Używany gramofon tak coś około 4 tysi

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#31

Post autor: Myszor »

Ten Denek w dobrym stanie to za 4k raczej się nie trafi. Dodatkowo większość ofert jest z prostym ramieniem, a żeby zabawić się na całego
trza mieć ramię typu S i dodatkowe ciężarki a to kolejne 1500 zeta.
Ale jak kasa jest i pacjent w dobrym stanie to na pewno warto. Też się na niego kiedyś śliniłem :P
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#32

Post autor: Zeroqll »

MMarek pisze:
08 sty 2020, 09:01
Zeroqll pisze:
07 sty 2020, 23:39
Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie można przekazywać i powoływać się na informacje które zdobyło się w rozmowie, na forum, w artykułach, książkach, jeżeli nie miało się osobistego doświadczenia z daną rzeczą, co dla mnie jest absurdem. Jeżeli nie interesuje Ciebie opinia innych użytkowników, którzy osobiście Tobie jej nie przekazali to OK, tylko pamiętaj że to nie Ty jesteś autorem tego wątku. Bartoszczaku sam uzna czy to co napisałem, a co potwierdził Piterski, będzie mu przydatne w podjęciu decyzji.
Nie. Z mojej wypowiedzi to nie wynika.
Opinie użytkowników Denona DP-59L są dla mnie BARDZO ważne.
Jak to nie wynika, skoro jasno napisałeś:
MMarek pisze:
07 sty 2020, 21:56
Sory Panowie - mnie osobiście niesamowicie BAWI, gdy o Denonie DP-59L wypowiadają się osoby, które nie miały z tym modelem do czynienia, bo jak rozumiem zarówno kol. @Zeroqll jak również kol. @Piterski nie mieli okazji w swoich systemach ich "słuchać".
Szanuję zdanie każdego forumowicza, ale jeśli moje powyższe zdanie jest prawdziwe - to Panowie - milczenie jest złotem.
Jeśli nie - to poproszę o Wasze i tylko Wasze doświadczenia. Mnie osobiście kompletnie nie interesuje opinia Waszych - pewnie zacnych - znajomych.
MMarek pisze:
07 sty 2020, 13:07
Nie znalazłem tutaj u nas na forum użytkownika Denona DP-59L, a o tym modelu czytam wszystko co się pojawia na winyl.net - inne polskie fora mnie nie interesują, który by miał jakieś zastrzeżenia co do QDampingu
Jak inaczej to rozumieć? Tylko forumowicze winyl.net użytkujący ten gramofon mogę się wypowiedzieć, reszta się nie liczy. Napisane wprost, jasno i czytelnie.
MMarek pisze:
08 sty 2020, 09:01
Sory, ale Ty nie byłeś/jesteś jego użytkownikiem.
Przytaczasz wyłącznie jakąś opinię bliżej nieokreślonych osób jednoznacznie wskazując, że QDamping negatywnie wpływa na brzmienie. Nie podajesz przy okazji żadnych argumentów poza jednym.

Skoro moi znajomi byli niezadowoleni to tak musi być.

Jeśli cokolwiek jest absurdem to właśnie powyższe.
Nie nieokreślonych, bo w pierwszym poście napisałem że użytkowników gramofonów Denon, Victor z tym systemem. Jeżeli dla Ciebie problemem jest, że Tobie nieznanych i nie będących użytkownikami tego forum to inna kwestia. Nigdy jednoznacznie nie wskazywałem, od samego początku pisałem że to opinia niektórych użytkowników (nie moja), nie pisałem że wszystkich, większości, części, połowy, tylko niektórych z którymi rozmawiałem, co z logicznego punktu widzenia wyklucza jednoznaczność. Zresztą nie pisałem, a oni nie twierdzili, że QDamping nie działa, czy wkładka zawieszona na DL59 będzie brzmiała gorzej z włączonym, niż z wyłączonym tłumieniem, tylko, że dla nich ta sama wkładka zabrzmi lepiej na innym gramofonie podobnej klasy bez tej funkcji, jeżeli została odpowiednio dobrana, czyli podatność i masa efektywna się zgadzają. To nie jest żadna prawda objawiona, ani tak tego nie przedstawiałem, tylko to jest ich opinia na ten temat, tak jak Ty masz swoją, że to świetny gramofon, czy Cracker że w budżecie jaki określił kol Bartoszczaku konkurentów Denona można policzyć na palcach jednej ręki.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#33

Post autor: MMarek »

No i zaczęło się....

