Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#16

Post autor: Wojtek »

... nie wiemy w jakim mieście czy województwie rezydujesz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#17

Post autor: dale »

Nie ma co się obawiać, trzeba tylko skorzystać z usług fachowca a nie osoby nadrabiającej braki wiedzy entuzjazmem. Wiesz, winyle to ogólnie oldschool i retro :) Dlatego tutaj klasyka ma swój urok.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#18

Post autor: kriss »

Co jakiś czas na forum trafia się ktoś podobny do Ciebie. Boi się używek więc chce nowy.
Weź pod uwagę taki fakt że te gramofony z epoki działają do dziś przez kilkadziesiąt lat czasem.
Wiadomo, trzeba kupić pewny sprzęt, nie szukać specjalnie okazji cenowych , często są tez używane po przeglądach i z jakąś gwarancją jeżeli to na niej tak Ci zależy.
Każdy gramofon będzie kręcił talerzem, ale zwróć uwage na wykonanie tego talerza , jego wagę, wagę plinty i zastosowane ramię i możliwość jego kalibracji. Rodzaj użytych materiałów.
Kupując nowy w tym budżecie dostajesz wydmuszkę a nie gramofon. Tani plastik wart może właśnie wspomnianą flaszkę whisky.
Tu za bardzo nie ma co rozkminiac. Albo zależy ci na jakości sprzętu albo na gwarancji. Wybór należy do Ciebie.

A jeżeli ma to być wyłącznie nowy i nie ważne jak długo forumowicze będą cię przekonywać, to weź taki który Ci się najbardziej podoba lub ma najbardziej odpowiednie dla Ciebie funkcje typu USB, LED itp...itd.... nie wiele się od siebie różnią poza drobnymi chińskimi bajerami :D Ot cała zagwostka...
4shby
Posty: 62
Rejestracja: 24 sie 2017, 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#19

Post autor: 4shby »

kriss pisze:
30 lip 2018, 17:37
Co jakiś czas na forum trafia się ktoś podobny do Ciebie. Boi się używek więc chce nowy.
Może ja coś dodam od siebie z własnego doświadczenia, bo byłem taką osobą.
Kupywałem gramofon prawie rok temu i bałem się używek, dlatego kupiłem nowy, łącznie z wzmacniaczem...

I powiem Ci, że to był największy błąd jaki popełniłem... a mogłem się posłuchać (wiedzą co piszą :D) i kupić używke, ale ta refleksa dopiero przyszła z czasem.

A tak teraz człowiek chce zmienić zestaw i żal, bo troche hajsu do tyłu....
Thorens TD-190-2/MP-110 -> Schiit Mani -> Rotel A12 -> Bowers & Wilkins 685 S2
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#20

Post autor: kriss »

Zawsze tak to się kończy. Już kilka wpisów takich widziałem od tzw. "nawróconych" :,D
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#21

Post autor: Regsoft »

Mr.G pisze:
30 lip 2018, 14:39
Nie chcę się pchać w dodatkowe koszta
W tym rzecz. Kupując nowego, taniego chińczyka płacisz niemal same dodatkowe koszta. Po odsprzedaży zostaną CI po nim jedynie grosze. A jeśli wciągniesz się w winyle to na pewno będziesz potrzebował przyzwoitego sprzętu zamiast tego złomu. Jeśli sprawna używka za 300 zł odpowiada klasie nowego za 3000 zł to pomyśl co reprezentuje sprzęt nowy za 1000 zł? :doh:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15001
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#22

Post autor: darkman »

Mr.G jeśli upierasz się na Reloopa, to jako takiego sensu ów wybór nabiera dopiero od wersji RP-8000, a bardziej Turn5 (VTA). To jednak poziom budżetowy 2100-3100. Oba modele już po rozpakowaniu w domu tego samego dnia jeszcze przed położeniem pierwszej płyty tracą na wartości około 40% ze wskazaniem na więcej, bowiem kupców potencjalnie brak. Za średnią obu cen zatem 2600, kupisz gramofon, który spotka się z naszym poważaniem na pewno, a Ciebie rzuci na przysłowiowe kolana.
Powyższe to taki truizm gramofonowy. Jednak nam się nie spieszy i ze stoickim spokojem poczekamy, aż udowodnisz nam powyższą tezę, a przede wszystkim sobie samemu.

