Zakup - Dość skomplikowany.

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#16

Post autor: Wojtek »

petercharcot pisze:
30 sie 2021, 18:23
Czytałem wielokrotnie, nie znalazłem tam odpowiedzi na pytanie czemu nie kupować nowych gramofonów, rozumiem psują się, rozumiem, ważą mniej itd. ale jak wszystko co jest nowe.
To brzmi tak jakbyś czuł się OK z tym że wywalasz w błoto 2-3k na coś co padnie po 3 latach, kiedy można podobny pieniądz włożyć w coś co chodzi już 40 lat i pewnie 40 kolejnych jeszcze pochodzi (nawet jeśli zdecydujesz się odsprzedać).

Jeśli tak no to droga wolna, kup gramofon z Lidla chociażby :)
petercharcot pisze:
30 sie 2021, 18:23
Miałem supermarketowy gramofon 2 dni w domu (699PLN) i ...słabo było zero niskich i tak płasko, że hej.
Ups, czyli jednak odpada :D

Już masz jakieś sensowne typy także można się zastanawiać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#17

Post autor: pan_winyl »

konrads0 pisze:
30 sie 2021, 14:20
To już chyba lepiej przyłożyć się do kalibracji, niż w razie "w" szukać serwisu.
Nie przesadzaj. Proste to jak budowa cepa. Nawet paski są w north.pl tyle że popisane jako do sharp vz... kto zna ten wie:D serio serwis tego jest prosty.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
petercharcot
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2021, 19:55

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#18

Post autor: petercharcot »

Drodzy koleżanki i koledzy, jako, że nikt nie był w stanie odpowiedzieć mi na poniższe pytania ;-) postanowiłem zrobić eksperyment na własną rękę.
petercharcot pisze:
30 sie 2021, 18:23

i nadal nie wiem czemu nie ten:
https://www.tophifi.pl/gramofony/gramof ... l-500.html
Dziś byłem w salonie i słuchałem, nowego Denona i właśnie Yamahy (w przedziałach 2000 - 3000) i one brzmią poprawnie ...
czy rzeczywiście Technics:
https://allegro.pl/oferta/gramofon-tech ... 0817890670
z czerwoną wkładką
lub to:
viewtopic.php?f=59&t=17634
tak rozłoży ich na łopatki, że usłyszę różnicę ?
Mam nadzieję, że temat przyda się podobnym do mnie.
Udało mi się pożyczyć od producenta Yamahę Vinyl 500 oraz postanawiając zainwestować w eksperyment max 1000 PLN kupiłem Technicsa SL-3310.

Technics SL-3310:
Podłączyłem i ... jestem oczarowany możliwościami SL-3310, piękny dźwięk, piękne wysokie, piękne niskie (choć trochę za mocne), nareszcie z płyty słuchać dźwięk taki jaki bym sobie życzył. Obsługa genialna... to ramię poruszające się po płycie, auto powrót, te guziki same przesuwające się same po panelu ! Oto chodziło magia !!! Super gra w parze z moim N602 i Oberonami. Wróciły stare czasy, piękne wykonanie, 1978, dodatkowo super się prezentuje w zestawieniu z dzisiejszym amplitunerem. Gdzie na pewno w tym gramofonie jest zaklęta jakaś dusza.

Yamaha Vinyl 500:

To nowość w każdym calu, zapach, dbałość o detale, piękna prezentacja, dostałem sprzęt fabrycznie nowy. Przy pomocy Youtube udało się to jakoś poskładać i zmusić do działania przez wejście phono, bo system i aplikacja, uparły się by grać przez WIFI, RJ45 lub Multicast. Po wyłączeniu wszystkich zabawek dźwięk był zdecydowanie mniej plastikowy i poprawny... Ładny, czysty, zdecydowanie na poziomie Tidala masters. Grał ładnie i mocno środkiem, to co słyszałem w SL-3310 czyli mocne niskie, tu musiałem dodać ich trochę na amplitunerze. To samo z wysokimi. Ale jakość nic dodać nic ująć.

Oba gramofony są super, YV500 brzmi tak jak chciałem, poprawnie i dobrze i ja nic bym tu już nie zmieniał, ale SL-3310 brzmi bardziej tak jak ... gramofon, tak jak zapamiętałem to z dawnych lat z domu rodziców czy dziadków.

