Pierwszy gramofon do 5000zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Jarekf40
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:21
Gramofon: Pioneer PL 50L
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#16

Post autor: Jarekf40 »

Pawełca nie chce zamęczać skoro raczej od niego nie kupię.
Pioneer PL50L, Glanz G-40EX, AN clone, Primaluna Prologue Premium, Klipsch Forte III, CA 840C.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#17

Post autor: Biogon »

Jarekf40 pisze:
23 lis 2020, 23:03
Pawełca nie chce zamęczać skoro raczej od niego nie kupię.
Jak od Pawelca nie kupisz to może przeczytaj ten wątek:

viewtopic.php?t=10606

Co prawda budżet trzeba trochę nagiąć ale w zamian otrzymujesz stabilną, nową maszynę, którą w przyszłości można apgrejdować.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#18

Post autor: Wojtek »

Cokolwiek nie kupisz, zostaw sobie przynajmniej 1k na wkładkę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jarekf40
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:21
Gramofon: Pioneer PL 50L
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#19

Post autor: Jarekf40 »

A jak mogę za jedna transakcja kupić tez wkładkę? To w co isc?
Pioneer PL50L, Glanz G-40EX, AN clone, Primaluna Prologue Premium, Klipsch Forte III, CA 840C.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#20

Post autor: Wojtek »

Jarekf40 pisze:
24 lis 2020, 01:30
A jak mogę za jedna transakcja kupić tez wkładkę?
To raczej zależy od oferty sprzedawców gramofonów :)
Czasami coś fajnego wisi, czasami jakaś bieda "byle by było" na start, a czasami nic - dla świadomego kupującego.
Przy nowych gramofonach natomiast to już zależy od dogaduch ze sklepem.
Jarekf40 pisze:
24 lis 2020, 01:30
To w co isc?
W coś dobrego :D
Wybór jest spory.

Z drugiej strony skoro to ma być początek to też nie ma co świrować chyba, więc z nówek taka Nagaoka MP-110 czy Ortofon 2M Blue by wystarczyły.
Nic z wkładek typu MC.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jarekf40
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:21
Gramofon: Pioneer PL 50L
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#21

Post autor: Jarekf40 »

Czyli Technics SL1210 GR plus tysiak na wkładkę?
Rozumiem, że dewagacje typu :”takich już nie produkują poniżej 10kPln” w tym momencie można uznać za zamknięte?

A jak to się ma do tego JVC qla75 lub tejże yamahy ?

Zobacz ofertę: Gramofon Yamaha GT 750 , gigant https://allegro.pl/oferta/gramofon-yama ... e=facebook
Pioneer PL50L, Glanz G-40EX, AN clone, Primaluna Prologue Premium, Klipsch Forte III, CA 840C.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#22

Post autor: Biogon »

GT = Gigantic and Tremendous :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#23

Post autor: Wojtek »

Jarekf40 pisze:
24 lis 2020, 02:03
Rozumiem, że dewagacje typu :”takich już nie produkują poniżej 10kPln” w tym momencie można uznać za zamknięte?
Nie rozumiem + dywagacje, nie dewagacje.

Jarek, że tak zapytam: czy Ty wiesz czego właściwie chcesz? :)

Każdy z tych gramofonów jest z trochę innej parafii, ma inne cechy, trochę inaczej wygląda, mniej/więcej możliwości, kompatybilność z wkładkami.

Jest to jednak trochę szelestów więc wypadałoby trochę zgłębić temat by świadomie dokonać wyboru.

A tutaj mam wrażenie że jest to takie ślepe strzelanie różnymi modelami i "hej co z tego będzie lepsze?"

Kłopot w tym że na pewnym etapie już ciężko tak definitywnie mówić "co będzie lepsze" w obiektywny sposób kiedy omawiamy sprzęty podobnej klasy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#24

Post autor: koscidogitary »

gravediggie pisze:
23 lis 2020, 20:39
Nie wiem czy Paweł da Ci gwarancję ale masz na forum: viewtopic.php?f=59&t=16160
Oczywiście, że dam gwarancję. Ten gramofon mam już sporo czasu, jest po przeglądzie, itd.
Gramofon ma dwie wymienne kocówki ramion oraz ich regulowaną wysokość - opędzisz 99.9% wkładek dostępnych na rynku.
Ciekawostką jest dodatkowa rurka ramienia - prosta, o niskiej masie efektywnej. Sama ta rurka kosztuje na ebay 299USD.
Do tego piękne brzmienie i trochę gadżetów/płyt gratis. QL-A75 to już naprawdę wysoka półka.

Jeśli chodzi o dowóz we wspomniane okolice lub spotkanie się gdzieś po drodze - jestem otwarty na propozycje.
Mam też do niego dwie ciekawe wkładki (MM i MC) oraz dwa headshelle (ciężki i lżejszy) - jest w czym wybierać/przebierać.

