Nad C558

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
papa
Posty: 13
Rejestracja: 13 lis 2019, 07:46

Re: Nad C558

#16

Post autor: papa »

dot87 pisze:
13 lis 2019, 16:06
Dlatego podałem tą ofertę bo to gramofon od forumowicza. Możesz o wszystko dopytać, o wysyłkę raczej też bym się specjalnie nie martwił (ludzie tutaj raczej wiedzą jak pakować delikatny sprzęt tak żeby nie uległ uszkodzeniu)
viewtopic.php?f=59&t=14281
Najlepiej jak jesteś zainteresowany napisz do Kolegi @charliez88 i się dogadaj.
Ok dziękuję za pomoc.
Wojtek pisze:
13 lis 2019, 15:51
W tym zakresie budżetowym ja na prawdę nie mam nic do polecenia z nowych gramofonów, poza tą serią Thorensów bo to de facto stare Duale z nowym znaczkiem.
Rozumiem, kwota jest jaka jest. Przemyślę temat poszukam, a jak nic nie będzie to zaryzykuje tego 190-2. Szkoda bo kiedyś był używany 240-2, ale już go nie ma.
Mam jeszcze taka prośbę choć wiem,że każdy ma inne ucho to czego mogę sie spodziewać po tym Thorensie jak chodzi o brzmienie? Czy ta wkładka Ortofona tam wystarczy czy raczej trzeba będzie ja wymienić ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nad C558

#17

Post autor: Wojtek »

papa pisze:
13 lis 2019, 12:59
lu za daleko
Gdzie mieszkasz/rezydujesz?

Jak nie wiemy gdzie jest "blisko" to ciężko coś zaradzić na sytuacje kiedy coś jest "za daleko".
papa pisze:
13 lis 2019, 16:09
Mam jeszcze taka prośbę choć wiem,że każdy ma inne ucho to czego mogę sie spodziewać po tym Thorensie jak chodzi o brzmienie? Czy ta wkładka Ortofona tam wystarczy czy raczej trzeba będzie ja wymienić ?
Ustal z jaką wkładką jest to sprzedawane i poczytaj sobie o niej.

Ortofon OM 10 to dobra wkładka na start i da się ją upgrade'ować później.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
papa
Posty: 13
Rejestracja: 13 lis 2019, 07:46

Re: Nad C558

#18

Post autor: papa »

Wojtek pisze:
13 lis 2019, 16:12
Gdzie mieszkasz/rezydujesz?
Na granicy woj. śląskiego z małopolskim
Pytając o brzmienie miałem na myśli 190-2
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Nad C558

#19

Post autor: Peliks »

Widać po Twoich wpisach że nie odrobiłeś lekcji. Naprawdę nic nie poczytałeś o gramofonach w momencie gdy postanowiłeś sobie jakiś kupić ?
papa pisze:
13 lis 2019, 16:33
Pytając o brzmienie miałem na myśli 190-2
Gdybyś choć trochę poczytał forum ty byś wiedział że gramofon nie gra, gra wkładka którą powiesisz na ramieniu danego gramofonu a sam gramofon ma jaj jak najmniej przeszkadzać.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
papa
Posty: 13
Rejestracja: 13 lis 2019, 07:46

Re: Nad C558

#20

Post autor: papa »

Peliks pisze:
13 lis 2019, 16:52
Widać po Twoich wpisach że nie odrobiłeś lekcji. Naprawdę nic nie poczytałeś o gramofonach w momencie gdy postanowiłeś sobie jakiś kupić ?
Otóż poczytałem i to sporo.
Peliks pisze:
13 lis 2019, 16:52
Gdybyś choć trochę poczytał forum ty byś wiedział że gramofon nie gra, gra wkładka którą powiesisz na ramieniu danego gramofonu a sam gramofon ma jaj jak najmniej przeszkadzać.
Proszę przeczytać całość, a nie wyrywać jedno zdania z kontekstu ,z jednego postu. To był ciąg dyskusji ,pytań. Wcześniej pytałem czy wkładka jest ok czy trzeba ją wymienić mając na myśli to co Napisałeś powyżej. Zresztą jak przeczytasz całość to zrozumiesz. A mówiąc o 190-2 to jest gramofon nowy z wkładka zamontowaną przez producenta i konkretnie o ten zestaw chodziło. Choć śmiem przypuszczać ,że ta sama wkładka igła w innym gramofonie może zagrać inaczej.
Nie mnie jednak dziękuje za zainteresowanie i zwrócenie uwagi na ten temat.
papa
Posty: 13
Rejestracja: 13 lis 2019, 07:46