Zostawiam sobie zatem SL-3310 bo czuję, że mogę z niego wydobyć więcej. I tu prośba do Was koledzy i Wojtek.

Czy moglibyście pomóc w zidentyfikowaniu wkładki w tym gramofonie i pomóc w wyborze nowej wkładki i igły ?
Byłbym bardzo wdzięczny. Budżet to 1500 PLN, tyle ile bym dopłacił do YV500, wydaje mi się to rozsądne. Gramofonu już na pewno nie będę zmieniać, więc prośba gdybyście mogli pomóc z wkładką i igłą.

Słucham głownie: King Crimson, Pink Floyd, Moody Blues, Icehouse, Camel, Dire Straits. Lubię słyszeć perkusję, trąbkę, detale. Nie jestem fanem basów, lubię kiedy są poprawne, ale nie lubię ich za dużo.

Dziękuję i Pozdrawiam Was serdecznie :-).
Załączniki
Zestaw
Zestaw
Wkładka
Wkładka
Wkładka
Wkładka
Wkładka
Wkładka
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1378
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#19

Post autor: stos79 »

Audio-Technica AT 3600
Jak Ty z dźwięku tej wkładki jesteś zadowolony,to boję się co będzie jak wykorzystasz ten budżet ;)To podstawczak jest.
Napisz czego oczekujesz od dźwięku,co lubisz czego nie.
No i czy w grę wchodzą wkładki używane.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4730
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#20

Post autor: Mawis »

Napisał: Słucham głownie: King Crimson, Pink Floyd, Moody Blues, Icehouse, Camel, Dire Straits. Lubię słyszeć perkusję, trąbkę, detale. Nie jestem fanem basów, lubię kiedy są poprawne, ale nie lubię ich za dużo.
:D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#21

Post autor: Wojtek »

petercharcot pisze:
04 wrz 2021, 14:39
jako, że nikt nie był w stanie odpowiedzieć mi na poniższe pytania
Wiesz, to bardziej polegało na tym że nikomu tutaj już się nie chce powtarzać już i tak mocno zdartą płytę na temat nowych budżetowych gramofonów.
I tak sporo ludków nie wierzy i musi samemu lekcje odrobić :)

Dobrze że udało Ci się wypożyczyć i nie byłeś stratny na eksperymencie.

AT-3600 to podstawa podstaw jeśli chodzi o wkładki, dlatego też chyba nadal kosztuje poniżej stówy nowa. Co nie znaczy że jest zła.
Z drugiej strony - Yamaha nie miała tej samej wkładki? Bo jak patrzę na oferty salonowe to na to wygląda.

Co do propozycji wkładki - AT-VM540ML ? Taki przeskok o parę lat świetlnych względem AT-3600 :morda:

Alternatywnie, z wysokiej klasy używek - Shure V15 V - https://www.olx.pl/d/oferta/wkladka-gra ... b5ea319903
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
petercharcot
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2021, 19:55

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#22

Post autor: petercharcot »

Wojtek pisze:
04 wrz 2021, 19:31
petercharcot pisze:
04 wrz 2021, 14:39
jako, że nikt nie był w stanie odpowiedzieć mi na poniższe pytania
Wiesz, to bardziej polegało na tym że nikomu tutaj już się nie chce powtarzać już i tak mocno zdartą płytę na temat nowych budżetowych gramofonów.
I tak sporo ludków nie wierzy i musi samemu lekcje odrobić :)
Wiesz Wojtek mi chodziło o to by ktoś mi napisał czy jak wydam 2500 na gramofon dobrej firmy to czy będzie dramat czy będzie ok. Okazało się, że w ogóle jest to sprawa rozgrywająca się na innym poziomie, po prostu jedno naprawdę dobrze brzmi (dla mnie) a drugie brzmi jak gramofon. YV500 na pewno spowodowałaby, że byłbym zadowolony ale tu czuje, że mogę więcej dostać.
Wojtek pisze:
04 wrz 2021, 19:31
Dobrze że udało Ci się wypożyczyć i nie byłeś stratny na eksperymencie.
Bez problemu, bardzo sympatyczni ludzie !!!
Wojtek pisze:
04 wrz 2021, 19:31
Co do propozycji wkładki - AT-VM540ML ? Taki przeskok o parę lat świetlnych względem AT-3600 :morda:
Alternatywnie, z wysokiej klasy używek - Shure V15 V - https://www.olx.pl/d/oferta/wkladka-gra ... b5ea319903
Dzięki za te polecenia. Teraz w pytanie do ciebie/do kolegów i koleżanek.
1. Którą ? Która lepiej zagra ?

