Gramofon + wzmacniacz + wkładka

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41525
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#61

Post autor: Wojtek »

g88 pisze:
15 paź 2020, 13:59
Tutaj niestety na sam napis np. Pro-Ject, wszsycy kręcą nosem.
Na preampy tak. Gramofony niekoniecznie, raczej te tańsze/z niższej półki.

Pomyślałeś może dlaczego tak jest? Wszystko uznajesz za jakieś niewyjaśnione uprzedzenie do marki?
Nie pomyślałeś że ludzie to mieli i się pozbyli jak porównali z czymś innym?
Takie gradobicie pytań :D
g88 pisze:
15 paź 2020, 13:59
Ale za to polecane gówno w postaci Art DJ PRE II, można spotkać w co drugim wątku na tym forum ;) Taka trochę hipokryzja.
Ale... kto twierdzi że Art DJ PRE to gówno w swojej klasie cenowej?
"Internet" (w sensie - nie tutaj), jakiś portal czy sprzedawca w sklepie (bo akurat coś innego ma w ofercie)? :D
Pytam serio, bo to ciekawe jest.

Nie wiem też czy zderzenie z rzeczywistością można nazywać "hipokryzją", ale rozumiem że oparte jest to na pokładaniu większego zaufania "gdzieś tam", a mniejszym zaufaniu wobec doświadczonych gramofoniarzy? :(

No cóż, jeśli już taka ułomność występuje to trudno, trzeba będzie z tym żyć, choć to bardziej Twoja strata.
g88 pisze:
15 paź 2020, 13:59
A proponuje poczytać sobie recenzje na Audiofanatyk.pl, bo są bardzo rzeczowo i bezstronnie napisane. Niestety dotyczą głównie słuchawek i sprzętu do nich dedykowanych.
Nie znam tego serwisu, ale jeśli bloger/portal otrzymuje cokolwiek za darmo do testów to możemy sobie nawzajem darować rozmawianie o bezstronności.

Żaden "obdarowany" nie będzie pisał szczerze jak jest z obawy o utratę źródła sprzętów do testu (bo dystrybutor raczej nie poklepie po pleckach za negatywną recenzję).

Tak samo jak żaden sprzedawca w salonie audio nie będzie z Tobą szczery i obiektywny bo jego robota to sprzedaż towaru co jest na stanie.
g88 pisze:
15 paź 2020, 13:59
Byłem również w dobrym sklepie Audio, gdzie dowiedziałem się o charakterystyce brzemienia kilku wkładek w tym przedziale cenowym i moja opinia tylko się potwierdziła.
W sensie że jakie wkładki odsłuchiwałeś w salonie? Jestem ciekaw z czym 2M Bronze wygrała pod kątem rocka.
g88 pisze:
15 paź 2020, 13:59
Wracając do wzmacniacza to wolałbym nowy, aby nie był większy niż obecny CA Duo i żeby nie był wąskim gardłem całego zestawu.
Powtarzam pytanie: szukamy preampa gramofonowego czy wzmacniacza słuchawkowego?
Używasz ciągle pojęcia "wzmacniacz" i to powoduje niepotrzebny zamęt.
g88 pisze:
15 paź 2020, 13:59
Czy zwracać dużą uwagę na to, ile dB wzmocnienia jest potrzebne ?
Ale ja w ogóle nie rozumiem co ma piernik do wiatraka, w sensie co ma gain preampa gramofonowego do tego że słuchasz na słuchawkach?
Jaki jest cel? Żeby było głośno jak co?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#62

Post autor: amrowek »

A pod jaki wzmacniacz słuchawkowy?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#63

Post autor: g88 »

Wojtek pisze:
15 paź 2020, 14:34
Żaden "obdarowany" nie będzie pisał szczerze jak jest z obawy o utratę źródła sprzętów do testu (bo dystrybutor raczej nie poklepie po pleckach za negatywną recenzję).
Właśnie widze, że masz spore uprzedzenia, a nie zaznajomiłeś się nawet z treścią tego bloga :/
Wojtek pisze:
15 paź 2020, 14:34
W sensie że jakie wkładki odsłuchiwałeś w salonie? Jestem ciekaw z czym 2M Bronze wygrała pod kątem rocka.
Nie odsłuchiwałem, bo nie ma takiej możliwości. Zdałem się na opisy charakterystyki brzmienia napisane przez użytkowników.

