Dual 620q czy Sony PS T30

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 620q czy Sony PS T30

#16

Post autor: Wojtek »

Wybacz, ale oczekiwanie by naprawa wiekowych sprzętów w sytuacji kiedy fachowców jest coraz mniej, a biznes to jednak biznes od którego trzeba odprowadzić podatki itd. kosztowała "pińć złotych" jest mega roszczeniowe albo po prostu pozbawione wyobraźni.

To coś jak restaurowanie starych samochodów. To siłą rzeczy nie mogą być tanie usługi.

Przyrównywanie ceny jaką się dało za rzecz X do ceny naprawy sprzętu X jest też bez sensu.
Bo wartość zepsutego sprzętu jest jednak mniejsza niż jak się kupiło sprawny, prawda?
No właśnie. Koło się zamyka.

Oświeć mnie proszę co to jest "jak za zboże", a co to jest "normalna cena", bo w zależności od nasilenia mentalnej cebuli przeliczenie tych pojęć na konkretne kwoty mogą się drastycznie różnić :)
wittekk pisze:
26 sty 2019, 14:13
Jeśli znacie kogoś takiego od gramofonów w Warszawie to poproszę namiary. Za 100 zł chętnie naprawię swojego Duala
Może forumowicz Dragant będzie chciał się pobawić? Choć nie wiem czy miał u siebie jakiekolwiek Duale :)
wittekk pisze:
26 sty 2019, 14:13
za 200 czy 300 zł to wolę z pobudek czysto poznawczych kupić nowy w sensie inny.
Spoko, ma to sens, tylko nie dorabiaj filozofii że tani sprzęt powinien też być zawsze tani w naprawie itd. bo to droga do nikąd.
wittekk pisze:
26 sty 2019, 14:13
A jak wypada Daniel w porównaniu z tym co mam i co zaproponowałem.
Kiepsko.
wittekk pisze:
26 sty 2019, 14:13
Podoba mi się wizualnie no i mam sentyment do polskich produktów.
Czy Twój sentyment jest na tyle mocny byś świadomie dopłacał tylko dlatego że to Daniel i ma wartość przede wszystkim kolekcjonersko-sentymentalną w PL?

Jeśli tak to tym bardziej nie rozumiem oporów z naprawą Duala, bo przestaje mi się to kupy trzymać :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wittekk
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2018, 14:34
Gramofon: SONY PS-LX410
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 620q czy Sony PS T30

#17

Post autor: wittekk »

Krótko:)
Normalna cena to cena za naprawę taka jak ci "fachowcy" wołają za samą diagnozę. Przy problemie s końcówka mocy w Radmorze usłyszałem różne wersje od 150 zł za diagnozę po 1000 zł za naprawę. Skończyło się na 150 zł za naprawę, za Radmora dałem 100 zł więc jak widać " normalna cena" to może być więc więcej niż dałem za sprzęt :).
Ja szanuję ludzką pracę i umiejętności i nie oczekuję, że ktoś zrobi coś za "pinć złotych", no ale jest też zdrowy rozsądek. Jakbym wiedział, że mój Dual to unikat i szczyt technologii to bym na cenę naprawy zbytnio nie patrzył. Ale to jeden z wielu zapewne średniaków więc na początku drogi w winylach zastanawiam się - zepsuł się, może sprzedać dołożyć stówę czy dwie i zobaczyć jak gra inny średniak. Ot i moja filozofia.

Sentyment do Unitry nie jest aż tak mocny:) Po prostu zapytałem bo "na mieście" mówią że Daniel to nasz najlepszy gramofon.

Podoba mi się dyskusja tutaj, jeżdżę motocyklem i jestem też na forum mojego modelu i tam ludzie jacyś drętwi albo zaślepieni w swych poglądach. A tu każdy post coś mi tam daje do myślenia
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 620q czy Sony PS T30

#18

Post autor: Wojtek »

Aha.