Odnoszę czasem wrażenie, że pisze po chinsku...
Zeroqll pisze:
08 sty 2020, 15:06
Jak inaczej to rozumieć?
Wprost.
Tak jak napisałem.
Chętnie poznam i porozmawiam nt. QDampingu z Użytkownikami Denonów DP-59L.
Ich zdanie jest dla mnie ważne.
Zeroqll pisze:
08 sty 2020, 15:06
Tylko forumowicze winyl.net użytkujący ten gramofon mogę się wypowiedzieć, reszta się nie liczy.
A skądże znowu - tylko jesteśmy na winyl.net - zatem jak mogę poznać argumenty tych, których tu nie ma?
Zeroqll pisze:
08 sty 2020, 15:06
Napisane wprost, jasno i czytelnie.
Oczywiście, że tak.
I napiszę raz jeszcze.
Ty nie byłeś i nie jesteś użytkownikiem Denona DP-59L zatem co możesz wiedzieć o rzeczywistym działaniu QDampingu?
Swoje negatywne zdanie opierasz tylko i wyłącznie na opinii niektórych użytkowników niestety nie obecnych na naszym forum.
Zeroqll pisze:
08 sty 2020, 15:06
Nigdy jednoznacznie nie wskazywałem, od samego początku pisałem że to opinia niektórych użytkowników (nie moja), nie pisałem że wszystkich, większości, części, połowy, tylko niektórych z którymi rozmawiałem, co z logicznego punktu widzenia wyklucza jednoznaczność.
Nic nie rozumiesz, albo co gorsza nie chcesz.

Moje określenie "jednoznaczność" odnosiła się do tej Twojej wypowiedzi:
Zeroqll pisze:
06 sty 2020, 21:35
Oczywiście, że damping wpływa na brzmienie, chodziło o to że ten eletroniczny/elektromechaniczny wpływa negatywnie na pracę ramienia, w porównaniu do ramion bez dampingu, lub z dampingiem olejowym.
Sory, ale za wypowiedziane/napisane słowa ponosi się odpowiedzialność.
Dla mnie nie ma znaczenia, że to nie Twoje słowa - tylko niektórych byłych użytkowników - jak Ich nazwałeś. Ty je napisałeś i nie umiesz ich obronić.
Zeroqll pisze:
08 sty 2020, 15:06
To nie jest żadna prawda objawiona
Tu się w 100% zgadzam, choć nie jestem przekonany czy na gramofonie podobnej klasy.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#34

Post autor: Regsoft »

Zeroqll pisze:
06 sty 2020, 21:35
eletroniczny/elektromechaniczny wpływa negatywnie na pracę ramienia
Zeroqll pisze:
06 sty 2020, 22:35
W sensie negatywnie na brzmienie
Polemizowałbym :D
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9643
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#35

Post autor: Cracker »

Piterski pisze:
08 sty 2020, 11:20
Mój Pionier też ma taki system olejowy
Uważaj kol. Piterski bo słyszałem od byłych użytkowników tych Pioneerów że czasami z nich olej wycieka. :lol:
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3269
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#36

Post autor: bms01pl »

dla ustalenia uwagi - dyskusja fragmentami zaczyna przypominać pewne przedświąteczne rozważania w kontekście wkładek ;-)

z innej beczki - trochę karkołomna to droga powoływać się na coś, czego się samemu nie doświadczyło. na zasadzie "tato, nie zjem śledzi - mama mówiła, że są niesmaczne" :lol: :lol: :lol:
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1147
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#37

Post autor: Piterski »

bms01pl pisze:
09 sty 2020, 06:26
z innej beczki - trochę karkołomna to droga powoływać się na coś, czego się samemu nie doświadczyło.
Idąc tym tokiem rozumowania to po co słuchać rodziców jak mówią nie dotykaj gorącego bo się poparzysz :clap: :mrgreen:
...
No dobra trochę to naciągane jak twoja przypowiastka o śledziach.
Cracker pisze:
09 sty 2020, 01:37
Uważaj kol. Piterski bo słyszałem od byłych użytkowników tych Pioneerów że czasami z nich olej wycieka.
Owszem można go w transporcie porozlewać jak się go z tej wanienki nie wybierze. U mnie na szczęście się to nie stało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#38

Post autor: Zeroqll »