Szukamy preampa gramofonowego, podałem w poprzednim poście, jakie modele znalazłem.
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#64

Post autor: g88 »

amrowek pisze:
15 paź 2020, 14:46
A pod jaki wzmacniacz słuchawkowy?
SMSL SP200
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41525
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#65

Post autor: Wojtek »

g88 pisze:
15 paź 2020, 15:11
Właśnie widze, że masz spore uprzedzenia, a nie zaznajomiłeś się nawet z treścią tego bloga :/
To nie jest kwestia uprzedzeń, a bardziej jak działa relacja prasa-dystrybutorzy.
Tutaj jest nawet gorzej niż zwykle bo portal sam sprzedaje sprzęt audio, więc tym mniejsze można mieć zaufanie do rzetelności promowanego sprzętu.

Ty rozumiem nie widzisz w tym jawnego konfliktu interesów?

Fajnie że to sobie człowiek rozbudował i recenzuje też pożyczone sprzęty oraz prowadzi forum dyskusyjne wokół słuchawek, DACów czy przenośnego audio, ale chyba jest oczywiste że nie napisze złego słowa o towarze który sam oferuje bo ma w tym biznes, a więc jak by ta "bezstronność" tutaj miała wyglądać? Z wyłączeniami? :)
g88 pisze:
15 paź 2020, 15:11
Nie odsłuchiwałem, bo nie ma takiej możliwości. Zdałem się na opisy charakterystyki brzmienia napisane przez użytkowników.
Nie rozumiem w takim razie jaki był plan/czego oczekiwałeś po wizycie w sklepie jeśli nie nauszne przekonanie się jak dana wkładka za niemały pieniądz (relatywnie oczywiście) gra.
Żeby posłuchać co sprzedawca ma do powiedzenia na temat?
Serio? :)

Odpowiedz na resztę moich pytań to będzie łatwiej zawęzić krąg poszukiwań + generalnie byłoby miło :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#66

Post autor: koscidogitary »

Wojtek pisze:
15 paź 2020, 14:34
Audiofanatyk
Znam trochę branżę: uwierz, to NIE są niezależne testy!!! I w ogóle przestrzegam przed zawierzaniem testom i recenzjom. Wojtek ma całkowitą rację - pytaj bezpośrednio kolegów, którzy takie czy inne sprzęty mieli.
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#67

Post autor: jogurteq »

g88 pisze:
15 paź 2020, 13:59
Audiofanatyk
Traktować z dystansem portal. Jeżeli chodzi o produkty tanie do 200zł, jego subiektywna opinia jest dosyć trafna, natomiast co do droższych zabawek, zachowałbym ogromny dystans.
g88 pisze:
15 paź 2020, 13:59
Ale za to polecane gówno w postaci Art DJ PRE II
W budżecie do 200zł tak, jest polecany jako nowy nabytek i jak nie posiadasz sekcji phono we wzmacniaczu. W 90% przypadków wbudowane phono powinno zagrać lepiej lub na zbliżonym poziomie.
g88 pisze:
15 paź 2020, 14:27
Znalazłem takie Preampy:
Masz kasę, dawaj pod zastaw i próbuj w domu :D .

Z tego co zauważyłem masz pewne wymagania, którym ciężko będzie sprostać. Dodatkowo słuchasz na słuchawkach, więc jest dużo większa szansa na usłyszenie różnicy. Także znajdź salon, który Ci wypożyczy cudeńka do odsłuchów.
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#68

Post autor: g88 »

Czy moje wymagania są duże...? 😉 Po prostu nie lubię kupować dwa razy i jeśli mam dołożyć do sprzętu, który posłuży kilka lat, to wolę to zrobić. Znalazłem jeszcze Lar lps-1. Czytałem opinie użytkowników i są nim zachwyceni. Co.o nim sądzicie?
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#69

Post autor: g88 »

jogurteq pisze:
15 paź 2020, 21:03
Masz
Tylko co to da? Z analogiem mam styczność od tygodnia i nie będę w stanie aż tak odróżnić poszczególnych modelu. Szukam też używanych sprzętów bo nowe do 2000zl podobno nic dobrego nie oferują :roll:
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#70

Post autor: jogurteq »

g88 pisze:
17 paź 2020, 12:15
Tylko co to da?
Da Ci to pojęcie czy słyszysz różnicę czy nie we własnym zakresie, u siebie, na swoim sprzęcie.

