Półautomat + pre-amp do 3000

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Półautomat + pre-amp do 3000

#16

Post autor: gravediggie »

aeki pisze:
18 wrz 2020, 13:05
Wątek można zamknąć.
Ale po co? Teraz Ty napisz jakie masz spostrzeżenia i wrażenia odsłuchowe. Miejmy też z tego jakieś korzyści ;) .
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
aeki
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:13
Gramofon: Pioneer PL50L II

Re: Półautomat + pre-amp do 3000

#17

Post autor: aeki »

gravediggie pisze:
18 wrz 2020, 13:47
aeki pisze: ↑
57 min temu
Wątek można zamknąć.

Ale po co?
Tak jakoś... zobaczyłem pod niektórymi tematami to też tak zrobiłem, w myśl zasady, że jeśli wszedłem między wrony... :P
Ale masz rację, napiszę jak już przyjdzie wszytko (wkładka i pre). :)
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Półautomat + pre-amp do 3000

#18

Post autor: Quarter »

aeki pisze:
18 wrz 2020, 13:05
Okej, zdecydowałem się doinwestować i kupić Pioneera od Pawła. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :D
Wątek można zamknąć.
Widzę, że Kolega walczy ze mną w dyscyplinie "w gorącej wodzie kąpany" :lol: :lol: :lol: Nie wiem, czy już kupiłeś - dopiero dziś mogłem odpowiedzieć na Twój priv. Ponieważ jednak może on mieć jakąś wartość dla innych, to pozwalam sobie zamieścić moją odpowiedź na pytanie o 1500C tutaj. Sorry, nie czytałem wcześniej Twojego wątku i nie miałem styczności z tym Pioneerem, więc do niego się nie odnoszę, a jedynie do 1500C i gramofonów, które miałem/mam:

Hej!

Kupiłem go jako krok w górę po Grundigu PS3500 chyba, który zapoczątkował zabawę w powrót do winyli. Przeskok był duży, no ale różnica w cenie też: 350 zł używany Grundig vs 4000 zł Technics :)

Jeśli chodzi o wykonanie to byłem bardzo zadowolony z jednym wyjątkiem - źle działała winda. Liczyłem na to, że się "dotrze", ale nie - nie trzymała i samodzielnie opadała na płytę. Po chyba tygodniu zawiozłem go do sklepu - jak dowiedziałem się, że będą go naprawiać nawet 2 tygodnie to machnąłem ręką i dopłaciłem do SL-1200GR :) Jeśliby środki finansowe pozwalały to namawiam na GRa - odczuwalnie solidniejszy sprzęt od 1500C, no ale cena spora. Niedawno sprzedałem swojego GRa za cenę nowego 1500C i to była mega okazja dla kupującego. GR to już naprawdę mocarny sprzęt.

Nie znaczy to, że 1500C jest słabym zawodnikiem. Wbudowany pre-amp porównywałem z polecanym ART DJ Pro II i w mojej ocenie tez w 1500C jest lepszy. Ale już phono stage w moim Luxmanie (który kupiłem po sprzedazy 1500C więc nie grały razem) zamiata ART DJ bez litości i pewnie zamiótł by też wewnętrzny pre-amp w 1500C. Na pewno to co 1500C oferuje (zakładając, że winda jest sprawna lub była naprawiona. w serwisie) to przyzwoity pre-amp, ładny design w stylu less is more, wygodę użytkowania (półautomat) i solidne wykonanie. Z pewnością warto już na nim wieszać wysublimowane, drogie wkładki bo baza dla nich jest przyzwoita.

Nie wiem za ile chcesz kupić 1500C. Ja musiałem sprzedać GRa z racji inwestycji ziemskich i na okres przejściowy kupiłem SL-Q2 za 750 zł + wkładkę Goldring E3 Violet za 150 zł. Jeśli mam być szczery to w efekcie mam poziom dźwięku porównywalny z 1500C + Ortofon 2M Red. Pewnie gdybym dziś miał wydać np. 3000 na sprzęt to zrobiłbym tak: SL-Q2 za niecały 700-900 zł w stanie mint (mój też nie jest zły wizualnie, małe ślady użytkowania) lub coś podobnego + np. wkładka EPC-270C z igłą od JICO lub Ortofon 2M Blue lub nawet Goldring 1042 + przedwzmacniacz typu Buphono od Kolegi Wydra. Nawet jeśl dojdzie za 300-400 zł serwis gramofonu to i tak śmiem twierdzić, że efekt będzie super. Ale jeśli masz dobrą ofertę na lekko używany 1500C (np. 2500 zł z powieszonym OME Ortofonem 2mRed) to warto zapiąć lepszą wkładkę i spokojnie odkładać na mega przedwzmacniacz typu Husaria czy coś w tym stylu. Jeśli chcesz kupić nowego 1500C za 4000 zł to już bardziej skomplikowana wyliczanka bo pewnie za 1800zł kupisz technicsa np. 1200 po serwisie + np. Goldring 1024 nowy za 1300 zł (były takie oferty w UK) + np. Buphono od Wydry i moim zdaniem lepiej to zagra niż nowy 1500C. No, ale nie będzie to gramofon nowy (choć wkładka już nowa).

