GRAMOFON do 3000zł

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: GRAMOFON do 3000zł

#31

Post autor: wojtekf »

MarcinK pisze:
25 lis 2018, 10:03
Ja tej firmie kibicuję, choć niektóre posunięcia są dość dziwne.
Które posunięcia uważasz za dziwne? Tak z czystej ciekawości.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Pablo_NL
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:10

Re: GRAMOFON do 3000zł

#32

Post autor: Pablo_NL »

Ello. Turn 5 ma regulację nóżkami, wczoraj go poziomowałem...
Nie zauważyłem aby mata elektryzowała. Dzieje się to tylko na"zdobycznych"płytach przed umyciem, i tak, w pierwszej kolejności kabel RCA do wymiany.
Załączniki
20181125_121807.jpg
20181125_121803.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GRAMOFON do 3000zł

#33

Post autor: Wojtek »

wojtekf pisze:
25 lis 2018, 11:17
Oczywiście poszukiwania nowej wkładki zawężone do low compliance.
No to trochę głupio biorąc pod uwagę to ramię i jego m.e. zbliżone do Technicsa.

Generalnie mamy tu kolejny przykład że bierzemy Chińczyka na warsztat, a po modyfikacjach "jest ok" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MarcinK
Posty: 97
Rejestracja: 25 gru 2012, 13:33
Gramofon: sony px p7x
Kontakt:

Re: GRAMOFON do 3000zł

#34

Post autor: MarcinK »

wojtekf pisze:
25 lis 2018, 11:18
Które posunięcia uważasz za dziwne? Tak z czystej ciekawości.
Np. zrobienie gramofonów dla fanów HIFI które mają nierównomierność o wiele większą niż ich produkty DJskie
Wycofanie dość ciekawych modeli DJskich (wybacz ale nie podam modeli bo aż tak mnie to nie zafascynowało)
To takie moje "zdziwienia"
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: GRAMOFON do 3000zł

#35

Post autor: wojtekf »

Pablo_NL pisze:
25 lis 2018, 12:10
Ello. Turn 5 ma regulację nóżkami, wczoraj go poziomowałem...
Nie zauważyłem aby mata elektryzowała. Dzieje się to tylko na"zdobycznych"płytach przed umyciem, i tak, w pierwszej kolejności kabel RCA do wymiany.
Yyy, producent pisze jedynie o "Shock-resistant feet for effective decoupling", nie zauważyłem nic w instrukcji o poziomowaniu z wykorzystaniem nóżek. Jak wrócę we wtorek do domu, to aż sprawdzę. Szafkę mam idealnie wypoziomowaną, więc mogłem przeoczyć...

Na umytych oczywiście elektryzuje mniej, ale na kilku płytach, które jeszcze nie trafiły do myjki było gorzej niż na filcu i zdejmowaniu płyt "w locie" (Rega odradza wyłączanie gramofonu tylko po to, żeby zmienić stronę).
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: GRAMOFON do 3000zł

#36

Post autor: wojtekf »

Wojtek pisze:
25 lis 2018, 13:02
wojtekf pisze:
25 lis 2018, 11:17
Oczywiście poszukiwania nowej wkładki zawężone do low compliance.
No to trochę głupio biorąc pod uwagę to ramię i jego m.e. zbliżone do Technicsa.

Generalnie mamy tu kolejny przykład że bierzemy Chińczyka na warsztat, a po modyfikacjach "jest ok" :)
Z masą ramienia w ogóle przycisnę support, bo coś pitolą.
Podają, że effective tonearm mass to 30 g, co w połączeniu z 14-15 g headshella z wkładką (nawet tego dołączonego z 2M Red) daje nam dość absurdalny wynik, lądujemy poniżej 6 Hz. Podejrzewam, że to 30 g to jest już masa całkowita, czyli interesuje nas nie więcej niż 20 µm/mN.
Trochę przesadziłem z tym low compliance, moderate compliance (według Ortofona) też powinno się załapać.

Zgadzam się z tym, że to kolejny przykład, że po modyfikacjach jest OK, ale podejrzewam, że w przypadku SL-1200GR byłoby dokładnie tak samo, a rachunek byłby wyższy. Przyjdzie taki dzień, że się przekonam o ile ;) Na razie potrzebny był kompromis.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GRAMOFON do 3000zł

#37

Post autor: Wojtek »

wojtekf pisze:
25 lis 2018, 19:42
Podają, że effective tonearm mass to 30 g
Hahaha, wow, to już zaiste mielibyśmy ciężkie ramię gdyby tak było, kompletnie niepasujące do fabrycznie dołączanej 2M Red :)
wojtekf pisze:
25 lis 2018, 19:42
ale podejrzewam, że w przypadku SL-1200GR byłoby dokładnie tak samo, a rachunek byłby wyższy.
E tam, cebulacze podejrzenia są mało warte (bez urazy).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: GRAMOFON do 3000zł

#38

Post autor: wojtekf »

Wojtek pisze:
25 lis 2018, 19:50
E tam, cebulacze podejrzenia są mało warte (bez urazy).
Ale ja nie mam złudzeń i nie obiecuję sobie, że osiągnę ten sam efekt za pół ceny. Turn 5 to jest jakiś kompromis w tym momencie i tyle.
"Dokładnie tak samo" oznaczało, że też by się nie skończyło na zestawie wyjętym z pudełka ;)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Pablo_NL
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:10

Re: GRAMOFON do 3000zł

#39

Post autor: Pablo_NL »

wojtekf pisze:
25 lis 2018, 19:28
Pablo_NL pisze:
25 lis 2018, 12:10
Ello. Turn 5 ma regulację nóżkami, wczoraj go poziomowałem...
Nie zauważyłem aby mata elektryzowała. Dzieje się to tylko na"zdobycznych"płytach przed umyciem, i tak, w pierwszej kolejności kabel RCA do wymiany.
Yyy, producent pisze jedynie o "Shock-resistant feet for effective decoupling", nie zauważyłem nic w instrukcji o poziomowaniu z wykorzystaniem nóżek. Jak wrócę we wtorek do domu, to aż sprawdzę. Szafkę mam idealnie wypoziomowaną, więc mogłem przeoczyć...