Znajdziesz coś używanego w pobliżu, spróbuj się dogadać, czy możesz oddać jak Ci nie podejdzie.

A jak na razie temat tak się rozjechał, że już sam nie wiem czego szukasz w jakich cenach i o co wgl. już chodzi, gdyż temat to "Gramofon + wzmacniacz + wkładka"
A szukamy preampu :doh: i w międzyczasie starasz się przekonać bardziej doświadczone grono do recenzji i reklamy portali i sprzedawców :think: .

Kartka długopis wypisz cele i jaki budżet na te cele chcesz przeznaczyć. Tu dostaniesz informację z doświadczenia poprzez obcowanie z danym sprzętem z własnej kieszeni.
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41525
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#71

Post autor: Wojtek »

g88 pisze:
17 paź 2020, 12:15
Tylko co to da?
To że będziesz miał porównanie "nauszne".
g88 pisze:
17 paź 2020, 12:15
i nie będę w stanie aż tak odróżnić poszczególnych modelu.
Sam sobie szkodzisz takim myśleniem. Usłyszysz, o ile nie jesteś głuchy.
g88 pisze:
17 paź 2020, 12:15
Szukam też używanych sprzętów bo nowe do 2000zl podobno nic dobrego nie oferują
Wow, ponownie zmiana zdania co do używek + jeszcze do tego budżet wzrósł z 1.5k do 2k :o
Jest nadzieja.

A ja póki co nadal czekam sobie
Wojtek pisze:
15 paź 2020, 17:19
Odpowiedz na resztę moich pytań to będzie łatwiej zawęzić krąg poszukiwań + generalnie byłoby miło
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#72

Post autor: g88 »

Wojtek pisze:
17 paź 2020, 15:01
dpowiedz na resztę moich pytań to będzie łatwiej zawęzić krąg poszukiwań + generalnie byłoby miło
Nie widzę, żadnych pytań odnośnie doboru przedwzmacniacza :?
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#73

Post autor: jogurteq »

g88 pisze:
15 paź 2020, 14:27
Preampy
:doh:
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#74

Post autor: koscidogitary »

g88 pisze:
15 paź 2020, 15:11
Nie odsłuchiwałem, bo nie ma takiej możliwości. Zdałem się na opisy charakterystyki brzmienia napisane przez użytkowników.

Szukamy preampa gramofonowego, podałem w poprzednim poście, jakie modele znalazłem.
Od siebie polecam w kolejności wg. mojej oceny dobry->lepszy->najlepszy:

iFi iPhono2 (używka),
MMCF10 (z Chin lub może kolega z Forum - założył wątek pogadaj z Nim),
Nuda Mini (@Ahaja)
Buphono (@Wydra)

Wzmacniacz słuchawkowy jeśli potrzebny to polecam chińskie, gotowe, złożone i uruchomione klony Trilogy, Lehmann, Beyerdynamic, Audio Technica.
Ceny 500-900zł.
Miałem Lehmann, teraz mam Trilogy (~700zł) - czysta klasa A, na tranzystorach - polecam.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#75

Post autor: koscidogitary »

g88 pisze:
17 paź 2020, 12:13
Po prostu nie lubię kupować dwa razy i jeśli mam dołożyć do sprzętu, który posłuży kilka lat,
1. Raczej nie da rady - kup używkę, posłuchaj, odsprzedaj, kup następną - fajna zabawa i doświadczenie :)
Dużo się nauczysz, poznasz różne sprzęty, wyrobisz sobie własne zdanie.
2. Jeśli nie chcesz tego robić to kup co tam uznasz, że Ci pasuje i zaakceptuj ten sprzęt/tor ze wszystkimi jego wadami i zaletami - to wygodne i nie trzeba sobie głowy zaprzątać detalami. Jeśli jednak kręci Cię szukanie fajnego dźwięku i sprzętu, nie patrz na nikogo tylko czytaj pkt. 1.

Moim zdaniem dalsze ciągnięcie tego wątku w taki sposób jak w ostatnich postach nie ma sensu.
ODPOWIEDZ