Re: Nad C558

#21

Post autor: papa »

Byłem zobaczyć tego Thorensa 190-2. Z wyglądu taki sobie paździerz oklejony folia pcv, brak możliwości wymiany kabli, no chyba że po jakiejś przeróbce, a te co są to takie marne. No ale wygląd to jeszcze można przełożyć na drugi plan. Cena 1700, no niejednokrotnie czytałem ,że jest to za wysoka cena jak za taki gramofon bo Dual kosztował mniej. Z drugiej strony odkąd zaczął się bum na czarne płyty to ceny tych wszystkich używek też wzrosły o 20-30-40% . No do tego dochodzi moda na vintage co też swoje robi.
Peliks pisze:
13 lis 2019, 16:52
Gdybyś choć trochę poczytał forum ty byś wiedział że gramofon nie gra, gra wkładka którą powiesisz na ramieniu danego gramofonu a sam gramofon ma jaj jak najmniej przeszkadzać.
No i biorąc sobie te słowa do serca- wkładki w td 190-2 jak i w c558 są te same OM10. Czyli powinny grać podobnie. Na plus td 190-2 jest automatyka, co do której miałem obawy, a z czego tutaj sie dowiedziałem nie potrzebnie.
Bardzo proszę powiedzcie mi co dyskwalifikuje nowe gramofony już na starcie? I nie mówię tutaj o gramofonach za 8 stówek z MM, o których mowa w temacie "dlaczego nie warto...." tylko o gramofonach, notabene też pewnie nie warte tych pieniędzy, za które są w sprzedażny, ale w cenie 2-2,5kk.
Co z nimi nie tak ? I nie mówcie o cenie bo to wiadomo marże, pośrednicy, reklama itd. Chodzi o sam produkt. Czy używane, stare znaczy lepsze? Weźmy przykład Adama, którym byłem zainteresowany, a po doczytaniu i sprawdzeniu okazało się że to kiepski wybór, a ceny są chore. 1500 za sztukę w stanie przyzwoitym z lekko pływającymi obrotami. To czy nie lepiej dołożyć te 500 i kupić coś nowego w sklepie?
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Nad C558

#22

Post autor: Peliks »

papa pisze:
15 lis 2019, 10:41


Bardzo proszę powiedzcie mi co dyskwalifikuje nowe gramofony już na starcie? I nie mówię tutaj o gramofonach za 8 stówek z MM, o których mowa w temacie "dlaczego nie warto...." tylko o gramofonach, notabene też pewnie nie warte tych pieniędzy, za które są w sprzedażny, ale w cenie 2-2,5kk.
Co z nimi nie tak ? I nie mówcie o cenie bo to wiadomo marże, pośrednicy, reklama itd. Chodzi o sam produkt. Czy używane, stare znaczy lepsze? Weźmy przykład Adama, którym byłem zainteresowany, a po doczytaniu i sprawdzeniu okazało się że to kiepski wybór, a ceny są chore. 1500 za sztukę w stanie przyzwoitym z lekko pływającymi obrotami. To czy nie lepiej dołożyć te 500 i kupić coś nowego w sklepie?
Cały problem to filozofia produkcji i jakość użytych materiałów. O czym zresztą, jak piszesz, dawno przeczytałeś.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nad C558

