GRAMOFON do 3000zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Pablo_NL
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:10

Re: GRAMOFON do 3000zł

#46

Post autor: Pablo_NL »

Ja nie zaobserwowałem nic takiego u siebie. Mam 3-4 płyty, gdzie są skopane niektóre ścieżki i to słychać (i widać), ale jest to wada fizyczna. Po idealnej kalibracji wkładki i VTA (i ustawieniu igły nie na 52mm ale 54mm w headshellu !!!) dźwięk jest czysty jak łza... w porównaniu z Redem
Zapomniałem, trochę sybilantów miałem na Shiit Mani, po zmianie preampu zapomniałem co to znaczy totalnie.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2018, 00:21 przez Pablo_NL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GRAMOFON do 3000zł

#47

Post autor: Wojtek »

Pablo_NL pisze:
25 lis 2018, 22:55
Zapomniałem, trochę sybilantów miałem na Shiit Mani, po zmianie preampu zapomniałem co to znaczy totalnie.
Zmianie na co? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pablo_NL
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:10

Re: GRAMOFON do 3000zł

#48

Post autor: Pablo_NL »

W pierwszej kolejności wbudowany w Parasound Halo, teraz MF V90-LPS ale zasilany z akumulatora.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GRAMOFON do 3000zł

#49

Post autor: krolix »

Pablo_NL pisze:
25 lis 2018, 22:55
Ja nie zaobserwowałem nic takiego u siebie. Mam 3-4 płyty, gdzie są skopane niektóre ścieżki i to słychać (i widać), ale jest to wada fizyczna. Po idealnej kalibracji wkładki i VTA (i ustawieniu igły nie na 52mm ale 54mm w headshellu !!!) dźwięk jest czysty jak łza...
Zapomniałem, trochę sybilantów miałem na Shiit Mani, po zmianie preampu zapomniałem co to znaczy totalnie.
Przykłady pierwsze z brzegu i łatwo dostępne - "Historia Podwodna" Janerki i "Nowa Aleksandria" Siekiery, pierwsze wydania z Tonpressu. Syczy niemożebnie na różnych wkładkach, także na Blue, i niczym tego nie zlikwidujesz. Podobnie z niektórymi płytami wydawanymi współcześnie np. przez Domino Recordings czy VP Records, itepe itede. Dalej - charakterystyka wkładki (czy raczej igły) pokazuje, że całkiem dobrze radzi ona sobie w wewnętrznych rowkach płyty, ale spadek jakości jest i na wykresach pokazywał to sam producent. Powtórzę, bardzo lubię swoją Blue ale raz, że nie jest to żaden ścisły top wkładek a dwa - bardzo dużo zależy od masteringu oraz tłoczenia więc o żadnej wkładce nie można powiedzieć, iż eliminuje ona w całości zjawisko sybilantów czy IGD. Oczywiście Blue jest wyraźnie lepsza od Red. ;)
Pablo_NL
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:10

Re: GRAMOFON do 3000zł

#50

Post autor: Pablo_NL »

Oczywiście masz rację, ale ja porównuję Blue do Reda. Na moich płytach, tam gdzie Red siał na lewo i prawo, Blue gra grzecznie. Płyty Norah Jones na Redzie praktycznie nie szło słuchać, teraz nie ta płyta. Mam też płyty których na Blue też nie słucham bo szkoda moich uszu i nerwów, ale to w istocie wina płyt a nie wkładki.
Awatar użytkownika
negate
Posty: 105
Rejestracja: 02 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: GRAMOFON do 3000zł

#51

Post autor: negate »

pojawiło sie coś, na co choruję od dawna.
niezła cena, jak popatrzeć po innych ofertach.

https://allegro.pl/gramofon-vintage-tos ... 02939.html

jedyne co, to zasilanie - US/JAP (110V).

i teraz pytanie - jak to obejść - czy zwykły transformator napięcia wystarczy? czy będzie to trzymało obroty?
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: GRAMOFON do 3000zł

#52

Post autor: MaciejT »

Wystarczy. U mnie tak gra i obroty jak ta lala.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4911
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: GRAMOFON do 3000zł

#53

Post autor: eu4yaon »

negate pisze:
13 gru 2018, 11:13
pojawiło sie coś, na co choruję od dawna.
niezła cena, jak popatrzeć po innych ofertach.

https://allegro.pl/gramofon-vintage-tos ... 02939.html

jedyne co, to zasilanie - US/JAP (110V).

i teraz pytanie - jak to obejść - czy zwykły transformator napięcia wystarczy? czy będzie to trzymało obroty?
Ja już tego Aurexa obserwuje od dawna. Dwa dni temu ogloszenie znikło z OLX. Sprzedajacy z Gliwic wiec mógłbym nawet podjechać po niego a opuścił cene już o 400zł ;) Miał też swietnego Victora ale się spóźniłem i zaproponowal mi wlasnie ta Toshibe. Ona Też mi się marzy ale musialbym pod nią półki przerabiać bo to kolos jest, 55cm długi i 45 szeroki. Ale za to jaki piekny :) w zestawie jest przetwornik na 100V wiec podłączasz i sluchasz. Szkoda że święta idą i kasy brak :(
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: GRAMOFON do 3000zł

#54

Post autor: Myszor »

negate pisze:
13 gru 2018, 11:13
pojawiło sie coś, na co choruję od dawna.
niezła cena, jak popatrzeć po innych ofertach.

https://allegro.pl/gramofon-vintage-tos ... 02939.html

jedyne co, to zasilanie - US/JAP (110V).

i teraz pytanie - jak to obejść - czy zwykły transformator napięcia wystarczy? czy będzie to trzymało obroty?
Nie trzeba obchodzić :) zwykłe trafo wtyczkowe starczy. Nie ma wpływu na obroty.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4911
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: GRAMOFON do 3000zł

#55

Post autor: eu4yaon »

negate pisze:
13 gru 2018, 11:13
pojawiło sie coś, na co choruję od dawna.
I co Negate, zawinąłes go?
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: GRAMOFON do 3000zł

#56

Post autor: Biogon »

Wygląda że da się mu 12' ramię założyć :mrgreen:
ODPOWIEDZ