Na umytych oczywiście elektryzuje mniej, ale na kilku płytach, które jeszcze nie trafiły do myjki było gorzej niż na filcu i zdejmowaniu płyt "w locie" (Rega odradza wyłączanie gramofonu tylko po to, żeby zmienić stronę).
Wg wszelkich praw fizyki trzmiel nie może latać, ale on tym nie wie i zap....la aż miło, a ja nie czytałem instrukcji :D
Co do wkładki to teraz mam podwieszoną Blue a czeka na testowanie Bronze, jednak przez kilka dni wisiał Denon 103r + 4 gramy docisku na headshellu i było też super. Tylko że zamiast standardowego ciężarka na ramię założyłem ten cięższy, który był w zestawie z gramofonem, wtedy gwintu nie brakło.
Niezły akrobata jesteś, jeśli płyty w DD zmieniasz w locie, mi tam szkoda płyt, poza tym mamy przecież elektroniczny hamulec...
Co do Regi, to firma wręcz namawia aby nie myć i nie czyścić płyt, bo one same się czyszczą przy odtwarzaniu :lol:
Co do cebuli - Miałem Esprita, mam P3 i Denona DP 60L oraz od jakiegoś czasu Turn 5. I wiecie na którym najlepiej mi się słucha? No właśnie. Poza tym odechciało mi się grzebania i wiecznego słuchania w starych złomkach czy wszystko jest ok. Teraz słucham muzyki i jestem zrelaksowany.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: GRAMOFON do 3000zł

#40

Post autor: wojtekf »

Pablo_NL pisze:
25 lis 2018, 20:38

Co do wkładki to teraz mam podwieszoną Blue a czeka na testowanie Bronze, jednak przez kilka dni wisiał Denon 103r + 4 gramy docisku na headshellu i było też super. Tylko że zamiast standardowego ciężarka na ramię założyłem ten cięższy, który był w zestawie z gramofonem, wtedy gwintu nie brakło.
Niezły akrobata jesteś, jeśli płyty w DD zmieniasz w locie, mi tam szkoda płyt, poza tym mamy przecież elektroniczny hamulec...
Ciężarek na ramię w sensie ciężarka do headshella? W zestawie z gramofonem raczej nic nie ma, tylko przeciwwaga (sztuk jeden).

Na DD bym nie zmieniał płyt w locie, miałem pasek (i Regę) na myśli.

I tak przy okazji - jak Blue się sprawuje w tej kombinacji?
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Pablo_NL
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:10

Re: GRAMOFON do 3000zł

#41

Post autor: Pablo_NL »

Tak, ekstra ciężarek zakładany na headshell (tego nie ma w zestawie), w pierwszej dziurce zakotwiczony. Przeciwwagi mam dwie w zestawie, zwykłą czarną oraz cięższą i dłuższą czarno-srebrną. Być może są różnice w wyposażeniu, ja nie mam gramofonu z polskiej dystrybucji, nie mieszkam w Polsce.
Blue gra słodko, łagodnie, czysto i z mięskiem. W porównaniu z Redem - kompletny brak sybilantów, IDG nie istnieje. Znacznie mniej śmieci z powierzchni płyty. Jak dla mnie 10/10. Jak się zużyje, wjedzie Bronze.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: GRAMOFON do 3000zł

#42

Post autor: wojtekf »

Hmm, dwie przeciwwagi w zestawie... Kolejne pytanie do supportu.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Pablo_NL
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2018, 00:10

Re: GRAMOFON do 3000zł

#43

Post autor: Pablo_NL »

Większa przeciwwaga, szczoteczka karbonowa do płyt, szczoteczka do igły i szpula dystansowa do singli. Niestety nie pamiętam czy to wszystko było w jednym kartonie. Kartonów było 2, duży z gramofonem i mały. Kupowałem od dystrybutora z Rotterdamu przez internet, być może mam więcej bo to gratisy, nie mam porównania.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: GRAMOFON do 3000zł

#44

Post autor: wojtekf »

Raczej gratisy. Wszystkie akcesoria są w kartonie z gramofonem, w "schowkach" wyciętych w styropianie.
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GRAMOFON do 3000zł

#45

Post autor: krolix »

Pablo_NL pisze:
25 lis 2018, 21:14
.
Blue gra słodko, łagodnie, czysto i z mięskiem. W porównaniu z Redem - kompletny brak sybilantów, IDG nie istnieje.
Też mam Blue i jestem bardzo zadowolony, ale nie zgodzę się z tym, że nie ma sybilantów i IDG. Wszystko zależy od tłoczenia i stanu płyty.
ODPOWIEDZ