Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#16

Post autor: Regsoft »

Huhuha pisze:
29 sie 2019, 23:11
Regsoft - jeżeli masz coś na strychu, strzepnij kurz, wyceń i daj PW
No nie mam niczego do "adopcji" ... w ogóle to nie jest wygodny dla mnie temat bo za Thorensami nie przepadam ... :?
Natomiast kwarcowy pół lub automatyczny DD Soniaczek czy Technicsik z wyższej półki to już zupełnie inna rozmowa :D
Tylko, że czasem w sam raz jest może mniejsza podaż na giełdzie forumowej czy nawet na portalach aukcyjnych i trzeba zapolować lub przeczekać ...
Huhuha
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#17

Post autor: Huhuha »

Wojtek pisze:
30 sie 2019, 00:41

@Huhuha:
Niezła huśtawka się robi.

Dobrych gramofonów jest multum.
No właśni multum, stąd huśtawka. Dla kogoś rozpoczynającego poszukiwania istny Ocean Tetydy.
Panowie, dużo czytania przede mną i szukania okazji. Będę pytał,
Na ten moment skupiam się na Thorensie TD320, Technicsie DD ( tu poczytam, które modele wziąć pod uwagę) oraz Sony PSX-50 i podobne. Zależy mi na zakupie od Was. Gdyby ktoś coś to proszę.
Zdaję sobie sprawy, że trzeba czasu, ale równolegle pre będę strugał, więc pewno z pół roku mi zejdzie.
Huhuha
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#18

Post autor: Huhuha »

Koledzy - zapomniałem jeszcze o jednej marce, która wizualnie zawsze była mi bliska, ale być może serce jedno, a rozum drugie.
Co powiecie o Luxmanach?
https://www.olx.pl/oferta/gramofon-luxm ... AI0ks.html
https://www.olx.pl/oferta/luxman-pd-284 ... A67lK.html
Przypomniał mi o tej marce jeden z Kolegów Forumowiczów, za co mu bardzo dziękuję. Być może do powyższej dwójki jego dołączy 282 z ramieniem Acos/Rega, ale o tym potym:)
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#19

Post autor: Therion »

Kiedys sie zasadzałem na takiego samego Luxmana, ale życie nakreśliło inny scenariusz. Poszedłem w AdFontes a pozniej już w desperacji, kupiłem Transrotora i dopiero ten pozwolił mi zrozumieć, dlaczego warto pakować się w czarne placki zamiast, jak cywilizowany człowiek, kolekcjonować CD.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#20

Post autor: Wojtek »

Już się tak rzadko słyszy o Ad Fontesach że chyba już wszyscy świadomi co go mieli to się z niego wycofali :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Huhuha
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#21

Post autor: Huhuha »

Cześć!
Nadejszła wiekopomna kwila, by zmienić stopkę - kupiłem pierwszy od dziesięcioleci gramofon pod strzechę.
Co nieco poczytałem, uwzględniłem Wasze sugestie jak i ofertę rynku, a także dostępność opisów i wybór padł na linkowanego wcześniej Telefunkena S600. Kupiłem za 1650 z AT95E. Decyzja podjęta również ze względu na to, że mogłem podjechać za miedzę, porozmawiać, ocenić.
Sprzęt jest w stanie wizualnym znakomitym. Gdybym napisał, ze gabinetowym, to wiele bym nie przesadził:)
Bez rys, uszkodzeń, łącznie z pokrywą. Nie był "plakowany" do sprzedaży, zdjęcia przekłamywały w tym względzie. Piękny inaczej, taka Niemka czystej krwi germańskiej:)
Elektrycznie działa jak należy, stabilnie trzyma obroty, działają krańcówki, sensory, regulacja. Ma właściwie rozdzielone masy i wymienione okablowanie (nie wiem, czy w ramieniu również).
Zawieszenie super. Jedynie znalazłem luz na łożysku poziomym ramienia. Nie wiem, czy jest on w granicach tolerancji, nie mam doświadczenia. Poproszę kolegę o weryfikację przy okazji spotkania. Również nie potrafię ocenić czy wymaga smarowania i konserwacji. Był dotychczas w ciągłym użyciu. Okryta złą sławą tuleja/łącznik w ramieniu w dobrym stanie. Generalnie wszystko oryginalne.
Na spokojnie go ogarnę i posprawdzam.
teraz biorę się za budowę pre. Będę robił Nuda mm/mc. Zastanawiam się nad rozwiązaniem zasilania, ale to temat na inny wątek.
Docelowo myślę o wkładce MC ( Denon ) ale puki co ta z zestawu pozwoli się bezboleśnie wdrożyć.
Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#22

