Oryginalny gramofon dwuramienny?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Oryginalny gramofon dwuramienny?

#16

Post autor: dale »

Chodzi o to że tor może obsługiwać dwie wkładki różne - MM i MC bez przekładania kabli. Pisałem o ramionach SME, bo ta rodzina jest zwykle polecana, zarówno pod względem jakości jak i dostępności.
Myszorze, niestety mam miejsce tylko na jeden gramofon, właśnie dlatego jest problem. Nawet wstawienie "szuflady" go nie rozwiąże :)
Tyle że przy rozwiązaniach od Pawła, warto było by całość ustawić w pomieszczeniu bez kompromisów dźwiękowych.... No i jakieś lepsze kolumny... a potem może przewody... Wiecie co chcę powiedzieć :)

Cel:
A ja po prostu chciałbym mieć dwie wkładki na raz. Żeby nie zmieniać niczego poza płytą... :) dostrzegam różnice pomiędzy Shure, AT czy Ortofonem MM - do tego inaczej brzmią mi płyty na generatorach MC (ale na razie na innym torze, więc doświadczenia domowe jeszcze przede mną) Ale coś mi mówi że przy słuchaniu tak różnej muzyki (od filmowej, do poważnej, przez sentymentalne kawałki "okołowojennej Polski", czy dawne opery i operetki, dobrze by było mieć dwie wkładki gotowe do użycia. Ot, taka fanaberia nie poparta doświadczeniem życiowym.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2019, 18:49 przez dale, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oryginalny gramofon dwuramienny?

#17

Post autor: Wojtek »

OK Myszor :)

dale:
Słuszna koncepcja.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