Music Hall 5.3

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Music Hall 5.3

#16

Post autor: darkman »

1.TTPSU - elektro zasilacz - zmieniacz prędkości obrotowej,
2.coś jeszzcze ale zapomniałem, hehe, talerz akrylowy jest w komplecie,

Masz to przy opisach serii Planar na sajcie Rega UK.
RP3 z dodatkami był u nas na giełdzie swego czasu - już chyba wyszedł, ale opis jest,
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Re: Music Hall 5.3

#17

Post autor: bartekk »

Czytam sporo recenzji i opinii użytkowników i chyba skuszę się na odsłuch MH Ikura - same pozytywy zewsząd płyną :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10449
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Music Hall 5.3

#18

Post autor: Myszor »

A czytałeś kiedyś ZŁĄ recenzję ? ;)
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Music Hall 5.3

#19

Post autor: charliez88 »

:lol: :lol: :lol:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Music Hall 5.3

#20

Post autor: darkman »

No niestety taka karma. :roll:
Bartekk pochodź trochę po salonach audio i pomacaj te sprzęty, zleć sesję pokazową i słuchalną. Zdejmij talerze, popatrz na regulację default, jakość wykonania, użyte materiały itd. Da Ci to pewne pojęcie na zasadzie zwracania uwagi na negatywne cechy w sensie jakość/możliwości.
Już sam język niedopowiedzeń, używany w tych recenzjach budzi wątpliwości.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Music Hall 5.3

#21

Post autor: Regsoft »

darkman pisze:
28 lut 2018, 09:19
sam język niedopowiedzeń, używany w tych recenzjach budzi wątpliwości.
Nietypowe rozwiązania techniczne tworzące charakterystyczny dizajn redefiniują pojęcie ergonomii? :lol:

Dizajn.jpg
Dizajn.jpg (56.42 KiB) Przejrzano 489 razy
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Music Hall 5.3

#22

Post autor: charliez88 »

darkman pisze:
28 lut 2018, 09:19
No niestety taka karma. :roll:
Bartekk pochodź trochę po salonach audio i pomacaj te sprzęty, zleć sesję pokazową i słuchalną. Zdejmij talerze, popatrz na regulację default, jakość wykonania, użyte materiały itd. Da Ci to pewne pojęcie na zasadzie zwracania uwagi na negatywne cechy w sensie jakość/możliwości.
Już sam język niedopowiedzeń, używany w tych recenzjach budzi wątpliwości.
To jest i tak trudne do ocenienia laikowi wg mnie. Bo każdemu się wydaje, że tam 'pod maską' jest Bóg wie co. Że to nowe, że tam technologia jest i w ogole :roll: a odsłuch? Nie mając jednego i drugiego w domu na kilka dni? Nierealne żeby ocenić. Szczególnie że mowimy juz o budżecie, ze można na prawdę b.dobrego sprzętu szukać na rynku wtórnym.

Natomiast jak kupiłem pierwszy swój gramofon Duala 505-4 i kolega od Pro-Jecta Debuta do mnie przyszedł to był mocno zszokowany, że to moje w idalnym stanie wtedy kosztowało chyba jakies 600zł i miało miękkie zawieszenia i polautomat, a jego decha na wysoki połysk + 2k :lol:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Music Hall 5.3

#23

Post autor: darkman »

charliez88 pisze:
28 lut 2018, 09:30
b.dobrego sprzętu szukać na rynku wtórnym.
No pewnie. Tylko, że to truizm swego rodzaju. Takie postawienie sprawy często odstrasza na starcie. Akurat nie w tym wypadku, bo Bartekk już ma gramofon i własne przemyślenia na ten temat. Szanujmy je.
Nie da się zaprzeczyć, że nowe gramofony istnieją i jeśli ktoś się ku nim skłania, to w mojej opinii również zasługuje na pomoc/poradę kierunkową. Ot tak by nie brnąc w niewiadomą.
No cóż, do sklepu/salonu udajemy się zaopatrzeni w jakąś wiedzę, która podlega weryfikacji już na etapie li tylko wizualnym.
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Re: Music Hall 5.3

