Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
ODPOWIEDZ
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#166

Post autor: RafalSzy »

Regsoft,
to mnie podłamałeś, myślałem że są magiczne zestawy w stylu: kup ten gramofon + tę wkładkę jak masz tyle $$ a taką jak masz $$$$, taki preamp i masz gotowy zestaw.
Chcesz upgrade to wkładka X albo inny element i tyle.
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#167

Post autor: charliez88 »

RafalSzy pisze:
27 lut 2018, 19:51
Regsoft,
to mnie podłamałeś, myślałem że są magiczne zestawy w stylu: kup ten gramofon + tę wkładkę jak masz tyle $$ a taką jak masz $$$$, taki preamp i masz gotowy zestaw.
Chcesz upgrade to wkładka X albo inny element i tyle.
Generalnie kupisz na początku i tak co innego niż później będziesz chciał :lol:
Pomysł z pierwszym sprzetem tańszym, ale solidnym Pre i wkładką jest generalnie niezły, pod warunkiem, że faktycznie ten gramofon kupisz w na tyle dobrych pieniążkach, żeby go potem odsprzedać bez straty, a jednocześnie przekonac sie czego chcesz... może się okazać że to Ci spokojnie wystarczy.

Oba gramofony mają swoje wady i zalety względem siebie. Nie zmienia to faktu, że szkoda byłoby mi słuchać dobrego ramienia i dobrej wkładki z Pre za kilka stówek :roll: Balans jest ważny :)
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2333
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#168

Post autor: Peliks »

Rafale to co pisze Regu potwierdzam z całą stanowczością
Regsoft pisze:
27 lut 2018, 18:51
RafalSzy pisze:
27 lut 2018, 17:48
Gramofon za 1000zł abym od razu miał narzekać i kombinować co by tu zmienić
To tak nie działa ale spoko :D Grunt aby to był świadomy wybór. Bo jeśli sądzisz, że na starcie wydasz tyle kasy i nie będziesz narzekał lub kombinował to ja bym tego nie obstawiał. Metoda schodów i rozpoznania walką daje więcej szansy na dojście do czegoś przy czym można się skoncentrować na muzyce 8-) A jaka dodatkowa frajda :dance:
Ja od listopada kupiłem 9 gramofonów (większość odsprzedałem bez straty). Kupiłem lub przetestowałem około 15 wkładek. Po trzech miesiącach testowania (czytaj zapoznawania się z torem analogowym) coś tam już wiem, wyselekcjonowałem gramofon docelowy, wiem nie ma czegoś takiego, ale na tą chwilę moim faworytem jest Denon (full automat DP-47F). A co do Twojego "super" CA to miałem CD + wzmacniacz serii Azur 840 i się okazało że przy Luxmanie -(C-02,M-02) Cambridge....... to jakieś dwie klasy niższa liga. Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#169

Post autor: RafalSzy »

Peliks,
czyli co radzisz? Kupować trochę w ciemno, posłuchać i sprzedać?
Ja chyba zbyt analityczny umysł mam aby pracować na więcej niż 1 zmienną, zgubię się :)

Myślałem o innej metodyce dojścia do idealnego dźwięku, popraw mnie jeśli się mylę:
Mam już ograny cyfrowy tor audio i jestem zadowolony, nie dotykam, to końcowe wzmocnienie i do tego się odnoszę.
Dodaje gramofon z jakimś w miarę neutralnym, przyzwoitym preampem np tym LS1
Pierwsza wkładka MM, potem może jakaś MC, jak będzie dobrze to zostawiam, jak nie szukam dalej.

Nie znam się i obawiam jak zacznę, bez odniesienia oceniać to utonę w gąszczu możliwości, muszę od czegoś zacząć.
Gramofon model ??? za ???
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1663
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#170

Post autor: Michal35 »

RafalSzy pisze:
27 lut 2018, 21:38
Myślałem o innej metodyce dojścia do idealnego dźwięku
Nie ma takiego. Zawsze może być lepiej.
RafalSzy pisze:
27 lut 2018, 21:38
Mam już ograny cyfrowy tor audio i jestem zadowolony
Uwierz mi że też tak myślałem a mam coraz większe wątpliwości.
RafalSzy pisze:
27 lut 2018, 21:38
Kupować trochę w ciemno, posłuchać i sprzedać?
To jest jakieś rozwiązanie tylko z doświadczenia wiem że im droższy przedmiot to trudniej go sprzedać. Oczywiście nie dotyczy to wszystkiego. To tak tylko ogólnikowo. ;)
Chociaż Peliks tak robi i daje radę ;) . Wiem coś o tym bo sam jeden kupiłem :whistle:
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#171

