nowy gramofon za ok 1000 zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
mich
Posty: 7
Rejestracja: 08 sty 2012, 00:39

nowy gramofon za ok 1000 zł

#1

Post autor: mich »

Witam,

jako nowicjusz zwracam się do wszystkich forumowiczów z wielką prośbą, czy możecie mi polecić nowy gramofon za ok 1000 zł, mam jednak kilka kryteriów, które fajnie by było jak by spełniał:
- automat,
- z pokrywą,
- z wbudowanym przedwzmacniaczem, tak abym mógł podłączyć do posiadanego zestawu głośników 2.1 - na razie musi wystarczyć (w przyszłości pewnie jakiś wzmacniacz i kolumny),
- możliwość wymieniania wkładek i igieł oraz ich dostępność.

Zastanawiam się nad zakupem na amazonie - trochę boję się o stan w jakim zostanie on dostarczony - może ktoś ma doświadczenie w tej kwesti.
W wyjątkowej sytuacji budżet może być powiększony o 200 zł :)
Jestem początkującym w tych sprawach więc bardzo proszę o radę. Wszelkie opinie i sugestie mile widziane.
Za pomoc i odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

nowy gramofon za ok 1000 zł

#2

Post autor: Waluch »

http://www.amazon.com/Audio-Technica-AT ... B002S1CJ2Q
z tym ,że automat to nie jest niestety
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

nowy gramofon za ok 1000 zł

#3

Post autor: kielek »

Nie mam takiego doświadczenia jak większość kolegów tu na forum,ale mogę Ci stwierdzić,że z ciężko będzie kupić nowy sprzęt o takich wymaganiach jakie podałeś,który byłby godny uwagi.Oprócz tej Audio Technica podanej wyżej można by dostać Pro Ject DebutIII,ale on pełnym automatem chyba nie jest i z tego co wiem pokrywę trzeba osobno dokupić,a to przekroczy Twój budżet.Sam posiadam taki w miarę tani budżetowy pełny automat z pokrywą,z wbudowanym pre ampem i możliwością wymiany wkładek,ale kosztuje coś ok.1500 zł(Denon 300f).Sam pre amp tej klasy co wbudowany w mój gramofon to nie jest jakiś wielki koszt(ok 100zł),więc nie ma co się tym przejmować,a swoją drogą to kupno wzmacniacza tak Cię nie ominie,bo jak sama nazwa wskazuje to przedwzmacniacz a nie wzmacniacz,więc bezpośrednio nie podłączysz głośników(chodzi o wzmocnienie sygnału dla wejść AUX dla wzmacniaczy bez wejścia Phono)
P.S Koledzy Ci doradzą,że za tą kwotę można kupić dobry gramofon tyle,że używany i to będzie dużo lepsza opcja na przyszłość :)
mich
Posty: 7
Rejestracja: 08 sty 2012, 00:39

Re: nowy gramofon za ok 1000 zł

#4

Post autor: mich »

Widzę, że trochę za wysokie wymagania postawiłem, więc może je trochę obniżę, może być półautomat, pokrywę dokupię osobno. Oglądałem w sklepie Denon DP 300F - niestety nie odsłuchiwałem, ale podobał mi się. Ale poczytałem o nim trochę i niestety za dużo dobrego nie przeczytałem - KIELEK bardzo proszę opisz swoje doświadczenia z Denonem jak Ty go oceniasz. AUDIO TECHNICA wydaję się być ok - problem tylko że to nie automat. Zastanawiam się nad Pro Ject Debut III - podobno jeśli się ją dobrze wyreguluję to całkiem nieźle działa - nie wiem jak z wymianą wkładek.
Jeśli chodzi o wyjście na moje głośniki 2.1 to czytałem, że powinno pójść. Jest to zestaw głosników z regulacją głośności i bassu więc mają jakiś mały wzmacniacz wbudowany - ale tak jak wczesniej pisałem jestem nowicjuszem, dopiero zaczynam moją przygodę z audio.
Wielkie dzięki za otrzymane info do tej pory i czekam na kolejne rady.
Pozdrawiam
mich
Posty: 7
Rejestracja: 08 sty 2012, 00:39