#23

Post autor: dot87 »

papa pisze:
15 lis 2019, 10:41
Bardzo proszę powiedzcie mi co dyskwalifikuje nowe gramofony już na starcie? I nie mówię tutaj o gramofonach za 8 stówek z MM, o których mowa w temacie "dlaczego nie warto...." tylko o gramofonach, notabene też pewnie nie warte tych pieniędzy, za które są w sprzedażny, ale w cenie 2-2,5kk.
Co z nimi nie tak ? I nie mówcie o cenie bo to wiadomo marże, pośrednicy, reklama itd. Chodzi o sam produkt. Czy używane, stare znaczy lepsze? Weźmy przykład Adama, którym byłem zainteresowany, a po doczytaniu i sprawdzeniu okazało się że to kiepski wybór, a ceny są chore. 1500 za sztukę w stanie przyzwoitym z lekko pływającymi obrotami. To czy nie lepiej dołożyć te 500 i kupić coś nowego w sklepie?
Nawet nie chodzi o to że coś jest z nimi nie tak. Po prostu się zwyczajnie, po ludzku, absolutnie nie opłaca. Kupujesz nowy gramofon za 2000 który jest na poziomie używanego za 400 zł (albo często i to nie). To Twoje pieniądze ale szczerze, zaoszczędź sobie kłopotu, chodzenia i pieniędzy i weź np tego Duala 505-3 z forum (może się nie znam ale chyba sporo lepszy od tego thorensa). Inna sprawa że to trochę jak za samochodami (i mam wrażenie w ogóle inżynierią w dzisiejszych czasach): kiedyś mercedes mało co nie zbankrutował z powodu tego że jego samochody była tak trwałe i niezawodne. W dzisiejszych czasach koncerny zarabiają na serwisie. I tak jest chyba ze wszystkim. Nie buduje się już maszyn które mają trwać. Parę lat i kup se nowy.
EDIT: W skrócie tak jak powiedział Kolega Peliks: filozofia produkcji :)
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
papa
Posty: 13
Rejestracja: 13 lis 2019, 07:46

Re: Nad C558

#24

Post autor: papa »

Panowie mam jeszcze takie pytanie odnośnie Thorens-ów
TD 190-2 za 1700pln vs 240-2 za 2900pln oba nowe.
Rożnica w wyglądzie oczywista folia pcv vs piano black, wkładka OM 10 vs AT-95E( no ale to można zmienić) ramię to samo, nie do końca wiem jak z talerzem
Ogólnie czy warto dopłacać do 240-2 tyle kasy? Czy np. lepiej kupić 190-2 i zainwestować w lepsza wkładkę?
Sorki,że tak trochę skacze i zadaje pytania, ale trochę szarpię się z myślami i pomysłami. Np. wieczorem mam podjechać z kolegą do jego ojca ma gramofon Sony do sprzedania nie znam modelu, ale jak będę na miejscu to zrobię kilka fotek i też pewnie zwrócę się o pomoc czy warto. :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nad C558

#25

Post autor: Wojtek »

papa pisze:
15 lis 2019, 10:41
brak możliwości wymiany kabli
Ale wiesz że to jest lepiej jak gramofon ma na stałe przylutowane kable, a nie że ma gniazda z tyłu?
papa pisze:
15 lis 2019, 10:41
Cena 1700, no niejednokrotnie czytałem ,że jest to za wysoka cena jak za taki gramofon bo Dual kosztował mniej.
Akurat nowe Duale kosztują drożej :D

Mimo to - nie ma na rynku lepszego nowego gramofonu do 2k.