Post autor: Myszor »

W winylu to jest piękne że nie ma idealnego dzwieku.
Idelany tor to taki co ukaże ci jak została zrealizowana i wytłoczona płyta która właśnie polożyłeś na talerz.
Nie doda nic od siebie tylko dostaniesz to co wytłoczyli.
Trudne to, nie zawsze pożądane ale fascynujące.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#172

Post autor: darkman »

RafalSzy pisze:
27 lut 2018, 21:38
preampem np tym LS1
Raf zlituj się. Już raz Tobie poprawiałem:
LAR LPS1
http://soundrebels.com/lar-lps-1/
Myszor pisze:
27 lut 2018, 22:16
Doda
Do Da? Pisałeś kiedyś, że fajna ale to było penisem i po drinku. Nie rób jaj. Mandaryna będzie dzisiaj u Wojewódzkiego :P
Michal35452 pisze:
27 lut 2018, 21:46
że im droższy przedmiot to trudniej go sprzedać.
Może nie dokładnie, ale uważaj na to Rafał. Ten talerz z borowikami miast maty istotnie bardzo fajny, ale nie jest to model popularny i poszukiwany. Jego wybór jest OK jak najbardziej ale to zdecydowanie poważna decyzja, bo pozbyć się może nie być łatwo. Technicsa, Sony, JVC, Denona, sprzedasz na pniu. Tu atut to bdb i cenione ramię SME, które ma znaczny udział w wartości, ale grzybki mogą być w cenie dopiero na Wigilię.
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#173

Post autor: RafalSzy »

Darkman,
poprawię się, zwłaszcza, że siedzę 2m od niego :)
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
RafalSzy
Posty: 54
Rejestracja: 25 lut 2018, 15:39
Gramofon: Sony PS-X60

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#174

Post autor: RafalSzy »

Panowie,
poddałem się w wątku, tzn klikąłem kup teraz tego Sony PS-X60 z niemieckiego Ebay.
Zobaczymy czy i jak przyjedzie ale to już temat na inny wątek, życzcie mi proszę szczęścia aby dojechał niezniszczony.
Sony PS-X60, Ortofon OM10, Exalibur PhonoStage Dariusz Kulesza
Cambridge Audio CXN=>XLR=>Cambridge Audio CX80=>Kable Telerium Q Black II => Dali Rubicon 8.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#175

Post autor: charliez88 »

RafalSzy pisze:
27 lut 2018, 23:05
Panowie,
poddałem się w wątku, tzn klikąłem kup teraz tego Sony PS-X60 z niemieckiego Ebay.
Zobaczymy czy i jak przyjedzie ale to już temat na inny wątek, życzcie mi proszę szczęścia aby dojechał niezniszczony.
No Linear już poszedł, także duży wybór Ci nie pozostał :lol:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#176

Post autor: Biogon »