Mogę wystawić też na Allegro, ale jak mam płacić za prowizję tej instytucji to wolę opuścić cenę Kupującemu.
Jarekf40
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:21
Gramofon: Pioneer PL 50L
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#25

Post autor: Jarekf40 »

Wojtek pisze:
24 lis 2020, 12:36
Nie rozumiem + dywagacje, nie dewagacje.
Dzięki, musze zmienić słownik w komórce ;)
Wojtek pisze:
24 lis 2020, 12:36
Jarek, że tak zapytam: czy Ty wiesz czego właściwie chcesz? :)
W pierwszym poście napisałem, że jestem nowy, gramofon będzie moim pierwszym, a moja wiedza = zero. Skąd pomysł, że wiem co chcę? Jak ktoś wie to raczej nie pyta?
Wojtek pisze:
24 lis 2020, 12:36
Każdy z tych gramofonów jest z trochę innej parafii, ma inne cechy, trochę inaczej wygląda, mniej/więcej możliwości, kompatybilność z wkładkami.
To może sprecyzuję pytania:
1. Który z nich jest dobry dla osoby z wiedzą = zero, w zakładanym budżecie?
2. Jeżeli żaden to jaki inny będzie najlepszy, i należy czekać aż się pojawi w zakładanym budżecie, na forum, u Pawelca lub innych stronach?
2. Jeśli już będę znał odp. na pkt 1 i 2. to jakie wkładki można zastosować w tych co pozostały? Czy zacząć od wyboru wkładki?
3. Jakie mają słabe i mocne strony zestawy, które sobie złożę?
4. Czy wybieram gramofon, który 40 lat temu był w klasie basic, budżet, czy Hi-End? Krótko mówiąc czy nie wybrałem czegoś naciąganego?
Kupuję i wracam na Forum jako użytkownik, a nie poszukiwacz ;)
Wojtek pisze:
24 lis 2020, 12:36
Jest to jednak trochę szelestów więc wypadałoby trochę zgłębić temat by świadomie dokonać wyboru.
A tutaj mam wrażenie że jest to takie ślepe strzelanie różnymi modelami i "hej co z tego będzie lepsze?"
Kłopot w tym że na pewnym etapie już ciężko tak definitywnie mówić "co będzie lepsze" w obiektywny sposób kiedy omawiamy sprzęty podobnej klasy.
Świadomy zakup bazując jedynie na teorii wykluczam z założenia, dlatego próbuję dowiedzieć się więcej od praktyków na m.in. tym forum.
Nie bardzo potrafię to zinterpretować, czy strzelam na ślepo różnymi modelami, czy omawiany sprzęt jest podobnej klasy.?

Mniej więcej tak to wygląda z mojej strony. Może nieumiejętnie szukam? Może nieumiejętnie zadaję pytania? Ale przychodzę do fachowców, którzy przerzucili tony sprzętu żeby właśnie skrócić proces doktoryzacji teoretycznej, a przejść do praktycznej radochy ze słuchania winyli.

Da się tak czy taka droga jest niewłaściwa, niedopuszczalna, albo kogoś obraża?
Pioneer PL50L, Glanz G-40EX, AN clone, Primaluna Prologue Premium, Klipsch Forte III, CA 840C.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#26

Post autor: Biogon »

Jarekf40 pisze:
24 lis 2020, 19:49
droga jest niewłaściwa, niedopuszczalna, albo kogoś obraża?
Nie zaczynaj, nie to forum ;)
Jarekf40 pisze:
24 lis 2020, 19:49
To może sprecyzuję pytania:
1. Który z nich jest dobry dla osoby z wiedzą = zero, w zakładanym budżecie?
Technics 1500c - 4400,- PLN W komplecie przychodzi z Ortofon 2M RED. Poproś w sklepie aby zamiast RED założyli Ci 2M Blue lub jak się uda 2M Bronze za dodatkową opłatą. Zmieścisz się w budżecie, będziesz miał nowy gramofon na gwarancji z nową, nieużywaną wkładką. Sprzęt dość przyjazny i łatwy w eksploatacji.
Jarekf40
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:21
Gramofon: Pioneer PL 50L
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#27

Post autor: Jarekf40 »

Dzięki, mamy punkt odniesienia.
Ponieważ bardziej przypadają mi do gustu starsze designy., czy wśród tych co wymieniałem jest model, który może być porównany z tym technicsem?
A precyzyjniej, czy JVC QL A75 można porównać do tego technicsa?
Trudniejszy - łatwiejszy czy trudniejszy w obsłudze?
Wkładki te same - lepsze-gorsze?
Jeśli nie można to gdzie tkwi największa różnica i czy jest ona w perspektywie czasu na plus czy na minus?
Pioneer PL50L, Glanz G-40EX, AN clone, Primaluna Prologue Premium, Klipsch Forte III, CA 840C.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10477
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#28

Post autor: Myszor »

Jeśli nie musi brylować wyglądem to bym się rozjerzał za sony ps-x60. Wkładkę dowolną obsłuży, full auto i kasy full na winyle lub lepszy preamp zostanie.
Jarekf40
Posty: 76
Rejestracja: 22 lis 2020, 19:21
Gramofon: Pioneer PL 50L
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#29

Post autor: Jarekf40 »

Co się zobaczyło to się nie odzobaczy. Konstrukcje z „drewnem” siedzą mi jednak w głowie. I nie powiem do całości lepiej pasują.
Pioneer PL50L, Glanz G-40EX, AN clone, Primaluna Prologue Premium, Klipsch Forte III, CA 840C.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10477
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy gramofon do 5000zł

#30

Post autor: Myszor »

Aaach , czyli musi wyglądać :lol: no to dd40 i po zawodach ;)
ODPOWIEDZ