Victor QL-A70 czy Pro ject 1 Xpression Carbon Classic

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1154
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Victor QL-A70 czy Pro ject 1 Xpression Carbon Classic

#31

Post autor: Piterski »

Victor QL-A70 prezentuje się świetnie i mimo, że jestem zwolennikiem teorii, że priorytetowe znaczenie ma klasa użytego preampu to kupiłbym na Twoim miejscu ten gramofon i odkładał kasę na pre i następnie dobrą wkładkę. Z preampem przy takim gramofonie to bym poniżej poziomu Husarii nie schodził.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Victor QL-A70 czy Pro ject 1 Xpression Carbon Classic

#32

Post autor: darkman »

Kolega już kupił:
[Nabyłem Sansui SR-838
Wkładka Sansui SV-45]
Przyznam, że nie bardzo odczytuję intencję określonego poziomu preampa, zarówno do QLA70 jak i Sansui SR-838, a zwłaszcza do ww wkładki.
Co do preampów to wybór jest ogromny. Nie generalizowałbym raczej wskazaniem jakiegoś konkretnego modelu jako 'poziomu'.
Dobrze by też było poznać tor w którym ów zestaw ma pracować.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Victor QL-A70 czy Pro ject 1 Xpression Carbon Classic

#33

Post autor: Wojtek »

Daglas26 pisze:
15 gru 2018, 22:40
2m blue nie jest warta zakupu?
Powiem tak: większość wkładek jest "warta zakupu" :)

Zasadnicze pytanie to to co najlepiej Tobie przypasi. Wybór jest przecież dość spory.
2M Blue to 7 stówek jakby nie patrzył i nie jest ona bezkonkurencyjna czy coś w tym stylu.

To nie wątek o wkładkach, ale jeśli szukasz czegoś na zmianę to określ budżet i załóż temat w dziale wkładkowym, to sobie pogadamy.

Również nie jestem zwolennikiem przypisywania "poziomu" preampa do gramofonu. Bardziej do wkładki :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1154
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Victor QL-A70 czy Pro ject 1 Xpression Carbon Classic

#34

Post autor: Piterski »

Miałem na myśli to, że w moim odczuciu ten model Victora jest na tyle dobrym "napędem", że można budować na nim swój tor analogowy.
Czyli na początek kupić nawet jakiś niedrogi model wkładki, a dopiero później rozbudowywać system. W tym takim przypadku zainwestował bym w preamp przynajmniej tak dobry jak wyrób Krzysztofa i dopiero wtedy szedł bym w dalsze wydatki związane z poszukiwaniem docelowej wkładki dopasowanej parametrami do współpracy z ramieniem Victora.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