Re: nowy gramofon za ok 1000 zł

#5

Post autor: mich »

znalazłem coś takiego, z fajna wkładką:

http://www.amazon.co.uk/Project-Debut-I ... 028&sr=8-1

lub coś takiego z inną wkładką:

http://www.amazon.co.uk/Pro-Ject-Debut- ... 493&sr=8-2


co o tym sądzicie??
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

nowy gramofon za ok 1000 zł

#6

Post autor: kielek »

W tej klasie to dobry gramofon(jak nie najlepszy),tyle że jak Ci pisałem wyżej nie wiem czy to pełny automat i czy sprzedawany jest z pokrywą,poza tym spokojnie go kupisz w kraju za ok 1000 pln,więc nie ma co go tarmosić z amazona.Wkładkę rozruchowa firma daje jakiegoś prostego Ortofona,ale i tak lepiej niż Denon,który do 300f daje jakąś "niby"AT najniższych lotów.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nowy gramofon za ok 1000 zł

#7

Post autor: krolix »

"Zarzuty" wobec denona dp 300f dotyczą najczęściej instalowanej w nim fabrycznie wkładki. Poza tym opinie są w większości pozytywne (naprawdę długo sprawdzałem przed zakupem). Ja posiadam ten gramofon od blisko roku (wtedy kosztował ok. 1300 zł, teraz widzę, że najtaniej chodzi po 1579) i jestem z niego zadowolony. Z pewnością za te pieniądze można wyhaczyć lepszy używany, ale nie dla mnie takie ewentualne stresy. ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

nowy gramofon za ok 1000 zł

#8

Post autor: kielek »

Tak jak wspomniałem też zaliczam się do nowicjuszy i mam skromne doświadczenie w materii gramofonów,ale jeśli chodzi Ci o tego Denona to tak jak krolix posiadam go od ponad roku i cóż nie jest on może wart swej ceny,ale z nowymi sprzętami tak jest.Za te pieniądze można wyrwać dobry używany,ale jak ktoś woli mieć gwarancję i nienaruszony sprzęt, to wyboru nie ma zbyt dużego,a ten gramofon jak sam zauważyłeś dosyć ładnie się prezentuje i jest dość dobrze wykonany.Automatyka póki co sprawuje się ok i tak jak kolega wyżej wspomniał ma słabą wkładkę startową,którą trzeba w miarę możliwości wymienić(ja zainstalowałem AT-120e i zagrał dużo lepiej).Jeśli chodzi o wbudowanego preampa to można go wyłączyć i podpiąć coś lepszego,tak naprawdę oprócz tego Denona,AT i Pro Jecta to nie ma wśród nowych gramofonów w tej cenie nic innego.Proponowano mi tego Pro Jecta,a kupiłem tego Denona ze względu by pasował do kompletu(DVD i Amplituner też mam Denona)
mich
Posty: 7
Rejestracja: 08 sty 2012, 00:39

Re: nowy gramofon za ok 1000 zł

#9

Post autor: mich »

Stres związany z używanym sprzętem jest dla mnie tez nie do zniesienia, dlatego chcę zakupić nowy.
Ciekawe, że tego Denona można na amazonie za ok 1100 zł zakupić, trzeba się liczyć z wymianą wkładki (ok 200-400 zł) ale to można zrobić za pół roku albo i później.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

nowy gramofon za ok 1000 zł

#10

Post autor: kielek »

Ja wkładkę wymieniłem prawie po roku,jest słaba,ale nie masakryczna ;) Ciekawe jak wygląda sprawa gwarancji na sprzęt z amazona tzn. czy firma Horn przejmuje serwis na terenie RP,bo to jest przedstawiciel i dystrybutor Denona w RP.Ogólnie nie chcę nikomu polecać tego Denona,ale po tym czasie wydaje mi się ,że to nie jest taki zły wybór( a takie odnosiłem wrażenie na samym początku po zakupie),zresztą tu na forum jest jeszcze chyba parę osób co posiada te "cudo" :D
P.S Przyjrzyj się tym pozostałym gramofonom i sam oceń,który Ci lepiej pasuje.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: nowy gramofon za ok 1000 zł

#11

Post autor: JacK »

