czy to dobry wybor ?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: czy to dobry wybor ?

#46

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:
05 cze 2018, 09:08
Nie ma co świrować. Kolega podjął decyzję. Nie udało się nikomu przekonać decybela do zmiany podejścia. Trudno.
Serio można o wiele gorzej wydać pieniądze niż na Regę RP3/P3.
W samo sedno. Niektórych poniosło bo decyzja była już wcześniej. To nie jest odpad. Po prostu można mieć lepiej ale tu już musi być używka. Wśród nowych to RP3 z tego co pamiętam był wcześniej na forum traktowany jako absolutne minimum nadającego się do winyli sprzętu. Nie miałem tego gramofonu ale widziałem na żywo egzemplarz paroletni i z tego co pamiętam przede wszystkim podpadł mi silnik i spora niewygoda w użytkowaniu (brak przełącznika obrotów, brak gniazda headshell, brak automatyki). Na kolanie nie rzucił ani brzmieniem (głupio napisać ale nie pamiętam jaka to była wkładka), ani wyglądem (podejrzanie zużyty jak na ten czas eksploatacji) i Kolega z którym byłem u tego sprzedawcy w końcu szczęśliwie odpuścił sobie ten model (mam wrażenie, że by kupił sporo poniżej 1500 zł). Ot cała sprawa. Z dobrą wkładką pewnie będziesz zadowolony. Przynajmniej do czasu jak zobaczysz i usłyszysz coś fajniejszego. Dobierz wkładkę i kompletuj płyty bo sam gramofon to tylko narzędzie które ma je nie zniszczyć a przecież najważniejsza jest frajda, której Ci szczerze życzę. I pewnie nie tylko ja choć na razie może Ci się wydawać inaczej 8-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czy to dobry wybor ?

#47

Post autor: Wojtek »

Stary, taka uwaga: jak "wiesz lepiej" mimo że wiesz jeszcze "guzik" (bez urazy) i póki co masz jedynie mgliste pojęcie o temacie to nie wiem na jakiej zasadzie "wymyślasz" co będzie lepsze :)
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
Z Carbona chyba nie moge zrezygnowac - jest po prostu w cenie za te 2k
To co, budżet się uszczuplił nagle czy o co chodzi?
Rega dokłada Carbona w cenie zestawu RP3, więc nic dziwnego że do wyższych modeli wkładek się dopłaca.

Exact to przesada. Carbon to z kolei przesada w drugą stronę.
Sama Rega Carbon jest nieco więcej warta niż typowa AT91 z tytułu nieco lepszej igły, ale generator jest ten sam.
Tak czy siak, nie warto tej opcji w ogóle rozważać.

Generalnie musisz przyjąć na klatę fakt, że wszystkie wkładki Rega są mocno przewartościowane względem oferty konkurencji.
Nie postawiłbym takiego Elysa powyżej Nagaoki MP110 chociażby, mimo ze Elys droższy.

Będziesz miał problem z odsprzedażą Carbona - zaręczam.
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
Mialbym wtedy dwie wkladki.
No fajnie, tyle że ramię Regi nie ma odłączanego headshella, więc zmiana wkładki łączy się każdorazowo z demontażem i montażem oraz pełną kalibracją. Taki psikus. Można, jasne, ale po jakimś czasie szybko się odechciewa zmieniać :)
Niektórzy to latają do sklepu z taką robotą hah.
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
Wiec pomyslalem sobie, ze wezne tego Carbona, poslucham jakis czas, pewnie to i tak jakos zagra i bede sie na poczatku cieszyc
Z takim podejściem to możesz równie dobrze kupić gramofon z Lidla. Znane są z tego ze jakoś zagrają.
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
No chyba, ze radzicie tego Elys'a wziac teraz
Tak, tak radziłem i radzę nadal, bo wiadomo że sprzedawca jakąś wkładkę musi Ci wcisnąć.
Oczywiście można przyjąć że nie wiem co piszę :)
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
i schowac do szafy
To by było głupie.
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
chociaz nie powiem jeszcze Phono musze kupic
Nie musi to być phono Regi. Może być Art DJ Pre np. Taniej i niekoniecznie gorzej.
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
i kable
Potężny wydatek zapewne :morda:
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
a na swieta to mikolaj cos juz wspominal, ze moglbym wladke dostac jak bede grzeczny :D
Tak tak, już wiemy że to ty nosisz spodnie w domu i sterujesz finansami :)
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
Btw: off top macie gdzies info o jakims RCA 2.5m (phono-wzmak) ? Tzn wydaje mi sie ze 2m mi wystarczy ale dla pewnosci i wygody 2.5 bym wybral, wszystkie w miare normalne w zjadliwych cenach typu Melodika jest 2m albo 3m (uprzedzając "umiem" lutowac i mam nożyczki ale chcialbym uniknąć :) )
Może być nawet i 5m. A co tam.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: czy to dobry wybor ?

