Gramofon + wzmacniacz + wkładka

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#46

Post autor: g88 »

Oglądałem wczoraj porównania nowych i starych wydań i rzeczywiście te starsze oprócz tego, że są lepiej zrealizowane, to do tego są również głośniejsze. Jutro w Zabrzu jest targ płyt, więc podjadę zobaczyć ;) Dzięki
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#47

Post autor: g88 »

Mam pytanie :)
Czy wzmocnienie wzmacniacza ma duży wpływ na głośność płyty ? Przyjmimy, że mój wzmacniacz ma 47dB a drugi 60dB.
Pytam bo niestety Cambridge Audio Duo nie jest w stanie napędzić moich słuchawek, o ile głośność jest ok to niestety niskie tony mają spory problem z odpowiednim zagraniem. Mam okazje wymienić wzmacniacz na Pro-Ject Phono Box DS2 a on ma sporą możliwość regulacji.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#48

Post autor: Wojtek »

Jakie wzmocnienie wzmacniacza?
Chodzi o gain wzmacniacza słuchawkowego czy gain preampa gramofonowego?

Wiesz, szkoda że jest problem, ale też tak jakby nikt tutaj Tobie jakoś specjalnie nie polecał tej Kambodży...
g88 pisze:
14 paź 2020, 23:52
Mam okazje wymienić wzmacniacz na Pro-Ject Phono Box DS2
Powiem "daj sobie spokój", ale pewnie i tak już podjąłeś decyzję co? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#49

Post autor: g88 »

Chodzi o wzmocnienie wkładki, czy ten parametr ma wpływ na głośność płyty ?
Tylko "kambodża" miała wyjście słuchawkowe ;) Zatem co byś polecił z nowych preampów do 1500 zł ? :)
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#50

Post autor: g88 »

Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1691
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#51

Post autor: winylowy_luke »

g88 pisze:
14 paź 2020, 23:52
Pytam bo niestety Cambridge Audio Duo nie jest w stanie napędzić moich słuchawek, o ile głośność jest ok to niestety niskie tony mają spory problem z odpowiednim zagraniem.
Polecam rozejrzeć się za dedykowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Chińczycy robią bardzo dobre i niedrogie: Topping czy SMSL.
EDIT:
sam preamp jest bardzo przyzwoity, natomiast wyjście słuchawkowe to lipa. Stąd Twoje niezadowolenie z brzmienia.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... eamp.6901/

Spraw sobie Toppinga A50 albo starszego A30 i będzie ok:)
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#52

Post autor: g88 »

Czytałem ten artykuł, niestety po zakupie.
Problem będzie taki, że jak kupie dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy, to będę miał już dwa na biurku, czyli jeden do odsłuchu z komputera a drugi z gramofonu. Mam natomiast opcję wypożyczyć SMSL SP200 i chyba tak zrobię, podłącze go do CA Duo i zobaczę jak to razem zagra na słuchawkach. Plus jest taki, że nie będę ograniczony preampami z wyjściem słuchawkowym, których jest mało.

Tego Cambridga mogę zwrócić lub wymienić na Cambridge Audio Solo (400 zł tańszy), CA CP2, wspomnianego Fezz audio Gaia. Ewentualnie szukać dalej w innym sklepie;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#53

Post autor: Wojtek »

g88 pisze:
15 paź 2020, 08:53
Chodzi o wzmocnienie wkładki, czy ten parametr ma wpływ na głośność płyty ?
Tak, bo ma to wpływ na napięcie wyjściowe z preampa.
g88 pisze:
15 paź 2020, 08:53
Tylko "kambodża" miała wyjście słuchawkowe ;)
Bzdura.
Proponowałem Tobie bardziej rozbudowane preampy "z epoki" z wzmacniaczem słuchawkowym za mniejsze pieniądze, rozważałeś też jeszcze inne opcje, koniec końców wybrałeś to co chyba nikt Tobie tutaj nie polecał i teraz masz babo placek.
Proszę nie przypalaj głupa.
g88 pisze:
15 paź 2020, 08:53
Zatem co byś polecił z nowych preampów do 1500 zł ?
To Ty szukasz teraz preampa czy wzmacniacza słuchawkowego?
Zdecyduj się.
g88 pisze:
15 paź 2020, 10:06
Problem będzie taki, że jak kupie dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy, to będę miał już dwa na biurku, czyli jeden do odsłuchu z komputera a drugi z gramofonu.
Rozwiązanie - kupić rozbudowany preamp z wyjściem słuchawkowym albo wzmacniacz zintegrowany - podepniesz do nich każde urządzenie po 2xRCA.
g88 pisze:
15 paź 2020, 10:06
Plus jest taki, że nie będę ograniczony preampami z wyjściem słuchawkowym, których jest mało.
Największy plus będzie taki jak zaczniesz w końcu słuchać bardziej doświadczonych w temacie niż robić po swojemu, a potem się dziwić że popełniłeś błąd.

Da się to zrobić czy jest to niewykonalne?