2.Z AT-WM540ML nie będzie żadnych problemów, bo idę do sklepu i kupuje.
Co do SHURE ... znalazłem kilka do kupienia w Niemczech/Polsce i mogę sobie po to podjechać, problem jest inny ... mi mogą wcisnąć "pomalowany kawałek drewna z napisem SHURE" i ja to kupię, boję się by mi nikt nie wcisnął podróbki/wkładki która nie działa prawidłowo.

Czy jest jakieś "pewne" źródło, sklep, który polecacie czy jakiś zaprzyjaźniony uczciwy człowiek (coraz ich mniej na świecie).

Pozdrawiam i Dziękuję.

P
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#23

Post autor: Lukasz31 »

To Shure polecone przez Wojtka jest od kolegi Tomka z forum, więc pewne źródło.
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#24

Post autor: Lukasz31 »

petercharcot
Posty: 9
Rejestracja: 27 sie 2021, 19:55

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#25

Post autor: petercharcot »

Lukasz31 pisze:
05 wrz 2021, 12:26
To Shure polecone przez Wojtka jest od kolegi Tomka z forum, więc pewne źródło.
Ok. Zatem niema problemu. To co wybrać ?

AT-WM540ML czy SHURE. Jaka jest charakterystyka i jak grają ?

Które lepsza jest dla moich potrzeb ?

Pozdrawiam

Piotr
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup - Dość skomplikowany.

#26

Post autor: Wojtek »

petercharcot pisze:
05 wrz 2021, 12:22
Wiesz Wojtek mi chodziło o to by ktoś mi napisał czy jak wydam 2500 na gramofon dobrej firmy to czy będzie dramat czy będzie ok.
To jest przecież kwintesencja wątku o kupowaniu nowych tanich gramofonów.

Co to znaczy "dobra firma"? Większość sprzętu jest robiona w tej samej fabryce w Chinach, a marka to tylko znaczek.
Yamaha, Sony, Denon, Pioneer, Akai, sobie wybieraj.

Nie wiem czemu nadal piszesz że nigdzie nie padła odpowiedź na ww. pytanie, skoro to nieprawda :)
Nie ma sensu się powtarzać. Po mojemu - albo nie czytałeś albo nie uwierzyłeś tym słowom, po prostu.
petercharcot pisze:
05 wrz 2021, 12:22
1. Którą ? Która lepiej zagra ?
Problem w tym że to nie jest takie proste.

Bo to trochę tak jak mieć przed sobą książki co wygrały literacką nagrodę Nobla i pytać "ok to która najlepsza?" :)
petercharcot pisze:
05 wrz 2021, 12:22
boję się by mi nikt nie wcisnął podróbki/wkładki która nie działa prawidłowo.
Nie ma takich rzeczy jak podrobiona wkładka, a co do działania - wkładka albo działa albo nie, to jest zero-jedynkowe akurat.

Poza tym - nie po to podaję konkretną ofertę zamiast tylko nazwę modelu wkładki od dawna już nieprodukowanej żebyś się jeszcze musiał zastanawiać gdzie ją szukać.
petercharcot pisze:
05 wrz 2021, 12:32
AT-WM540ML czy SHURE. Jaka jest charakterystyka i jak grają ?
Które lepsza jest dla moich potrzeb ?
Poczytaj może recenzje (jest ich trochę jak użyjesz google) i daj znać co myślisz :)

Ja Tobie nie wskażę "lepszej" bo obydwie są bardzo dobre, niemniej różnią się w brzmieniu.
Tak w dużym skrócie - AT bardziej akcentuje wyższe tony i bywa nieco zimna w przekazie, a Shure V15 V jest wkładką grającą bardziej równo/neutralnie. Obydwie są bardzo rozdzielcze i wyciągną detal z rowka.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