MMarek pisze:
08 sty 2020, 23:41
Zeroqll pisze:
08 sty 2020, 15:06
Napisane wprost, jasno i czytelnie.
Oczywiście, że tak.
I napiszę raz jeszcze.
Ty nie byłeś i nie jesteś użytkownikiem Denona DP-59L zatem co możesz wiedzieć o rzeczywistym działaniu QDampingu?
Swoje negatywne zdanie opierasz tylko i wyłącznie na opinii niektórych użytkowników niestety nie obecnych na naszym forum.
Zeroqll pisze:
08 sty 2020, 15:06
Nigdy jednoznacznie nie wskazywałem, od samego początku pisałem że to opinia niektórych użytkowników (nie moja), nie pisałem że wszystkich, większości, części, połowy, tylko niektórych z którymi rozmawiałem, co z logicznego punktu widzenia wyklucza jednoznaczność.
Nic nie rozumiesz, albo co gorsza nie chcesz.

Moje określenie "jednoznaczność" odnosiła się do tej Twojej wypowiedzi:
Zeroqll pisze:
06 sty 2020, 21:35
Oczywiście, że damping wpływa na brzmienie, chodziło o to że ten eletroniczny/elektromechaniczny wpływa negatywnie na pracę ramienia, w porównaniu do ramion bez dampingu, lub z dampingiem olejowym.
Sory, ale za wypowiedziane/napisane słowa ponosi się odpowiedzialność.
Dla mnie nie ma znaczenia, że to nie Twoje słowa - tylko niektórych byłych użytkowników - jak Ich nazwałeś. Ty je napisałeś i nie umiesz ich obronić.
Zeroqll pisze:
08 sty 2020, 15:06
To nie jest żadna prawda objawiona
Tu się w 100% zgadzam, choć nie jestem przekonany czy na gramofonie podobnej klasy.
Wiesz, ja nie mam wyrobionej opinii na temat tego systemu, bo nie miałem możliwości go przetestować. To Ty uważasz, że to moja opinia i próbujesz tak to przedstawić, wyrywasz zdania z kontekstu, zamiast czytać ze zrozumieniem czego one dotyczyły. Od samego początku piszę, że znam i rozmawiałem z osobami (użytkownikami), które mają takie zdanie na temat tego systemu.
Awatar użytkownika
bartoszczaku
Posty: 241
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:20
Gramofon: Luxman pd350
Lokalizacja: Mannheim
Kontakt:

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#39

Post autor: bartoszczaku »

Trochę temat na forum odpuściłem bo zrobiła się taka mała g burza
Ale tematu z gramofonem sobie nie podarowałem
Sprzedałem mojego demona dp47f z ortofonem i za rada kolegi Arka nabyłem Demona 59l na Buyee w Japonii
Dzisiaj rano był dotarł z pięknej Japonii
Tak na świeżo mogę powiedzieć ze jestem zachwycony ;)
Luxman pd350 sme3010r
MartynDAK
Luxman M7
Luxman C7
Luxman D7
Luxman E-03
Kef 207.2
Kimber,Furutech,Cardas,MIT
Awatar użytkownika
bartoszczaku
Posty: 241
Rejestracja: 24 sty 2017, 14:20
Gramofon: Luxman pd350
Lokalizacja: Mannheim
Kontakt:

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#40

Post autor: bartoszczaku »

Zdjatka
Załączniki
4EC4E446-2AD4-41E8-BF72-58FD42C74035.jpeg
C40F8332-BAB6-44D3-8DCB-89698CAADCFE.jpeg
2F63B1E0-769C-4D2D-B0D4-29FE0EAE986B.jpeg
C9C6A860-3B73-4C07-995A-45CBEBEF36C0.jpeg
A4A1DA36-9932-4DF2-9078-FBB7E5AE6704.jpeg
Luxman pd350 sme3010r
MartynDAK
Luxman M7
Luxman C7
Luxman D7
Luxman E-03
Kef 207.2
Kimber,Furutech,Cardas,MIT
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#41

Post autor: KUTI »

Pięknie :clap: najważniejsze, że doszedł cały i w takim stanie.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#42

Post autor: tuczi77 »

Niezły kawał kloca! :clap:
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2349
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#43

Post autor: Peliks »

Śliczny :clap: No i całkiem niezła wkładeczka :D
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#44

Post autor: Pawelec »

Na zdjęciach taki niepozorny a w realu to pół szafy w środku można zmieścić :) . Fajny sprzęcik :dance:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Używany gramofon tak coś około 4 tysi

#45

Post autor: MMarek »

Wielkie gratulacje!!!

I witamy w klubie…. 8-)
ODPOWIEDZ