Strasznie nie lubię widzieć jak ktoś pali pieniądze z własnej głupoty, wybacz.
g88 pisze:
15 paź 2020, 10:06
Ewentualnie szukać dalej w innym sklepie;)
Jeśli z jakiegoś niezrozumiałego powodu tylko nowe urządzenia wchodzą w grę to daj znać, bo będzie trzeba zawęzić opcje.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#54

Post autor: g88 »

Wojtek pisze:
15 paź 2020, 10:49
Bzdura.
Proponowałem Tobie bardziej rozbudowane preampy "z epoki" z wzmacniaczem słuchawkowym za mniejsze pieniądze, rozważałeś też jeszcze inne opcje, koniec końców wybrałeś to co chyba nikt Tobie tutaj nie polecał i teraz masz babo placek.
Proszę nie przypalaj głupa.
g88 pisze: ↑
Tak zapronowałeś, ale niestety żaden nie był w stanie napędzić słuchawek o impedancji 250 Ohm.
Trochę na siłę zawsze proponujesz stare sprzęty, o ile w przypadku gramofonów się zgodzę, to w przypadku wzmacniaczy nie każdy ma miejsce na biurku, żeby postawić 10 kilowy wzmacniacz stereo. Myślę, że z nowych też jest w czym wybierać. Zapronowałem kilka i nie napisałeś o nich nic, tylko tyle, że Yamaha, którą polecałeś jest najlepsza.
Wojtek pisze:
15 paź 2020, 10:49
To Ty szukasz teraz preampa czy wzmacniacza słuchawkowego?
Zdecyduj się.
Przecież napisałem, że szukam preampa gramofonowego, do którego osobno podłącze sobie wzmacniacz słuchawkowy.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2020, 11:55 przez g88, łącznie zmieniany 1 raz.
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#55

Post autor: g88 »

Wojtek pisze:
15 paź 2020, 10:49
To Ty szukasz teraz preampa czy wzmacniacza słuchawkowego?
Zdecyduj się.
Przecież napisałem, że szukam preampa gramofonowego, do którego osobno podłącze sobie wzmacniacz słuchawkowy.
Wojtek pisze:
15 paź 2020, 10:49
Strasznie nie lubię widzieć jak ktoś pali pieniądze z własnej głupoty, wybacz.

Nie stracę ani złotówki, jedyne czego nie mogę oddać to zaje....ego SL-1300 ;) Reszta jest kupiona przez internet, więc mogę zwrócić lub wymienić.
Jak piszesz, że coś jest złe, to napisz dlaczego tak sądzisz, bo naśmiewanie się z "Kambodży", która ma dobre recenzje w internecie to nie argument ;)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#56

Post autor: zbyszek1982 »

No, jak są dobre recenzje w internecie to musi być dobry :lol:
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#57

Post autor: g88 »

Miałeś z nim do czynienia? Podziel się opinia, chętnie poczytam :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#58

Post autor: Wojtek »

g88 pisze:
15 paź 2020, 11:50
Tak zapronowałeś, ale niestety żaden nie był w stanie napędzić słuchawek o impedancji 250 Ohm.
Znów bzdura. Wybacz, ale chyba nie wiesz o czym piszesz :(
Przecież analizowaliśmy to już. To że sam uznałeś że to nieprawda to osobna kwestia, ale też nie drążyłeś tematu dalej, stąd jestem trochę zdziwiony teraz (ale tylko trochę, patrząc na całokształt).
g88 pisze:
15 paź 2020, 11:50
Trochę na siłę zawsze proponujesz stare sprzęty, o ile w przypadku gramofonów się zgodzę, to w przypadku wzmacniaczy nie każdy ma miejsce na biurku, żeby postawić 10 kilowy wzmacniacz stereo.
Nie kojarzę żebyś wspominał gdziekolwiek że masz ograniczoną przestrzeń i musi być mały klocek.

