Gramofon do 3000pln

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do 3000pln

#46

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
28 lip 2021, 12:11
Chyba link do oferty nie był wstawiany
Też nie wiem skąd ten X70 i co reprezentuje ...
MMarek pisze:
28 lip 2021, 12:44
na dziś prawie darmo
Polemizowałbym ... to normalna cena ... inna sprawa, że X70 ma wprawdzie cichą automatykę (ekstra silnik do ramienia), mocniejszy silnik (raczej dla DJ ważne) i parę bajerów przewagi nad X60 ale za to spory przerost starej elektroniki która może być bardziej wymagająca w serwisowaniu ...
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2045
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Gramofon do 3000pln

#47

Post autor: Peter007 »

Kolega wspominał że ten x70 ma na sprzedaż AudioWasyl, to ten sam co wystawił x60 do którego link wrzuciłem, ale nie widzę w jego ofercie x70
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 3000pln

#48

Post autor: Bacek »

W Berlinie na małym ebayu jest X70 za 3k (+ dojazd w zależności ile kto ma) ale stan kosmetyczny dość wątpliwy.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-172-9629
Ostatnio zmieniony 28 lip 2021, 15:03 przez Bacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 3000pln

#49

Post autor: Wojtek »

Może to literówka, jeśli tak to PS-X60 u Wasyla:
https://allegro.pl/oferta/sony-ps-x60-s ... 0863866955

Philips GP-412 to spoko wkładka na start.
Zresztą, Therion (ten od Ortofona Black) miał też Philipka z tej serii u siebie przez pewien czas :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Gramofon do 3000pln

#50

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze:
28 lip 2021, 13:17
to normalna cena ..
OK. Przyjąłem do wiadomości...
drapacz_rowkuw
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:26

Re: Gramofon do 3000pln

#51

Post autor: drapacz_rowkuw »

Ja wrócę raz jeszcze do ingerencji przez instalację gniazd RCA. Wczoraj rozmawiałem z Panem od którego kupuję preamp i przypadkowo zeszło na instalację gniazd właśnie.
Powiedziałem mu o swoich wątpliwościach i ostrzeżeniach kolegów. Natomiast Pan w moim odczuciu starszy ode mnie i o wiele bardziej doświadczony opowiadał o wielu swoich gramofonach i gramofonach syna, które po takim udoskonaleniu zyskały bardzo dużo, a nowe kable phono produkowane wg dzisiejszych standardów dały nowe życie drapakom i różnica jest kolosalna.

Jedni chcą mi to wybić z głowy, a inni mówią o ogromnych zaletach zabiegu. Ja również byłbym za tym, że to ma duży sens chociażby z racji tworzyw zastosowanych w dzisiejszych droższych kablach. Nie chcę być mądrzejszy od mądrych, więc rzucam póki co jeszcze takie wątki i ciekaw jestem jak się koledzy do tego odniosą.
Jeden z Panów powiedział krótko, że iridium-sridium :) i ja to szanuję ale czy aby nie jest to jak mówienie "nie bo nie"? Dlaczego nie?
Oczywiscie gniazdo to kolejny element i najlepiej jeśli będzie jak najmniej takich połączeń. No ale konkretne złote gniazda i kable z górnej półki?
Dodam jeszcze, że nie zamierzam zniweczyć super drogiego sprzętu. X60 którego wybrałem na start to trochę tylko ponad 2000zł, więc może fajnie będzie się pobawić i zobaczyć co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3271
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gramofon do 3000pln

#52

Post autor: bms01pl »

Tak, koniecznie wiercić, złote gniazda najlepiej z przodu i jeszcze naklejka z allegro „audiophile concept” (też złota). A poważnie - kup dobre kable sygnałowe o niskiej pojemności, dołóż do nich dobre wtyki i zacznij wreszcie słuchać muzyki.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 3000pln

#53

Post autor: Bacek »