Nareszcie ktoś kto chce kupić nowy gramofon :D Rozumiem że męczy Cię stres związany z zakupami śmietnikowych wykopalisk i nie chcesz ryzykować swojej kasy. Masz 1000 zł. to dużo i mało jak na nowy gramofon. Dużo dlatego że jest sporo nowej tandety dostępnej za kilkaset złotych, z drugiej strony są dobre konstrukcje ale w budżecie się już nie utrzymasz. Proponowany Denon to tak naprawde chyba jedyna możliwa opcja z nowych przyzwoitych automatów i tak naciągniesz budżet ale chyba nie na tyle aby się zrujnować. Różnica w cenie na rynkach europejskich wynika jak zawsze z pazerności lokalnych dystrybutorów. Kupując u nas w kraju zapłacisz więcej ale zyskasz trzyletnią gwarancje jak tylko zarejestrujesz produkt na stronie internetowej dystrybutora. Kupując za granicą nie będziesz miał praw gwarancyjnych na terenie RP ponieważ firma Horn realizuje naprawy tylko ze swojej dystrybucji. Pisałem o tym na tym forum, można tez znaleść te informacje na innych forach audio.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

nowy gramofon za ok 1000 zł

#12

Post autor: kielek »

O i kolega bardziej doświadczony już wiele wyjaśnił :) Przypomniało mi się jak na początku lat 90 zakupiłem w amazonie parę płyt Cd i przyszły bodajże z jakiegoś ich magazynu w Holandii niesamowicie zmasakrowane :( Co prawda to było dawno i czasy się zmieniły,ale z nowym gramofonem,bym nie ryzykował,tym bardziej że to delikatne urządzenie
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

nowy gramofon za ok 1000 zł

#13

Post autor: ahaja »

http://www.hifi-regler.de/testberichte/ ... ereo_2.php - mniej więcej na środku strony. Plastik, talerz z wytłoczki, napęd robiony w milionach egzemplarzy (znany z chyba wszystkich japońców), waga ... 5kg.
Bardzo bym się zastanowił czy wydawać na to pieniądze.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nowy gramofon za ok 1000 zł

#14

Post autor: krolix »

Zaraz zaraz, chyba nikt nie stwierdził, że to sprzęt najwyższej klasy? Gdybym miał wielki pokój i wysokiej klasy pozostałe klocki, to pewnie miałbym też tyle pieniędzy, aby na ten gramofon nawet nie spojrzeć. Tymczasem jeśli chodzi o nowe gramofony, zwłaszcza z automatyką i w przedziale cenowym 1000 plus/minus kilkaset zł,to wybór jest jaki jest więc uważam, że ten Denon to dobra opcja. Dobra = nie twierdzę, że najlepsza, bo kiedy szukałem gramofonu dla siebie każdy miał zróżnicowane opinie.

edycja: a do tego, na ile pozwala mi się zorientować moja bardzo słaba znajomość niemieckiego, w tym teście akurat ten gramofon zdobywa dobrą ocenę. :)
mich
Posty: 7
Rejestracja: 08 sty 2012, 00:39

Re: nowy gramofon za ok 1000 zł

#15

Post autor: mich »

czy może ktoś słuchał i ma doświadczenie z Pro Ject Debut III ?? Jak to się spisuję ?? Cenowo bardzo porównywalne do Denona. Jest jeszcze wersja Debut z akrylowym talerzem i z ustawioną wkładką Ortofona Alpha - tylko, że bez przedwzmacniacza.
Ale ten już ma wbudowany przedwzmacniacz:
http://sklep.rms.pl/index.php?p4800,pro ... ofon-om-5e
co o tym sprzęcie sądzicie ?

chciałem tylko jeszcze potwierdzić to o czym pisał KROLIX, nie mam dużego pokoju, w którym będę odsłuchiwał, przez najbliższy rok lub nawet dłużej nie kupię zapewne dobrego wzmacniacza i kolumn, oczywiście jeśli mój budżet by pozwolił na to, to bym patrzył na inny sprzęt, ale trzeba to wszystko pogodzić - tzw. kompromis - jak to w życiu bywa :)
ODPOWIEDZ