Sorry, ale tu nie ma chyba jednoznacznych odpowiedzi/podpowiedzi. Jeśli kupisz 1500C za rozsądne pieniądze to będziesz raczej zadowolony - ja nie zdążyłem się do niego przyzwyczaić, za szybko przeskoczyłem na GRa, po którym spadek jest bardziej bolesny, ale nie aż tak tragiczny jak się obawiałem.

Nie wiem czy pomogłem, ale się starałem :)

Powodzenia w decyzjach. Najlepsze jest to, że nic nie jest nieodwracalne, to nie tatuaż - nie będzie Ci pasować, to sprzedasz i potraktujesz to jako kolejne doświadczenie.


Jeśli już kupiłeś Pioneera to pisz - wszyscyśmy ciekawi jak zagra. Powodzenia!
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
aeki
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:13
Gramofon: Pioneer PL50L II

Re: Półautomat + pre-amp do 3000

#19

Post autor: aeki »

Zwlekałem trochę z opisem wrażeń, ale chciałem najpierw trochę posłuchać, żeby wiedzieć, co napisać.
I... jestem zakochany. :P
Na Pioneerze wisi Nagaoka MP110, sygnał przez Art DJ Pre II do miniwieży Onkyo CR-545, także gramiak jest najmocniejszym elementem toru aktualnie. Ale jak to brzmi! Bas głęboki, góra elegancka, brzmienie klarowne i... bliskie, tak bym to chyba opisał. Mark Knopfler brzmi jak Mark Knopfler zamiast jak nagranie Marka Knopflera. Jak zamykam oczy na piosenkę to po otwarciu nie wierzę, że te kolumienki są tak małe, a rzeczywistość jakaś taka w ogóle nijaka i szara po tych muzycznych doznaniach. :P
Wcześniej podłączyłem go d trochę większego wzmacniacza Yamahy i przez kolumny bodajże Jamo i owszem, było cudnie, ale nie aż tak, jak teraz przez Onkyo, co jest odrobinę kontrintuicyjne, ale mnie bardzo na rękę. :D
Także, podsumowując: zachwyt, zachwyt i zachwyt!
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 978
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Półautomat + pre-amp do 3000

#20

Post autor: cobra »

...Nagaoka MP110, sygnał przez Art DJ Pre II do miniwieży Onkyo CR-545...

Konfiguracja w sumie trochę przypominająca moją :roll:
Ja zamieniłem (w kolejności):
- komumny półkowe Denona na w sumie gówniane podłogówki STX F200n (po lekturze Forum bym ich nie kupił). Dla mnie o wiele lepiej. Denonki grały jakby były przykryte kołdrą. No ale Twoje kolumny Onkyo mogą być o wiele lepsze.
- Art DJ Pre II na forumowego BuPhono - duuuży krok do przodu, o klasę lepsze granie! Wcześniej równie dużym dla mnie skokiem w góre była zmiana z Behringer PP400 na Art DJ Pre II :mrgreen: .
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
aeki
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:13
Gramofon: Pioneer PL50L II

Re: Półautomat + pre-amp do 3000

#21

Post autor: aeki »

cobra pisze:
28 wrz 2020, 09:45
Art DJ Pre II na forumowego BuPhono
A właściwie jaka jest aktualna cena za BuPhono? Szukam i nie mogę znaleźć, a może ktoś jest w stanie powiedzieć z głowy, bo na przykład niedawno kupił...
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 943
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Półautomat + pre-amp do 3000

#22

Post autor: pablos »

Ja ostatnio kupowałem, ale ceny nie przekażę bo może się zmieniła , a nie chciałbym kolegi Rafała wprowadzać w zakłopotanie :)
Napisz do Wydry. I będziesz wszystko wiedział. Ale pre warte każdej wydanej złotówki ...
...
ODPOWIEDZ