Większy sens i efekt dało by pewnie dołożenie tych już wydanych 1200pln do lepszego preampu.
Dołożenie gniazd i zbędnych wtyków po stronie gramofonu na pewno zwiększy pojemność tego połączenia. Będzie to miało mierzalny wpływ w wypadku zamocowania wkładki MM. Potencjalnie szkodliwy choć niekoniecznie, zależy od wkładki. Tyle że dołożenie pojemności jest proste w wypadku gdyby dla danej wkładki była potrzebna a zmniejszenie gdy jest za duża będzie problematyczne.
W wypadku wkładki MC pojemność nie gra większej roli ale z kolei tu jest zdecydowanie mniejszy poziom sygnału i kolejny potencjalnie niepewny styk.
Jak ktoś ma ciągoty do biżuterii to można i kilka tys na kable phono wyłożyć.
Ale i tak największy wpływ na efekt końcowy (i ewidentnie słyszalny przez większość a nie tylko przez złotouchych którzy dodatkowo muszą wiedzieć i widzieć zmianę kabla) będą miały dobre płyty, wkładka i pre.

Jedyny powód dla którego rozważał bym od razu wymianę IC Phono to rozpadające się wtyczki. Jak nie to przeczyścić styki i grać. Potem można się zastanawiać czy pod kątem dodatkowego ekranu rozważać zmianę IC (ekran IC oddzielny od masy sygnału). Ale tu znowu pytanie czy ten który masz ma wyprowadzenia ekranu z obydwu stron na osobnych widełkach np. Jak nie to w ogóle bym go nie rozważał. Zrobienie pełnoekranowanego przewodu będzie lekko trudniejsze z chinchami po obydwu stronach choć wykonalne. Tylko po co się męczyć. Jedyny plus gniazd w gramofonie to możliwość stosowania różnej długości IC. Cała reszta to minusy.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2021, 09:15 przez Bacek, łącznie zmieniany 2 razy.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon do 3000pln

#54

Post autor: zbyszek1982 »

Jak dla mnie to już wchodzimy w konkretny trolling. Ja się wypisuję.
drapacz_rowkuw
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:26

Re: Gramofon do 3000pln

#55

Post autor: drapacz_rowkuw »

Trolling od razu... Z mojej strony wcale.
Panowie w drodze już do mnie X60 i cambridge Solo. Już zapłaciłem. Lubię mieć zapłacone i wiedzieć, że na coś czekam. Co za ekscytacja Najbardziej lubię podglądać, że coś leci w apce inpostu.

Klamka zapadła.

Finalnie Cambridge Solo full set w stanie igła na gwarancji kupiłem za równe 600zł z przesyłką, a Sony x60 za 2150zł. Myślę, że 2750 za tak zacny zestaw to super cena :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 3000pln

#56

Post autor: Wojtek »

drapacz_rowkuw pisze:
29 lip 2021, 19:49
yślę, że 2750 za tak zacny zestaw to super cena
Pewnie że tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 3000pln

#57

Post autor: Bacek »

Z drugiej strony IC 1200 PLN i igła 600 PLN a z tego był by już Goldring 1042 (jeżeli zostajemy w MM) co dało by większa różnicę.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon do 3000pln

#58

Post autor: Wojtek »

No ja tych ruchów nawet nie komentuję bo będąc delikatnym nazywam to ruchem "co najmniej głupim".

Ale jak ma się kolegów audiofili co słuchają przede wszystkim sprzedawców w salonach to potem ma się sfilcowany mózg w ten sposób, więc niedziwota. Nadal nie wiem czemu czarny Ortofon jest wyborem od pierwszego posta, jeszcze zanim gramofon został wybrany :)

Dojebmy jeszcze do tego Sony gniazdo zasilania i puśćmy prąd pytonem przez kondycjoner, co?
Kolega radził i to dużo zmienia. Inaczej nie da się słuchać. Redaktor w gazecie potwierdza.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1156
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Gramofon do 3000pln

#59

Post autor: pawelgrab »