Mało tego - po tym jak zaproponowałem Yamahę (przykładowo zresztą, nie spędzałem godzin na poszukiwaniach), sam wyskoczyłeś z pytaniami o jeszcze większe i cięższe wzmacniacze zintegrowane.
Jaki to miało sens biorąc pod uwagę to co napisałeś powyżej, że i tak byś nie kupił bo za duże?
Skąd miał ktokolwiek wiedzieć że nie masz tyle przestrzeni do zagospodarowania, skoro już wtedy nie zgasiłeś tematu z ww. powodu?
g88 pisze:
15 paź 2020, 11:50
Myślę, że z nowych też jest w czym wybierać.
Z pewnością, ale niekoniecznie są to wygrane opcje z perspektywy cena/jakość.
Tak jak napisałem w poprzednim poście - jeśli z jakiegoś powodu muszą być nowe (również nie wspominałeś o tym wcześniej) to to powiedz i tego będziemy się trzymali.
g88 pisze:
15 paź 2020, 11:50
Zapronowałem kilka i nie napisałeś o nich nic, tylko tyle, że Yamaha, którą polecałeś jest najlepsza.
Zgodnie z prawdą.
Mam się powtórzyć że rozwiązałoby to Twój problem konieczności posiadania dwóch mniejszych klocków zamiast jednego? :morda:
g88 pisze:
15 paź 2020, 11:51
Nie stracę ani złotówki
Nie zrozumiałeś - miałem na myśli nie tylko niefortunną Kambodżę, ale również pomysły by to zmienić na jeszcze droższe niepolecane klocki, które niekoniecznie rozwiążą to z czym się borykasz.
g88 pisze:
15 paź 2020, 11:51
Jak piszesz, że coś jest złe, to napisz dlaczego tak sądzisz, bo naśmiewanie się z "Kambodży", która ma dobre recenzje w internecie to nie argument
Wybacz, nie zawsze chce mi się tracić czasu na tłumaczenie dlaczego coś jest kiepską czy też gorszą opcją.
Wolę się skupiać na proponowaniu rozwiązań.
Jak widzę że ktoś bez wyjaśnienia ignoruje to co się poleca to tym bardziej motywacja do tłumaczenia się spada.
Wszak nie płacisz tu nikomu za porady więc ludzie to robią od serca.

Kwestię "dobrych recenzji" w prasie czy internecie wolę nie komentować.

Zakładam że na tej samej zasadzie padł wybór na wkładkę 2M Bronze, bo była "dobra cena" i "dobre recki", mimo że wprost Tobie radziłem żebyś przy swoich upodobaniach muzycznych i torze audio wybił sobie z głowy tą serię wkładek Ortofona?

Jeśli tak to wybacz, ale albo będziesz miał do nas i do naszego doświadczenia jakieś zaufanie albo za daleko nie zajedziemy i tak na prawdę nie potrzebujesz dodatkowej pomocy od nikogo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#59

Post autor: g88 »

Wojtek pisze:
15 paź 2020, 13:26
Zgodnie z prawdą.
Mam się powtórzyć że rozwiązałoby to Twój problem konieczności posiadania dwóch mniejszych klocków zamiast jednego?
Mam pomysł na zmianę w przyszłości obecnego Daca zintegrowanego na coś innego, więc wzmacniacz słuchawkowy będzie używany zarówno z gramofonem jak i muzyką z komputera. Docelowo klocków będzie mniej.
Wojtek pisze:
15 paź 2020, 13:26
Wybacz, nie zawsze chce mi się tracić czasu na tłumaczenie dlaczego coś jest kiepską czy też gorszą opcją.
Wolę się skupiać na proponowaniu rozwiązań.
A ja nikomu bezgranicznie nie ufam. Szukając jakiś czas temu słuchawek na innych forach dowiedziałem się czemu "A" będzie lepszy od "B". Tutaj niestety na sam napis np. Pro-Ject, wszsycy kręcą nosem. Ale za to polecane gówno w postaci Art DJ PRE II, można spotkać w co drugim wątku na tym forum ;) Taka trochę hipokryzja.
Wojtek pisze:
15 paź 2020, 13:26
Kwestię "dobrych recenzji" w prasie czy internecie wolę nie komentować.
A proponuje poczytać sobie recenzje na Audiofanatyk.pl, bo są bardzo rzeczowo i bezstronnie napisane. Niestety dotyczą głównie słuchawek i sprzętu do nich dedykowanych.
Wojtek pisze:
15 paź 2020, 13:26
Zakładam że na tej samej zasadzie padł wybór na wkładkę 2M Bronze, bo była "dobra cena" i "dobre recki", mimo że wprost Tobie radziłem żebyś przy swoich upodobaniach muzycznych i torze audio wybił sobie z głowy tą serię wkładek Ortofona?
Nie, czytałem opinię osób, które jej używały. Z ich wypowiedzi mogłem wywnioskować, że niejedną wkładkę na ramieniu mieli zamontowaną. Byłem również w dobrym sklepie Audio, gdzie dowiedziałem się o charakterystyce brzemienia kilku wkładek w tym przedziale cenowym i moja opinia tylko się potwierdziła. Sama wkładka jest moim zdaniem wystarczająca na moje aktualne potrzeby i jej dźwięk mi odpowiada.

Wracając do wzmacniacza to wolałbym nowy, aby nie był większy niż obecny CA Duo i żeby nie był wąskim gardłem całego zestawu.
Czy zwracać dużą uwagę na to, ile dB wzmocnienia jest potrzebne ? Co możesz zaproponować do 1500 zł ?
g88
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2020, 06:32

Re: Gramofon + wzmacniacz + wkładka

#60

Post autor: g88 »

Znalazłem takie Preampy:

Iskra 1
Fezz Audio Gaia MM
Pro-Ject Tube Box S2
Cambridge Audio CP 2
Thorens MM 008
MUSICAL FIDELITY V90-LPS
GRAHAM SLEE GRAM AMP 2 COMMUNICATOR MM
VINCENT PHO 300
ODPOWIEDZ