#24

Post autor: bartekk »

darkman pisze:
28 lut 2018, 09:19
No niestety taka karma. :roll:
Bartekk pochodź trochę po salonach audio i pomacaj te sprzęty, zleć sesję pokazową i słuchalną. Zdejmij talerze, popatrz na regulację default, jakość wykonania, użyte materiały itd. Da Ci to pewne pojęcie na zasadzie zwracania uwagi na negatywne cechy w sensie jakość/możliwości.
Już sam język niedopowiedzeń, używany w tych recenzjach budzi wątpliwości.
Dzięki za dobrą radę - 4-5k piechotą nie chodzi i na pewno zanim położę na stole to pomacam i posłucham. Z dotychczasowych obserwacji wynika, iż chętniej wszedłbym jednak w półautomat coby mi się ramie samo cofało. Widzę teraz też że ani Rega ani MF nie mają takiej opcji...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Music Hall 5.3

#25

Post autor: darkman »

No tak przynajmniej autostop, to bardzo wygodna opcja. Przy manualu, mnie akurat bardzo brakowało rozłączenia końcowego.To kwestia ergonomii własnej obsługi i przyzwyczajeń oczywiście. Reszta do ogarnięcia.

Tak kwota o sporej sile nabywczej i da się poszaleć z wyborem.
Można też iść w stronę wyboru gramofonów nowych coś z opcji wybranych przez kolegów Cooledit i Wolf. moim zdaniem trochę zawęziłeś obszar poszukiwań.

(nie pamiętam modeli ani cen - tylko zwracam uwagę na kierunek, bo istnieje).
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Re: Music Hall 5.3

#26

Post autor: bartekk »

Myszor pisze:
28 lut 2018, 08:30
A czytałeś kiedyś ZŁĄ recenzję ? ;)
No jasne - np. recenzja Heed Elixir na https://www.whathifi.com/heed-audio/elixir/review
Ale odsłuchałem, obejrzałem i kupiłem i du...e mi urywa od kilku dni. Niesamowity wzmacniacz !
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Re: Music Hall 5.3

#27

Post autor: bartekk »

darkman pisze:
28 lut 2018, 10:11
....... moim zdaniem trochę zawęziłeś obszar poszukiwań.
No ma być komfortowo :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Music Hall 5.3

#28

Post autor: darkman »

Chodzi o to Bartekk, że trochę to bez urazy wygląda tak, jakbyś był na wystawie AS na Stadionie Narodowym i oglądał z satysfakcją korytarzową wystawę Pro Jet (ładna ekspozycja i sporo modeli w tym myjka), a do innych gabinetów już nie wchodził.
Dlatego zasugerowałem jednak szerszy obiektyw. Trzeba też uwzględniać fakt, że te gramofony są zwykle dość przewartościowane. Zatem ocena wartości nabywczej przez pryzmat różnych modeli w tym również rynku wtórnego, może mieć znaczenie zasadnicze.
bartekk
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:57

Re: Music Hall 5.3

#29

Post autor: bartekk »

darkman pisze:
28 lut 2018, 10:33
Chodzi o to Bartekk, że trochę to bez urazy wygląda tak, jakbyś był na wystawie AS na Stadionie Narodowym i oglądał z satysfakcją korytarzową wystawę Pro Jet (ładna ekspozycja i sporo modeli w tym myjka), a do innych gabinetów już nie wchodził.
Dlatego zasugerowałem jednak szerszy obiektyw. Trzeba też uwzględniać fakt, że te gramofony są zwykle dość przewartościowane. Zatem ocena wartości nabywczej przez pryzmat różnych modeli w tym również rynku wtórnego, może mieć znaczenie zasadnicze.
No troche tak jest - człowiek się fiksuje na 1-2 rozwiązaniach. Nie spieszy mi się - poooglądam i posłucham, aczkolwiek jak pisałem wcześniej sugestie mile widziane. Ten soniacz którego masz w stopce też chyba niezły jest, tyle że już starszy model
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Music Hall 5.3

#30

Post autor: darkman »

Tak, to sprzęt z lat 1979/80 zdaje się. Lubię go.
ODPOWIEDZ