Wojtek pisze:
31 lip 2021, 09:56
do tego Sony gniazdo zasilania
drapacz_rowkuw pisze:
29 lip 2021, 05:40
starszy ode mnie i o wiele bardziej doświadczony opowiadał o wielu swoich gramofonach i gramofonach syna, które po takim udoskonaleniu zyskały bardzo dużo, a nowe kable phono produkowane wg dzisiejszych standardów dały nowe życie drapakom i różnica jest kolosalna
kolega @drapacz_rowkuw dokonał już zakupu także temat upada :D : ale

jeżeli wymiana oryginalnych przewodów zasilających i sygnałowych na RCA daje nowe życie dla sony X60 produkowanego w latach 1978 - 1980 to albo ten starszy i bardziej doświadczony był pod wyraźnym wpływem alkoholu albo z racji wieku ma alzheimera, w takim gramofonie jest wiele innych ważniejszych i niezbędnych rzeczy do zrobienia "na już" aby zachować jego sprawność a określenie "drapak" w tym konkretnym przypadku to pewna arogancja i nieznajomość tematu (może same końcówki wtyków rca i uziemienia do wymiany lub przeczyszczenia to bardziej). Oryginalne kable zapewnie japan mistubishi lub lepsze... :clap:

także Kolego @drapacz_rowkuw popytaj na spokojnie w dziale sony co dalej a nie pierniczysz o kablach bo to jest pikuś - powiem wprost czy wymienisz czy nie jeżeli oryginalne są OK to wpływ na dźwięk wydobywający się z gramofonu będzie = 0, jeżeli nie rozumiesz moich rozważań i uwag Użytkowników Forum w tym już zdenerwowanego twoimi rozważaniami adm WK po prostu skompletuj zestaw i
bms01pl pisze:
29 lip 2021, 06:25
zacznij wreszcie słuchać muzyki
jak dobrze radzi @bms01pl bo faktycznie będzie:
zbyszek1982 pisze:
29 lip 2021, 09:04
trolling
powodzenia 8-)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
drapacz_rowkuw
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:26

Re: Gramofon do 3000pln

#60

Post autor: drapacz_rowkuw »

Panie Administratorze:

1. Gniazda zostały założone. Na nowych kablach dźwięk jest o wiele czystszy. Stare kable, a bardziej ich wtyki w porównaniu z nowymi złotymi robiły różnicę na minus. Czekam jednak na osąd, że jest to moje urojenie.
2. Czarny Ortofon nie jest wyborem, a punktem wejścia. Czymś na co patrzę "póki co" grzebiąc we wstępnej konfiguracji. Rozumiem, że trzeba było się do czegoś przyczepić w moich postach sądząc po szorstkim tonie wypowiedzi i pokazać, że się jest mądrym adminem.Udało się. Mogę czuć się głupszy i mniej doświadczony bo powiedział mi to admin. Wstyd mi za moją głupotę.
3. Widzę, że kolega lubi tak popłynąć na forum pisząc. że "dojebmy to dojebmy tamto". Kolega dojebał nic niewnoszący wpis rugający użytkownika za jego niewiedzę (?) ale nie za bardzo ma to odniesienie do całokształtu. Ja tu jestem patrzę na to co u mnie stoi, zmieniam dłubię, widzę różnicę, poprawy i czytam, że to co robię nie ma sensu i nic to nie zmienia. Kolega jest medium? Widzi co tu się u mnie dzieje telepatycznie?
4. Admin pisze: "kolega doradził i to dużo zmienia". Ja odpowiem w tym samym tonie. Strasznie pan kolega cwaniakuje. Chyba nie od tego jest admin, żeby płynąć aroganckim tonem zdawałoby się dla rozładowania napięcia dnia codziennego.

Proszę kolegów o wybaczenie ale mam uczulenie na internetowe i forumowe cwaniakowanie. Tu taki klimat macie? To ja nie mam więcej pytań i wolę jednak ze sprzedawcą w sklepie rozmawiać, który potrafi rozmawiać jak człowiek. "Redaktor w gazecie potwierdza." - facepalm.

Ja wiem, że większość z Was jest tu bo lubi... powiem wprost... pierdolenie o szopenie. Ja nie. Konkrety mnie interesują. Jak czytam takie wpisy jak wyżej pana admina. No nie za bardzo chce mi się tu logować.
Tak więc jeśli chcecie wątek ciągnąć to życzę miłej zabawy. Ja wolę to chyba sam rozgryźć bo widzę, że tu jednak nie znajdę pomocy, a tylko typowych forumowych trolli.
ODPOWIEDZ