Nowy gramofon - proszę o wsparcie:)

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Nowy gramofon - proszę o wsparcie:)

#46

Post autor: zbyszek1982 »

Można kupić dowolny dizajnerski butikowy produkt i wyczesane ramię od mało znanej firmy z garażu.

A na koniec i tak się skończy na Garrardzie z 12” SME i SPU. :lol:

albo na Sondeku :morda:
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Nowy gramofon - proszę o wsparcie:)

#47

Post autor: Pawelec »

Polecanie nowych gramofonów jest dość trudnym zadaniem no chyba, że polecający przebył już dość karkołomną acz bardzo przyjemną drogę od Duala po np. Garrarda lub EMT i ma pojęcie na czym mogą polegać subtelne różnice wynikające z połączenia napędu i ramienia w różnych konfiguracjach :D Bierze wtedy do odsłuchów taki oto "wynalazek" i wystawia zupełnie subiektywną bezinteresowną opinię. "Wynalazek" w sensie bardzo pozytywnym ponieważ zdaję sobie sprawę ile trzeba włożyć pracy, czasu i pieniędzy by doprowadzić nowy projekt do końca. Czasu, bo nie da się przewidzieć efektu końcowego nowego modelu na bazie obliczeń w fazie projektowej. Efekt przychodzi dopiero po niezliczonych zmianach i ulepszeniach przy realnych badaniach, pomiarach i odsłuchach. Kibicuję wszystkim, którzy uczciwie i z pasją realizują takie projekty jak również ich potencjalnym nabywcom bo kto inny może później przekazać nam rzeczową opinię.
Trudno jednak konkurować z dobrze zachowanym sprzętem z epoki, który powstał w oparciu o ogromne doświadczenie i przy zaangażowaniu ogromnych środków w fazie przygotowania do produkcji. Większość producentów takich jak Thorens, Garrard, Lenco, EMT, Sony, Luxman, Micro Seiki, Pioneer, Denon, Yamaha ...... wypuściła w świat swoje topowe modele, które po prawie pół wieku trwającej ocenie przez surowe ucho fanów winyli dorobiły się swego miejsca w rankingu jakości. Teraz już bez marketingu, walki o sprzedaż i bez naciągania mamy obraz jakości tych sprzętów.
zbyszek1982 pisze:
11 paź 2021, 19:02
A na koniec i tak się skończy na Garrardzie z 12” SME i SPU.

albo na Sondeku
I tak dochodzimy do momentu gdzie powstają kluby fanów modeli, które to po prostu mają w sobie magię ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10458
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy gramofon - proszę o wsparcie:)

#48

Post autor: Myszor »

patij pisze:
11 paź 2021, 18:30
wątpliwości budzi we mnie ramię
To unipivot więc rzecz dla koneserów z wielkim rezerwuarem cierpliwości.
Widziałem jak się kalibruje unipivoty i bułka z masłem to to nie jest.
Ja bym go nie kupił właśnie ze względu na ramię bo pewno bym je w końcu połamał i wyrzucił przez okno ale też mi sie bardzo ta maszyna podoba.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy gramofon - proszę o wsparcie:)

#49

Post autor: tuczi77 »

Benkowi urody odmówić nie można. Co do kalibracji to myślę, że skoro kolega ma budżet na takiego Benka to i "drobne" na kalibrację znajdzie ;) Z drugiej strony, trzeba by się doktoryzować samemu do kalibracji jeśli będzie chciało się zmieniać wkładki. A z trzeciej, jeśli nie chce się wachlować wkładkami to po co tak zaawansowany gramofon? I kółko się zamyka :think:
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
patij
Posty: 41
Rejestracja: 29 maja 2019, 12:12
Gramofon: Technics SL1200G
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowy gramofon - proszę o wsparcie:)

#50

Post autor: patij »

A czy któryś z kolegów na własne uszy słyszał Technicsa 1200G? Warty jest tych prawie 15tys?

Co do ofert na sprzęt Vintage, czy ktoś z Was może wskazać coś wartego zakupu z dobrym ramieniem? Czy w takich gramofonach trzeba wymieniać przewody?
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Nowy gramofon - proszę o wsparcie:)

#51

Post autor: Pawelec »

Gramofony vintage, które z czystym sumieniem i gwarancją mogę polecić:
Seria Yamaha GT 2000
Pioneer PL 70
Pioneer P10
Micro Seiki BL 111 z ramieniem np. SAEC, Micro Seiki, SME lub innym
to są te, które powinny być w niedługim czasie.
Ceny od 8 do 18 tys PLN
Oczywiście jest jeszcze wiele innych ciekawych modeli.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