Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6686
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#16

Post autor: konrads0 »

chlebrazowy pisze:
11 cze 2020, 23:33
Może dla obecnych tu melomanów będzie to herezja, ale w moim przypadku estetyka może być nawet kosztem jeszcze lepszego brzmienia
To co mówisz, to nie herezja ;)
chlebrazowy pisze:
12 cze 2020, 00:15
Może podam 4 modele, które pod względem estetyki i rozmiaru są takie, jakby to sobie wyobrażał.
Estetyka konsekwentna, ale sprawisz znajomej osobie kłopot.

Niestety nie da się kupić takiego nowego sensownego zestawu za 1000 zł.
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2417
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#17

Post autor: Lukasz31 »

Kolego Razowy jeśli tą osobę lubisz/kochasz/szanujesz ( odpowiednie zaznaczyć) nie kupuj nic z tych śmieci podanych przez ciebie :naughty:
Jedyny sensowny zakup by ta osoba była zadowolona ( jeśli miejsce ogranicza) to yamaha pianocraft z oryginalnymi kolumnami plus gramofon typu denon dp29 używany. To też plastik ale jest mały i ma pre w sobie.
Mimo wszystko wyszukaj trochę więcej miejsca bo za 1000pln możesz kupić lepszy sprzęt niż to co piszę powyżej.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#18

Post autor: RadTang »

Lukasz31 pisze:
12 cze 2020, 10:21
Kolego Razowy jeśli tą osobę lubisz/kochasz/szanujesz ( odpowiednie zaznaczyć) nie kupuj nic z tych śmieci podanych przez ciebie :naughty:
Jedyny sensowny zakup by ta osoba była zadowolona ( jeśli miejsce ogranicza) to yamaha pianocraft z oryginalnymi kolumnami plus gramofon typu denon dp29 używany. To też plastik ale jest mały i ma pre w sobie.
Mimo wszystko wyszukaj trochę więcej miejsca bo za 1000pln możesz kupić lepszy sprzęt niż to co piszę powyżej.
Z tym wbudowanym pre bym uważał. Niewielkim kosztem można kupić zewnętrzny pre (a w zasadzie amplituner z radiem bo taki potrzebny jest Koledze - radio musi być). Więc, skoro potrzebne jest radio, to wewnętrzny pre nie jest potrzebny a może zaszkodzić (trzeba go wyłączyć).
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 808
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#19

Post autor: Dimas »

Sprzęty które podałeś nie nadają się do codziennego słuchania płyt,brak jakiejkolwiek regulacji ramienia.
Co najwyżej można sobie radia posłuchać a i to w jakości najwyżej „jamnika” z lat 90 ;)
Jeżeli ma to być kombajn to szukałbym coś w ten deseń
https://www.olx.pl/oferta/jvc-mf-1845l- ... DGmlA.html
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6686
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#20

Post autor: konrads0 »

Dimas pisze:
12 cze 2020, 13:34
ten
Dimas, ale to ma być nowy, bo na prezent.
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1378
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#21

Post autor: stos79 »

Dimas pisze:
12 cze 2020, 13:34
Jeżeli ma to być kombajn to szukałbym coś w ten deseń
https://www.olx.pl/oferta/jvc-mf-1845l- ... DGmlA.html
Piękniutki,no i nie udaje wintydża tylko nim jest.
chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#22

Post autor: chlebrazowy »

Co do wymienionych przeze mnie gramofonów chyba skutecznie mnie zniechęciliście :)
Wymagań brzmieniowych nie mam sporych, ale też nie chodzi o to, żeby się bać z tego odtwarzać winyle. Jaki według Was musiałby być najmniejszy budżet, aby zakupić zestaw do odtwarzania radia, winyli (ewentualnie CD o ile istnieją takie "rozszerzone" sensowne amplitunery)?

Wszedłem na stronę Top HiFi zakładając, że mają już solidniejszy sprzęt to taki zestaw wyszedł najtaniej za 2k:
1. Gramofon Dual DT210 (439zł): https://www.tophifi.pl/gramofony/gramof ... t-210.html
2. Amplituner Yamaha R-S202D (999 zł): https://www.tophifi.pl/stereo/amplitune ... s202d.html
3. Głośniki ELAC BS 72 (449zł): https://www.tophifi.pl/glosniki/glosnik ... bs-72.html
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#23

Post autor: metallsnow »

A to koniecznie musi być nowe? Chociaż gramofon weź z epoki ;)
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#24

Post autor: chlebrazowy »

Z używanym jest większe ryzyko, że będzie wyeksploatowany w zauważalnym stopniu, w większości przypadków nie ma też gwarancji - a pamiętajmy, że jest to sprzęt kupowany jako prezent. Jeśli jednak znajdzie się jakiś "pewniak" to dopuszczam taką opcję.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#25

Post autor: Regsoft »

chlebrazowy pisze:
12 cze 2020, 16:40
taki zestaw
Niewiele zrozumiałeś z przekazu :roll:

Kup sobie dowolny nowy sprzęt. Oprócz gramofonu. Ten zdecydowanie powinien być używany. Nawet jeśli będzie optycznie nieco "wyeksploatowany". Na nowy gramofon uczciwej jakości i bezpieczny dla płyt po prostu nie masz budżetu.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#26

