonów musi dostarczyć Ci wkładka gramofonowa, ale to temat na inny wątek.

Saba jak dla mnie fajniejsza wizualnie, ale Fischer też spoko.
O reszcie się nie wypowiadam, bo nie szprecham w tym języku.
Roro67
Posty: 76
Rejestracja: 29 paź 2021, 17:39

Re: Fisher MT-6221 czy ...

#3

Post autor: Roro67 »

Obydwa są sprawne technicznie , kolega już sprawdzał i obiecał mi przywieść do Polski , jedynym mankamentem jest brak zawiasów do klapy w Sabie i tą ją trochę dyskwalifikuje , gdyby ktoś z forumowiczów takie posiadał to po zakupie Saby chętnie je odkupie. W tym Fisher jest chyba niezła jakościowo wkładka ale nie jestem pewny.Jestem otwarty na inne propozycje w tym temacie inne typy , Dual CS455 , Dual CS-503-2 ,CS 503-1 .
ODPOWIEDZ