Używki nadal są tanie (nie licząc tych odrestaurowanych).
papa pisze:
15 lis 2019, 10:41
Z drugiej strony odkąd zaczął się bum na czarne płyty to ceny tych wszystkich używek też wzrosły o 20-30-40% . No do tego dochodzi moda na vintage co też swoje robi.
Dobra dobra, piszesz teraz o procesie który ma przeszło 10 lat.
Mimo to, nadal można kupić dobry gramofon używany za 400 złotych.
papa pisze:
15 lis 2019, 10:41
I nie mówię tutaj o gramofonach za 8 stówek z MM, o których mowa w temacie "dlaczego nie warto...." tylko o gramofonach, notabene też pewnie nie warte tych pieniędzy, za które są w sprzedażny, ale w cenie 2-2,5kk.
Z tego co pamiętam - o tych droższych też tam piszemy :)
papa pisze:
15 lis 2019, 10:41
Co z nimi nie tak ? I nie mówcie o cenie bo to wiadomo marże, pośrednicy, reklama itd. Chodzi o sam produkt.
Koronne argumenty - kiepska kontrola jakości (uwalone ramiona już po rozpakowaniu z pudełka, bardzo popularne) oraz niski współczynnik jakość/cena.
Już patrząc na parametry techniczne ramienia czy napędu i porównując je z podstawczakami sprzed 40 lat można zacząć rozumieć o co tutaj chodzi.
papa pisze:
15 lis 2019, 10:41
Weźmy przykład Adama, którym byłem zainteresowany, a po doczytaniu i sprawdzeniu okazało się że to kiepski wybór, a ceny są chore. 1500 za sztukę w stanie przyzwoitym z lekko pływającymi obrotami.
To jest akurat kiepski przykład bo Adamy jak i Daniele trzymają wysokie ceny z innego powodu - nostalgia.
Technicznie były i są to gorsze sprzęty od tego co oferował zachód.
papa pisze:
15 lis 2019, 10:41
To czy nie lepiej dołożyć te 500 i kupić coś nowego w sklepie?
Od Adama? Nie. I nie chodzi tutaj o to że Adamy są przewartościowane względem tego co oferują od strony technicznej.
W odróżnieniu od nowego gramofonu, Adam raczej nie straci już na wartości ;)

Ja rozumiem że bardzo byś chciał żeby było inaczej, ale co zrobisz że tak nie jest?
papa pisze:
15 lis 2019, 12:43
Ogólnie czy warto dopłacać do 240-2 tyle kasy? Czy np. lepiej kupić 190-2 i zainwestować w lepsza wkładkę?
Nie. Tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1887
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nad C558

#26

Post autor: Jaculek »

Jeśli chcesz zobaczyć przed zakupem to zapraszam, daleko chyba nie masz. Mam do sprzedania: viewtopic.php?f=59&t=14312
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
miki_91
Posty: 40
Rejestracja: 13 paź 2019, 21:39
Gramofon: Marantz 6170

Re: Nad C558

#27

Post autor: miki_91 »

Daleko masz do Brzeska (małopolskie) ? Jest tutaj koleś który ma sporo gramofonów vintage, mega kontaktowy i pomocny. odezwij się do mnie na priv to dam CI namiar.
Gramofon: Marantz 6170
Wzmacniacz: Nad C375BEE | Przedwzmacniacz: CA 640P | CD: Nad C565BEE
Kolumny: Dali Zensor 5
papa
Posty: 13
Rejestracja: 13 lis 2019, 07:46

Re: Nad C558

#28

Post autor: papa »

Panowie szybkie pytanie bo odpowiedź muszę dać do wieczora. pojawiła się Rega P2 w stanie idealnym od znajomego znajomego. Sprzęt mało używany po prostu ktoś kupił bo taka moda. Zauważyłem,że Rega nie cieszy się tutaj popularnością no chyba,że powyzej P3, no ale to już większa kasa i nie wchodzi w grę . Wracając do tematu,warto ją kupić? jakieś opinie na jej temat? Cena to 1800. No i tradycyjnie jak się ma do Thorensa 190-2 za 1700?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nad C558

#29

Post autor: Wojtek »

Lepiej zrobisz jak kupisz Thorensa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
papa
Posty: 13
Rejestracja: 13 lis 2019, 07:46

Re: Nad C558

#30

Post autor: papa »

A co z tymi Regami jest nie tak? Bo firma z tradycjami gramofony robione w UK , a nie miedzy polami ryżowymi. Sporo ludzie je chwali.
Wojtek pisze:
22 lis 2019, 13:33
Lepiej zrobisz jak kupisz Thorensa.
Mógłbyś mi to jakoś wytłumaczyć. Byłbym wdzięczny
ODPOWIEDZ