Nowy gramofon z wyjściami cyfrowymi?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy gramofon z wyjściami cyfrowymi?

#16

Post autor: Wojtek »

CHRIS pisze:W sumie po co mi usb jak mogę sobie zgrać kablem na PC i Wava obrobić plus mp3 itp. więc usb niepotrzeby wynalazek :) jak dla mnie bo lubię zgrywac :D
To podejście zgadza się z tym co starał się Tobie przedstawić m.in. JacK i Krzyś w tym wątku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

Nowy gramofon z wyjściami cyfrowymi?

#17

Post autor: CHRIS »

Kupiłem jednak na próbę MEDIONA za 200 zł, a więc taniocha i z czasem kupię coś lepszego. To jest mój pierwszy gramofon osobisty więc nie mam porównania a teoria to nie to samo co praktyka. Być może macie rację o tym co to za sprzęt - nie znam się na elektronice etc ale wykonanie - proste spelnia swoje zadanie, dźwięk? Po podłaczeniu do wzmaka i korektora - brzmi sensownie w zależnmości od nagrania płyty - trzaski sa i nie. Ostatecznie stać mnie na to aby za pól roku kupić coś lepszego, a póki co testują ową zabawkę bo taką jest. Ostatnio kupiłem też coś z MEDIONA ponieważ SONY - juz nie produkuje w Polsce pewengo modelu (rec/dvd) i miło się rozczarowałem - czyli dobrze rejestruje i odtwarza. Oby bez awaryjnie przez rok to będzie ok. Kupiłem tylko dlatego Mediona bo mam gwarancję, a inne używki na Allegro to ryzyko dla człowieka, który się nie zna.


Mam pytanie: Antiskating mam ustawione na 0 (zero) to źle? a odważnik pomiędzy 1 - 2 :) O co z tym chodzi? :) dzieki z góry ja zielony ;) - oczywiście czytałem o Anti-skating - u aby nie było, że ciągle licze tylko na Waszą pomoc ;) umiem się posługiwać google ;)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Nowy gramofon z wyjściami cyfrowymi?

#18

Post autor: eenneell »

CHRIS pisze:gramofon osobisty
W skrócie "GP", czy "PG" :?:
CHRIS pisze:Ostatecznie stać mnie na to aby za pól roku kupić coś lepszego,
Nie wiem co o tym sądzą Twoje winyle :?:
CHRIS pisze:Mam pytanie: Antiskating mam ustawione na 0 (zero) to źle? a odważnik pomiędzy 1 - 2 :) O co z tym chodzi? :) dzieki z góry ja zielony ;) - oczywiście czytałem o Anti-skating - u aby nie było, że ciągle licze tylko na Waszą pomoc ;) umiem się posługiwać google ;)
o tym tu http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=152
i nie tylko TU :)
CHRIS
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012, 05:32

Nowy gramofon z wyjściami cyfrowymi?

#19

Post autor: CHRIS »

ok, dzięki. Białych kruków już nie posiadam więc stać mnie na to aby kupic ponownie "nowe" placki ale słucham teraz placka chyba 20 letniego i cacko pieknie wysyła sygnał :) Człowiek uczy się na błędach, więc się uczę. Póki co nawet bez korekcji ustawień fabrycznych ramienia i antisk. - sprzęt gra "w porzadku". Pewnie audiofil by tego nie ruszył ale nie kazdy ma sprzęt hi-end ;). Ja słucham na sprzęcie średniej klasy i "może być".
ODPOWIEDZ