Mnie zawsze zaskakuje jak ludki potrafią przyjść do serwisu i oczekują darmowej wyceny naprawy/diagnozy :)
wittekk pisze:
26 sty 2019, 15:09
za Radmora dałem 100 zł
No to raczej mocno tanio patrząc na dzisiejszy rynek wtórny :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wittekk
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2018, 14:34
Gramofon: SONY PS-LX410
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 620q czy Sony PS T30

#19

Post autor: wittekk »

Wojtek pisze:
26 sty 2019, 15:24
Aha.

Mnie zawsze zaskakuje jak ludki potrafią przyjść do serwisu i oczekują darmowej wyceny naprawy/diagnozy :)
wittekk pisze:
26 sty 2019, 15:09
za Radmora dałem 100 zł
No to raczej mocno tanio patrząc na dzisiejszy rynek wtórny :)
Inaczej, dałem 250 miał być w 100% sprawny a nie był. Kanały były spięte, końcówka mocy padnięta, nie było stereo, sprzedający nie wiedział, nie znał się nie wiem. W każdym razie zwrócił 150 zł - to 5412 ten Radmor więc cena nie aż taka mocno niska.

Ja nie oczekuję darmowej wyceny, też bez przesady, ale lubię jasne sytuacje. Jak mi taki fachowiec powie z sprawdzimy co i jak do 50 zł powiedzmy i że naprawa może kosztować max 250 w tym ta suma za diagnozę jeśli decyduję się naprawiać - niech będzie odnośnie tego Radmora to ok, ale jak za diagnozę woła 150 to jednak przesada jak na moje wyobrażenie.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 620q czy Sony PS T30

#20

Post autor: dot87 »

Kolego trzeba jeszcze pamiętać że jak kupisz "sprawny" sprzęt za s nieduże pieniądze to może się okazać że wcale nie jest taki sprawny i skończysz zamiast z jednym średnio sprawnym gramofonem to z dwoma. Nie powiem zdarzają się 'strzaly' ale raczej nie często. Sporo ludzi sprzedaje gramofony jednak w średnich stanach (chyba że tutaj na forum ktoś sprzedaje ale trzeba pamiętać że sporo tu pasjonatów którzy czasami nie sprzedają nawet dla zysku, albo przynajmniej nie dla jakiegoś dużego)
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
wittekk
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2018, 14:34
Gramofon: SONY PS-LX410
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 620q czy Sony PS T30

#21

Post autor: wittekk »

Dyskusja zeszła trochę na boczny tor a ja cały czas się zastanawiam i szukam.

Jeszcze mam takie typy:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7802598022

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7802365019

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7791687641

Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dual 620q czy Sony PS T30

#22

Post autor: Wojtek »

wittekk pisze:
27 sty 2019, 14:24
Dyskusja zeszła trochę na boczny tor a ja cały czas się zastanawiam i szukam
Wszyscy chcemy jak najlepiej dla Ciebie ;)

Na ostatnim zdjęciu Saby PSP-248 widać chyba jakieś ślady klejenia rurki przeciwwagi :)
Ogólnie bardzo zmęczony egzemplarz, stąd też taka niska cena.

PSP-750 spoko, a Sony już się sprzedał.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wittekk
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2018, 14:34
Gramofon: SONY PS-LX410
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dual 620q czy Sony PS T30

#23

Post autor: wittekk »

Wojtek pisze:
27 sty 2019, 20:16
wittekk pisze:
27 sty 2019, 14:24
Dyskusja zeszła trochę na boczny tor a ja cały czas się zastanawiam i szukam
Wszyscy chcemy jak najlepiej dla Ciebie

PSP-750 spoko, a Sony już się sprzedał.
Doceniam :), a PSP-750 póki co mój faworyt. Jadę na ferie z dziećmi za chwilę i pewnie jeszcze będę śledził przez te 10 dni i OLX i Allegro, jak mi coś jeszcze wpadnie w oko dopytam, jak nie znajdę w tym czasie czegoś sensownego a ta Saba się nie sprzeda to będzie moja :). No chyba że uważacie że to na tyle dobry strzał że mam brać od ręki:)
ODPOWIEDZ