Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#31

Post autor: metallsnow »

Podstawkowe/półkowe kolumny głośnikowe.
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#32

Post autor: gravediggie »

Jeżeli ma być koniecznie nowy do 1k to popatrz na ofertę Pro-Ject. Będzie nowy, wyposażony w podstawową przyzwoitą wkładkę (ortofon OM5), z przedwzmacniaczem wbudowanym. Wygląd może się podobać, choć nie musi. Zagra jak zagra. Jednemu będzie mało drugiemu będzie bardzo dobrze. Płyt nie zniszczysz. A jak zniszczysz to zniszczysz. Osobiście nie uważam żeby zużywanie się płyt stanowiło jakąś niewyobrażalną tragedię ;)

Jeżeli obdarowywana osoba będzie chciała się bawić dalej to sama sobie może kupić radio, nowy gramofon, inną wkładkę, itepe itede.

A jeżeli się jednak przełamiesz to napisz do Kolegi Olsza84, w tym budżecie dostaniesz przepięknego, odrestaurowanego Duala, z gwarancją, i z moim zapewnieniem że ten gramofon pod każdym względem (łącznie z aspektem estetycznym) zostawi w tyle każdy nowy drapak do 1k.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#33

Post autor: jogurteq »

metallsnow pisze:
12 cze 2020, 21:41
Podstawkowe/półkowe kolumny głośnikowe.
Tak jest ;).
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Felix1988
Posty: 3483
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#34

Post autor: Felix1988 »

Regsoft pisze:
12 cze 2020, 19:04
jogurteq pisze:
12 cze 2020, 18:32
No moim zdaniem ten zestaw tak zagra, że po trzech dniach
Z tego za autor tematu napisał to raczej nie o brzmienie mu chodzi tylko o odpowiedni wygląd.
Dokładnie - ma to być tanie, nowe, nie za duże i ładnie wyglądać. Dlatego od razu nasuwa się pytanie czy jest sens wchodzić z takim nastawieniem w winyl, skoro osoba mająca być tym sprzętem obdarowana słuchała do tej pory CD/radia i zapewne nie jest jakimś winylmaniakiem/koneserem brzmienia?
Ze swej strony odradzam tani, współczesny sprzęt - mam kilku znajomych po przejściach z takimi wynalazkami i to generalnie nieporozumienie jest; wyroby gramofonopodobne, tandetne i faktycznie niszczące płyty. Dzięki nim jedni zrazili się do czarnych płyt i odpuścili temat, inni poszli w lepszy sprzęt. Poza tym teraz jest moda na vintage, przedmioty z duszą, etc. - niby dlaczego stary gramofon, ale odrestaurowany i po przeglądzie nie może być prezentem?
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#35

Post autor: jogurteq »

Felix1988 pisze:
13 cze 2020, 09:32
Regsoft pisze:
12 cze 2020, 19:04
jogurteq pisze:
12 cze 2020, 18:32
No moim zdaniem ten zestaw tak zagra, że po trzech dniach
Z tego za autor tematu napisał to raczej nie o brzmienie mu chodzi tylko o odpowiedni wygląd.
Dokładnie - ma to być tanie, nowe, nie za duże i ładnie wyglądać. Dlatego od razu nasuwa się pytanie czy jest sens wchodzić z takim nastawieniem w winyl, skoro osoba mająca być tym sprzętem obdarowana słuchała do tej pory CD/radia i zapewne nie jest jakimś winylmaniakiem/koneserem brzmienia?
Ze swej strony odradzam tani, współczesny sprzęt - mam kilku znajomych po przejściach z takimi wynalazkami i to generalnie nieporozumienie jest; wyroby gramofonopodobne, tandetne i faktycznie niszczące płyty. Dzięki nim jedni zrazili się do czarnych płyt i odpuścili temat, inni poszli w lepszy sprzęt. Poza tym teraz jest moda na vintage, przedmioty z duszą, etc. - niby dlaczego stary gramofon, ale odrestaurowany i po przeglądzie nie może być prezentem?
Popieram :clap: ;).
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#36

Post autor: MaciejT »

chlebrazowy pisze:
12 cze 2020, 16:40
Głośniki ELAC BS 72 (449zł)
należy jedynie dodać, że to chyba cena jednej sztuki, a autor wątku (mam nadzieję że się nie wystraszył i nie zniechęcił radami kolegów, które być może uznał za pitolenie) potrzebuje prawdopodobnie dwa głośniki. Zmienia to nieco sytuację założonego budżetu, nie wnikając zupełnie w jakość i możliwości kolumn.
chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#37

Post autor: chlebrazowy »

Fakt, nie zwróciłem uwagi, że to cena za jeden głośnik.

Bardzo dziękuję za wasze opinie, liczyłem, że jest na rynku sprzęt, który w cenie 1k będzie w stanie odtwarzać radio i winyle w dobrej jakości i nie zajedzie zbyt szybko płyt. Choć jeden kolega myślę słusznie zauważył, że zużywanie się płyt jest nieuniknione, więc pytanie co oznacza to szybko dla tych modeli?

Przy skomponowaniu sprzętu korzystając z ofert używanych gramofonów czuję się zbyt mało obeznany w temacie, a czas który mogę na to poświęcić jest też ograniczony.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#38

Post autor: RadTang »

chlebrazowy pisze:
13 cze 2020, 13:57
Fakt, nie zwróciłem uwagi, że to cena za jeden głośnik.

Bardzo dziękuję za wasze opinie, liczyłem, że jest na rynku sprzęt, który w cenie 1k będzie w stanie odtwarzać radio i winyle w dobrej jakości i nie zajedzie zbyt szybko płyt. Choć jeden kolega myślę słusznie zauważył, że zużywanie się płyt jest nieuniknione, więc pytanie co oznacza to szybko dla tych modeli?
Szybciej niż normalnie. :morda:
Chodzi tu np. o wyższy nacisk (VTF - Vertical Tracking Force). Zwykle używa się wartości w przedziale 1,5 - 3 g, te tanie nowoczesne szajsy (typu ten z Biedronki co czasem rzucają) to potrafią mieć na stałe ustawioną wartość w okolicach 6g. Samo to już trochę wpływa na żywotność płyt. A te kupujemy z "nieznanym" przebiegiem - nie wiem kto tego wcześniej słuchał, ile razy i na czym... Skatowana płyta może trzeszczeć, pykać, klikać a dalej cieszyć dźwiękiem...

Kilka filmów w związku z tanimi gramofonami i niszczeniem płyt (po angielsku):
https://www.youtube.com/watch?v=357L0SbUuME
https://www.youtube.com/watch?v=7K3XcD46Wk0
https://www.youtube.com/watch?v=UPc5frU8IQQ
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#39

Post autor: gravediggie »

JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#40

Post autor: chlebrazowy »

Gramofon od użytkownika @olsza84 faktycznie wygląda bardzo dobrze. Musiałbym jednak do niego skompletować jeszcze amplituner i głośniki (jak mnie już zdążyliście doedukować tzw. "monitory") - w jakiej cenie uważacie, że mógłbym je kupić, aby to dobrze współgrało?

Znalazłem też taką ofertę DUALowego kombajnu (https://allegro.pl/oferta/gramofon-z-ko ... 9326191495), ze zdjęć tego modelu w Internecie widzę, że ma chyba regulowany nacisk. Czy jest to model lepszy od tych "gramofonopodobnych"?
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6680
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#41

Post autor: konrads0 »

Ten Dual to jeden piorun z całą resztą nowych w tej cenie.
Jak kombajn, to stary.
ODPOWIEDZ