Post autor: RadTang »

chlebrazowy pisze:
12 cze 2020, 17:16
Z używanym jest większe ryzyko, że będzie wyeksploatowany w zauważalnym stopniu, w większości przypadków nie ma też gwarancji - a pamiętajmy, że jest to sprzęt kupowany jako prezent. Jeśli jednak znajdzie się jakiś "pewniak" to dopuszczam taką opcję.
Zdarza się, że na używany dostaniesz gwarancję. Są tacy. ;) U mnie był to miesiąc na rozruch - przydało się.
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#27

Post autor: jogurteq »

No moim zdaniem ten zestaw tak zagra, że po trzech dniach będzie ogromny niedosyt. Zawiedziesz się. Jedynym rozwiązaniem na chwilę obecną jak nie masz nic to zakup dobrego wzmacniacza stereo + monitory, które oferują coś więcej niż wygląd i mówię tu o budżecie min. 2000zł (jeżeli chcesz nowe). A gramofon pozostaw na przyszłą okazję prezentową. Poczytaj forum, przejdź się do sklepu muzycznego. Bo pomimo, że ja tu świeży jestem jeżeli chodzi o gramofony, to nowego sprzętu audio troszkę posłuchałem i w budżecie do 1000zł ciężko coś znaleźć rozwojowego. Jeżeli chodzi o te "głośniczki" Elac sama specyfikacja na stronie Tophifi powinna dać Ci obawy do zakupu, bo raczej chcą się pozbyć tego modelu ( tłumacząc, w specyfikacji nie ma NIC..., bo pewnie jest tak słabo...). Nowe wzmaki do 1000zł to można brać co się podoba, podane moce nigdy nie są utrzymywane, raczej to gadka marketingowa, celowo nie podają w pierwszym rzucie przy jakiej impedancji jest osiągana moc maksymalna, a co najważniejsze moc ciągła. Co do gramofonu, ja jako tygodniowy posiadacz gramofonu z 78 roku nie zamieniłbym go nawet za nowy gramofon w budżecie 1500zł. Same oczy już widzą tą przepaść w jakości, która była kiedyś, a jaka jest teraz. Posiadając subwoofer, którego używam do filmów podejrzewam, że ten dt-210 rozleciałby się na szafce, pokrywa by popękała, ramię połamało, a igły nie znalazłbym nawet do czasu, aż bym kwiatki wąchał od dołu. Są tu osoby doświadczone, grzecznie odradzają ten zakup.

Moje podsumowanie szczere i z doświadczenia. Zabierz się do tego z głową, posłuchaj w sklepie muzycznym albo u kogoś kto już coś liznął temat audio. Ja się za młodu przejechałem, bo napalony, bo poczytałem tylko opinie "porządnych sklepów audio" kupiłem, odpaliłem w domu i była rozpacz. Zacznij od początku, od podstaw - ampek i kolumny. Gramofon chyba lepiej będzie później dokupić. Polecam przeczytać wszystkie podpięte tematy na tym forum. Jest tu tyle wiedzy i ważnych informacji, że bez pisania tego tematu powinieneś zrozumieć, że gramofon za 500 nowy jest wywaleniem $ w błoto. A jak to Cię nie przekonuje, tylko sklep tophifi jednak górą :D to bierz co chcesz :D.
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#28

Post autor: Regsoft »

jogurteq pisze:
12 cze 2020, 18:32
No moim zdaniem ten zestaw tak zagra, że po trzech dniach
Z tego za autor tematu napisał to raczej nie o brzmienie mu chodzi tylko o odpowiedni wygląd. Mnie natomiast głównie o to aby nie kupił jakiegoś chińskiego (często pod znaną marką) niszczyciela winyli bo ich faktycznie szkoda, a u większości miłośników winyla płyty warte są sporo więcej niż przyzwoity sprzęt. O tym, jak mu padnie czy się rozkalibruje i zacznie się szarpać z serwisem nawet nie wspomnę (są odpowiednie wątki). Nawet jak po walce w końcu wymienią sprzęt lub zwrócą pieniądze to za uszkodzone płyty nikt nie zapłaci ...
jogurteq pisze:
12 cze 2020, 18:32
w budżecie do 1000zł ciężko coś znaleźć rozwojowego
Rozwojowa to może być kolekcja winyli. A sprzęt ma grać. Wymieniać można wszystko i w nieskończoność. Za 1000 zł można namierzyć używany zestaw ampli + kolumny który faktycznie zagra dobrze nawet w większym pomieszczeniu. Tu jednak chodzi o coś małego, ładnego i w miarę bezpiecznego w eksploatacji. Oczywiście otwarte pytanie to czy małe mieszkanko jest dobrym miejscem na kolekcję winyli i sprzęt do nich. Nie ma co ukrywać, że są wielkie i ciężkie :?
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#29

Post autor: jogurteq »

Fakt źle ująłem z tym rozwojem :D. Natomiast racja, za 1000 można namierzyć używany, ale tu chodzi o nowy. Także ja bym mu polecał szukać zestawu ampka z kolumnami/monitorami, wychodzi taniej. A do gramofonu wracając, to tak jak pisałem doczytać. Też na początku patrzyłem po nowych, ale wystarczył jeden wątek na tym forum, aby podjąć dobrą decyzję :).
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
chlebrazowy
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2020, 22:45

Re: Gramofon (zestaw?) na prezent do 1000zł

#30

Post autor: chlebrazowy »

Co rozumiesz przez monitory?
ODPOWIEDZ