Post autor: Myszor »

Huhuha pisze:
12 wrz 2019, 20:04
Cześć!
Nadejszła wiekopomna kwila, by zmienić stopkę - kupiłem pierwszy od dziesięcioleci gramofon pod strzechę.
Co nieco poczytałem, uwzględniłem Wasze sugestie jak i ofertę rynku, a także dostępność opisów i wybór padł na linkowanego wcześniej Telefunkena S600. Kupiłem za 1650 z AT95E. Decyzja podjęta również ze względu na to, że mogłem podjechać za miedzę, porozmawiać, ocenić.
Sprzęt jest w stanie wizualnym znakomitym. Gdybym napisał, ze gabinetowym, to wiele bym nie przesadził:)
Bez rys, uszkodzeń, łącznie z pokrywą. Nie był "plakowany" do sprzedaży, zdjęcia przekłamywały w tym względzie. Piękny inaczej, taka Niemka czystej krwi germańskiej:)
Elektrycznie działa jak należy, stabilnie trzyma obroty, działają krańcówki, sensory, regulacja. Ma właściwie rozdzielone masy i wymienione okablowanie (nie wiem, czy w ramieniu również).
Zawieszenie super. Jedynie znalazłem luz na łożysku poziomym ramienia. Nie wiem, czy jest on w granicach tolerancji, nie mam doświadczenia. Poproszę kolegę o weryfikację przy okazji spotkania. Również nie potrafię ocenić czy wymaga smarowania i konserwacji. Był dotychczas w ciągłym użyciu. Okryta złą sławą tuleja/łącznik w ramieniu w dobrym stanie. Generalnie wszystko oryginalne.
Na spokojnie go ogarnę i posprawdzam.
teraz biorę się za budowę pre. Będę robił Nuda mm/mc. Zastanawiam się nad rozwiązaniem zasilania, ale to temat na inny wątek.
Docelowo myślę o wkładce MC ( Denon ) ale puki co ta z zestawu pozwoli się bezboleśnie wdrożyć.
Pozdrowienia!
Dawaj fotę do kolekcji sprzętowych forumowiczów :D
Huhuha
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#23

Post autor: Huhuha »

ZROBIĘ, jakem fotograf. Ale światło kiepskie, chwilunia:)
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#24

Post autor: Biogon »

:text-worthless:
Huhuha
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#25

Post autor: Huhuha »

No dobra. mam kilka zdjęć, choć na szybko i w otoczeniu prowizoryczno/roboczym. Główny bohater, wiadomo, wzmak, DIY - UGODA/LAMM + solidna drabinka 24 kroki, na górze Nuda, którą kiedyś wystrugałem dla Kolegi, a teraz poratował mnie na kilka dni, bym mógł się pocieszyć nową zabawką.
Jak widać wypoziomowane na zapałkach, kable w węzeł gordyjski niemal, ale od piątku wydobywa dźwięki, w poprawnej jakości. Bez blasku, ale budowanie systemu do winyli jeszcze przede mną.
Obroty trzyma idealnie. Talerz za to nie jest równoległy do plinty - pewno trzeba to ustawić. Stan wizualny jak to mawiają - gabinetowy...
Cieszy!
Załączniki
_DSC2577.jpg
_DSC2574.jpg
_DSC2570.jpg
_DSC2564.jpg
_DSC2560.jpg
_DSC2555.jpg
_DSC2553.jpg
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#26

Post autor: pawlos »

Fajny gramofon , tyllko ta wkładka beeee :D
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Huhuha
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, 22:15
Gramofon: Telefunken S600
Lokalizacja: Małopolska Andrychów

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#27

Post autor: Huhuha »

pawlos pisze:
17 wrz 2019, 20:21
Fajny gramofon , tyllko ta wkładka beeee :D
...dyć pisałem - ona zastana, do celów edukacyjnych w sam raz. Celuję w Denona 103, ale to wymaga dociążenia ramienia - handshell i przeciwwaga do korekty. Się pożyje, się zrobi:)
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1377
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Kto pyta...nie kupuje Thorensa...?

#28

Post autor: stos79 »

Ładniutki :clap:
ODPOWIEDZ