#48

Post autor: MaciejT »

Co do kabla to Wojtek prawdopodobnie miał na myśli, że im krótszy kabelek tym lepszy. Unikaj 3 m. czy 2,5 (o ile możesz). Zerknij na alledrogo, pełno przewodów 2,5 m. Ma być Melodika? Proszę bardzo: http://allegro.pl/kabel-audio-2rca-2xrc ... 11431.html
Choć nie wiem dlaczego akurat Melodika. No chyba że wierzysz że kable grają.
Kurka ta melodika faktycznie 2 lub 3 m. Ale np coś takiego się nada? http://allegro.pl/kabel-przewod-2x-rca- ... 68861.html
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: czy to dobry wybor ?

#49

Post autor: olsza84 »

Regsoft pisze:
05 cze 2018, 10:32
i spora niewygoda w użytkowaniu (brak przełącznika obrotów, brak gniazda headshell, brak automatyki)
Oj nie jesteś targetem oj nie :D
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
decybel
Posty: 21
Rejestracja: 02 cze 2018, 15:32

Re: czy to dobry wybor ?

#50

Post autor: decybel »

Wojtek pisze:
05 cze 2018, 10:43
Stary, taka uwaga: jak "wiesz lepiej" mimo że wiesz jeszcze "guzik" (bez urazy) i póki co masz jedynie mgliste pojęcie o temacie to nie wiem na jakiej zasadzie "wymyślasz" co będzie lepsze :)
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
Z Carbona chyba nie moge zrezygnowac - jest po prostu w cenie za te 2k
To co, budżet się uszczuplił nagle czy o co chodzi?
Rega dokłada Carbona w cenie zestawu RP3, więc nic dziwnego że do wyższych modeli wkładek się dopłaca.

Exact to przesada. Carbon to z kolei przesada w drugą stronę.
Sama Rega Carbon jest nieco więcej warta niż typowa AT91 z tytułu nieco lepszej igły, ale generator jest ten sam.
Tak czy siak, nie warto tej opcji w ogóle rozważać.

Generalnie musisz przyjąć na klatę fakt, że wszystkie wkładki Rega są mocno przewartościowane względem oferty konkurencji.
Nie postawiłbym takiego Elysa powyżej Nagaoki MP110 chociażby, mimo ze Elys droższy.

Będziesz miał problem z odsprzedażą Carbona - zaręczam.
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
Mialbym wtedy dwie wkladki.
No fajnie, tyle że ramię Regi nie ma odłączanego headshella, więc zmiana wkładki łączy się każdorazowo z demontażem i montażem oraz pełną kalibracją. Taki psikus. Można, jasne, ale po jakimś czasie szybko się odechciewa zmieniać :)
Niektórzy to latają do sklepu z taką robotą hah.
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
Wiec pomyslalem sobie, ze wezne tego Carbona, poslucham jakis czas, pewnie to i tak jakos zagra i bede sie na poczatku cieszyc
Z takim podejściem to możesz równie dobrze kupić gramofon z Lidla. Znane są z tego ze jakoś zagrają.
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
No chyba, ze radzicie tego Elys'a wziac teraz
Tak, tak radziłem i radzę nadal, bo wiadomo że sprzedawca jakąś wkładkę musi Ci wcisnąć.
Oczywiście można przyjąć że nie wiem co piszę :)
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
i schowac do szafy
To by było głupie.
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
chociaz nie powiem jeszcze Phono musze kupic
Nie musi to być phono Regi. Może być Art DJ Pre np. Taniej i niekoniecznie gorzej.
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
i kable
Potężny wydatek zapewne :morda:
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
a na swieta to mikolaj cos juz wspominal, ze moglbym wladke dostac jak bede grzeczny :D
Tak tak, już wiemy że to ty nosisz spodnie w domu i sterujesz finansami :)
decybel pisze:
05 cze 2018, 10:28
Btw: off top macie gdzies info o jakims RCA 2.5m (phono-wzmak) ? Tzn wydaje mi sie ze 2m mi wystarczy ale dla pewnosci i wygody 2.5 bym wybral, wszystkie w miare normalne w zjadliwych cenach typu Melodika jest 2m albo 3m (uprzedzając "umiem" lutowac i mam nożyczki ale chcialbym uniknąć :) )
Może być nawet i 5m. A co tam.
ok serio nie widze powodu do takiego "hejtu" :) zero dystansu nawet juz w zakonczonej dyskusji. Teraz sie zaczynaja rady (ale to normalne w sumie na inncyh forach jest podobnie) kto powinien nosic spodnie w domu, kto kase zarabia i inne tego typu. Wytlumacze dla tych mniej spostrzegawczych - byl to pewnego rodzaju żart z tym mikołajem po tym, jak wydawalo mi sie juz wiekszość rozluźniła swoje napięte spodnie. Przeniesienie "wydatków" na pozniej. Wojtku widze, ze jestes administratorem wiec proponuje zamkniecie tematu i przeniesienie do archiwum. Strzała
Diazo pisze:
05 cze 2018, 11:02
Co do kabla to Wojtek prawdopodobnie miał na myśli, że im krótszy kabelek tym lepszy. Unikaj 3 m. czy 2,5 (o ile możesz). Zerknij na alledrogo, pełno przewodów 2,5 m. Ma być Melodika? Proszę bardzo: http://allegro.pl/kabel-audio-2rca-2xrc ... 11431.html
Choć nie wiem dlaczego akurat Melodika. No chyba że wierzysz że kable grają.
Kurka ta melodika faktycznie 2 lub 3 m. Ale np coś takiego się nada? http://allegro.pl/kabel-przewod-2x-rca- ... 68861.html
Nie slysze kabli (ale nie wiem czy powinienem o tym pisac bo zaraz sie zacznie dyskusja na temat wplywu kabli sieciowych na głębie sceny muzyczniej) :) Mam jeden komplet melodiki wydaje sie po prostu dobrze wykonany i dobrej jakosci wiec stąd przyklad tego producenta. Zobacze moze przemebluje troche chociaz cieżko mi tą lampe przestawic ;/
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: czy to dobry wybor ?