Tak to niestety jest z tymi firmami i nówkami. Numark, Reloop, PJ czy AT/120 i inne wydumki to podobnie jak Preampy np PJ, NAD PP, rzeczy niesprzedawalne, pomimo obniżek cen i usilnych starań na rynku wtórnym nie cieszą się żadnym zainteresowaniem.
Awatar użytkownika
tomaszek
Posty: 1006
Rejestracja: 17 lis 2017, 11:20
Gramofon: Pioneer PL-50L
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#23

Post autor: tomaszek »

Też na początku byłem napalony na nowy gramofon, na oku miałem jakiegoś denona i at. Całe szczęście, że trafiłem na to forum i zacząłem czytać. Najpierw był chaos w głowie i zero zrozumienia, ale po miesiącu czytania coś się rozjaśniło i wiedziałem mniej więcej czego chcę. Następny miesiąc to polowania na allegro i olx, dzień w dzień, aż w końcu upolowałem Duala. Gramofon petarda, bez porównania do chińskich wydmuszek. W między czasie kolega kupił nowego denona plus trzy winyle do tego, przesłuchał kilka razy i schował to wszystko do szafy. A ja codziennie słucham z przyjemnością i mam już prawie sto płyt :) Drugi gramofon jaki kupiłem, to też używka Duala i jest jeszcze lepiej!
Za tysiaka to kupisz na prawdę super używany sprzęt, tylko trzeba się temu trochę poświęcić, a nie iść na łatwiznę :naughty:
Nie poddawaj się i dużo czytaj. Powodzenia!
Pioneer PL-50L + MC-1000 / MIT-1 / AT-33PTG mk1 / V15 III L-M (SAS) + Husariaa v2 / SUTy + LAR IA-200HB + M-S Mezzo 8
Music Hall PH25.2 + Beyerdynamic DT 990 PRO
Atoll DR200SE + DAC by Martynka
Mr.G
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2018, 07:52

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#24

Post autor: Mr.G »

Dzięki za wszystkie opinie i odpowiedzi! Myślę jednak, że dalej zostaję przy kupnie nówki. Kolejne dwa modele przykuły moją uwagę. RELOOP RP-2000 MK3 i Pioneer PLX-500 K. Tak wiem pseudo Technicsy :) ale odpowiadają mi wyglądem i wykonaniem. Audiofilem nie jestem i nie będę więc jakością dźwięku przy muzyce elektronicznej powinny raczej sprostać. Oczywiście przy odpowiednim doborze wzmacniacza i kolumn.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#25

Post autor: Wojtek »

Skoro "wiesz lepiej", nie chcesz uczyć się na czyichś błędach tylko popełniać te same, a zarazem jesteś fanem palenia pieniędzy, to róbta co chceta. Do niczego nie jesteśmy Tobie potrzebni w tej sytuacji :)

Już dość zostało powiedziane w temacie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Mr.G
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2018, 07:52

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#26

Post autor: Mr.G »

Wojtek pisze:
03 sie 2018, 10:19
Skoro "wiesz lepiej", nie chcesz uczyć się na czyichś błędach tylko popełniać te same, a zarazem jesteś fanem palenia pieniędzy, to róbta co chceta. Do niczego nie jesteśmy Tobie potrzebni w tej sytuacji :)

Już dość zostało powiedziane w temacie.
Właśnie nic w tym temacie nie wiem lepiej :) Jeszcze nic nie zadecydowałem. Nie spieszę się z zakupem. Dalej przeglądam oferty używanych jak i nowych. Napisałem tylko, że ze wskazaniem na nowy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#27

Post autor: Wojtek »

Mr.G pisze:
03 sie 2018, 10:04
Dzięki za wszystkie opinie i odpowiedzi! Myślę jednak, że dalej zostaję przy kupnie nówki.
To jedno zdanie pokazuje że "wiesz lepiej", skoro lejesz ciepłym moczem na jeden wspólny głos.
Aż sam jestem zdziwiony że tylu osobom zechciało się coś napisać by spróbować Ciebie przekonać, bo jest to temat wałkowany na forum od zarania dziejów.

Nie stać Cię póki co na godną polecenia nówkę. Zrozum.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#28

Post autor: Obywatel »

Nawet jeśli kogoś stać np. na nowego SL-1200, to osobiście wolałbym jakiegoś flagowca z epoki bo taki totalny manual to jest upierdliwe ustrojstwo.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#29

Post autor: gravediggie »

Chłopaki.
Kolega Mr G. chce nówkę. Nie dociera do niego że może być lepiej (i taniej) i ja to rozumiem. Też czasem chcę nówkę. I gdybym był uparty jak kolega Mr G to kupiłbym tego pioniera PLX-500.

Generalnie uważam że jak się człek zaprze to nie ma chuhu żeby go ruszyć. Trzeba uszanować. Należy uczyć się na swoich błędach gdyż tylko taka nauka jest efektywna i bezcenna 8-)
Amen.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Pierwszy gramofon. Numark vs Reloop

#30

Post autor: Regsoft »

Mr.G pisze:
03 sie 2018, 10:04
Audiofilem nie jestem i nie będę więc jakością dźwięku przy muzyce elektronicznej powinny raczej sprostać.
Jakość dzwięku to nie jest ten najważniejszy problem choć oczywiście niepomijalny. Przede wszystkim gramofon jest delikatnym urządzeniem mechaniki precyzyjnej i próba jej zastąpienia słabo spasowanymi elementami z gorszych materiałów kończy się nie tylko niepokojąco szybką degradacją dźwięku poniżej progu akceptowania, większymi (często wręcz nienaprawialnymi) awariami mechanicznymi ale co gorsza możemy zniszczyć sobie płyty. A to już jest dramat ... :roll:
ODPOWIEDZ