Nie wiem czy warto bawić się w kupowanie i sprzedawanie gramofonów. Po co masz zaczynać od czegoś co już z góry wiesz, że zaraz sprzedasz? Na dodatek dojdzie Ci zmora wysyłek. Generalnie gramofony nie powinny być wysyłane pocztą/kurierem bo duży procent nie dochodzi w całości. Na Twoim miejscu kupiłbym najlepszy gramofon na jaki Cię stać. Będziesz się cieszył porządnym sprzętem i będziesz mógł się skoncentrować na nauce ustawień. Takie SME 3009 jest w sumie proste do skonfigurowania (pomożemy!) i można ustawić w nim wszystko, VTA też (tańsze modele nie mają takich możliwości). Na początek kupisz sobie nową, tanią i dobrą wkładkę OM10 która kosztuje poniżej 2 stów a zagra już całkiem nieźle. Wkładka ta nadaje się do SME Improoved, które siedzi na tym gramofonie z Allegro. Do tego kupisz używany PRE Cambridge Audio (na forumowej giełdzie jest za 380: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59&t=11688). Taki komplecik da Ci poczucie zadowolenia - będzie to dobrze wyglądało i całkiem spoko zagra. Cała impreza wyniesie 2500 + 150 + 350 = 3000 (uwzględniłem że potrafisz się trochę targować :D ). Jak już załapiesz na czym zabawa polega to zmienisz samą igłę na OM20 lub OM30. Potem możesz już sobie ten drogi pre kupić na kredyt. Myślę, że takie podejście do tematu może Ci się bardziej spodobać i z pewnością nie zniechęci Cię do zabawy gramofonem. Jeśli stwierdzisz, że to nie dla Ciebie to myślę że bez problemu opchniesz to wszystko za podobne pieniądze. Oczywiście możesz skompletować set na bazie SONY z PUA, innej wkładki i innego pre. Technicsa SL-1200 też bym nie skreślał bo jest jeszcze łatwiejszy w konfiguracji a na dodatek ciężko go popsuć. Up to you, man. Twoje 3 koła :lol: Powodzenia!
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#177

Post autor: Biogon »

F..ck. Podczas gdy pisałem posta to dużo się zmieniło! :doh:

SONY bardzo ładny, gratuluję! :)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#178

Post autor: Regsoft »

RafalSzy pisze:
27 lut 2018, 23:05
klikąłem kup teraz tego Sony PS-X60 z niemieckiego Ebay
No to trochę zmienia charakter wątku ... i upraszcza niektóre kwestie ... :think:

Oczywiście gratulacje ! :clap:

A teraz czas przejść do konkretów.
Przede wszystkim spróbuj maksymalnie zabezpieczyć transport.
Gość handluje sprzętem ale nigdy nie wiadomo jak pakuje gramofony.
Podrzuć mu link jak powinno się je pakować np. https://www.youtube.com/watch?v=XYdDbDHzHgY
Jak dojdzie to pomożemy zrobić rozeznanie stanu i ew. doradzimy czy warto coś przesmarować/wyregulować.
No i jak wszystko ustawić ...

Druga sprawa to wkładka.
Powinieneś zrobić jakiś wątek na ten temat.
Oryginalnie jest tam Ortofon do którego należałoby na starcie dokupić igłę lub ... sprzedać go.
Warto posłuchać co na ten temat powiedziałby Wojtek (lub inny znawca tych wkładek).
Zarówno w kwestii dopasowania do tego ramienia jak i ew. samej igły.
Ja bym raczej się do niego nie przyzwyczajał i nie inwestował ale fakt, że nie znam serii OM.
Ale z drugiej strony to nawet biorąc do niego nieco lepszą igłę byłaby to najtańsza opcja.
Gdybyś dysponował kwotą rzędu 1000 zł to coś bym zaproponował :lol:

Trzecia kwestia to PRE.
Nie doczytałem co zamierzasz i za ile.
To też ma wpływ na rodzaj wkładki (np. kwestia MC) ...

Temat rozwojowy prawda? 8-)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#179

Post autor: blispx »

No i dobrze używa wypełniaczy specjalnie zaprojektowanych do tego celu. Mnie zawsze wnerwiało jak ktoś pakował styropian budowlany- później zbieraj te wszystkie kuleczki po chałupie, wielka kurde oszczędność że ja pierd.. ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Gramofon do max kwoty 3000/ proszę o pomoc

#180

Post autor: olsza84 »

blispx pisze:
28 lut 2018, 00:32
No i dobrze używa wypełniaczy specjalnie zaprojektowanych do tego celu. Mnie zawsze wnerwiało jak ktoś pakował styropian budowlany- później zbieraj te wszystkie kuleczki po chałupie, wielka kurde oszczędność że ja pierd.. ;)
Ja tam wolę pozbierać kuleczki i mieć cały gramofon ;) Zresztą sam też preferuję styropian budowalny a ten wypełniacz co na filmiku to ewentualnie dodatkowo do wypełnienia jakichś szczelin. I bynajmniej nie z powodu oszczędności. Zresztą ten budowlany też jakiś tani nie jest. Ostatnio znowu dotarł do mnie gramofon z uszkodzoną pokrywą :evil:
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
ODPOWIEDZ