#51

Post autor: Regsoft »

olsza84 pisze:
05 cze 2018, 11:19
Oj nie jesteś targetem oj nie
Oj zdecydowanie nie :doh: … Koledze się wydawało, że jest … ale i na niego spłynęło oświecenie … :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czy to dobry wybor ?

#52

Post autor: Wojtek »

Diazo pisze:
05 cze 2018, 11:02
że im krótszy kabelek tym lepszy
Generalnie tak, ale między preampem, a wzmacniaczem (a o to pytał kolega) ma to mniejsze znaczenie niż między gramofonem, a preampem.
decybel pisze:
05 cze 2018, 11:26
zero dystansu
Ja mam właśnie kuriozalnie bardzo duże pokłady dystansu, zrozumienia i cierpliwości :)
Co nie znaczy że nie może mnie śmieszyć to co piszesz/chcesz zrobić :morda:
decybel pisze:
05 cze 2018, 11:26
juz w zakonczonej dyskusji
Którą sam dalej ciągniesz w kontekście wkładki, preampa i kabli, tak.
decybel pisze:
05 cze 2018, 11:26
Teraz sie zaczynaja rady (ale to normalne w sumie na inncyh forach jest podobnie) kto powinien nosic spodnie w domu, kto kase zarabia i inne tego typu.
Nie wiem kto powinien. To pewnie zależy od domu. Śmieszy mnie że akcentujesz to co post :)
Mnie to szczerze nie obchodzi.
decybel pisze:
05 cze 2018, 11:26
Wojtku widze, ze jestes administratorem wiec proponuje zamkniecie tematu i przeniesienie do archiwum. Strzała
Ja widzę że jesteś autorem wątku - jak przestaniesz ciągnąć dyskusję na swój temat to sama się zakończy, wierz mi.
Byłem, widziałem... :morda:
decybel pisze:
05 cze 2018, 11:26
Mam jeden komplet melodiki wydaje sie po prostu dobrze wykonany i dobrej jakosci wiec stąd przyklad tego producenta.
To wystarczy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: czy to dobry wybor ?

#53

Post autor: Merrick »

Kolego Decybel. Masz spory budżet na zakup więc wykorzystaj go mądrze. Rozumiem dlaczego nikt z osób tu obecnych nie jest dla ciebie autorytetem gdyż nikogo nie "znasz" ale.... gdy poczytasz forum zrozumiesz że to fachowcy. Inna sprawa to doradztwo i porady. To że są one darmowe nie znaczy że są bez wartości :!:
Jeśli kupisz ten "piękny" biały gramofon to będziesz musiał przed wejściem na forum zakładać papierową torebkę a chyba tego nie chcesz ? :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
ODPOWIEDZ